Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:26

Παραπάνω έχει το 5S από το 5. Θα έχει εύκολα και συνοπτικά 779( μπορεί και παραπάνω)

 

Στο apple store ΝΥ που κοιταξα, εχει για την ακριβεια 15ε ακριβοτερο απο το 5.

 

Υπολογιζω το πολυ 750.

 

(Αυτο με το 599, 699, 729 ειναι αντιστοιχο με τις τιμες των καρπουζιων στους δρομους, επειδη ειναι μαπα το καρπουζι;)


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:26

1.αν ηθελα 64 bit σε κινητο που μενει ολη μερα στη τσεπη επειδη το βαριεσαι μετα απο καποιους μηνες θα επαιρνα και laptop.αυτα που λες για το s4 και το note τα προσπερναω

2.120 fps? ουαου ρε φιλε μου τι λες τωρα? αυριο πουλαω την dslr μου επειδη τραβαει ακομα σε 60 fps και το s4 επειδη τραβαει 30.εκτος αν πας να δεις moto gp και τραβας ολη την ωρα slow motion.παρε καμερα να κανεις timelapse καλυτερα.

3.ειδικα με το touch id σχεδον δακρυσα απο συγκινηση.θα ακουμπαω μονο το δαχτυλο μου για να αγοραζω εφαρμογες και να ξεκλειδωνω το κινητο μου?μενω αναυδος.θα μπορω να το ακουπαω κι ολας για να μου ερθει αυτοματα σπιτι καινουργιο διαβατηριο?

4.καλυτερα υλικα απο s4? φαινεται εδω ποσο hater εισαι σχετικα με την samsung αλλα ετσι ειναι.ημουν και εγω προβατο πριν 1 χρονο μεχρι που πηρα s4.μεχρι να βγουνε μπαταριες με τεχνολογια που να ξεζουμιζεις το κινητο και να κραταει 3 μερες και ειναι πρωτοπορος η apple τοτε ναι ισως να ξαναπαρω ifail

και λες ολα αυτα και ξεκινας με τα αρνητικα αναιρωντας στην ουσια αυτα που εγραψες για θετικα.οπως με το τιμη ας πουμε. 600 ευρω και ελεος και @@ καπαμα.τι λες ρε φιλε? ειναι απαραδεκτο?

really? απο ebay με 400 το τηλεκοντρολ?

απο οθονη δε ξερω για tablets που λες αλλα μια χαρα βλεπω βιντεο και παιχνιδια στο s4

μπαταρια γραφενιου σε κινητο που αγοραζεις και βαζεις και αλλα λεφτα για να το κανεις κινητο? τα 1800 για 64 bit λιγα? δεν αναιρεις μονο οσα λες αλλα καταληγεις και μονος σου στο συμπερασμα οτι υποστηριζεις ενα κινητο πατατα.

ασε λοιπον τα συγκριτικα για εμας τους φιλους της samsung και συγκρινε το ifail 5s με κανενα 3gs.

ξυπνατε μαγκες.ημουν και εγω προβατο μεχρι που επιασα το s3 και συνεχισα στο s4.οποιος ειναι ανυχτομυαλος θα δοκιμασει τουλαχιστον μια φορα ενα s4 για να καταλαβει για τι συσκευη μιλαμε

το ifail τρεχει μονο του και βγαινει δευτερο απο τοτε που εφυγε ο Jobs

Ok, ότι πεις μάστορα...



#558   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:28

Λάθος τιμολογιακή πολιτική (ως καταναλωτής). Ίσως κάποιος από ΑΣΟΕΕ να μας λύσει το μυστήριο.

Θα προσπαθήσω να καλύψω διάφορα που αναφέρθησαν.

1. Δεν τα γνωρίζαμε όλα.
Α. 64bit? πλέον το 5s ήταν που ήταν, τώρα....άστο! Άστο λέμε!
B. Όλες τις βελτιώσεις της κάμερας; Τί; Τις είδατε πουθενά αλλού; Εκτός του slow motion
Γ. Τον 2ο επεξεργαστή; Εδώ υπάρχει λεπτό σημείο. Δεν έβαλαν έναν ακόμη Α7 που θα ήταν πρώτον ενεργοβόρος και δεύτερον άχρηστος για το ios. Όμως με αυτόν τί γίνεται; Όλα τα apps που χρησιμοποιούν bluetooth συνέχεια όπως το (http://www.automatic.com) που παρέλαβα επιτέλους σήμερα μετά από 7 μήνες, θα τρώνε πολύ λίγη μπαταρία.
2. Ξέραμε για τις νέες θήκες και τα νέα dock? (κλάιν μάιν)

Αυτά...

Φέτος τί θα κάνουμε ?? Καλή ερώτηση !!!



#559   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:28

Στο apple store ΝΥ που κοιταξα, εχει για την ακριβεια 15ε ακριβοτερο απο το 5.

Υπολογιζω το πολυ 750.

(Αυτο με το 599, 699, 729 ειναι αντιστοιχο με τις τιμες των καρπουζιων στους δρομους, επειδη ειναι μαπα το καρπουζι;)

15 ε είναι εύκολα 20€ Ελλάδα μην πούμε και παραπάνω ..

Χαχα ναι είναι από τα τελευταία που δεν τα παίρνει κανεις ..;)

Αναρτημένη εικόνα


#560   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:29

...

ξυπνατε μαγκες.ημουν και εγω προβατο μεχρι που επιασα το s3 και συνεχισα στο s4.οποιος ειναι ανυχτομυαλος θα δοκιμασει τουλαχιστον μια φορα ενα s4 για να καταλαβει για τι συσκευη μιλαμε

το ifail τρεχει μονο του και βγαινει δευτερο απο τοτε που εφυγε ο Jobs

 

Το να το εχουμε δοκιμασει αλλα να μην γουσταρουμε τελικα σου περναει καθολου απο το μυαλο ? Η μονο νεροφαγωματα εχεις εκει μεσα ?



#561   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:29

καλημερα παιδια....

 

χθες ειπα τη γνωμη για το 5ς... σημερα θα πιασω το 5c αφου εκατσα και το σκεφτηκα....

 

πρωτα το αρνητικο.....

"ριχνει"  τους κατοχους του 5 βαζοντας το ιδιο εξοπλισμο σε κατι πιο απλοικο 

 

παμε στις σκεψεις μου

1) κανει μπαμ οτι βγηκε πρωτα για τις αναπτυσομενες χωρες, κινα ,ινδια,κτλ εκει πανε τα εντονα χρωματα, εντονες θηκες,

2)κοιταει σε πιο νεανικο κοινο...... αλλα και το γυναικειο φυλλο.... ροζ, λαχανι.... αλλα με τη δυναμη του 5

3)πικαρει τον ανταγωνιστη με κινητο με πλαστικο κελυφος αλλα..... hardware και λογισμικο Apple, (κανεις δε λεει για τα προβληματα gs4)

4)ειναι πολλοι που δε θα ηθελαν ενα πολυ κυριλε κινητο

5)και φυσικα κανεις μεσα απο την Apple δε μιλισε για οικονομικο 5αρι αλλα μονο για ενα χρωματιστο κινητο

 

με εκτιμιση 

 

Γιαννης



#562   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:31

Φέτος τί θα κάνουμε ?? Καλή ερώτηση !!!


Πού είσαι ρε!!! :)

Έλα μου ντε...δύσκολα τα πράγματα φέτος!

#563   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:33

Ξερει κανεις για αγορά από Αμερική αν είναι απαραίτητη η σύνδεση με εταιρεία κινητής, ρωτάω γιατί θα πάει ένας γνωστός μου μπας κ του πω να μου φέρει κανένα!!![/size]


Και το 5C άλλα και το 5S μπορείς να τα αγοράσεις και χωρίς συμβόλαιο απο το Apple store.

#564   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:33

Πού είσαι ρε!!! :)

Έλα μου ντε...δύσκολα τα πράγματα φέτος!

 

Εδώ !!! παρακουλουθώ ...και σκέφτομαι !!!



#565   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:34

Σε όποιον δεν αρέσει δεν αγοράζει, τι ποιο απλό? Μήπως δεν σας φτάνει το 5? Έγινε κάτι κοσμοϊστορικό και ξαφνικά μέσα σε 1 ώρα και 15 λεπτά το 5 έγινε obsolete?  Ζυγίστε τα και δείτε αν αξίζει τα λεφτά, αν κάνει αυτά που θέλετε και αν καλύπτει αυτά που χρειάζεστε, τι γκρινιάζετε για την τιμή, μήπως το iphone 5 που αγοράσατε ήταν φτηνό? 

 

Περιθώριο να το σκεφτείτε έχετε μέχρι η Apple να σε εξαναγκάσει σε αναβάθμιση μέσω της μη υποστήριξης εφαρμογών, να πει πχ πως χωρίς την 7.1.4. δεν τρέχει το ιFart, και παράλληλα το iPhone 5 για κάποιον ανεξήγητο λόγο,αναβαθμίζεται μόνο μέχρι την 7.1.3. 

 

Στην τελική μέχρι τώρα 32bit ήταν το iPhone και δεν είχε Touch iD και δεν είχε περάσει από κανενός το μυαλό η σκέψη "αχ τι μπέρδεμα αυτό με τα password χάθηκε ο κόσμος να μην έχει το iphone ένα fingerprint reader", ή "αν το iPhone ήταν 64bit δεν θα/ ή θα __________ (συμπληρώστε το κενό όπως θέλετε αν μπορείτε)"?

 

Για το 5C και όσους περίμεναν να κοστίζει κανα 200άρι δεν συζητάω καν. Πόσο κόστιζε το πλαστικό 3gs θυμάται κανείς? Και μην γράψει κανείς "αν είχε όσο το 3gs θα το'παιρνα" γιατί αν κόστιζε όσο το 3gs θα είχε και το ανάλογο low end hardware (βάση των σημερινών δεδομένων) και δεν θα ήταν ένα πλαστικό 5. Ακριβό το 3gs τότε ακριβό και το 5C τώρα. 



#566   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:35

Ξερει κανεις για αγορά από Αμερική αν είναι απαραίτητη η σύνδεση με εταιρεία κινητής, ρωτάω γιατί θα πάει ένας γνωστός μου μπας κ του πω να μου φέρει κανένα!!!



#567   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:37

 

ξυπνατε μαγκες.ημουν και εγω προβατο μεχρι που επιασα το s3 και συνεχισα στο s4.οποιος ειναι ανυχτομυαλος θα δοκιμασει τουλαχιστον μια φορα ενα s4 για να καταλαβει για τι συσκευη μιλαμε

το ifail τρεχει μονο του και βγαινει δευτερο απο τοτε που εφυγε ο Jobs

το iphonehellas εχει ενα καλο κοινο πολιτισμενο! εσυ μαλλον απο καποιο αλλο φορουμ ηρθες που μιλανε ετσι.. καλο ειναι να ξαναπας εκει


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#568   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:38

Ξερει κανεις για αγορά από Αμερική αν είναι απαραίτητη η σύνδεση με εταιρεία κινητής, ρωτάω γιατί θα πάει ένας γνωστός μου μπας κ του πω να μου φέρει κανένα!!!


Μετά από 2 μήνες μπορείς σα συσκευή.

#569   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:38

Ξερει κανεις για αγορά από Αμερική αν είναι απαραίτητη η σύνδεση με εταιρεία κινητής, ρωτάω γιατί θα πάει ένας γνωστός μου μπας κ του πω να μου φέρει κανένα!!!

Θέλει προσοχή τι, πως και από που θα αγοράσεις. Έψαχνα το lumia 1020, το έχει η ΑΤ&Τ $610 no contract που σημαίνει χωρίς σύνδεση μεν κλειδωμένο δε. Το ότι δεν το αγοράζεις με σύνδεση δεν σημαίνει πως είναι και ξεκλείδωτο. 



#570   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:39

στην γαλλια εχει 699 το 5s και το 5c 599

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες