Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5S τον Ιούνιο σε νέα χρώματα, NFC και 128GB, iPhone 6 με οθόνη 4.8", επεξεργαστή Α7 και χωρίς home button (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
178 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:04

Αν πάντως έχει κόμπλεξ κάποιος που προσπαθεί να δει τα πράγματα έτσι όπως είναι και όχι να βλέπει τα πράγματα με παρωπίδες.. Τότε πρέπει να μαι και εγώ μέσα σε αυτούς τους κομπλεξικούς.. Και από τους μεγαλύτερους μάλιστα.

Φτάνει πια με τα μυαλά που κουβαλάτε ορισμένοι.. Να δω πότε θα ξυπνήσετε.

Αν πάντως έχει κόμπλεξ κάποιος που προσπαθεί να δει τα πράγματα έτσι όπως είναι και όχι να βλέπει τα πράγματα με παρωπίδες.. Τότε πρέπει να μαι και εγώ μέσα σε αυτούς τους κομπλεξικούς.. Και από τους μεγαλύτερους μάλιστα.

Φτάνει πια με τα μυαλά που κουβαλάτε ορισμένοι.. Να δω πότε θα ξυπνήσετε.

Το κομπλεξάκι αδερφέ πήγαινε στο παιδί από επάνω που με ανέφερε ως holss εκεί πάει το κόμπλεξ και όσο άφορα την Apple μας έχει αποδείξει χιλιάδες φορές την άξια της !!! σε πάρα πολλά πράγματα !!

Θα σου αποδείξω εγώ ως Μάρκος σε λίγο οταν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή Οτι εισαι o ίδιος με το holss..

άντε να σε δω !! θα με πεις με pm ?? γιατί πρέπει να φύγω τώρα να δω που θα με αποδείξεις να ξέρω που να ψάξω μόλις επιστρέψω !!

Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 11/12/2012 - 17:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:05

Κάτι που χαρακτηρίζει την apple είναι η μεταπωλητική αξία των προιόντων της, αυτό βέβαια συμβαίνει γιατί πέρα της ποιότητας των υλικών που χρησιμοποιεί, λανσάρει 1 συσκευή(iphone) κάθε έτος.
Σε αντίθεση με άλλες εταιρίες π.χ. sony.

Βέβαια η τεχνολογία πλέον προχωρά ραγδαία, έτσι, το τεχνολογικό χάσμα που δημιουργείτε μέσα σε ένα εξάμηνο είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό που υπήρχε παλαιότερα μέσα σε ένα χρόνο, κάτι που της δίνει την δυνατότητα να λανσάρει περισσότερες συσκευές μέσα στον χρόνο.


γιαυτο το λογο εχουν πατωσει sony και HTC...βγαζουν ναυαρχιδες ανα εξαμηνο... ενας λογος που η sam εχει ανεβει τοσο ειναι οτι πλεον βγαζει μια συσκευη το χρονο.

αν αλλαξει πολιτικη η apple δεν νομιζω να της βγει σε καλο...το καλυτερο θα ειναι να βγαζει μια συσκευη το χρονο με δυνατο hw και καλες αναβαθμισεις στο ios ωστε να αντεχει τον ανταγωνισμο.

#93   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:09

Το κομπλεξάκι αδερφέ πήγαινε στο παιδί από επάνω που με ανέφερε ως holss εκεί πάει το κόμπλεξ και όσο άφορα την Apple μας έχει αποδείξει χιλιάδες φορές την άξια της !!! σε πάρα πολλά πράγματα !!


αντε να σε δω !!

Από τον τρόπο που του απάντησες πάντως θα στοιχημάτιζα ότι ισχύει αυτό που λέει ο Νίκος..
Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τι έχει γίνει με τον holss καν.. Μόνο ως όνομα τον θυμάμαι.

#94   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:10

Από τον τρόπο που του απάντησες πάντως θα στοιχημάτιζα ότι ισχύει αυτό που λέει ο Νίκος..
Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τι έχει γίνει με τον holss καν.. Μόνο ως όνομα τον θυμάμαι.

Τιποτα απλα μπηκε ο Μαρκος και με ελεγε holss !!!! και απο οσο φενετε ο Μαρκος έχει δυο Account !!

#95   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:11

Τιποτα απλα μπηκε ο Μαρκος και με ελεγε holss !!!! και απο οσο φενετε ο Μαρκος έχει δυο Account !!

Ποιος είναι πάλι ο Μάρκος;
Και τι το κακό έχει το holss δηλαδή;

#96   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:15

Ποιος είναι πάλι ο Μάρκος;
Και τι το κακό έχει το holss δηλαδή;

Ο Μάρκος ειναι ο MarkKnofler και ο holss ειναι προφανος ενα μελος απο το φορουμ τωρα το τι προβλημα προσοπικο έχει με τον holss ενας θεος το ξέρει !!

#97   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:16

εγω παντως παιδες ψηνομαι για 4+ ιντσες οθονη, αλλα να μην ειναι 16:9.
4,3 νομιζω ειναι ιδανικο για μενα αλλα και παραπανω δε με χαλαει.
Τωρα αυτο το NFC δε θα εχει καμια μα καμια χρησιμοτητα εδω στην Ελλαδα! Εδω καλα καλα δε ξερουν (τα καταστηματα) τι ειναι το paypal. Ασε που θα θελει καποια ειδικη εγκατασταση εκ μερους του καταστηματος (extra εξοδα) ωστε να μπορει να εισπραττει, και δε νομιζω στη παρουσα φαση αλλα και για τα επομενα χρονια να μπορει καποιος να το κανει αυτο. Παρτε παραδειγμα τη Siri. Εκτος το προβλημα της γλωσσας ειναι σχεδον αχρηστη Ελλαδα (για τις online υπηρεσιες).

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 11/12/2012 - 17:20


#98   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:18

Ο Μάρκος ειναι ο MarkKnofler και ο holss ειναι προφανος ενα μελος απο το φορουμ τωρα το τι προβλημα προσοπικο έχει με τον holss ενας θεος το ξέρει !!

Και εσύ τι πρόβλημα έχεις τότε αφού ούτε καν ξέρεις; Κλάιν δεν πάει να σε λέει και μαίρη πόπινς..

Τέσπα το μαμήσαμε και αυτό το τόπικ, πάμε παρακάτω..

#99   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 11/12/2012 - 18:32

να το και το 5ς ,6 ακομα δεν βγήκε το άλλο :ρ

#100   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 11/12/2012 - 18:39

Ζήστε το σήμερα ...... Είναι σίγουρο οτι δέν θα ξανάρθει....

Ας είμαστε καλά και ας έρθει και iphone10 !!!

#101   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/12/2012 - 18:44

Ζήστε το σήμερα ...... Είναι σίγουρο οτι δέν θα ξανάρθει....

Ας είμαστε καλά και ας έρθει και iphone10 !!!

Ναι καλά, εσυ λέγε ο,τι θες... Εγω δεν ανέχομαι να κυκλοφορω χωρίς το τελευταίο iDevice στα χέρια μου...

#102   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 18:59

Δεν υπήρξε εξέλιξη από τότε που πρωτοεμφανίστηκαν τα κινητά λοιπόν. Γιατί θυμάμαι κάτι ασπρόμαυρες οθόνες με τεράστια pixels. Και εννοείται ότι εξέλιξη εκτός από μέγεθος σημαίνει και ανάλυση. Πάρε παράδειγμα τα νέα κινητά με οθόνες 5 ιντσών 1080p.

Η μεγαλη οθόνη απο μονη της δεν ήταν εξέλιξη, αλλα ήρθε λόγω των αλλαγών στη φιλοσοφία των συσκευών που παρουσιάστηκαν τα τελευταία χρόνια. Σα να μου λες οτι βάζεις μεγαλύτερες ζάντες στο αμάξι σου και γίνεται καλύτερο/γρηγορότερο. Εκτος βέβαια αν εισαι μπουρναζιώτης, χωρίς παρεξήγηση :P

Τωρα αν αναφερεσαι μονο στην εξέλιξη των οθονων, συμφωνώ ειναι εξέλιξη.

#103   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/12/2012 - 19:10

Αποψή μου πως κάτι τέτοιο θα μπορούσε να συμβεί στο ίδιο σασί (γιατί νομίζω πως οι περισσότεροι συγκλίνουμε πως θα είμαστε στο ίδιο σασί) μόνο αν γίνει όλη η πρόσοψη, οθόνη. Ετσι όταν θα πρόκειται για σερφινγκ στο νετ ή αναπαραγωγή βίντεο, θα γίνεται πλήρης αξιοποίηση όλης της πρόσοψης. Θα έχουμε να ακούσουμε και να δούμε πολλά μέχρι τότε.
Το σίγουρο είναι πως πολλοί "αναλυτές" θα αρχίσουν να διαρρέουν "φήμες καθώς ό,τι έχει σχέση με το iphone δίνει πολλά κλικς και στους δύσκολους καιρούς που ζούμε, τα κλικς μετράνε...

Την μεγάλη πλάκα όμως την έχουν οι "σκεπτικιστές"... Με κάθε φήμη, ξέρεις την αντίδραση. Με το που διάβασα τον τίτλο, κατάλαβα τα ποστς... "χαχα, να δούμε τώρα τί θα λένε τα φανμπόιζ που αλλάζει το μεγεθος, το ένα το άλλο"
Αν δεν είχαμε μεγάλες αλλαγές "Ηρθε ο θάνατος της απλ, καμία καινοτομία... Θα πεθάνει, θα καεί, θα γκρεμοτσακιστεί, θα, θα..."
Είναι αρκετά προβλέψιμα πλέον όλα... (και από τις δύο πλευρές, ε;!)

#104   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 19:16

Μάρκο κάτσε καλα και μην πειράζεις τα αλλα παιδάκια!

#105   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/12/2012 - 21:30

άντε να σε δω !! θα με πεις με pm ?? γιατί πρέπει να φύγω τώρα να δω που θα με αποδείξεις να ξέρω που να ψάξω μόλις επιστρέψω !!

Ως Μάρκος λοιπόν επειδή είσαι κουτοπόνηρος ορίστε(περίεργες οι τόσες γραφικές συμπτώσεις ΕΕ; ;)



Αν και βαριόμουν πάρα πολλή ας δουν όλοι εδώ λοιπόν αν είναι ίδιος χρήστης.

έγινε ευχαριστώ πολλή !!


Όχι δεν το έχω το περιμένω όμως !! σε μαύρο !! σε πληροφορώ πως έχω στα χέρια μου ήδη screen protector και case δες και στην photo περιμένω ένα screen protector της SGP από τα καλύτερα άκουσα ότι είναι !! στο θέμα μας. Και στο 4S κάνει γρατζουνιές αν δεν το προσεχείς !! προφανώς δεν είναι τόσο ευαίσθητο αλλά αν σου πέσει από μεγάλο υψόμετρο τότε ναι !! Προσωπικά εγώ όταν κρατούσα το 4S φοβόμουν τόσο πολλή που λέω αν με πέσει την εβαψα και δεν μου εχει πεσει ποτε κατω !!


Τι μπορουμαι να κανουμαι σε μαυρο iPhone 5 για να προστατεύσουμε το bazel ??


Παιδία εγώ σήμερα πείρα αυτήν εδώ την θήκη έχει μεσα και Ultra Crystal Screen Protector !! παίζει να μου αφήσει σημάδι η να μου ξεβάψει το Bazel ?? για το Μαύρο το 5αρκι μου λέω !! 41 Week ειναι !! ένα ειναι το καλήτερο τηλέφωνο στον κοσμο ειναι να μην το προσέχεις !


φιλε πειρα απο το amazon αυτο το bumper ειναι οκ ? θα μου κανει σημάδια ?? http://www.amazon.co...ils_o00_s00_i00


Τίτλος τόπικ από ios : http://www.iphonehel...-απο-το-amazon/


SGP iPhone 5 <3 Case απο το Amazon


ειχα και εγω ενα θεμα με ερρορς σε iPod Touch γιατι περιμενω το iPhone 5 μου <3
anyway οτι ερρορ απο ( 11 , 21 , 1600 ,3194 ..) δες το topic μου εδώ !


Πραγματικά δεν ρώτησα καν και κανέναν για το τη συσκευές έχουν και πότε πήραν την κάθε μια....

και εγώ έχω iPhone 4S και iPad 3rd Generation και iPod Touch 4th Generation και περιμένω το 5αρακι μου δεν πάει να πει κάτι !!

κάτα την ταπεινή μου γνώμη η Google έχει αντιγράψει σε πολλά πράγματα την Apple όπως και να έχει η κάθε μια από κάπου θα κλέψει !! το θέμα μας είναι άλλο από όλη την πρόταση σου θα κρατήσουμε λιπών το "Ανυπομονώ να περάσω σε λίγες βδομάδες στον κόσμο του android με galaxy note 2. Το iPhone δεν το χωριζομαι, αλλα δεν αποτελεί μονόδρομο σε καμία περίπτωση, ούτε πλέον χαρακτηριστικό glamour, επιπέδου ή κάτι τέτοιο. Οι εποχές που έβγαινε PowerBook κάθε 15 μήνες και ουδέν άλλο κυκλοφορούσε, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Και οι εποχές των χρυσών αγελάδων επίσης..."


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 11/12/2012 - 21:31

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες