Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Drop box download files


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Gpap1980

Gpap1980

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/04/2013 - 07:51

Θα ήθελα μια βοήθεια θέλω να κάνω download αρχεία από το Dropbox αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω έχω κατεβάσει το Dropbox από το App Store αλλά δεν βρίσκονται να της κατέβασω .
Ανοίγω το Dropbox από τον safari ( έχω στον safari to tweak safari download ) υπάρχει το download σαν επιλογή αλλά δεν κατεβαίνει ποτέ.εχω ένα iPad mini jailbreak ios 6 ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 11:48

Τί ακριβώς εννοείς;

Πρέπει να 'χεις DropBox στο PC και να 'χεις φτιάξει εκεί τους φακέλους με πχ. τις φωτό που θες να 'χεις για sharing.
Μετά, πας στο DropBox του κινητού και φτιάχνεις τον ίδιο φάκελο. Κάνεις συγχρονισμό (μέσω WiFi) και ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ γίνονται download στο κινητό σου.

Έτσι εγώ κάνω - γιατί δεν έχω βρει "PC-iPhone screen simulator" για τα γραφικά που κάνω για τα παιχνίδια μας σε iOS, οπότε φτιάχνω ένα .png, το "πετάω" στο DropBox του PC, κάνω συγχρονισμό το "Μήλο" με WiFI και σε δευτερόλεπτα έχω το .png στο κινητό κι έτσι βλέπω "και καλά" πως θα φαίνεται τελικά στο "Μήλο", το εκάστοτε UI που σχεδιάζω.

#3   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2013 - 12:16

δεν χρειάζεται να το έχεις στο pc.
το πρώτο που πρέπει να καταλάβεις είναι η λειτουργία του η οποία είναι η αποθήκευση αρχείων σου για να κατεβάσεις κάτι λοιπόν θα πρέπει πρώτα να έχεις ανεβάσει κάποιο αρχείο. μετά σε οποιαδήποτε συσκευή σου έχει βάλει το dropbox (pc τηλέφωνο tamblet ) με έναν συγχρονισμό θα τα βλέπεις και θα τα διαχειρίζεσαι και από κει.

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#4   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2013 - 12:33

Έτσι εγώ κάνω - γιατί δεν έχω βρει "PC-iPhone screen simulator" για τα γραφικά που κάνω για τα παιχνίδια μας σε iOS, οπότε φτιάχνω ένα .png, το "πετάω" στο DropBox του PC, κάνω συγχρονισμό το "Μήλο" με WiFI και σε δευτερόλεπτα έχω το .png στο κινητό κι έτσι βλέπω "και καλά" πως θα φαίνεται τελικά στο "Μήλο", το εκάστοτε UI που σχεδιάζω.


Εδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#5   Gpap1980

Gpap1980

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/04/2013 - 12:55

Έχω ένα acc στο Dropbox και μου έχουν ανεβάσει κάτι φωτογραφίες και αρχεία word ecxel είναι όλα σε ένα zip φάκελο από την εφαρμογή dropbox μπορώ να της δώ και να διαβάσω τα αρχεία και τώρα για το κατέβασω στο iPad πρέπει να βάλω στο iPad to mobile emulator ?

#6   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:02

όχι όχι δεν πήγαινε σε εσένα η από πάνω απάντηση. Πρέπει να κατεβάσεις το dropbox στο ipad μόλις το ανοίξεις θα σου ζητήσει να κάνεις login στο λογαριασμό σου θα κάνει συγχρονισμό και θα τα βρεις εκει

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#7   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:21

δεν χρειάζεται να το έχεις στο pc.
το πρώτο που πρέπει να καταλάβεις είναι η λειτουργία του η οποία είναι η αποθήκευση αρχείων σου για να κατεβάσεις κάτι λοιπόν θα πρέπει πρώτα να έχεις ανεβάσει κάποιο αρχείο. μετά σε οποιαδήποτε συσκευή σου έχει βάλει το dropbox (pc τηλέφωνο tamblet ) με έναν συγχρονισμό θα τα βλέπεις και θα τα διαχειρίζεσαι και από κει.


Μα άμα θες να κάνεις sharing αρχεία σου από το PC στο κινητό, πως θα τα κάνεις αν δεν το 'χεις ΚΑΙ στο PC;;;;;

#8   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:22

Εδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις


ΩΡΑΙΟΣ! Αυτό εδώ λες, το Pixmobi’s Mobile Phone Emulator - mobilephoneemulator.com ;

#9   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:24

ΩΡΑΙΟΣ! Αυτό εδώ λες, το Pixmobi’s Mobile Phone Emulator - mobilephoneemulator.com ;


ναι αυτό

ανεβάζεις τα αρχεία του pc σου εδώ και δεν χρειάζεται να το κάνεις εγκατάσταση στο pc

Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 27/04/2013 - 13:27

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες