Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iMessage και Wind


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 18:20

Δεν είναι, το έχω δοκιμάσει όταν προσπαθούσα, όπως και πολλά άλλα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/04/2014 - 18:58

Δεν είναι, το έχω δοκιμάσει όταν προσπαθούσα, όπως και πολλά άλλα...

soniasim δοκίμασε κατι : πατησε για ν το ανοιξεις και εκεί που σου λεει οτι ο πάροχος ενδέχεται ν σ χρεώσει μην πατήσεις ok πάτησε ακύρωση και δοκίμασε να στείλεις ... εγω το εκανα και δουλεύει κανονικα,,,απιστεύταμπολ!!! :)  :)  :)



#33   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 19:19

soniasim δοκίμασε κατι : πατησε για ν το ανοιξεις και εκεί που σου λεει οτι ο πάροχος ενδέχεται ν σ χρεώσει μην πατήσεις ok πάτησε ακύρωση και δοκίμασε να στείλεις ... εγω το εκανα και δουλεύει κανονικα,,,απιστεύταμπολ!!! :) :) :)

Είσαι σίγουρος ότι δε στέλνεις μέσω του Apple ID σου αντί του τηλεφωνικού σου αριθμού; Δεν έχω μονάδες στην κάρτα τώρα, αλλά θα το δοκιμάσω σύντομα αν είναι και δούλεψε όντως! Thanx προκαταβολικά :)

#34   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/04/2014 - 19:42

Ναι μέσω του id μου αλλά ...ok... απ´ ολότελα...!!! Πάντως στις ρυθμίσεις του στο "αποστολή κ λήψη" δεν μ εμφανίζει τον αριθμό μου...!

#35   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 19:55

Μέσω του ID δεν υπάρχει πρόβλημα για κανέναν κι εγώ στέλνω κανονικά... Το πρόβλημα είναι με το νούμερο, που υποθέτω οι πιο πολλοί χρειαζόμαστε γιατί όλοι εκεί επιχειρούν να μας στείλουν και χρεώνονται με sms... :(

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 09/04/2014 - 19:56


#36   boudim

boudim

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/04/2014 - 20:15

Μέσω του ID δεν υπάρχει πρόβλημα για κανέναν κι εγώ στέλνω κανονικά... Το πρόβλημα είναι με το νούμερο, που υποθέτω οι πιο πολλοί χρειαζόμαστε γιατί όλοι εκεί επιχειρούν να μας στείλουν και χρεώνονται με sms... :(

 

Μηπως ομως εφοσον παραμενει στο on η εφαρμογη imessage εξακολουθει αυτοματα η συσκευη να στελνει μηνυματα στο εξωτερικο για ενεργοποιηση και του αριθμού???



#37   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 20:16

Αυτό συμβαίνει για κάποιες ώρες, μέχρι να πει Activation unsuccessful, τότε σταματάει να σε χρεώνει και μένει ενεργό μόνο για το Apple ID...

#38   boudim

boudim

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/04/2014 - 20:28

Αυτό συμβαίνει για κάποιες ώρες, μέχρι να πει Activation unsuccessful, τότε σταματάει να σε χρεώνει και μένει ενεργό μόνο για το Apple ID...

Παντως πραγματικα εχω σκασει με ολο αυτο το θεμα!!!δεν ειναι δυνατον να συμβαινει σε καποιους μονο αριθμους αυτο!!τραγικο!!αντε να δουμε ποτε και πως θα λυθει αυτο το προβλημα!!πηρα wind και τους εκραξα σημερα!!και φυσικα μου λεγανε βλακειες και οτι θα λυθει μαλλον στην επομενη αναβαθμιση του ios!!αλλα δε με επησαν και πολυ!!ασχετοι ηταν!!



#39   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 20:35

Εγώ να δεις πόσο είχα σκάσει από τις 23 του μήνα που παιδευόμουν συνέχεια κι έχασα καμιά 20αρια ευρώ από όλα τα μηνύματα που στέλνονταν από μόνα τους όσο προσπαθούσε το iMessage να ενεργοποιηθεί.... Έχω αποφασίσει κι εγώ να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση, μπας και...

#40   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 09/04/2014 - 22:49

Στο ipad mini που έχω το απενεργοποιω κ το ενεργοποιώ οπότε θέλω χωρίς πρόβλημα...
Άρα το πρόβλημα είναι από την wind

Τελευταία επεξεργασία από: Gagarin, 09/04/2014 - 22:54


#41   psarakis07

psarakis07

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:55

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΛΥΣΗ!ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΕΓΩ Κ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ!!ΕΒΑΖΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΗΝ WIND Κ ΚΟΛΛΑΓΕ ΣΤΟ (ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ) Κ ΤΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ!(ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ)ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΘΕ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ!

Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ 21:10 Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΛΕΩ ΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ ΜΠΑΜ ΕΦΤΙΑΞΕ!!!

(ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ)

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ ΠΑΛΙ Κ ΚΑΝΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ  IPHONE Κ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ(Κ ΠΑΛΙ ΤΖΙΦΟΣ)ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ(ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ) Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ 21:10 ΛΕΩ ΑΣ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ ΜΠΑΜ ΕΦΤΙΑΞΕ ΠΑΛΙ!!

ΟΠΟΤΕ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ WIND ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΟ IMESSAGE ΑΠΟ ΤΙΣ 21:00 ΩΣ ΤΙΣ 21:30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!

ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΚΑΘΕ ΩΡΑ ΚΑΠΟΥ Κ ΧΧ:15 Κ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!!

1ΦΟΡΑ ΑΝΑ 24 ΩΡΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΕΩΣΗ 4ΕΥΡΩ Κ 32ΛΕΠΤΑ!ΒΑΛΤΕ ΜΙΑ 5ΑΡΑ ΚΑΡΤΑ Κ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!ΕΜΕΝΕ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΜΟΝΟ!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Κ ΣΕ ΣΑΣ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΚΑΤΙ!!



#42   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:05

Δεν βλέπω κάποια λογική στο όλο θέμα φιλαράκο μου!!!!
Πάντως να σαι καλά!!!
Μια ερώτηση μόνο έχεις πλέον iMessage με τον αριθμό ή με το mail?

#43   psarakis07

psarakis07

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:29

ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ IMESSAGE ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ!!!ΜΕ ΤΟ EMAIL TO ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΣ!!ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ IMESSAGE!ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΩΡΑ!!



#44   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:43

ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ IMESSAGE ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ!!!ΜΕ ΤΟ EMAIL TO ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΣ!!ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ IMESSAGE!ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΩΡΑ!!


Μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα σε παρακαλώ.
Once You Go Mac You Never Go Back

#45   boudim

boudim

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/04/2014 - 18:47

Επιτελους παιδιά λύθηκε το προβλημα με την wind και την Apple!!μολις το ενεργοποίησα, προφανως ξεκολησε ο server της apple με ορισμένους αριθμούς της wind!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες