Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Δημοφιλείς εφαρμογές iPhone από Έλληνες δημιουργούς


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nodamon

nodamon

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2009 - 20:11

Γεια σας,

Ψάχνω τις πιο δημοφιλείς εφαρμογές για iPhone που έχουν αναπτυχθεί από Έλληνες, έχω υπόψιν μου την iSteam. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να εντοπίσω εξ'ίσου επιτυχημένες εφαρμογές;
Ενδιαφέρομαι κυρίως για τον αριθμό των χρηστών.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   attheodo

attheodo

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2009 - 21:21

Καλησπέρα,

η εφαρμογές της ATWORKS Εορτολόγιο (http://eortologio.atworks.gr) και CallerID (http://callerid.atworks.gr) έχουν πάνω από 3.000 και 2.000 downloads αντίστοιχα μόνο από Έλληνες χρήστες. Πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει μια νέα εφαρμογή της ATWORKS με παγκόσμιο target group καθώς και άλλη μια εφαρμογή που υλοποιήσαμε για λογαριασμό άλλης εταιρίας. Ελπίζουμε και αυτές να τα πάνε εξίσου καλά.

#3   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2009 - 21:36

Μπράβο παιδία και εις ανώτερα. πάντα τέτοια να έχετε.

#4   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2009 - 22:00

παντα τετοια .
καλη συνεχεια παιδια :)

#5   ChristosSot

ChristosSot

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2009 - 13:59

Γεια σας,

Ψάχνω τις πιο δημοφιλείς εφαρμογές για iPhone που έχουν αναπτυχθεί από Έλληνες, έχω υπόψιν μου την iSteam. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να εντοπίσω εξ'ίσου επιτυχημένες εφαρμογές;
Ενδιαφέρομαι κυρίως για τον αριθμό των χρηστών.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


H iSteam είναι όντως από τις δημοφιλέστερες. Εγώ θυμάμαι και το iFrappe, που ειχε βγει πριν από αρκετό καιρό.

Τώρα είναι δύο Ελληνικές εφαρμογές στο Top 10, το No Mercy, το οποίο προσωπικά δεν το έχω κατεβάσει (ακόμα), και το iGreekNews, το οποίο έχω φτιάξει εγώ ο ίδιος, και μετράει πάνω από χίλια ownloads μέχρι τώρα (δυστυχώς ακριβή αριθμό δεν ξέρω ακόμα, επειδή δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναφορά από την Apple, και μόνο ημερήσιες προσθέσεις μπορώ να κάνω) και συνεχίζει να πουλάει. Η άλλη μου εφαρμογή, το iMe είχε φτάσει το #4 στην κατηγορία του (utilities) στον κόσμο, αλλά δεν τα κατάφερε στο top 10 της κεντρικής σελίδας (ακόμα :) ). Οι χρήστες του αριθμούν και αυτοί περίπου στους χίλιους+, αλλά είναι αρκετό καιρό στο App Store, οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν έκανε αυτό το "μπαμ" αλλά ακόμα πουλάει σταθερά.

Το άλλο που θυμάμαι να είναι πολύ καιρό στο top 10 είναι το iRadioGr (ελπίζω να είναι αυτό το όνομά του, γιατί δεν μπορώ να το ψάξω αυτή τη στιγμή).

Ελπίχω να σε βοήθησα.

#6   nodamon

nodamon

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2009 - 15:53

Eυχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις μέχρι τώρα, βοηθάνε αρκετά!

Εάν έχετε επιπλέον πληροφορίες θα τις εκτιμούσα.

AttTheod και ChristoSot θα επικοινωνήσω μαζί σας και προσωπικά.

Φιλικά
Ν.

#7   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2009 - 17:32

Καλησπέρα,
να προσθέσω και το batteryfull + (alarm) το οποίο μαζί με την lite έκδοση έχει ξεπεράσει τους 15000 χρήστες σε όλο τον κόσμο. Το Batteryfull + (alarm) αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε 14 χώρες στο top 100 utilities ενώ ειδικά τις πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας του μπήκε σχεδόν από όλες τις χώρες στο top 100 utilities.

Με εκτίμηση
Teokoul

#8 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 20/12/2009 - 18:09

Γειά σας!
Μπορείτε να προσθέσετε στη λίστα και την εφαρμογή iRadio GR που βρέθηκε στο Νο 1 του Ελληνικού App Store και στην κατηγορία Free αλλά και στην κατηγορία Paid όπου και παραμένει στο Top 5 για 4,5 μήνες μετά την κυκλοφορία της!
Το iRadio GR βρίσκετε σε 15.000 iPhone κυρίως στη Ελλάδα 85%, Γερμανία, Αμερική, Αγγλία και σε πολλές άλλες χώρες του κόσμου όπου υπάρχει απόδημος Ελληνισμός!

Ελπίζουμε να βοηθήσαμε.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες