Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Logos ελληνικών εταιριών στο Springboard


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 19:09

μα γιατι παιδευεστε υπαρχει το ripdev και απο κει υπαρχει η επιλογη για να διορθωθει το logofix και τα διορθωνει ολα

Μεσω Cydia εννοεις απο το repo του ripdev υπαρχει το προγραμμα logofix και το φτιαχνει σιγουρα?!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   Dimitrissss

Dimitrissss

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:DimitrisGrig

Δημοσίευση 08/10/2009 - 19:21

Χίλια ευχαριστώ tiloverboy το έβαλα και έγινε. Όποιος το ψάχνει κάνει απλώς στο cydia search και βρίσκει το RipDev. Το κάνει εγκατάσταση και μετά ξανακάνεις search και βρίσκεις το logofix install respring και έτοιμος!! Χίλια ευχαριστώ και πάλι!!!

#303   popcornito24

popcornito24

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2009 - 14:46

φιλε vpapanik μπορεις να μου πείς ποιο theme είναι αυτο στην εικόνα???στο πρώτο πόστ...

#304   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2009 - 10:37

πολυ καλο και ευκολο με τον 2ο τροπο...ευχαριστω..!

#305   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 28/10/2009 - 13:03

Το ξαναλέω:

Vodafone Link: Mediafire

Οδηγίες:

Τοποθετούμε το αρχείο σε 2 τοποθεσίες. Εδώ:/System/Library/Carrier Bundles και εδώ:/private/var/mobile/Library με την ονομασία Carrier Bundle.bundle .



φιλε κανω ακριβως αυτα που λες και δεν μου το εμφανιζει...και δεν πολυ καταλαβαινω τις οδηγιες που γραφονται στην πρωτη σελιδα...μηπως μπορεις να βοηθησεις λιγο? :blush:

#306   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2009 - 13:12

φιλε κανω ακριβως αυτα που λες και δεν μου το εμφανιζει...και δεν πολυ καταλαβαινω τις οδηγιες που γραφονται στην πρωτη σελιδα...μηπως μπορεις να βοηθησεις λιγο? :blush:

λοιπον αφου μπεις στο cydia προσθεσε το repo της ripdev δουλευει ακομα..σημερα το εκανα εγω. Κανοντας scroll down θα φτασεις στο logofix πιεσε το να κανεις εκατασταση θα σου ζητησει respring και ετοιμος!
apt.ripdev.com

#307   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 28/10/2009 - 13:19

φιλε ολα οκ...αλλα το σημα της vodafone μου το βγαζει μαυρο και οχι κοκκινο...ξερεις μηπως τι φταει?

#308   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2009 - 13:22

αυτο παραπανω που σου ειπα ειναι αμα δν εχεις πειραξει τιποτα αλλο ουτε μεσω ssh ουτε αλλη εγκατασταση να εχεις κανει.αν κατι πειραξες ισως αυτο να ευθηνεται

#309   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 28/10/2009 - 13:24

οκ..θα το ελεγξω...σε ευχαριστω παντως.. :D

#310   Nili

Nili

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2009 - 15:02

λοιπον αφου μπεις στο cydia προσθεσε το repo της ripdev δουλευει ακομα..σημερα το εκανα εγω. Κανοντας scroll down θα φτασεις στο logofix πιεσε το να κανεις εκατασταση θα σου ζητησει respring και ετοιμος!
apt.ripdev.com


Αυτό έκανα κι εγώ και έπαιξε με την Cosmote! Έχω 3GS 3.1.2 JB.
Μετά την εγκατάσταση μου έκανε respring και κόλλησε. Του έκανα restart και εμφανίστηκε το logo της Cosmote!

Δεν ξέρω βέβαια αν εμφανίζεται το 3G τώρα που έχω το Cosmote logo.

#311   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 05/11/2009 - 23:02

Παιδιά εγώ είχα το carrier: greek logo απο το repo ftp4u και ενώ εμφανιζόταν το αυθεντικό logo της cosmote όταν σύνδεσα το κινητό με το itunes και έκανε update ρυθμίσεις του παρόχου από τότε εμφανίζει το "Cosmote" όπως παλιά... Το έκανα reinstall (με reboot) τίποτα... Το έβγαλα και το ξαναέκανα εγκατάσταση και reboot και πάλι τίποτα... Δείχνει το κλασσικό λογότυπο της cosmote και όχι το "ωραίο - αυθεντικό" ... Κατά περίεργο λόγο δοκίμασα μια κάρτα vodafone και wind και μου δείχνει τα αυθεντικά λογότυπα, αυτά δλδ από το greek carrier logo (δεν έκανα όμως update τον πάροχο από το itunes... Μόνο της cosmote δείχνει το απλό... Τι να κάνω;;;

#312   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 06/11/2009 - 12:54

Τελικά έβαλα το Logofix της ripdev και έφτιαξε!

#313   ppetros

ppetros

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/12/2009 - 19:15

Παιδιά εγώ είχα το carrier: greek logo απο το repo ftp4u και ενώ εμφανιζόταν το αυθεντικό logo της cosmote όταν σύνδεσα το κινητό με το itunes και έκανε update ρυθμίσεις του παρόχου από τότε εμφανίζει το "Cosmote" όπως παλιά... Το έκανα reinstall (με reboot) τίποτα... Το έβγαλα και το ξαναέκανα εγκατάσταση και reboot και πάλι τίποτα... Δείχνει το κλασσικό λογότυπο της cosmote και όχι το "ωραίο - αυθεντικό" ... Κατά περίεργο λόγο δοκίμασα μια κάρτα vodafone και wind και μου δείχνει τα αυθεντικά λογότυπα, αυτά δλδ από το greek carrier logo (δεν έκανα όμως update τον πάροχο από το itunes... Μόνο της cosmote δείχνει το απλό... Τι να κάνω;;;


Τελικά τι έκανες? Εκανες ξανά εγκατάσταση και μετά αμέσως το logofix?? (μπορείς να το ανεβάσεις κάπου ?) Γιατί το itunes κάνει το ίδιο και το ίδιο ξανά.. μπορεί με κάποιο τρόπο να σταματήσει να ζητάει update??

#314   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 30/01/2010 - 12:59

φιλε vpapanik μπορεις να μου πείς ποιο theme είναι αυτο στην εικόνα???στο πρώτο πόστ...

Είναι το buuf2!!! Από cydia!

#315   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 17/03/2010 - 16:32

επειδή το λόγκο της vodafone που εγκαθιστά το logofix δε μου πολυαρεσει (ειναι λιγο χοντροκομενο) μηπως ξερει κανεις ποια αρχεία αλλαζει ωστε να βάλω το παλιο που ειχα; Να σημειώσω οτι στις διαδρομές ''/System/Library/Carrier Bundles/20205'' και ''/System/Library/Carrier Bundles/vodafone_gr.bundle'' δεν εμφανιζεται το καινουργιο αλλά το προηγούμενο που θέλω να ξαναεχω ως default

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες