Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Έξω Φρενών με τις τιμές νέων iMac. Πάω για "κάτι άλλο"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:54

Οκ η εισφορά ανακύκλωσης οκ.


Τα υπόλοιπα? Ή μήπως είναι μόνο η ανακύκλωση και το ΦΠΑ που διαμορφώνουν την τελική τιμή?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:55

Εαν ειναι τετοια τα ποσοστα να το γυρισουν στο παμε στοιχημα ρε :P

#63   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:56

Και παλι!ποιος βαζει 1000 ευρω μπροστα για να παρει οταν και εαν τα 40 ισως και μηνες αργοτερα :huh:

Πολλά παραδείγματα πλέον...Όχι μόνο στην Apple.
Ο nsxbass μπορεί να ξέρει κάτι παραπάνω λόγω ιδιότητας..;)

Αναρτημένη εικόνα


#64   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:56

Να ψαξουμε να τους βρουμε κανενα στανταρακι

#65   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:57

:P ...Νικολάκη οι τιμές είναι ΧΩΡΙΣ το Fussion Drive ( SSD ) , ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΠΛΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΣΚΛΗΡΟ...ο Fussion χρεώνεται εξτρά παλικάρι μου , βασική τιμή + εξτρά !!
Αν θέλεις να τρέχει ποιο γρήγορα το μηχανάκι ρεαλιστικά και να το καταλαβαίνεις ακόμα και στο ποιο απλό πράμα , δεν θα βάλεις γρηγορότερο επεξεργαστή αλλά τον SSD - Fussion , εκεί είναι το ζουμί...όποιος έχει τον SSD γινεται 3+ γρηγορότερος άμεσα !!


Βοηθηστε με να δω τι θα παρω....!!lLOL...
αρα, αν πω οτι παω στον 27αρι βασικο που τρεχει στα 2,9 και κοστος 2.100 , εαν τον παραγγειλω με fushion = 2400 πες, θα ειναι πιο γρηγορος απο την εκδοση των 3,2ghz στα 2400 επισης τιμη?

#66   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:58

Πολλά παραδείγματα πλέον...Όχι μόνο στην Apple.
Ο nsxbass μπορεί να ξέρει κάτι παραπάνω λόγω ιδιότητας.. ;)

Ακριβώς.

Σκέψου από που παίρνεις φάρμακα paliotomaro και τσουπ, να το το παράδειγμα...

#67   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2012 - 22:03

Τα φαρμακα ειναι διατιμημενα.ειναι κλειστο επαγγελμα του φαρμακοποιου.δεν συγκρινονται με προιοντα τεχνολογιας..

#68   EKTEman

EKTEman

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2012 - 22:37

όταν είχα πάει στο plaisio πριν λίγο καιρό και είχα ρωτήσει για τις τιμές μου είπαν οτι όταν έρθουν θα κοστίζουν όσο και τα προηγούμενα μοντέλα.. και μάλιστα μου είπε οτι είχε 1 κομμάτι ιμακ εκθεσιακό [απο τα παλιά].. αν μπείτε τώρα στο πλαίσιο και δείτε την τιμή του 27" θα δείτε το εξής: 27" Glossy 2560 x 1440, Κάρτα Γραφικών ΑMD HD 6970 1024 MB, Επεξεργαστής Intel Core i5 3.1 GHz Μνήμη 4 GB DDR3, Σκληρός Δίσκος1 TB SATA 7200 rpm ---- 2.099,00 €

θα μπορούσε να μου κόψει λεει μέχρι και 160ευρω αν δε κάνω λάθος λόγο του ότι ήταν εκθεσιακό! το οποίο εκεί το έχει κανα χρόνο σίγουρα να δουλεύει μέρα νύχτα το πληκτρολόγιο είχε γίνει μαύρο απο τον κάθε ενα που το ακούμπαγε κλπ... τώρα ας το έχουνε εκει να το χαίρονται γιατι δε νομίζω να βρεθεί κανένας που να ειναι τοσο κορόιδο και να δωσει τοσα λεφτά για κατι που ουσιαστικά ειναι μεταχειρισμένο και παλιό μοντελο οταν με ελάχιστα λευτα παραπάνω μπορει να παρει το καινούριο με περισσότερη ραμ και πολυ καλύτερο designe στην κουτά αχρησιμοποίητο!

#69   Airgatos

Airgatos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/12/2012 - 00:23

Παιδιά αν το κέρδος του μεταπωλητή είναι 4% τότε σίγουρα ο Έλληνας δεν θα το αφήσει εκεί χαμηλά, κάτι θα κάνει για να το αυξήσει και όντως τελικά τα καταφέρνει.
Όσον αφορά για το ότι η Ελλάδα είναι μικρή αγορά και άρα η τιμή μονάδας΄χρεώνεται περισσότερο κ.λ.π. , δείτε με τα ελληνικά προιόντα τί γίνεται όταν αυτά εξάγονται. Είναι πιο ακριβά εδώ παρά στη χώρα που αυτά εξάγονται. Τα ΙΔΙΑ προιόντα ! Από όπου και αν το πιάσουμε, χάνουμε. Να τα βάλουν εκεί που ξέρουν. Είπαμε να είσαι "πρόβατο" και όχι ΠΡΟΒΑΤΟ. Σε λίγο θα μας ταίζουν σανό και θα μας το πασάρουν για μπάρα δημητριακών !

Όπως και νά χει, τα 200 ευρώ διαφορά με την Ιταλία στα 2100 ευρώ (όσο μεγαλώνει η αγορά η διαφορά αυξάνεται) δεν δικαιολογείται με ΤΙΠΟΤΑ. Σε αυτό το ποσό θα έπρεπε να ήταν 30 ευρώ η διαφορά.

Κάτι άλλο, τα τελωνεία γιατί να τα φοβόμαστε τόσο πολύ; Πόσο πια να χρεώνουν εκεί; Υπάρχει ταρίφα; Ότι τους κατέβει: Είναι με ποσοτά; Πραγματικά είμαι πολύ περίεργος
Έχω πρώτο εξάδελφο, υπεύθυνο για το στήσιμο μαγαζιών λιανικής σε όλη την Ιταλία. Θα προσπαθήσω να μάθω τί γίνεται αν και από τότε που προσλήφθηκε, έγινε πολύ μυστικοπαθής. Τύφλα να χει η KGB μιλάμε...

Τέλος σκέφθηκα να το πάρω από τις ΗΠΑ ο ίδιος. Τουλάχιστον με τα ίδια λεφτά, θα δω τη Ν.Υόρκη από κοντά έστω για 1 βράδι, αλλά στη i-Tetragono δεν τα δίνω. i-σιχτίρ.

#70   EKTEman

EKTEman

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2012 - 00:37

εγω σκέφτομαι σοβαρά να φτιάξω με λιγότερα λεφτα pc το οποιο θα εχει καλυτερα χαρακτηριστικά απο το imac και να του περάσω και τα lion να τελειώνει.. και καλυτερα θα πηγαίνει.. απλα δε θα εχει το κέλυφος της apple.. στα τετοια μου με τους παλιο κλέφτες!

#71   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/12/2012 - 01:10

Φιλε airgatos συμφωνω απολυτα, η Apple πια ειναι ΜΟΝΟ για αμερικ(λ)ανακια και κινεζακια... Εχουν βγει καλυτερα μηχανηματα και τηλεφωνα και πιο φθηνα απο τα αντιστοιχα της apple (ισως αυτο δεν ισχυει για το ipad). Και δεν πιστευω με τιποτα αυτα περι διαφορετικης φορολογιας και ΦΠΑ. Ο ελληναρας ειναι ελληναρας. Απλα δεν γινεται 1.800$ να γινονται 2.100€ ... Εεεε ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

Εκφερω προσωπικη αποψη φυσικα και αναφερω οτι τα εχω ακουμπησει τρελα για αυτη την εταιρεια ( iMac, iPad2 3g, appleTV etc... οχι δεν ειμαι hater!!!) και βλεπω οτι θελει προβατα πια...

Υ.Γ μην ξεχναμε τον 1 χρονο εγγυηση που δινει αντι για 2, οπως εγραψαν και καποια παιδια πιο πανω.


Ισχύει και συμφωνώ απόλυτα!
Και εγω εχω ακουμπησει χρημα στην apple αλλα το εχει παραξευτιλησει!! Και φυσικα στην ελλαδα το εχουν ξευτυλισει γιατι πιστευω ευθύνονται και αυτοι..

Τα λεει αυτα ενα αγοραστής όλων των iphone ανεξερετως. 2 imac,macbook , ipad,atv, time machine,express και ipod!
Ημαρτον!!

#72   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2012 - 01:26

Για ποιο λογο κατηγορουμε την Apple για τις τιμες??

#73   Airgatos

Airgatos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/12/2012 - 01:32

Παρεπιμπτόντως, ο ίδιος ο Βόζνιακ είπε ότι η Apple έμεινε πίσω σε καινοτομίες σε σχέση με την Microsoft. Εγώ θα πω ότι κάνει πισωγυρίσματα. Πού είσαι ρε Steve ...
Και επειδή η ιστορία επαναλαμβάνεται, αν κάποιος έχει διαβάσει τη βιογραφία του Steve Jobs, θα καταλάβει. Όσο εύκολα ανεβαίνεις, ακόμη πιο εύκολα πέφτεις. Το απεύχομαι αυτό για την Apple γιατί έτσι βγαίνουν καλύτερες συσκευές λόγω ανταγωνισμού. Αλλά δυστυχώς η κατηφόρα έχει αρχίσει και είναι απότομη. Ενέργειες όπως κυκλοφορίας καινούριων ipad κάθε 6 μήνες, i-phone 5 γρατζουνισμένα, χάρτες (αχαρτογράφιστους) κ.λ.π. θυμίζουν ερασιτέχνη και όχι την Apple που γνωρίσαμε. Λυπάμαι πολύ.

Και για του λόγου του αληθές, δείτε τί έβγαλε η ASUS (δεν κυκλοφόρησε ακόμη). Ultrabook με 2 οθόνες εκ των οποίων η εξωτερική είναι και αφής, και κλείνοντας το καπάκι του υπολογιστή, γίνεται tablet. Όσοι δεν το είδατε, θα πάθετε ... Είναι το Taichi της ASUS. Θα το βρείτε εδώ με ωραία videos. http://www.asus.com/vivo/en/taichi.htm

Για ποιο λογο κατηγορουμε την Apple για τις τιμες??


Δεν κατηγορούμε μόνον την Apple αλλά και τα δικά μας τα αλάνια

#74   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2012 - 01:32

Ρε τι ακουμε και διαβαζουμε βραδυατικα
Αντε γειαα
B)

#75   Airgatos

Airgatos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/12/2012 - 01:38

Και σε συνδυασμό με αυτό το display, http://www.asus.com/...onitors/MX279H/ που και αυτό δε κυκλοφόρησε ακόμη, γίνεσαι άρχοντας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες