Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Logos ελληνικών εταιριών στο Springboard


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 17/03/2010 - 16:43

επειδή το λόγκο της vodafone που εγκαθιστά το logofix δε μου πολυαρεσει (ειναι λιγο χοντροκομενο) μηπως ξερει κανεις ποια αρχεία αλλαζει ωστε να βάλω το παλιο που ειχα; Να σημειώσω οτι στις διαδρομές ''/System/Library/Carrier Bundles/20205'' και ''/System/Library/Carrier Bundles/vodafone_gr.bundle'' δεν εμφανιζεται το καινουργιο αλλά το προηγούμενο που θέλω να ξαναεχω ως default


θα πας μεσω ssh στην διαδρομη private/var/mobile/library/operator bundles. για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος αν λεγεαι ετσι αλλα θα το δεις αφου αυτος ο φακελος δημιουργειται μετα την εγκατασταση του logofix. σε προηγουμενες σελιδες του topic θα βρεις τα αρχεια που ψαχνεις αλλιως αν τα εχεις περασε τα στην παραπανω διαδρομη. restart και εισαι ετοιμος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 17/03/2010 - 18:08

thanks jp3.. απλά να επισημάνω ότι η σωστή διαδρομή είναι ''private/var/mobile/library/operatorlogos''

#318   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 17/03/2010 - 23:47

thanks jp3.. απλά να επισημάνω ότι η σωστή διαδρομή είναι ''private/var/mobile/library/operatorlogos''


να σε καλα φιλε μου. και καλα εκανες που σημειωσες την σωστη διαδρομη εσυ.

#319   SyLaR

SyLaR

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@SyLaR_Zisis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:syl7r

Δημοσίευση 23/04/2010 - 14:10

Παιδιά παω να βάλω το Greek Logos απο το www.ftp4u.gr και μου βγάζει αυτο... Τι να κάνω?

Συνημμένα αρχεία



#320   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2010 - 14:15

http://apt.ripdev.com/ βαζεις στο cydia και επιλεγεισ logofix

#321   SyLaR

SyLaR

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@SyLaR_Zisis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:syl7r

Δημοσίευση 23/04/2010 - 14:34

Ευχαριστώ tiloverboy.... είχε κολλήσει στο respring αλλά μετά από ένα hard reboot όλα οκ, αλλά το βγάζει μαύρο χωρίς να έχω πειράξει κάτι άλλο.
Μπορώ να το αλλάξω?

#322   Tomby

Tomby

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 12:09

Το παλιό - καλό repo που πλέον δεν λειτουργεί στην 3.1.2. , εγκαθιστούσε ένα κόκκινο, μικρότερο και ομορφότερο logo της Vodafone. Δεν έπεφτε πάνω στο σήμα του WiFi ούτε του Edge. Το έχω ακόμη στο παλιό 2G 8GB να σας κάνω ένα screenshot. Στο 2G 16GB με 3.1.2. και εγκατεστημένο χειροκίνητα το logo από το αρχείο λίγες σελίδες πριν, είναι μαύρο-άσπρο, μεγαλύτερο και πέφτει πάνω στο Wifi και EDGE.

Έχουμε καμία ιδέα για το πού θα βρούμε το παλαιό ; Αν το πάρω με ssh από το 2G 8GB που είναι με παλιά version ακόμη θα δουλέψει λέτε;

Ευχαριστώ.

#323   d3vilmaycry

d3vilmaycry

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 15:35

Ευχαριστώ tiloverboy.... είχε κολλήσει στο respring αλλά μετά από ένα hard reboot όλα οκ, αλλά το βγάζει μαύρο χωρίς να έχω πειράξει κάτι άλλο.
Μπορώ να το αλλάξω?

Ενας φιλος μου εχει το ιδιο προβλημα με εσενα.. Ξερεις πως μπορουμε να το φτιαξουμε??

#324   aria7

aria7

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2010 - 04:42

Ενας φιλος μου εχει το ιδιο προβλημα με εσενα.. Ξερεις πως μπορουμε να το φτιαξουμε??

Ξερει κανενας τι παιζει?

#325   aria7

aria7

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2010 - 05:27

Ξερει κανενας τι παιζει?

Λοιπον παιδια την βρηκα την λυση.Πηγαινεις /var/mobile/Library/OperatorLogos βρισκεις το vodafone.png και το vodafone_d.png.Η πρωτη εικονα μας δειχνει το ασπρο λογοτυπο και η δευτερη το κοκκινο.Αυτη με το ασπρο φαινεται στο springboard για αυτο εμφανιζεται μαυρο το logo,H δευτερη εικονα που ειναι το κοκκινο logo φαινεται οταν μπουμε σε καποιο υπομενου.Για αυτο κανουμε save as και αποθηκευουμε στο pc μας και τις δυο εικονες.Μετα κανουμε copy το κοκκινο logo και ετσι εχουμε δυο.Το ενα το ονομαζουμε vodafone.png και το αλλο το αφηνουμε ετσι οπως εχει vodafone_d.png.Τα drag kai drop στον ιδιο φακελο /var/mobile/Library/OperatorLogos και respring.ENJOY!!!

#326   kras21

kras21

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 20:20

Παιδιά ΣΟΣ.μέχρι το πρωί λειτουργούσε κανονικά το carrier greek logo της cosmote στο 3gs μου.Ξαφνικά βγήκε κ οταν πάω να βάλω το source ftp4u.gr/iphone/apt κάνει update εμφανίζεται στα sources κανονικά.όταν το βρίσκω από το search το carrier Greek logo κ κάτσω install μου λέει page not found κ error 401.τι έπαθε ξαφνικά ρε παιδιά;;;

Τελευταία επεξεργασία από: kras21, 06/05/2010 - 20:26


#327   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 06/05/2010 - 20:28

Παιδιά ΣΟΣ.μέχρι το πρωί λειτουργούσε κανονικά το carrier greek logo της cosmote στο 3gs μου.Ξαφνικά βγήκε κ οταν πάω να βάλω το source ftp4u.gr/iphone/apt κάνει update εμφανίζεται στα sources κανονικά.όταν το βρίσκω από το search το carrier Greek logo κ κάτσω install μου λέει page not found κ error 401.τι έπαθε ξαφνικά ρε παιδιά;;;

βαλε το ripdev απο το ρεπο apt.ripdev.com/

#328   kras21

kras21

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 22:36

βαλε το ripdev απο το ρεπο apt.ripdev.com/



#329   kras21

kras21

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 22:37

Έβαλα τοripdev από το search γιατί έλεγε ότι το repo δεν υπάρχει.ετρεξα το carrier αλλά πάλι τα ίδια

#330   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 07/05/2010 - 02:31

Έβαλα τοripdev από το search γιατί έλεγε ότι το repo δεν υπάρχει.ετρεξα το carrier αλλά πάλι τα ίδια

εννοεις πως δεν μπορεσες να το βαλεις το ρεπο ή οτι δεν μπορεσες να βαλεις το ripdev?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες