Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Logos ελληνικών εταιριών στο Springboard


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2009 - 12:22

για cosmote όποιος θέλει να το βάλει χειροκίνητα στην έκδοση 3.0 πρέπει να σβήσει τα 2 αρχεία (Default_CARRIER_COSMOTE.png, FSO_CARRIER_COSMOTE.png) από εδώ

/System/Library/Carrier Bundles/TMobile_gr.bundle και να βάλει τα εικονίδια που θέλει να βάλει, reboot και έτοιμοι!

Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 04/07/2009 - 12:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   mamatecuba

mamatecuba

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2009 - 10:09

kαλημέρα συνιφοουνίτες..
έχω μια περίεργη ερώτηση..
ας υποθέσουμε οτι είμαι συνδρομητής της βόνταφον (είμαι) και έχω το custom logo της με τον τρόπο που περιγράφτηκε πιο πάνω..
θέλω όμως να το αλλάξω και να φαίνεται πως είμαι στην AT & T ή στην Ο2 για τους δικούς μου λόγους...
αρκεί να ακολουθήσω τον ίδιο τρόπο και απλά να ονομάσω τα αντίστοιχα custom logos της ΑΤ & Τ ή της Ο2 όπως ονομάζονται της βόντα;

#228   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2009 - 10:37

Ακριβώς!!

#229   mamatecuba

mamatecuba

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2009 - 10:38

θενκ γιου... :D

#230   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2009 - 12:46

Γιουρ ουέλκαμ!!

#231   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2009 - 10:16

Το δικό μου logo (Cosmote), εξαφανίστηκε με το που έκανα update το carrier settings από iTunes. Προσπάθησα να το ξανά εγκαταστήσω αλλά μάταια.

Υπάρχει κάποια λύση χωρίς να εμπλακώ με την χειροκίνητη μέθοδο ?

Ευχαριστώ.

#232   grtasos1

grtasos1

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2009 - 23:41

Παιδες θελω λιγη βοηθεια γιατι καπου χαθηκα! Εβαλα απο Cydia το Greek carriers logos και μετα την επανεκκινηση δεν αλλαξε μπορει καποιος να μου κανει link τα logos της vodafone? (btw FIRMWARE 3.0)!

Μολις κοιταξα με το iphone browser και ειδα οτι το Greek carriers logos αντικατεστισε τα ta logos τελικα αλλα και παλι μετα την επανεκκινηση δεν τα εμφανιζει .......μηπως χρειαζετε να αντικαταστισω το carrier.plist?

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 21/07/2009 - 08:30


#233   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/07/2009 - 11:58

Το δικό μου logo (Cosmote), εξαφανίστηκε με το που έκανα update το carrier settings από iTunes. Προσπάθησα να το ξανά εγκαταστήσω αλλά μάταια.

Υπάρχει κάποια λύση χωρίς να εμπλακώ με την χειροκίνητη μέθοδο ?

Ευχαριστώ.


Το ιδιο και στο δικο μου iphone 3g OS 3.0 με vodafone... Εκανα συνδεση προχτες και λειτουργουσε κανονικα. Σημερα το εβαλα πρωτη φορα στο Itunes και εκανε αυτο το update και μου το εσβησε. Εκανα ολη τη διαδικασι απο την αρχη αλλα τιποτα

#234   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/07/2009 - 14:50

Το ιδιο και στο δικο μου iphone 3g OS 3.0 με vodafone... Εκανα συνδεση προχτες και λειτουργουσε κανονικα. Σημερα το εβαλα πρωτη φορα στο Itunes και εκανε αυτο το update και μου το εσβησε. Εκανα ολη τη διαδικασι απο την αρχη αλλα τιποτα



πρέπει να σβήσετε τα 2 αρχεία (Default_CARRIER_COSMOTE.png, FSO_CARRIER_COSMOTE.png)που ειναι στο

/System/Library/Carrier Bundles/TMobile_gr.bundle

και να βάλετε τα εικονίδια που εχει στο πρώτο post αναλογα την εταιρια σας σε δυο τοποθεσιες

(/System/Library/Carrier Bundles

και /private/var/mobile/Library/Carrier Bundles)... σε μενα ετσι δουλεψε ειχα το ιδιο προβλημα.

#235   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2009 - 00:15

Τέλεια το έβαλα το carrier settings και παπαλα το logo. Διαγράφω τα δύο png και πάω να βάλω τις κατάλληλες εικόνες και δεν έχω τις εικόνες για Cosmote.Κανείς που τις έχει...?

#236   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/07/2009 - 01:48

[quote name='Sakis' date='11 July 2009 - 09:16 AM' timestamp='1247300172' post='47440']
Το δικό μου logo (Cosmote), εξαφανίστηκε με το που έκανα update το carrier settings από iTunes. Προσπάθησα να το ξανά εγκαταστήσω αλλά μάταια.

Υπάρχει κάποια λύση χωρίς να εμπλακώ με την χειροκίνητη μέθοδο ?

Ευχαριστώ.
[/quote]

Το ιδιο και στο δικο μου iphone 3g OS 3.0 με vodafone... Εκανα συνδεση προχτες και λειτουργουσε κανονικα. Σημερα το εβαλα πρωτη φορα στο Itunes και εκανε αυτο το update και μου το εσβησε. Εκανα ολη τη διαδικασι απο την αρχη αλλα τιποτα

[quote name='Sakis' date='11 July 2009 - 09:16 AM' timestamp='1247300172' post='47440']
Το δικό μου logo (Cosmote), εξαφανίστηκε με το που έκανα update το carrier settings από iTunes. Προσπάθησα να το ξανά εγκαταστήσω αλλά μάταια.

Υπάρχει κάποια λύση χωρίς να εμπλακώ με την χειροκίνητη μέθοδο ?

Ευχαριστώ.
[/quote]

Το ιδιο και στο δικο μου iphone 3g OS 3.0 με vodafone... Εκανα συνδεση προχτες και λειτουργουσε κανονικα. Σημερα το εβαλα πρωτη φορα στο Itunes και εκανε αυτο το update και μου το εσβησε. Εκανα ολη τη διαδικασι απο την αρχη αλλα τιποτα

[quote name='antonis4' date='18 July 2009 - 01:50 PM' timestamp='1247921420' post='49071']
Το ιδιο και στο δικο μου iphone 3g OS 3.0 με vodafone... Εκανα συνδεση προχτες και λειτουργουσε κανονικα. Σημερα το εβαλα πρωτη φορα στο Itunes και εκανε αυτο το update και μου το εσβησε. Εκανα ολη τη διαδικασι απο την αρχη αλλα τιποτα
[/quote]


πρέπει να σβήσετε τα 2 αρχεία (Default_CARRIER_COSMOTE.png, FSO_CARRIER_COSMOTE.png)που ειναι στο

/System/Library/Carrier Bundles/TMobile_gr.bundle

και να βάλετε τα εικονίδια που εχει στο πρώτο post αναλογα την εταιρια σας σε δυο τοποθεσιες

(/System/Library/Carrier Bundles

και /private/var/mobile/Library/Carrier Bundles)... σε μενα ετσι δουλεψε ειχα το ιδιο προβλημα.
[/quote]

+1

ακολουθησα τις οδηγιες και εγινε κανονικα

#237   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2009 - 04:17

Ας μας βοηθήσει κάποιος δεν μπορώ να βλέπω αυτο το κλασικό Cosmote. Στο 1ο ποστ τα συννημένα δεν μπορώ να τα δω

Εαν βάλω Wind στο κινητό φαίνεται το σηματάκι ενω Cosmote όχι.....

#238   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 21/07/2009 - 02:02

Έβαλα το εικονίδιο της vodafone τελικά χειροκίνητα.. Μπορείτε μήπως να μου πείτε αν γίνεται να δείχνει το κυκλάκι που φορτώνει αριστερά απο το ρολόι? Υπάρχει χώρος ώστε να πάει πιο κοντά το 3G/GPRS/wireless σήμα στο εικονίδιο της vodafone ώστε να στριμωχτεί και το σήμα του loading αριστερά από την ώρα.. Λεπτομέρεια αλλά μου την έδινε από την 1.1.4 αν θυμάμαι καλά ή τέλος πάντων την 2.0 που το είχα πάλι με cosmote!! Σας ευχαριστώ!!! :rolleyes:

#239   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 21/07/2009 - 07:57

για χρηστες mac υπαρχει σχετικη διαδικασια?

#240   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2009 - 09:19

Λοιπόν πριν το update carrier η Cosmote λεει στις ρυθμίσεις νομίζω 4.0 ενώ μετα το update 4.1 για αυτο μάλλον δεν παίρνει το εικονίδιο της Cosmote....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)