Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:35

Μια απο τα ιδια και εγω, ειχα μεινει με το 4ρι και ελεγα να μαζεψω για το καινουριο αλλα μαλλον θα μεινω και φετος με αυτο, θα του βαλουμε ενα ios 7 και βλεπουμε

Το θέμα είναι όπως προείπα, αν θα το σηκώνει καλά το iOS 7 το 4. Γιατί αν είναι να κολλάει και να αδειάζει η μπαταρία του χειρότερα απο τώρα, κλάφτα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:36

δε θα απαξιωθει γιατι θα υπαρχει ζητηση και θα ειναι επιθυμητο!
δε θα νιωθεις 'ασχημα' δηλαδη να το εχεις γιατι απλα θα ειναι απλ!
πχ ενας κατοχος του 3gs δε νιωθει 'ασχημα' γιατι κραταει ενα κινητο απλ που δεν ξερεις εσυ ποτε το πηρε! μπορει να το πηρε χθες με 100 ευρω αλλα αυτος νιωθει οτι κραταει ενα κινητο που καποτε ηταν το καλυτερο στην εποχη του! θα μου πεις αυτο δε θα ισχυει με το 5c!
ομως σκεψου το αλλο, ποιος δε θα ηθελε ενα αυτοκινητο BMW! ακομα και αν ηταν η σειρα 1! και παλι θα ειχες BMW, ειτε σειρα 1 ειτε Χ6!

#603   antonis27

antonis27

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:36

Εγώ πάντως την έκανα τη μετάβαση από iphone 5 προς galaxy S4.

Άλλη ελευθερία στη χρήση που προσωπικά λατρεύω αλλά καταλαβαίνω ότι δεν είναι για τα γούστα όλων όμως..

 

Σχετικά με την παρουσίαση τώρα:

 

- 5C αδιάφορο απλά

- 5S μια από τα ίδια αλλά τρομερή τεχνολογία για τα αποτυπώματα (partial και 360 recognition χωρίς να το σέρνεις πολύ μπροστά για εμένα)



#604   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:38

Εγώ πάντως την έκανα τη μετάβαση από iphone 5 προς galaxy S4.

Άλλη ελευθερία στη χρήση που προσωπικά λατρεύω αλλά καταλαβαίνω ότι δεν είναι για τα γούστα όλων όμως..

 

Σχετικά με την παρουσίαση τώρα:

 

- 5C αδιάφορο απλά

- 5S μια από τα ίδια αλλά τρομερή τεχνολογία για τα αποτυπώματα (partial και 360 recognition χωρίς να το σέρνεις πολύ μπροστά για εμένα)

φιλε μη γραφεις τετοια θα πεσουν πανω σου σαν κορακια



#605   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:39

Mιας και πόσταρα πριν την τιμή του 5C, η τιμή του 5S είναι 800 ευρώ/ 32gb και 900 ευρώ/ 64gb.

Πάντα μιλώντας για τιμές στην Γερμανία.

 

Εχει και 16gb στα 700ε.


You'll Never Walk Alone


#606   pre7dator

pre7dator

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:41

 

 Οσοι συγκρίνουν το chip του iPhone 5s με αυτα των S4-Note3 κτλ απλά δεν εχουν ιδέα. Προτείνω να πάνε στα ΙΕΚ για μαγειρες. 64 bit σε mobile δε εχει και δυσκολα να δουμε σύντομα σε οποιοδήποτε άλλο smartphone. Ο λογος πολυ απλός γιατί οι εταιρίες δεν φτιάχνουν λογισμικά και το 4.4 kitkat δεν υποστηρίζει 64bit σε αντίθεση με την Apple που φτιαχνει τα πάντα η ίδια. Μονο η Microsoft ετοιμάζει haswell tablet αλλα με 32bit.
ΟΠΟΤΕ…μην μπερδευεστε με 8πυρηνα…12 πυρηνα….40000πυρηνα…το να σπας το τσιπακι σε κομματια δεν φτιαχνεις ξεχωριστό clocking. Το iPhone 5s εχει δυνατότα για 2^64. Τελος για επεξεργαστη. Ειναι γελοιο να μιλατε για νουμερα και Ghz.

2)Καμερα. 120fps σε συγκριση με τα 30fps του GS4 ή του Note3 (που κακός το συγκρίνουμε γιατι δεν ειναι κινητο…είναι μικρό ταμπλετ)
1,5μ pixels? Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο για την φωτογραφία? Φτιάχνεις τεράστια φωτογραφία σε μεγεθος 8mb. Για να καταλάβεις ο ένας μεγαλώνει την εικόνα και ο άλλος την κάνει καλυτερη. Περισσότερα Mb δεν σημαίνει καλύτερη εικόνα.

3) Ο sensor εννοειται δεν υπάρχει στην αγορα. Μεγάλη ευκολία (ειδικά οταν σου σπάει τα νευρα κάθε λιγο ο κωδικός App store κωδικός Gmail κωδικός outlook…
πολυ καλυτερο απο καθε «ζωγραφιστε μουτζουρα» (Android) ή «διαλεξτε τα σημεία» (Windows)

4)5C. Δεν ειναι φτηνιάρικο. Καλυτερα υλικα απο S4. Καλυτερη μπαταρία απο 5. 1900 νομιζω, καλυτερη καμερα…και φυσικά (IGZO οθόνη) οπως και στο 5s. Πραγματικός ανταγωνιστης για Amoled.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
-Τιμη!…..ΕΛΕΟΣ…600€ ?για καινουργιο κινητο με παχος 8,9? και Α6 τσιπάκι?
Απαράδεκτο!…Ψαχνεις στο ebay και παίρνεις ενα 5ρη με 400€ και εχεις και αλουμίνιο και εχεις και 7,6πάχος. Τελος!

- Οθονη…Ξερουμε οτι η Apple βγαζει 5,5 φαμπλετ. Αλλα οι 4ιντσες για ταινίες και παιχνίδια είναι λιγες. (ωςχρηστης μιλάω)…Είναι απαραίτητες για χρηση ενος δαχτυλου αλλα σε παιχνιδια και βιντεο υστερει. Ξερω υπάρχουν και ταμπλετς.

-Μπαταρία…Τα 1800 για 64bit….μμμ δε ξερω…λιγα…(μην συγκρινεται με S4…είναι πιο μεγαλο χωράει μεγαλυτερη μπαταρια) Apple είσαι…λεφτά εχεις…ΒΑΛΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΡΑΦΕΝΙΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ!!!.. :)

-iOs 7. Μου εχει λυσει τα χερια σε ορισμενα θεματα…πρακτικό γρηγορο ολα οκ.
Σε update περιμενουμε ενσωμάτωση απο εφαρμογες τρίτων στο λογισμικο (πληκτρολογια κτλ) αρνητικο που δεν ανακοινωθηκε.

ΥΓ :Μην ενθουσιάζεστε με τα νουμε. πχ 1,2ghz 2core vs 1,9 ghz 4core…το δευτερο ειναι γρηγορότερο…ΛΑΘΟΣ…η ταχυτητα δεν εχει να κάνει μονο με τους υπολογισμους του τσιπ…εχει κανει με 1 τονο αλλα πραγματα!…μην μετρατε τα πάντα με τα νουμερα…βοηθάνε αλλα οχι παντα.
Πχ αν ψαχνεις σπιτι Θεσσαλονίκη με βαση τα νουμερα…5ρι-καινουργιο-με θεα και 300€ θα καταλήξει στον Δενδροπόταμο. ;))

 

Οντως ετσι ειναι ναι...κανε και ενα μπεεεεεε φιλος για να σε πιστεψουμε..



#607   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:43

ομως σκεψου το αλλο, ποιος δε θα ηθελε ενα αυτοκινητο BMW! ακομα και αν ηταν η σειρα 1! και παλι θα ειχες BMW, ειτε σειρα 1 ειτε Χ6!

Πιστεύω πως το πεδίο ορισμού της σύγκρισης  είναι λάθος. Δεν είναι θέμα αν θα πάρεις την σειρά 1 ή την X6, αλλά αν θα πάρεις την περσινή Χ6 full extra ή την φετινή X6 αλλά με σιδερένιες ζάντες, χωρίς μεταλλικό χρώμα, και τα πλαστικά, καθρέφτες, προφυλακτήρες κλπ μαύρα αντί στο χρώμα του αμαξώματος.



#608   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:43

οκ υδραυλικε

 

κλαψε

 

φιλτατε το αγαπητο σου iphonehellas μου εχει ριξει ban πιο παλια σε παλιο account επειδη εβρισα εναν χρηστη σε προσωπικο πμ εφοσον με εβρισε αυτος πρωτος.το πολιτισμενο προσδιορισε το.οταν ειχα iphone ειχες motorola.παμε παρακατω

οσο τι ειχα τι ειχες αστο... και τι ξερω και τι ξερεις αστο..  δεν το συνεχιζω δεν με απασχολει

 

Οντως ετσι ειναι ναι...κανε και ενα μπεεεεεε φιλος για να σε πιστεψουμε..

οι mods βλεπουν πιστευω... 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#609   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 923 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:46

Στα σχολεία βλέπεις από iphone 5 μέχρι και συσκευές των 30 ευρώ . Εδώ ρόλο παίζει και το μυαλό των γονιών...

Προσωπικά εγώ δέν θα έδινα συσκευή πάνω απο 100-150 ευρώ στο παιδί μου....


150€ εχει το 3GS τωρα.. Μια χαρα! :)

#610   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:46

οσο τι ειχα τι ειχες αστο... και τι ξερω και τι ξερεις αστο..  δεν το συνεχιζω δεν με απασχολει

 

οι mods βλεπουν πιστευω... 

φιλαρακι απο την στιγμη που γραφεις κατι σε ενα forum εισαι υποχρεωμενος να δεχτεις κριτικη η οποιοδηποτε σχολιο.αν δε γουσταρεις να μην γραφεις καθολου.



#611   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:49

φιλαρακι απο την στιγμη που γραφεις κατι σε ενα forum εισαι υποχρεωμενος να δεχτεις κριτικη η οποιοδηποτε σχολιο.αν δε γουσταρεις να μην γραφεις καθολου.

το να λες προβατο τον αλλο δεν ειναι κριτικη.... και πιστεψε εγω εδω μπορω να βοηθησω καποιον με ενα προβλημα εσυ δεν μπορεις αρα εσυ δεν πρεπει να γραφεις, οπως και χαβαλε να κανουμε και να κοροιδευομαστε εδω μεσα με τα αλλα παιδια ειμαστε και 'φιλοι' και κανουμε ομορφη καζουρα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#612   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:51

φιλαρακι απο την στιγμη που γραφεις κατι σε ενα forum εισαι υποχρεωμενος να δεχτεις κριτικη η οποιοδηποτε σχολιο.αν δε γουσταρεις να μην γραφεις καθολου.

Δεν ειμαι προβατο επειδη μου αρεσε το 5s και δεν μου κατσε το S4... Μεχρι εκει φτανει η κουτρα σου ??



#613   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:51

 

ξυπνατε μαγκες.ημουν και εγω προβατο μεχρι που επιασα το s3 και συνεχισα στο s4.οποιος ειναι ανυχτομυαλος θα δοκιμασει τουλαχιστον μια φορα ενα s4 για να καταλαβει για τι συσκευη μιλαμε

το ifail τρεχει μονο του και βγαινει δευτερο απο τοτε που εφυγε ο Jobs

Εντάξει.Λες και μιλάς σε τίποτα τύπους που στήνουν αντίσκηνο έξω απ' το Apple Store.Προφανώς και οι πάρα πολλοί εδώ μέσα έχουμε δοκιμάσει κι άλλες συσκευές και ο καθένας για τους δικούς του λόγους επέστρεψε σε iphone.Εγώ προσωπικά μετά από δύο απόπειρες σε SII και Note II δεν την ξαναπατάω όσο η Samsung διατηρεί αυτό το άθλιο UI που ονομάζει touchwiz .Aν μου λείπει κάτι απ΄το iphone είναι η μεγαλύτερη οθόνη που δεν ξέρω αν θα έρθει ποτέ.Aν θα άλλαζα ξανά συσκευή θα το έκανα γι αυτό το λόγο. Και μόνο για συσκευή με pure android δηλαδή Nexus.



#614   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:52

το να λες προβατο τον αλλο δεν ειναι κριτικη.... και πιστεψε εγω εδω μπορω να βοηθησω καποιον με ενα προβλημα εσυ δεν μπορεις αρα εσυ δεν πρεπει να γραφεις, οπως και χαβαλε να κανουμε και να κοροιδευομαστε εδω μεσα με τα αλλα παιδια ειμαστε και 'φιλοι' και κανουμε ομορφη καζουρα

το προβατο δεν ειναι και βρισια.το συγκεκριμενο thread δεν γραφει πουθενα "iphone προβληματα"



#615   filfilip

filfilip

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:52

φιλαρακι απο την στιγμη που γραφεις κατι σε ενα forum εισαι υποχρεωμενος να δεχτεις κριτικη η οποιοδηποτε σχολιο.αν δε γουσταρεις να μην γραφεις καθολου.

Από τους όρους χρήσης του φόρουμ:
"Όλα τα μέλη της κοινότητας έχουν το δικαίωμα να εκφράζουν κόσμια και ελεύθερα την άποψή τους, η οποία αποτελεί καθαρά προσωπική τους άποψη και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί την άποψη του συνόλου."

 

Καλό είναι να τους διαβάζετε...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες