Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   redararas

redararas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 22:57

Υπαρξιακή ερώτηση. Καλοί οι πολυπύρηνοι επεξεργαστές και τα 64bit, καμιά σοβαρή πρακτική εφαρμογή πέρα από τα παιχνίδια υπάρχει γι΄ αυτό το hardware? Λέτε ότι δεν αξίζει να δώσετε το iphone 5 να πάρετε το iphone 5s. Εγώ σας λέω ότι τα τελευταία χρόνια, κάθε χρονιά, ψάχνω λογικά επιχειρήματα να αλλάξω το iphone 4 και δεν βρίσκω...(σε καλό βγαίνει, μένουν λεφτά στην τσέπη!)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:00

Υπαρξιακή ερώτηση. Καλοί οι πολυπύρηνοι επεξεργαστές και τα 64bit, καμιά σοβαρή πρακτική εφαρμογή πέρα από τα παιχνίδια υπάρχει γι΄ αυτό το hardware? Λέτε ότι δεν αξίζει να δώσετε το iphone 5 να πάρετε το iphone 5s. Εγώ σας λέω ότι τα τελευταία χρόνια, κάθε χρονιά, ψάχνω λογικά επιχειρήματα να αλλάξω το iphone 4 και δεν βρίσκω...(σε καλό βγαίνει, μένουν λεφτά στην τσέπη!)

 

Τρεχεις τον ορθολογικοτερο αλγοριθμο καταναλωτικης συμπεριφορας. Συνεχισε ετσι ! Οσο οι αναγκες σου καλυπτονται δεν αλλαζεις !



#378   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:00

Υπαρξιακή ερώτηση. Καλοί οι πολυπύρηνοι επεξεργαστές και τα 64bit, καμιά σοβαρή πρακτική εφαρμογή πέρα από τα παιχνίδια υπάρχει γι΄ αυτό το hardware? Λέτε ότι δεν αξίζει να δώσετε το iphone 5 να πάρετε το iphone 5s. Εγώ σας λέω ότι τα τελευταία χρόνια, κάθε χρονιά, ψάχνω λογικά επιχειρήματα να αλλάξω το iphone 4 και δεν βρίσκω...(σε καλό βγαίνει, μένουν λεφτά στην τσέπη!)

 

 

Υπαρξιακή ερώτηση. Καλοί οι πολυπύρηνοι επεξεργαστές και τα 64bit, καμιά σοβαρή πρακτική εφαρμογή πέρα από τα παιχνίδια υπάρχει γι΄ αυτό το hardware? Λέτε ότι δεν αξίζει να δώσετε το iphone 5 να πάρετε το iphone 5s. Εγώ σας λέω ότι τα τελευταία χρόνια, κάθε χρονιά, ψάχνω λογικά επιχειρήματα να αλλάξω το iphone 4 και δεν βρίσκω...(σε καλό βγαίνει, μένουν λεφτά στην τσέπη!)

Φιλαρακο εσυ μπορεις να μεινεις και με ενα αταρι δεν εχεις λογο νομιζω να ασχοληθεις γενικα!



#379   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:00

Τώρα η NSA θα φτιάξει και database με δακτυλικά αποτυπώματα



#380   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:00

Δε νομίζω πως υπάρχει λόγος για να κράζουμε. Ειδικά για S upgrade νομίζω μια χαρά στοιχεία έδωσε η Apple.

 

1) Καλύτερη κάμερα σε πολλούς τομείς

2) Πολύ δυνατός επεξεργαστής

3) Fingerprint sensor (προσωπικά πιστεύω θα βολέψει πολύ)

 

Είμαι Αμερική και θα το πάρω σε κανένα μήνα σίγουρα όταν θα κάνω καινούριο συμβόλαιο, έλεγα μετά από άσπρο 5άρι να πάω σε μαύρο 5S, με χάλαει λίγο η πλάτη του αλλά είδα και αυτές τις θήκες που έβγαλε η Apple οπότε πιστεύω θα είναι OK.



#381   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:01

Εγω θελω να δω τι θα πειτε ολοι οταν η samsung sony και λοιποι αρχιζουν να βγαζουν αισθητηρα με δακτυλικα αποτυπωματα!



#382   MichaelFl

MichaelFl

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Michaelfl_obgy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:03

Τώρα η NSA θα φτιάξει και database με δακτυλικά αποτυπώματα

Κλασσικα οι Ελληναραδες συνωμοσιολογοι που νομιζουν οτι αξιζει κανενας στο κοσμο να ασχοληθει με το αποτυπωμα στο κουλο τους!



#383   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:03

Φιλαρακο εσυ μπορεις να μεινεις και με ενα αταρι δεν εχεις λογο νομιζω να ασχοληθεις γενικα!

Γιατι το λες αυτό φίλε? Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα γιαυτο και άλλαξα εταιρία, δε κάνει λάθος το παιδί



#384   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:03

Τώρα η NSA θα φτιάξει και database με δακτυλικά αποτυπώματα

Ναι τωρα την ετοιμαζει ... ΔΟυλευουν υπερωριες για να προλαβουν το release του iOS 7 και τοy 5s ...



#385   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:04

εγω δεν καταλαβαινω τι να τα κανει καποιος τα 64bit με 1-2gb ram.. ειναι λιγο αστείο το ολο θεμα απόψε



#386   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:04

εγω παω για υπνο, πρωτη φορα στο κολο φορουμ απεναντι εγινε σωστη συζητηση.. εδω μονο κραξιμο επεσε σημερα.. δεν ξερω γιατι! 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#387   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:05

εγω δεν καταλαβαινω τι να τα κανει καποιος τα 64bit με 1-2gb ram.. ειναι λιγο αστείο το ολο θεμα απόψε

 

 

Το word size δεν εχει να κανει μονο με την διευθυνσιοδοτηση ... ΣΤην πραγματικοτητα δεν εχει να κανει καθολου με την διευθυνσιοδοτηση ! Με αυτην εχει να κανει το size του address bus ! αλλα τι σου λεω τωρα εεε ;;;



#388   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:06

εγω παω για υπνο, πρωτη φορα στο κολο φορουμ απεναντι εγινε σωστη συζητηση.. εδω μονο κραξιμο επεσε σημερα.. δεν ξερω γιατι! 

Ισως γιατί εδώ έχουν φάει πιο πολυ με το κουταλάκι την apple τοσα χρόνια και μπούχτησαν :P 



#389   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:06

εγω δεν καταλαβαινω τι να τα κανει καποιος τα 64bit με 1-2gb ram.. ειναι λιγο αστείο το ολο θεμα απόψε

ελα ρε φιλε και εσυ δεν ειναι pc, αν το λειτουργικο δεσμευει σωστα την μνημη και την διαχειριζετε σωστα γιατι να βαλεις 2 -3 4? και στα pc τα 64bit σε αφηνουν να διαβασεις πανω απο 3gb δεν σημαινει δεν δουλευουν με λιγοτερη...


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#390   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 23:07

Εγω θελω να δω τι θα πειτε ολοι οταν η samsung sony και λοιποι αρχιζουν να βγαζουν αισθητηρα με δακτυλικα αποτυπωματα!

εγω θελω να με πεις γιατι οταν βγηκε για το  μοτορολα atrix δεν κανανε τοσο ντορο...ακομα υπηρχε κιολας σε htc με windows mobile 6.5!!

οριστε και ενα βιντεο αρχαιο

 

οτι και να λεμε πρωτα το android τα βγαζει και μετα απο 1-2 χρονια η apple..απλα το android μου φαινεται δεν το εχει αναγκη και ξεχαστηκε γρηγορα...για να δουμε τωρα με την  apple  τι θα κανει οταν η samsung θα βγαλει κυρτες οθονες του χρονου που θα λυγιζει το κινητο και να δω την apple να δινει ακομα βαση στο δαχτυλικο αποτυπωμα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες