Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:27

οπως ειπα και στον φιλο μου Antoni27, αν βαζανε το 5c σε χαμηλοτερη τιμη, θα ειχαν κανει παταγο.. ολος ο Πλανητης θα ειχε Iphone.

παρολα αυτα,εγω θα επειρνα το 5c μονο για το Κιτρινο Χρωματακι του (forza Aekara! :lol: ) και το 5s μονο για το fingertip!

Like για το κιτρινομαυρο (μου τελειωσαν) !!

 

Ας αφησουμε κατα μερος ψαγμενα προβατακια της Sammy και ας συζητησουμε κατι σοβαρο : 

Πως βλεπεται το JB τωρα που υπαρχει fingerprint sensor on-board ?? Νομιζω οτι τα πραγματα θα γινουν πολυ πιο αυστηρα απο μεριας Apple ... Κατι δεν μου καθεται καλα σε ενα τηλ. που μπορει να χρησιμοποιηθει για payments (στο μελλον, οχι ακομη)  να επιτρεπεται ελευθερα το access σε authentication hardware ... Τι λέτε ??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:27

Θεωρώ οτι έπρεπε να βγάλουν και μια άλλγ συσκευή και ετσι βγάλανε τ c, σε δουλειά να βρισκόμαστε...δεν βρίσκω το λόγο ύπαρξης...επειδη είναι πλαστικό και έχει χρωμα,,; Ούτε καν

#648   antonis27

antonis27

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:27

οπως ειπα και στον φιλο μου Antoni27, αν βαζανε το 5c σε χαμηλοτερη τιμη, θα ειχαν κανει παταγο.. ολος ο Πλανητης θα ειχε Iphone.

παρολα αυτα,εγω θα επειρνα το 5c μονο για το Κιτρινο Χρωματακι του (forza Aekara! :lol: ) και το 5s μονο για το fingertip!

Πολύ σωστή παρατήρηση φίλε skin. Αν και το σχόλιο για την Αεκ θα το έκρυβα εκεί που έχει φτάσει τώρα..!



#649   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:27

galaxy s4 black mist.....ετοιμασου με stock android!!!


Στέλιο ηρέμισε δεν χρειάζεται να κανείς βιαστικές κινήσεις που θα το μετά νιώσεις.Note 3 η nexus 5 μονόδρομος :)

#650   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:29

Απαιτω να σταματησετε να χρησιμοποιειται ο ορος "προβατο" για αλλον εκτος απο εμενα....Τοσες φορες με στολισατε τον κατεχω δικαιωματικα....Iphone 5c οποιος το περιμενε κατω απο 500 μαλλον ονειρευτοταν....Τσουχτερη η τιμη του..Iphone 5s μια χαρα το ειδα και προσωπικα μου αρεσε και θα το αποκτησω να ειμαστε καλα (μιας και το προηγουμενο αχρηστευτηκε λογω ατυχηματος)...Αλλαγες με το 5?Αρκετες...Ακομα πιστευετε οτι τα mp στην καμερα κανουν την διαφορα? Οσο για τον επεξεργαστη θα δουμε στην πορεια...Δεν νομιζω η apple να τον εβγαλε για μοστρα...Αυτο το κανουν αυτοι που θελουν να μας ανοιξουν τα ματια και καλα σε εμας τα προβατα...Τouchid...Σωπα ρε παιδια που σας χαλασε??Ξεχασατε το " το s3 σας βλεπει και σας αναγνωριζει..." ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.....Τωρα το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι αχρηστο...Προς το παρον εχω ενα android κινητο (huawei ascend p6)...Θα μου πειτε γιατι δεν πηρα το S3 που ειναι και φθηνοτερο...Γιατι λεφτα σε αυτους που μας αποκαλουν προβατα ΔΕΝ δινω...Και μετα απο 2 μηνες σχεδον ενασχολησης με το android και αφου "επαιξα" με την ευκολια παραμετροποιησης και αφου εστειλα και αρχειο με bt, με android beam ,dlna κ.λ.π και airdroid και δεν συμαζευεται , εστειλα μυνημα απο τον υπολογιστη μου  και το ξεκλειδωσα κοιτωντας την καμερα (ναι το εχει και αυτο, ) , αφου αλλαξα και ηχο κλησης και εβαλα ολοκληρο τραγουδι και οχι οπως μας περιοριζει το Iphone στα 40 δευτερα ενιωσα την απολυτη ελευθερια...Φυσικα κανενα απο  αυτα δεν ειναι πραγματικα χρησιμα στην καθημερινοτητα αλλα δεν πειραζει...Αλλα αφου δικαιωματικα κατεχω τον τιτλο "προβατο" θα ξαναπαρω iphone..Μου αρεσει το ios πως να το κανουμε..

Υ.Γ : Μακροσκελες αλλα ειχα καιρο να γραψω και τα ειπα ολα, βγηκα λιγο εκτος θεματος ελπιζω να με συγχωρησετε...

Υ.Γ2: Ξεχασα εχω και ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ στο huawei η χιουνται οπως το αποκαλω ...Το s4 εχει :huh: ..χαχαχαχαχαχαχαχα


Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 11/09/2013 - 11:32


#651   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:32

Απαιτω να σταματησετε να χρησιμοποιειται ο ορος "προβατο" για αλλον εκτος απο εμενα....Τοσες φορες με στολισατε τον κατεχω δικαιωματικα....Iphone 5c οποιος το περιμενε κατω απο 500 μαλλον ονειρευτοταν....Τσουχτερη η τιμη του..Iphone 5s μια χαρα το ειδα και προσωπικα μου αρεσε και θα το αποκτησω να ειμαστε καλα (μιας και το προηγουμενο αχρηστευτηκε λογω ατυχηματος)...Αλλαγες με το 5?Αρκετες...Ακομα πιστευετε οτι τα mp στην καμερα κανουν την διαφορα? Οσο για τον επεξεργαστη θα δουμε στην πορεια...Δεν νομιζω η apple να τον εβγαλε για μοστρα...Αυτο το κανουν αυτοι που θελουν να μας ανοιξουν τα ματια και καλα σε εμας τα προβατα...Τouchid...Σωπα ρε παιδια που σας χαλασε??Ξεχασατε το " το s3 σας βλεπει και σας αναγνωριζει..." ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.....Τωρα το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι αχρηστο...Προς το παρον εχω ενα android κινητο (huawei ascend p6)...Θα μου πειτε γιατι δεν πηρα το S3 που ειναι και φθηνοτερο...Γιατι λεφτα σε αυτους που μας αποκαλουν προβατα ΔΕΝ δινω...Και μετα απο 2 μηνες σχεδον ενασχολησης με το android και αφου "επαιξα" με την ευκολια παραμετροποιησης και αφου εστειλα και αρχειο με bt, με android beam ,dlna κ.λ.π και airdroid και δεν συμαζευεται , εστειλα μυνημα απο τον υπολογιστη μου  και το ξεκλειδωσα κοιτωντας την καμερα (ναι το εχει και αυτο, ) , αφου αλλαξα και ηχο κλησης και εβαλα ολοκληρο τραγουδι και οχι οπως μας περιοριζει το Iphone στα 40 δευτερα ενιωσα την απολυτη ελευθερια...Φυσικα κανενα απο  αυτα δεν ειναι πραγματικα χρησιμα στην καθημερινοτητα αλλα δεν πειραζει...Αλλα αφου δικαιωματικα κατεχω τον τιτλο "προβατο" θα ξαναπαρω iphone..Μου αρεσει το ios πως να το κανουμε..

Υ.Γ : Μακροσκελες αλλα ειχα καιρο να γραψω και τα ειπα ολα, βγηκα λιγο εκτος θεματος ελπιζω να με συγχωρησετε...

Υ.Γ2: Ξεχασα εχω και ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ στο huawei η χιουνται οπως το αποκαλω ...Το s4 εχει :huh:προβατααααα...χαχαχαχαχαχαχαχα

Δεν το χωραει το μυαλο τους το διαφορετικο ρε συ.. Επειδη αυτοι δοκιμασαν και βολευτηκαν με την μ@λ@κια νομιζουν οτι ολοι πρεπει να κανουμε το ιδιο ... Δεν μας αρεσε λεμε ρε .. Μπορειτε να το δεχτειτε ... Trolloφασιστακια !!



#652   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:34

Like για το κιτρινομαυρο (μου τελειωσαν) !!

 

Ας αφησουμε κατα μερος ψαγμενα προβατακια της Sammy και ας συζητησουμε κατι σοβαρο : 

Πως βλεπεται το JB τωρα που υπαρχει fingerprint sensor on-board ?? Νομιζω οτι τα πραγματα θα γινουν πολυ πιο αυστηρα απο μεριας Apple ... Κατι δεν μου καθεται καλα σε ενα τηλ. που μπορει να χρησιμοποιηθει για payments (στο μελλον, οχι ακομη)  να επιτρεπεται ελευθερα το access σε authentication hardware ... Τι λέτε ??

Το θέμα δεν είναι αν θα βγεί jailbreak ή όχι (αν εννοείς αυτό) αλλά αν θα νιώθεις ασφαλής με jb συσκευή όταν το fingerprint θα έχει τόσο μεγάλη σημασία και πρόσβαση (accounts πληρωμές κλπ.) Αν με κάποιο τρόπο υποκλαπεί το signature η ασφάλεια σου θα είναι ξέφραγο αμπέλι.



#653   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:34

Δεν το χωραει το μυαλο τους το διαφορετικο ρε συ.. Επειδη αυτοι δοκιμασαν και βολευτηκαν με την μ@λ@κια νομιζουν οτι ολοι πρεπει να κανουμε το ιδιο ... Δεν μας αρεσε λεμε ρε .. Μπορειτε να το δεχτειτε ... Trolloφασιστακια !!


Ε μην συμπεριφέρεσε και εσύ σαν συριζαίος τώρα :P

#654   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:37

Το θέμα δεν είναι αν θα βγεί jailbreak ή όχι (αν εννοείς αυτό) αλλά αν θα νιώθεις ασφαλής με jb συσκευή όταν το fingerprint θα έχει τόσο μεγάλη σημασία και πρόσβαση (accounts πληρωμές κλπ.) Αν με κάποιο τρόπο υποκλαπεί το signature η ασφάλεια σου θα είναι ξέφραγο αμπέλι.

 

Προφανως εννοω το δευτερο. Αλλα αυτο ασκει πιεση στην Apple να κανει οτι μπορει για να δυσκολεψει το πρωτο... 



#655   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:37

Like για το κιτρινομαυρο (μου τελειωσαν) !!

 

Ας αφησουμε κατα μερος ψαγμενα προβατακια της Sammy και ας συζητησουμε κατι σοβαρο : 

Πως βλεπεται το JB τωρα που υπαρχει fingerprint sensor on-board ?? Νομιζω οτι τα πραγματα θα γινουν πολυ πιο αυστηρα απο μεριας Apple ... Κατι δεν μου καθεται καλα σε ενα τηλ. που μπορει να χρησιμοποιηθει για payments (στο μελλον, οχι ακομη)  να επιτρεπεται ελευθερα το access σε authentication hardware ... Τι λέτε ??

Θέτεις μεγάλο θέμα εδώ.

 

Και χαίρομαι που το συζήτησες , μιας και δεν το είχα σκεφτεί.

 

Πιστεύω ότι ναι μεν η apple θα προσπαθήσει να σφήξει τα λουριά στο θέμα JB και να το περιορίσει (μιας και όντως το να παίζεις πια με τέτοια στοιχεία το θεωρώ επικίνδυνο) , αλλά από την άλλη το JB δεν πεθαίνει.

 

Σίγουρα αν ήμουν κάτοχος του 5S θα σκεφτόμουν πάρα πολύ το να κάνω JB και αν το αποφάσιζα ίσως και να έβαζα σε αχρηστία τον αισθητήρα (είμαι άνετος με την τεχνολογία αλλά νομίζω ότι έχει και όρια)

 

Time will tell όπως λέω πάντα. :)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#656   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:39

galaxy s4 black mist.....ετοιμασου με stock android!!!

Θα δωσεις ενα καρο λεφτα, θα εχεις πληρωσει για ολες τις γκατζετιες της Samsung και θα το ξεγυμνωσεις για να εχεις ενα κινητο ομοιο με το Nexus S του 2010? 



#657   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:42

Θα δωσεις ενα καρο λεφτα, θα εχεις πληρωσει για ολες τις γκατζετιες της Samsung και θα το ξεγυμνωσεις για να εχεις ενα κινητο ομοιο με το Nexus S του 2010? 

 

Δυστυχώς , αυτές οι γκατζετιές της Samsung δεν είναι τίποτα άλλο παρα ένα κομμάτι για εντυπωσιασμό.

 

Δεν είναι λειτουργικές και εύχρηστες , και πίστεψέ με , νιώθω λιγο χαζος να κάθομαι μεσα στη μέση του δρόμου και να κουνάω τα χέρια μου πάνω απο το κινητο :P

 

Το μόνο καλό που έχει είναι η Camera (που έχει πολύ καλό driver) , και το Chat On Video που έχει απίστευτη ποιότητα. :)

 

Σε Pure Android κερδίζεις απίστευτα σε ταχύτητα και λίγο μπαταρία όπως φαίνεται. 

 

Όταν το δοκιμάσω θα σου πω κιολας για να μην μιλάω στον αέρα :)


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 11/09/2013 - 11:43

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#658   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:42

Ποσα Megapixel camera θα εχει το iphone 5s γνωρίζουμε ?



#659   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:43

Θέτεις μεγάλο θέμα εδώ.
 
Και χαίρομαι που το συζήτησες , μιας και δεν το είχα σκεφτεί.
 
Πιστεύω ότι ναι μεν η apple θα προσπαθήσει να σφήξει τα λουριά στο θέμα JB και να το περιορίσει (μιας και όντως το να παίζεις πια με τέτοια στοιχεία το θεωρώ επικίνδυνο) , αλλά από την άλλη το JB δεν πεθαίνει.
 
Σίγουρα αν ήμουν κάτοχος του 5S θα σκεφτόμουν πάρα πολύ το να κάνω JB και αν το αποφάσιζα ίσως και να έβαζα σε αχρηστία τον αισθητήρα (είμαι άνετος με την τεχνολογία αλλά νομίζω ότι έχει και όρια)
 
Time will tell όπως λέω πάντα. :)



Ας δώσουν JB στην 6.1.4 να περάσουμε στο iPad XBMC και μετά οτι θέλει ας γίνει :)

#660   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:43

Ποσα Megapixel camera θα εχει το iphone 5s γνωρίζουμε ?

8MP , με καλύτερο φακό


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 11/09/2013 - 11:44

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες