Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

xperia z2 vs. iphone 5s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2014 - 12:43

Γεια σας παιδιά,

Βρίσκομαι σε αυτό το δίλημμα. 

Να πω ότι είμαι κάτοχος του 5s. Αυτά που με ενοχλούν είναι κατά κύριο λόγο η μικρή μπαταρία, τα λίγα κουμπιά που νομίζω αρχίζουν να μου χαλάνε.

Ξέρω ότι σαν το ios δεν θα βρω. Αλλά από την άλλη δεν είμαι άτομο που κάθετε και ξεζουμίζει την συσκευή.

Από android έχω δουλέψει note 2 για μερικές εβδομάδες, σχεδόν όταν βγήκε. Τότε δεν μου άρεσε γιατί ήταν τρομερά μεγάλη η συσκευή.

Σκέφτομαι το Z2. Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι κυρίως φωτογραφίας και βίντεο, οι οποίες στο ios αγγίζουν και αυτές των υπολογιστών. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και με το android. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο play store διαπίστωσα ότι σχεδόν όλες είναι από ανεξάρτητους/ μεμονωμένους developers και όχι από εταιρίες του χώρου.

Από παιχνίδια που έψαξα, πάλι στο android δεν υπάρχουν πολλά. Κατά τα άλλα, μουσική, streaming και browser. Πια είναι η γνώμη σας?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/03/2014 - 12:49

καλημερα εισαι σε φορουμ για iphone εγω τι λες να σου προτεινω φυσικα το iphone 5s για παρα πολλους λογους
Rafael Nadal

#3   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2014 - 12:52

Ουτε για πλάκα, από μένα.

 

Η μπαταρία είναι μια χαρά, ανάλογα με το τί χρήση του κάνεις. Στο 5άρι μου και στο iPad μια χαρά κρατά η μπαταρία.

Όσο αφορά τα.. λίγα κουμπιά, τί θες.. Blackberry με πληκτρολόγιο υπολογιστή; Κι αν δεν θες να σου χαλάνε απ' την χρήση, εγώ χρησιμοποιώ από το 4s κιόλας, το virtual home button (soft button, ψηφιακό, που εμφανίζεται και το 'χεις όπου θες στην οθόνη) και παίζει να 'χω πατήσει τα hard buttons 3-4 φορές εδώ και κάνα χρόνο με το 5άρι και καθόλου με το iPad mini retina μου.



#4   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2014 - 12:55

Ουτε για πλάκα, από μένα.

 

Η μπαταρία είναι μια χαρά, ανάλογα με το τί χρήση του κάνεις. Στο 5άρι μου και στο iPad μια χαρά κρατά η μπαταρία.

Όσο αφορά τα.. λίγα κουμπιά, τί θες.. Blackberry με πληκτρολόγιο υπολογιστή; Κι αν δεν θες να σου χαλάνε απ' την χρήση, εγώ χρησιμοποιώ από το 4s κιόλας, το virtual home button (soft button, ψηφιακό, που εμφανίζεται και το 'χεις όπου θες στην οθόνη) και παίζει να 'χω πατήσει τα hard buttons 3-4 φορές εδώ και κάνα χρόνο με το 5άρι και καθόλου με το iPad mini retina μου.

δηλαδή πως ξυπνάς το τηλέφωνο χωρίς να πατήσεις κάποιο κουμπί?

εγώ μέσα στην μέρα πάνω από 5 φορές πατάω κάποιο κουμπί για ενημέρωση γενικής κατάστασης, ειδοποιήσεις, κοκ.



#5   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2014 - 13:09

δηλαδή πως ξυπνάς το τηλέφωνο χωρίς να πατήσεις κάποιο κουμπί?

εγώ μέσα στην μέρα πάνω από 5 φορές πατάω κάποιο κουμπί για ενημέρωση γενικής κατάστασης, ειδοποιήσεις, κοκ.

Με την smart cover. Την αναδιπλώνω και βουαλά, ανοίγει η συσκευή.


Τελευταία επεξεργασία από: crisk, 21/03/2014 - 13:10


#6   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2014 - 13:16

Με την smart cover. Την αναδιπλώνω και βουαλά, ανοίγει η συσκευή.

δεν πρέπει να υπάρχει για iphone.



#7   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2014 - 13:38

Α δεν ξέρω.
Το κινητό εγώ το 'χω παροπλίσει. Δεν είμαι και ιδιαίτερα του τηλεφώνου, στέλνω emails κτλ. και απαντώ σε άλλων κλήσεις.

Από τότε που πήρα την μηχανηματάρα (iPad mini retina), δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με το κινητό - γι' αυτό και μου κρατά η μπαταρία 3+ μέρες (μόνιμα απλώς stand-by είναι)!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες