Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοηθεια στην επιλογη iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   SYZo

SYZo

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2013 - 08:46

Καλημερα σε ολους, το καλοκαιρι αγορασα ενα iphone 4 για τον πατερα μου. Σκεφτομουν να το αγορασω και εγω, μετα το ios7 ομως ειδα οτι εχει αρκετο lag οποτε το αποριπτω. Σκεφτομαι για 4s, φοβαμαι ομως οτι του χρονου θα παθει και αυτο τα ιδια. Το 5s σιγουρα θα κρατηθει ακμαίο για 2 χρονια λογω του 64 bit επεξεργαστη. Να σημειωσω πως δε με ενδιαφερει καθολου η αγορα καποιου μεταχειρισμενου,

Σιγουρα το 5s ειναι καλητερο απο τα υπολοιπα το θεμα ειναι εαν αξιζει η οχι τη διαφορα.
Θα ηθελα οι απαντησεις να ειναι αντικειμενικες οσο γινεται  :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/09/2013 - 09:11

Μπορεις να αγορασεις το 5 αντι για το 4s που ειναι ηδη δυο χρονων αυσκευη.Ακομα πωλειται στην Ελλαδα και θα συνεχισει για καιρο.
Αντικειμενικα η διαφορα των 250€ μεταξυ iPh5 και iPh5s δεν αντιστοιχεί στην πραγματικοτητα.
Παρολαυτα το 5s ειναι το καλυτερο κινητο που κυκλοφορει.

#3   SYZo

SYZo

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2013 - 09:28

Το θεμα ειναι πως οταν κυκλοφορισει το 5s θα διαμορφωθουν σωστα οι τιμες και θα κλειδωσουν καπου. Το 250 απο που προκυπτει? Στο skroutz η τιμη του 5 ειναι 515 και του 5c 609. To 5s θα ξεκιναει απο 765 στο skroutz? Εχω μπερδευτει λιγακι



#4   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/09/2013 - 10:22

Το θεμα ειναι πως οταν κυκλοφορισει το 5s θα διαμορφωθουν σωστα οι τιμες και θα κλειδωσουν καπου. Το 250 απο που προκυπτει? Στο skroutz η τιμη του 5 ειναι 515 και του 5c 609. To 5s θα ξεκιναει απο 765 στο skroutz? Εχω μπερδευτει λιγακι

Θεωρητικα όταν κυκλοφορήσουν Ελλάδα επίσημα οι τιμές θα ειναι 639€ το 5c 739€ το 5s σαφώς αν εχεις 739€ παίρνεις με κλειστά ματιά το 5s αν δεν θες να δώσεις τόσα πολλα πάρε το 5 με σχεδόν 230+ λιγότερα λεφτα γιατι να πάρεις το 5c δεν αξίζει ειναι ενα 5αρι με πλαστικό περίβλημα ενώ το 5 ειναι ενα 5c στο σώμα ενός 5s σαφώς καλύτερη ποιότητα υλικού.Εγω πριν ενα μήνα πήρα το 5αρι τωρα θα πάω στο 6 του χρόνου.

Knowledge Is Power





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες