Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

Τιμές των νέων iMac στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gelioa

gelioa

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2012 - 03:47

Μόλις έχω το πρώτο θα σε ενημερώσω

Τελευταία επεξεργασία από: gelioa, 15/12/2012 - 03:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 15/12/2012 - 03:57

Δεν είναι ακόμη διαθεσιμα. Το πρωι έδωσα παραγγελία για πελάτη και θα ειναι περίπου σε 10 με 15 μέρες λένε αλλα απο κουβέντες που είχα με τις πωλήσεις μέγα κατα της 15 Ιανουαρίου θα παραδίδουν

Δίκιο εχεις φίλε , κατά πάσα πιθανότητα μετά τα Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά , από Γενάρη !!

#48   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/12/2012 - 16:16

Εμενα με βλεπω απο πλαισιο και με οσες ατοκες μπορω να παρω, το ερωτημα ομως ειναι με 680 , με i7 ή stock i5?

#49   errika

errika

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2012 - 19:50

γεια σας :D εγω θελω να ρωτησω το εξης.εχω ενα imac τωρα 3 χρονια και δε μου εχει παθει ποτε τιποτα.τωρα ετοιμαζομαι να παρω ενα καινουριο για τη δουλεια.μου φαινονται ομως πολυ ευθραστα και με ανησυχει αυτη η καθυστερηση που οπως λενε οφειλεται στη νεα συγκολληση της οθονης.εσας σας φαινονται αξιοπιστα η σε κανα χρονο θα κλαιω τα 2000 που εδωσα?

#50   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/12/2012 - 21:04

γεια σας :D εγω θελω να ρωτησω το εξης.εχω ενα imac τωρα 3 χρονια και δε μου εχει παθει ποτε τιποτα.τωρα ετοιμαζομαι να παρω ενα καινουριο για τη δουλεια.μου φαινονται ομως πολυ ευθραστα και με ανησυχει αυτη η καθυστερηση που οπως λενε οφειλεται στη νεα συγκολληση της οθονης.εσας σας φαινονται αξιοπιστα η σε κανα χρονο θα κλαιω τα 2000 που εδωσα?


Νέο μοντέλο είναι και ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι παιδικές αρρώστιες θα βγάλει. Το παίρνεις πάντως μαζί με Apple care και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για οτιδήποτε συμβεί.
Once You Go Mac You Never Go Back

#51   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 16/12/2012 - 21:17

Μια χαρα θα είναι όπως και όλα τα άλλα εδω και πολλά χρόνια.Δεν έχω λόγο να πιστεύω το αντίθετο..

#52   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 16/12/2012 - 21:17

Καλά θα ήταν να τα αγοράζαμε από έξω αλλά δεν είναι ταμπλέτα η κινητό ή λαπτοπ...είναι κάπως ογκώδες μηχανάκι και εύθραυστο - μια φέτα από γυαλί - οποτε λίγο δύσκολο τεχνικά !!
Από Αμερική δεν συμφέρει , οι τιμές στο αμερικάνικο σαιτ είναι χωρίς τους ανά πολιτεία φόρους , αν τους προσθέσεις + τον δολοφονικό εκτελωνισμό , μετά άστα κλαψτα...πανάκριβα πάλι + το μέγα άγχος της μεταφοράς κτλ κτλ... !!

Από Ευρώπη είτε και Αμερική μέσα σε αεροπλάνο κτλ ξεχάστε το σε βαλίτσα και ιστορίες να μεταφερθεί εκτός συσκευασίας , αυτά είναι βλακείες....θα το βάλεις μέσα σε βαλίτσα και θα τον πετάξουν μέσα στο "αμπάρι" του σκάφους με τις αποσκευές ακόμα και Fragile στους -20 ώστε να γίνει το νέο μηχάνημα παγωτό με φουλ υγρασία μέσα - τετελεστε - ...παράδειγμα αληθινό , ένας εδώ μέσα το έφερε έτσι τον iMac πέρσι από Αμερική σε βαλίτσα και τώρα ψάχνει να τον πουλήσει επειδή η οθόνη δεν δουλεύει πλέων και το σέρβις δεν αναγνωρίζει βλάβη από υγρασια όπως είναι και απολύτως φυσιολογικό !!
Ογκώδες μηχάνημα αναγκαστικά από εδώ....!! Με μεταφορική δεν συμφέρει...αυτό που θα πληρώσεις για να σου σταλεί π.χ. από Γερμανία θα είναι πρακτικά η διαφορά που θα κερδίσεις...στο τέλος το ουσιαστικό κέρδος θα είναι μικρο και η ταλαιπωρία μεγάλη και το άγχος μην το χτυπήσουν ακόμα μεγαλύτερο...μπελάς κοινός , μπορεί να μην γίνει τίποτα αλλά αν γίνει...άντε βρες άκρη και όλα αυτά για να κερδίσεις ουσιαστικά κάνα 50+ Ευρό στην τελική... !!

Οι τιμές γενικά φέτος είναι υψηλότερες....όχι μόνο εδώ...παντού στα συγκεκριμένα μηχανάκια...σίγουρα έχουν μεγαλύτερο κόστος κατασκευής με τις νέες τεχνολογίες παραγωγής σε όλα...σε σχέση με τα παλιότερα μοντέλα...αυτά δυστυχώς πληρώνονται και το επιπλέον κόστος μεταφέρεται στον πελάτη !!
Αυτό που βλέπω να γινεται...είναι πλέων και δεδομένων των συνθηκών εδώ στην Ελλάδα....αν πλέων κάποιος θέλει Μακ...να στρέφεται ΚΥΡΙΩΣ στα Μακ μίνι ως επιλογή που παλεύεται ακόμα οικονομικά...είτε μπαίνει πρωτη φορά στον κόσμο της Μήλον είτε κάνει αναβάθμιση !!
Προσωπικά θα κάνω το έξοδο με τον νέο iMac με Fusion Drive , άλλωστε περίμενα αυτές τις τιμές....στο μέλλον όμως αν οι τιμές ανεβαίνουν έτσι που στάνταρ θα ανεβαίνουν , μετά από χρόνια όταν ξαναπάρω υπολογιστή , ίσως να το γυρίσω σε Μακ μίνι...ή και κάτι άλλο...πότε δεν αποκλείουμε τίποτα !!


Τις προαλλες αγόρασα για τον αδερφο μου τον νεο 21.5" με φοιτητική έκπτωση (UK). Λόγω όγκου, επικοινώνησα με aegean μπας και μπορούσα να τον μεταφέρω σαν χειραποσκευή, αλλά αρνήθηκαν (που σημαίνει οτι θα με έβαζαν είτε να τον δώσω ως αποσκευή, είτε θα με χρέωναν αρκετά για να τον παρουν πάνω στο αεροπλάνο). Οπότε η λύση ήταν http://www.transglobal.org.uk .. Τα μεταφορικά για κρήτη ήταν 30 λίρες, και αποστέλεται με TNT, με 1000 λιρες αξία αποσκευής. Πιστεύω ότι αν έχει κάποιο γνωστό κάποιος στην Ευρωπη, το να το στείλει ελλάδα δεν ειναι και τόσο ακριβό όσο νομίζεις .. Ο κουριερ ήρθε το παρέλαβε, και σε 4 μέρες θα ειναι ελλάδα.

Τελευταία επεξεργασία από: djmanosv, 16/12/2012 - 21:19


#53   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/12/2012 - 21:19

Μια χαρα θα είναι όπως και όλα τα άλλα εδω και πολλά χρόνια.Δεν έχω λόγο να πιστεύω το αντίθετο..


Αυτό μια κουβέντα είναι, κι όχι πάντα αληθές δυστυχώς. Το θέμα όμως είναι και η αντιμετώπιση της Apple σε κάποιες περιπτώσεις που έχει γίνει λίγο υπεροπτική...

Αναρτημένη εικόνα


#54   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/12/2012 - 21:22

Μια χαρα θα είναι όπως και όλα τα άλλα εδω και πολλά χρόνια.Δεν έχω λόγο να πιστεύω το αντίθετο..


Ειδικά για τους iMac αυτό δεν μπορείς να το πεις με σιγουριά...

Σε όλα τα προηγούμενα μοντέλα υπήρχε το πρόβλημα με τις σκιές στην οθόνη που ποτέ δεν μπόρεσαν να το διορθώσουν και οι αλλαγές στα Panel γινόντουσαν σωρηδόν.
Once You Go Mac You Never Go Back

#55   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 16/12/2012 - 21:22

Αλήθεια είναι , απλα πάμε μπροστα. Κατα καιρούς υπάρχουν θέματα αλλα δέν είναι και ο κανόνας...

Αν ειχα χρήματα θα έπερνα ενα !

#56   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 17/12/2012 - 04:21

Μια χαρα θα είναι όπως και όλα τα άλλα εδω και πολλά χρόνια.Δεν έχω λόγο να πιστεύω το αντίθετο..

Φίλε μου μακάρι αν είσαι σωστός ειλικρινά , αλλά μεγάλες κουβέντες μην λες....τουλαχιστον τελευταία - παλιότερα ειλικρινά δεν ξέρω - πολλές μήλο συσκευές βγάζουν προβλήματα....και επειδή είναι καινούρια δεν ξέρεις τι παιδικές αρρώστιες θα βγάλουν , μακάρι να είναι ιδανικά...αλλά ας έχουμε μια πισινή !!

#57   errika

errika

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2012 - 16:51

Μια χαρα θα είναι όπως και όλα τα άλλα εδω και πολλά χρόνια.Δεν έχω λόγο να πιστεύω το αντίθετο..

θα ηθελα και εγω να ειμαι τοσο αισιοδοξη ;) ωστοσο θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο ατομα που τον εχουν παρει ηδη...

#58   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 17/12/2012 - 18:59

σας φαίνονται ακριβά τα 21.5"?

έχει πάρει κάποιος τους νεους;;; να μας πει αν ειναι και καλοί :ρ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες