Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

Apple's event: This should brighten everyone’s day


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 14/09/2013 - 08:53

Μακάρι και 5 & 5s να πάρουν τέσσερα firmware ιδίως το 5 μέχρι στιγμής εχει πάρει 2 λες να πάρει και 8 & 9 χλωμο το κόβω....άντε το πολυ 8....πάντως εντύπωση μου κάνει το 5 νομίζω ειναι το κινητο που έμεινε λιγότερο στην αγορά ενα χρόνο και έκοψε παραγωγή...με το 4s να μπαίνει στον τρίτο χρόνο....παραγωγής....

Νομιζεις οτι εκοψε παραγωγη... ΣΤην πραγματικοτητα το γεγονος οτι ειναι ιδιο με το 5αρι εξωτερικα επιτρεπει στην Apple να χρησιμοποιει τις υπαρχουσες γραμμες παραγωγης που υστερα απο ενα χρονο λειτουργιας ειναι πια βελτιστοποιημενες με μεγαλα yields και χαμηλο κοστος/κομματι ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/09/2013 - 08:55

Νομιζεις οτι εκοψε παραγωγη... ΣΤην πραγματικοτητα το γεγονος οτι ειναι ιδιο με το 5αρι εξωτερικα επιτρεπει στην Apple να χρησιμοποιει τις υπαρχουσες γραμμες παραγωγης που υστερα απο ενα χρονο λειτουργιας ειναι πια βελτιστοποιημενες με μεγαλα yields και χαμηλο κοστος/κομματι ...

 

Καλα μη τρελαινεσαι τις ιδιες γραμμες παραγωγης αλλωστε χρησιμοποιει απο το 2G.  :P


You'll Never Walk Alone


#948   amazonios

amazonios

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2013 - 10:14

 

Για να θυμηθουμε λιγο.....

 

07:44



#949   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/09/2013 - 10:23

Νομιζεις οτι εκοψε παραγωγη... ΣΤην πραγματικοτητα το γεγονος οτι ειναι ιδιο με το 5αρι εξωτερικα επιτρεπει στην Apple να χρησιμοποιει τις υπαρχουσες γραμμες παραγωγης που υστερα απο ενα χρονο λειτουργιας ειναι πια βελτιστοποιημενες με μεγαλα yields και χαμηλο κοστος/κομματι ...

Ναι εεεε στην ουσία αν θες 5 σκέτο να αγοράσεις μόνο αν βρεις απο στοκ 5αρι 5αρι στην ουσία δεν θα υπάρχει....άλλο αν μόνο το πίσω αλλάζει στο c και το s εξωτερικά εχει ενα touch id παραπάνω 5αρι όμως δεν ειναι και καταλαβαίνεις τι θέλω να πω φαντάζομαι....και φυσικα μίλησα σαν ΣΥΣΚΕΥΗ σταμάτησε την παραγωγή δεν μίλησα για ΓΡΑΜΜΗ παραγωγής......δηλαδη οτι δεν θα βγαλει αλλα 5αρια οπως τα ξέρουμε και έχω εγω και αλλά τόσα εκατομμύρια χρήστες ανα τον κόσμο να καταλαβαίνουμε τι λέει ο άλλος πρώτα....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 14/09/2013 - 10:30

Knowledge Is Power


#950   nikosvolt

nikosvolt

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2013 - 10:30

Διάβασα όλο το thread παιδιά (σε δόσεις εννοείται λόγω τεραστίου μεγέθους) και ας πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη για την νέα φουρνιά μήλων:

Είδα υπερβολικά δραματοποιημένες αντιδράσεις στα νέα προϊόντα. Απογοήτευση και κατάθλιψη από την πλειοψηφία.
Το γενικό μου συμπέρασμα είναι ότι δικαιούνται να γκρινιάζουν αυστηρά και μόνο όσοι έχουν το 5άρι. Γι'αυτους, το 5C δεν αποτελεί αναβάθμιση, καθώς μιλάμε για πανομοιότυπα χαρακτηριστικά με το 5άρι, αλλά και "χαμηλότερη" ποιότητα κατασκευής, λόγω του πλαστικού. Το 5S πάλι, δεν αποτελεί την wow αναβάθμιση γι'αυτούς... Οπότε ας περιμένουν το 6άρι του χρόνου τέτοια εποχή πάνω κάτω, να γλιτώσουν και τα φράγκα.

Τώρα, για μένα, ας πούμε, που έχω 4S, και τα δυο μοντέλα είναι υπέροχα. Το C με πάει στην ουσία στο 5 που δεν πήρα πέρυσι, με την επιλογή των χρωμάτων, αν με ενδιαφέρει (που εμένα προσωπικά δεν με καίνε τα χρώματα, το άσπρο και το μαύρο τόσα χρόνια με κάλυπταν απόλυτα). Το 5S από την άλλη με πάει σε σούπερ ντούπερ ανάβαθμιση. Γιατί να μην θέλω Α7 x64 (+Μ7, ο οποίος πέρασε λίγο στο ντούκου, αν και θα κάνει αρκετό ξεφόρτωμα στον βασικό επεξεργαστή, με αποτέλεσμα καλύτερες επιδόσεις στα γραφικά και καλύτερη μπαταρία) , πολύ καλύτερη κάμερα (συμπεριλαμβανομένου του dual LED) και το - υποτιμημένο και παρεξηγημένο από πολλούς- Touch ID? Oποτέ για εδώ με βλέπω, αρκεί να έχω την οικονομική δύναμη γιατί τα 749€ δεν τα γλιτώνουμε νομίζω (εννοώ από τους γνωστούς ύποπτους). Kαι για το άσπρο-ασημί μάλλον, μιας και το μαύρο το χαλάσανε, έτσι όπως το βλέπω τώρα!

Κατα τ'άλλα, η γενική γκρίνια ότι η Apple τα πάει χάλια τα τελευταία 3 χρόνια, βουλιάζει, δεν είναι πια καινοτόμα κτλ., εγώ τα ακούω βερεσέ. Για δείτε αυτό:
http://commons.wikim..._and_references ...

Kαι επειδή πιστεύω σε όλο αυτό που έχει δημιουργήσει η Apple, στο όνομα που έχει κάνει, στο παραλήρημα τόσων χρόνων με τις πωλήσεις του iPhone, στο marketing, στην ίδια εμπορική πολιτική που συνεχίζει να ακολουθεί αρνούμενη κατηγορηματικά να αλλάξει και παρ'όλα αυτά πουλάει σαν τρελή, πιστεύω ότι το παραπάνω πινακάκι θα εμφανίσει άλλα 160-180 εκατομμύρια iPhone σε πωλήσεις την ίδια στιγμή του χρόνου. Και δεν το λέω, έτσι γιατί το αισθάνομαι... Μπαίνουν η Κίνα και η Ιαπωνία πιο επίσημα από ποτέ από την αρχή στις πωλήσεις. Είναι λίγο πράγμα αυτό? Μέχρι και τα χρώματα θα πουλήσουν... Έχω 2 φίλες που έχουν Android και με του που είδαν το 5C το ροζ το ερωτεύτηκαν! Θέλω να πω, έτσι ανοίγει το κοινό που ατευθύνεται η Apple!

Εγώ δεν περίμενα ποτέ iPhone φτηνιάρικο. Και σε τιμή και σε ποιότητα... Αυτό το "ιPhone των φτωχών" το άκουγα και γέλαγα... Έλεγα κάτω από 500 δολάρια στην Αμερική και 600φεύγα στην Ελλάδα, δεν πάει. Ό,τι κι αν βγάλει. Είναι Apple, είναι iPhone, δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια.

Το 5S το βλέπω μια χαρά, για μένα με το 4S, όπως ξαναείπα, αλλά θα έπρεπε να είναι το αρχικό 5άρι αυτό για να μην νιώθουν ριγμένοι όσοι πήραν τότε το 5άρι.

Αυτά και sorry για την έκθεση.


 



#951   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/09/2013 - 10:34

Διάβασα όλο το thread παιδιά (σε δόσεις εννοείται λόγω τεραστίου μεγέθους) και ας πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη για την νέα φουρνιά μήλων:

Είδα υπερβολικά δραματοποιημένες αντιδράσεις στα νέα προϊόντα. Απογοήτευση και κατάθλιψη από την πλειοψηφία.
Το γενικό μου συμπέρασμα είναι ότι δικαιούνται να γκρινιάζουν αυστηρά και μόνο όσοι έχουν το 5άρι. Γι'αυτους, το 5C δεν αποτελεί αναβάθμιση, καθώς μιλάμε για πανομοιότυπα χαρακτηριστικά με το 5άρι, αλλά και "χαμηλότερη" ποιότητα κατασκευής, λόγω του πλαστικού. Το 5S πάλι, δεν αποτελεί την wow αναβάθμιση γι'αυτούς... Οπότε ας περιμένουν το 6άρι του χρόνου τέτοια εποχή πάνω κάτω, να γλιτώσουν και τα φράγκα.

Τώρα, για μένα, ας πούμε, που έχω 4S, και τα δυο μοντέλα είναι υπέροχα. Το C με πάει στην ουσία στο 5 που δεν πήρα πέρυσι, με την επιλογή των χρωμάτων, αν με ενδιαφέρει (που εμένα προσωπικά δεν με καίνε τα χρώματα, το άσπρο και το μαύρο τόσα χρόνια με κάλυπταν απόλυτα). Το 5S από την άλλη με πάει σε σούπερ ντούπερ ανάβαθμιση. Γιατί να μην θέλω Α7 x64 (+Μ7, ο οποίος πέρασε λίγο στο ντούκου, αν και θα κάνει αρκετό ξεφόρτωμα στον βασικό επεξεργαστή, με αποτέλεσμα καλύτερες επιδόσεις στα γραφικά και καλύτερη μπαταρία) , πολύ καλύτερη κάμερα (συμπεριλαμβανομένου του dual LED) και το - υποτιμημένο και παρεξηγημένο από πολλούς- Touch ID? Oποτέ για εδώ με βλέπω, αρκεί να έχω την οικονομική δύναμη γιατί τα 749€ δεν τα γλιτώνουμε νομίζω (εννοώ από τους γνωστούς ύποπτους). Kαι για το άσπρο-ασημί μάλλον, μιας και το μαύρο το χαλάσανε, έτσι όπως το βλέπω τώρα!

Κατα τ'άλλα, η γενική γκρίνια ότι η Apple τα πάει χάλια τα τελευταία 3 χρόνια, βουλιάζει, δεν είναι πια καινοτόμα κτλ., εγώ τα ακούω βερεσέ. Για δείτε αυτό:
http://commons.wikim..._and_references ...

Kαι επειδή πιστεύω σε όλο αυτό που έχει δημιουργήσει η Apple, στο όνομα που έχει κάνει, στο παραλήρημα τόσων χρόνων με τις πωλήσεις του iPhone, στο marketing, στην ίδια εμπορική πολιτική που συνεχίζει να ακολουθεί αρνούμενη κατηγορηματικά να αλλάξει και παρ'όλα αυτά πουλάει σαν τρελή, πιστεύω ότι το παραπάνω πινακάκι θα εμφανίσει άλλα 160-180 εκατομμύρια iPhone σε πωλήσεις την ίδια στιγμή του χρόνου. Και δεν το λέω, έτσι γιατί το αισθάνομαι... Μπαίνουν η Κίνα και η Ιαπωνία πιο επίσημα από ποτέ από την αρχή στις πωλήσεις. Είναι λίγο πράγμα αυτό? Μέχρι και τα χρώματα θα πουλήσουν... Έχω 2 φίλες που έχουν Android και με του που είδαν το 5C το ροζ το ερωτεύτηκαν! Θέλω να πω, έτσι ανοίγει το κοινό που ατευθύνεται η Apple!

Εγώ δεν περίμενα ποτέ iPhone φτηνιάρικο. Και σε τιμή και σε ποιότητα... Αυτό το "ιPhone των φτωχών" το άκουγα και γέλαγα... Έλεγα κάτω από 500 δολάρια στην Αμερική και 600φεύγα στην Ελλάδα, δεν πάει. Ό,τι κι αν βγάλει. Είναι Apple, είναι iPhone, δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια.

Το 5S το βλέπω μια χαρά, για μένα με το 4S, όπως ξαναείπα, αλλά θα έπρεπε να είναι το αρχικό 5άρι αυτό για να μην νιώθουν ριγμένοι όσοι πήραν τότε το 5άρι.

Αυτά και sorry για την έκθεση.


Γνώμη μου παντα ειναι αυτό που λες αν θες να παίρνεις iPhone το καλύτερο ειναι κάθε δυο χρόνια απλα πρέπει να διαλέξεις θες να παίρνεις τις θεωρητικα απλές σειρές δηλαδη 3G-4-5 ή τις 3GS-4s-5s σίγουρα ότι και να διαλέξεις πιστεύω ότι για δυο χρόνια είσαι καλυμμενος...

Knowledge Is Power


#952   nikosvolt

nikosvolt

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2013 - 10:42

Γνώμη μου παντα ειναι αυτό που λες αν θες να παίρνεις iPhone το καλύτερο ειναι κάθε δυο χρόνια απλα πρέπει να διαλέξεις θες να παίρνεις τις θεωρητικα απλές σειρές δηλαδη 3G-4-5 ή τις 3GS-4s-5s σίγουρα ότι και να διαλέξεις πιστεύω ότι για δυο χρόνια είσαι καλυμμενος...

Ναι, αυτό πιστεύω κι εγώ. Κάθε 2 χρόνια είναι σουπερ. Πρώτον, από οικονομικό, γιατί 700+ ευρώ δεν έχω να τα δώσω κάθε χρόνο για κινητό και δεύτερον, γιατί είναι τέρατα αξιοπιστίας τα μηλόφωνα. Τουλάχιστον το δικό μου το 4S που κλείνει τα 2 του χρονάκια τον Νοέμβριο είναι σκυλί ακόμα.
Συν ότι πιστεύω ότι όλα τα S μοντέλα είναι καλύτερα. Είναι αυτό που λέμε ότι βάλανε και κάτι παραπάνω, είναι και οτι διορθώσανε και κάτι που έπρεπε να διορθωθεί. Βλέπε πρόβλημα στην κεραία στο 4άρι που στο 4S φτιάχτηκε, το μαύρο 5άρι που γρατζουνιζόταν εύκολα στην πλάτη, που μάλλον στο 5S βγήκε σε space gray για να διορθωθεί κτλ.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosvolt, 14/09/2013 - 10:43


#953   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/09/2013 - 10:49

Συν ότι πιστεύω ότι όλα τα S μοντέλα είναι καλύτερα. Είναι αυτό που λέμε ότι βάλανε και κάτι παραπάνω, είναι και οτι διορθώσανε και κάτι που έπρεπε να διορθωθεί. Βλέπε πρόβλημα στην κεραία στο 4άρι που στο 4S φτιάχτηκε, το μαύρο 5άρι που γρατζουνιζόταν εύκολα στην πλάτη, που μάλλον στο 5S βγήκε σε space gray για να διορθωθεί κτλ.

 

Δε το πιστευεις μονο εσυ ειναι γεγονος.

 

Τα S μοντελα ειναι καλυτερα απο τα απλα της ιδιας σειρας. Ειναι ομως χειροτερα απο τα απλα της επομενης.

 

Καθε iPhone ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο. Απλο.


You'll Never Walk Alone


#954   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 14/09/2013 - 11:13

Δε το πιστευεις μονο εσυ ειναι γεγονος.

Τα S μοντελα ειναι καλυτερα απο τα απλα της ιδιας σειρας. Ειναι ομως χειροτερα απο τα απλα της επομενης.

Καθε iPhone ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο. Απλο.


Στα καινούρια κάθε σειράς, έχεις να πεις ένα WoW παραπάνω.

Έχοντας το 4άρι, αναβαθμίστηκα σε 5άρι και ένιωσα τρομερή διαφορά στο χέρι. Πέρα από την ταχύτητα και τα πρόσθετα καλούδια. Υπάρχει σε μεγαλύτερη ποσότητα το στοιχείο της έκπληξης.

#955   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2013 - 11:36

Αναβαθμίσεις δίνονται και παίρνουν ναι. Πετσοκόμμένες όμως.

 

Η αρχή έγινε σε iOS 6 με το 4 σε σχέση τόσο με το 4S όσο και με το 5. (Facetime με 3G, πλοήγηση και το πολύ δύσκολο να προστεθεί, Hearing Aids..!)

 

Πλέον με 64bit πείτε ένα "γειά" στο Fragmentation που χλέυαζαν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#956   secouross

secouross

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/09/2013 - 11:39

1173895_628037130561770_491450748_n.jpg

 

Apple Seriously Considering 4.8 To 6-Inch Screens For Future iPhones



#957   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/09/2013 - 11:41

1173895_628037130561770_491450748_n.jpg

 

Apple Seriously Considering 4.8 To 6-Inch Screens For Future iPhones

αυτο τι ειναι που εβαλες?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#958   secouross

secouross

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/09/2013 - 11:45

μια είδηση που βρήκα στο net ότι στο 6 ίσος να έχουμε 4.8 η 6 Inch  οθόνες



#959   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2013 - 11:49

μια είδηση που βρήκα στο net ότι στο 6 ίσος να έχουμε 4.8 η 6 Inch  οθόνες

Αν γινει αυτο τοτε θα μιλαμε για τρελλες πωλησεις!



#960   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/09/2013 - 12:30

μια είδηση που βρήκα στο net ότι στο 6 ίσος να έχουμε 4.8 η 6 Inch  οθόνες

παντος δεν θα ειναι ετσι και φημες λενε οτι το επομενο μηλοφωνο να εχει και μεγαλυτερη οθονη


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες