Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/11/2012 - 16:01


Η μπαταρία του πάντως είναι πραγματικό τέρας...
Χαλάλι που για να φορτισει θέλει 5+ ώρες...

Μωρέ και η μπαταρία του new ipad τέρας είναι.. Τα ίδια πρέπει να ναι πάνω κάτω.
Αλλά αυτό που ζηλεύω πραγματικά σε αυτό το screenshot είναι τα παιχνίδια που έχεις μέσα.. Όχι συγκεκριμένα τα παιχνίδια, αλλά τον χώρο που έχεις για να τα βάλεις (και άλλα τόσα++ βασικά).
Μεγάλο πρόβλημα τα 16GB που έχω εγώ, συνέχεια ψάχνω πράγματα να διαγράψω για να μπουν νέα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   NG73

NG73

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/11/2012 - 17:37

8+ εννοείς

To ipad4 δεν θέλει τοσες ωρες...εγω δυο φορες το εχω φορτισει, αλλα βραδυ και δεν μπορω να πω ακρβως ποσες ωρες...αλλα ήταν κάτω απο το 5% κ το battery doctor μου εδινε 4 ωρες για πληρη φορτιση...αντε να ειναι 5, max 6...παραπανω δεν ειναι με τιποτα

#798   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/11/2012 - 18:23

To ipad4 δεν θέλει τοσες ωρες...εγω δυο φορες το εχω φορτισει, αλλα βραδυ και δεν μπορω να πω ακρβως ποσες ωρες...αλλα ήταν κάτω απο το 5% κ το battery doctor μου εδινε 4 ωρες για πληρη φορτιση...αντε να ειναι 5, max 6...παραπανω δεν ειναι με τιποτα

Και του new ipad, δεν νομίζω ότι θέλει 8+ ώρες για να φορτίσει πλήρως, αλλά λιγότερο. Δεν το έχω υπολογίσει ακριβώς βέβαια έτσι κι αλλιώς συνήθως από βράδυ το φορτίζω, ειδικά αν δεν έχει καθόλου μπαταρία.
Είναι λογικό πάντως να φορτίζει πιο γρήγορα του ipad 4. Ο φορτιστής του είναι 12W ενώ του new ipad 10W.
To new ipad φορτίζει πλήρως 30 με 45 λεπτά πιο γρήγορα με φορτιστή του ipad 4, σε σχέση με την ώρα που χρειάζεται να φορτίσει με τον δικό του.
Οπότε τόσο περίπου θα είναι και η διαφορά ανάμεσα σε ipad 4 και new ipad.

#799   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/11/2012 - 19:38

Και του new ipad, δεν νομίζω ότι θέλει 8+ ώρες για να φορτίσει πλήρως, αλλά λιγότερο. Δεν το έχω υπολογίσει ακριβώς βέβαια έτσι κι αλλιώς συνήθως από βράδυ το φορτίζω, ειδικά αν δεν έχει καθόλου μπαταρία.
Είναι λογικό πάντως να φορτίζει πιο γρήγορα του ipad 4. Ο φορτιστής του είναι 12W ενώ του new ipad 10W.
To new ipad φορτίζει πλήρως 30 με 45 λεπτά πιο γρήγορα με φορτιστή του ipad 4, σε σχέση με την ώρα που χρειάζεται να φορτίσει με τον δικό του.
Οπότε τόσο περίπου θα είναι και η διαφορά ανάμεσα σε ipad 4 και new ipad.

Πρώτη φόρτιση στο δικό μου 3 με το νέο φορτιστή χρειάστηκε 5 και κάτι ώρες απο 3%

#800   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/11/2012 - 19:40

8+ εννοείς

Σε εμένα από 15% θέλει 5 + 30 ώρες

#801   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2012 - 19:40

Παίδες ακόμη τελειώνω τη μπαταρία για να το πάω φουλ φόρτιση το βράδυ. Υπέθεσα (από τις λιγοστές φορές που το κάνω), ό,τι θα θέλει τον ίδιο χρόνο.

Προς το παρόν μου φαίνεται σα τη μετάβαση από 4S σε iPhone 5, όλα πιο γρήγορα (ειδικά το browsing, scrolling).

#802   giannass

giannass

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/11/2012 - 19:41

Καλησπερα και απο μενα! ηερετε περιπου ποτε θα ρθει το new ipad 4 στην ελλαδα; Υπαρχει καμια ενημερωση απο οπουδηποτε;

#803   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/11/2012 - 19:42

Πρώτη φόρτιση στο δικό μου 3 με το νέο φορτιστή χρειάστηκε 5 και κάτι ώρες απο 3%

Οπότε εκεί στις 6 και κάτι θα είναι μια πλήρης φόρτιση του new ipad με τον δικό του φορτιστή..
Που τον βρήκες εσύ τον νέο φορτιστή; Πόσο σου κόστισε αντάπτορας+φορτιστής;

#804   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2012 - 19:57

Καλησπερα και απο μενα! ηερετε περιπου ποτε θα ρθει το new ipad 4 στην ελλαδα; Υπαρχει καμια ενημερωση απο οπουδηποτε;


εχει ερθει απο e-mac και vnp μονο το wifi . οπως και το ipad mini. για την 4g εκδοση περιμενουμε ακομα.

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 23/11/2012 - 19:57


#805   tgeorgiu

tgeorgiu

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/11/2012 - 20:02

Στο καινουργιο ipad 4 th gen 4g υπαρχουν δυο εκδοσεις : 1459 και 1460 ( αφορουν διαφορετικες μπαντες 4g ). Μολις μιλησα με vodafone και δεν εχουν ακομα επισημα σε ποιες μπαντες θα εκπεμπουν οι κεραιες τους. Οι πομποι στο golden hall Αθηνας ειναι προσωρινοι και αρα οχι ενδεικτικοι.
Αρα η αγορα απο εκσωτερικο ειναι ρισκο για την συμβατοτιτα ( και του emac 64 gb που ρωτησε φιλος) . Το μονο που μου ειπαν ειναι οτι αν το παρω απο vodafone store εξωτερικου τοτε πρεπει να ειναι συμβατο...

Με βλεπω να περιμενω το istorm 

#806   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/11/2012 - 21:35

Οπότε εκεί στις 6 και κάτι θα είναι μια πλήρης φόρτιση του new ipad με τον δικό του φορτιστή..
Που τον βρήκες εσύ τον νέο φορτιστή; Πόσο σου κόστισε αντάπτορας+φορτιστής;

Μου τον έφεραν απ'εξω, 20€ σε apple store

#807   Spirusd

Spirusd

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/11/2012 - 03:33

Καλησπέρα κι από εμένα, μόλις γύρισα από το Appstore με ένα ipad 16GB.
Περιττό να σας πω ότι γινόταν χαμός σήμερα λόγω Black Friday και έφευγαν τα ipad αέρα!
Μαζί με ένα smart case μου πήγε 537 $ αντί για 598$ κανονικές τιμές!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Spirusd, 24/11/2012 - 03:36


#808   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2012 - 16:54

Κάπου πήρε το μάτι μου σε ένα φόρουμ ότι το Ipad 4 παίζει χωρίς σπασίματα τα mkv ακόμα και 1080p! (.. λόγω της αναβαθμισμένης cpu!)
Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει από εσάς που το πήρατε? Μακάρι να ισχύει γιατί πλέον θα είναι γελοίο εν έτη 2012-13, η δυνατότερη ταμπλέτα της αγοράς να κολλάει σε τέτοια αρχεία!!

#809   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 24/11/2012 - 17:07

Κάπου πήρε το μάτι μου σε ένα φόρουμ ότι το Ipad 4 παίζει χωρίς σπασίματα τα mkv ακόμα και 1080p! (.. λόγω της αναβαθμισμένης cpu!)
Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει από εσάς που το πήρατε? Μακάρι να ισχύει γιατί πλέον θα είναι γελοίο εν έτη 2012-13, η δυνατότερη ταμπλέτα της αγοράς να κολλάει σε τέτοια αρχεία!!


Μου φαίνεται δεν έπαιζες με τις ρυθμίσεις των video player γιατί κολλήματα δεν υπάρχουν... ούτε καν σε streamarisma για παράδειγμα μέσω Plex. :)

#810   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2012 - 17:28

Μου φαίνεται δεν έπαιζες με τις ρυθμίσεις των video player γιατί κολλήματα δεν υπάρχουν... ούτε καν σε streamarisma για παράδειγμα μέσω Plex. :)


Μακάρι να ήταν έτσι φίλε μου! Αλλά πίστεψέ με, επειδή έχω κόλλημα με τα mkv , όχι απλά έπαιξα με όλες τις ρυθμίσεις, αλλά δοκίμασα (και δοκιμάζω ακόμα) και τις beta εκδόσεις των προγραμμάτων που ακόμα δεν έχουν κυκλοφορήσει!! Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν μπορείς να πεις πως τα iPad είναι προτεινόμενα για απροβλημάτιστη προβολή τέτοιων αρχείων! (Εννοώ χωρίς σπασίματα στην εικόνα και παραμορφώσεις στην εικόνα και φυσικά εννοώ να τα περνάς τα mkv κατευθείαν στην ταμπλέτα, χωρίς μετατροπές!)
Μιλάω για 1080p αρχεία και αρκετά 720p που τα έχουν κωδικοποιήσει για μέγιστη ποιότητα εικόνας και ήχου!!
Από την άλλη φυσικά, μην ξεχνάμε πως στην μέση είναι και η φίλη μας Apple που έχει βάλει το χεράκι της στο να μην επιτρέπει στους developers να φτιάξουν προγράμματα που θα αξιοποιούν 100% την δύναμη της cpu μιας και η ίδια πουλάει ταινίες και μουσικά video clips, οπότε σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν την συμφέρει να γίνει η ταμπλέτα ελεύθερη προς τ' αρχεία αυτά !!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 24/11/2012 - 17:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες