Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad air 64gb drops wifi


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Lamprinos

Lamprinos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2014 - 02:04

Καλησπέρα παιδιά,
τελευταία έχω ένα θεματάκι με το iPad air μου, με πετάει απρόσμενα από το wifi δίκτυο και δεν επανασυνδεεται μόνο του. Αυτό μπορεί να συμβεί αρκετές φορές κατα την διάρκεια της μέρας. Δοκίμασα restore και set up is new αλλά τζίφος.
Έπειτα από διάβασμα στο φόρουμ της apple φαίνεται ότι αν θέλεις κάποιος να λύσει το πρόβλημα θα πρέπει να αλλάξει το κανάλι που εκπέμπει το ρούτερ του. Μετά από δοκιμή προς το παρόν φαίνεται να κάνει δουλειά. Ρύθμισα να εκπέμπει στο κανάλι 2 (το ρούτερ μου είναι το Thomson TG782)
Είχε κάποιος άλλος το ίδιο θεματάκι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Lamprinos

Lamprinos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2014 - 15:30

Παιδιά κανένας?

#3   jimiraklio

jimiraklio

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@dimitris_giak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/01/2014 - 15:52

ποιο παροχο εχεις για wifi? εμενα το εχει κανει καποιες φορες απο τοτε που αλλαξα σε forthnet, οχι μονο στο iphone, αλλα ταυτοχρονα και σε s3. το περιεργο ειναι πως το laptop, την ιδια στιγμη, παραμενει συνδεδεμενο.. γνωμη μου ειναι πως κατι παιζει με το ρουτερ, αφου οπως λες διορθωθηκε με την αλλαγη channel

#4   Lamprinos

Lamprinos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2014 - 18:19

Ο πάροχος είναι η cyta. Έτσι ακριβώς και εμένα το MacBook και το κινητό παραμένουν συνδεδεμένα. Θα το δουλέψω λίγο ακόμα σε άλλο κανάλι και αν δεν παρουσιάσει κάτι ξανά μάλλον έχουν δίκιο ότι φταίει η συχνότητα. Ελπίζω να διορθωθεί στο επόμενο iOS update πάντως.

#5   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/01/2014 - 18:36

Εμενα σε forthnet το νεο ρουτερ δεν μου κανει αποσυνδεσεις αλλα στο iphone 5 πολλες φορες δεν συνδεεται και πρεπει να προσπαθησω 6-7 φορες




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες