Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G Unlock "Yellowsn0w"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
271 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 18:15

κανει saving και μενει εκει κολλημενο.....

Ρε παιδια υπαρχει καποιος απο Αθηνα που μπορω να επικοινωνησω μαζι του??? εχω προσπαθησει ολα οσα λετε αλλα δεν γινεται τιποτα...το εχω εδω και 2 μηνες και δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου...Αν ειναι ευκολο σε καποιον να με βοηθησει θα του ειμουν ευγνωμων..ολα αυτα που λετε ειναι μεχρι ενος σημειου κατανοητα αλλα δεν το κατεχω και πολυ και εχω πελαγωσει..Ευχαριστω.. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   SYLER

SYLER

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 19:35

λοιπον!!! ακοθλουθα τα βηματα --> 1) Βγαζεις οτι παλιοτερο "yellowsn0w" που εχεις.
                                                        2) περιμενεις να τελειωσει και μετα κανεις επανεκκινιση.
                                                        3) Ανοιγεις το iphone μετα θα πας  "CYDIA"  θα κανεις εφαρμωγη την τελευαια εκδοση 0,96 του "yellowsn0w" μετα μολις ολοκληρωθη η εφαρμωγη θα κατεβασεις και θα κανεις εφαρμωγη και την τελευταια εκδωση του "BOSSPREFS" και θα το ανοιξεις και θα βαλεις "ΟΝ" το  "yellowsn0w".
                                                        4) Μετα κανεις επανεκκινιση και ΤΕΛΟΣ αυτο ηταν !!!!!
                                                        5) P.s ((( Εαν δεν σου βρει σημα μεσα σε 20-30 sec. τοτε θα πας settings -->  Airplane mode "ON" περιμενεισ 5-6 sec. "OFF" και θα δεισ το θαυμα!!!  :o  ;) ;D

#138   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:12

τα εχω κανει ολα αυτα αλλα χωρις να βγαλω το πιν γιατι δεν το κανει και εχω και νεα καρτα σιμ απο την vodafone..... Cry

""""και θα το ανοιξεις και θα βαλεις "ΟΝ" το  "yellowsn0w""""" τι εννοεις??? Απο το BossPrefs θα βαλω on to yellowsn0w?Huh??

σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια... Wink

Βρηκα τι εννουσες αλλα και παλι τιποτα...δεν βγαζει σημα...

#139   SYLER

SYLER

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:14

Και εγώτο ίδιο πρόβλημα είχα και είμουν επίσης όπως και εσύ με turbo sim και είχα τρελαθεί αλλά μετά από πολλές προσπάθειες βρήκα την λύση!

Τώρα αν έχεις κάνει jailbrake και έχεις το FW v2.2 με modem 2.28.00 και έχεις κάνει restore network settings και κάνεις αυτό που σου είπα πιο πάνω, είναι 99,9% ότι θα έχεις αποτέλεσμα!!

Τώρα 0,1% είναι μία περίπτωση restore και μετά όλα τα βήματα από την αρχή....!

Τώρα με την turbosim δεν έχεις σήμα είπες; Εάν όχι, σου έχω ένα κόλπο και γι'αυτό  ;)

Don't left worry!!!

Edit: Greeklish to Greek

#140   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:17

δεν την βαζω καθολου την turbo sim πια....Μπορει να γινει αν την βαλω?? Το δοκιμαζω με μια καινουργια σιμ απο vodafone,,,,,,,

#141   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:17

@ SYLER : τι καρτα sim εχεις? εχω wind και δεν μπορω να κανω κληση, βρισκει σημα αμεσως και στελνω sms. καμια ιδεα?

#142   SYLER

SYLER

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:18

Αν ναι μπράβο αυτό εννοείται για το (PIN) πρέπει να το απενεργοποιήσεις!

Edit: Greeklish to Greek

#143   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:20

Το κάνω ρε  SYLER αλλά κολλάει στο saving...!!

Πάει να κάνει save και μένει εκεί...

Edit: Greeklish to Greek


Δεν μου το απενεργοποιεί με τίποτα το pin..... Cry Cry Cry

#144   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:23

το pin θα το απενεργοποιησεις σε αλλα τηλεφωνο.

#145   SYLER

SYLER

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:24

Έχω mo'mad και δουλεύει πέννα!!! Αλλά τη διαδικασία αυτή την έκανα στο εξωτερικό πάλι με την ίδια κάρτα αλλά σε άλλο δίκτυο (t-mobile, μετά όταν πήγα Βέλγιο άλλαξε μόνο του σε Mobistar και δούλεψε μια χαρά!!)

Edit: Greeklish to Greek

Σε άλλη συσκευή... αφού βλέπεις ότι δεν δουλεύει εκεί!!


#146   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:27

@ syler : τι να πω τα εχω παιξει. βρισκει σημα αμεσως, δεν χρειαζεται να περιμενω, απλα δεν μπορω να κανω κληση.

#147   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 23:36

Ναι Ναι Ναθ είναι αλήθεια... Τα κατάφερα!!

YEEESSSs ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Από εδώ και στο εξής πρέπει να προσέχω τίποτα; Εάν το συνδέσω με iTunes; Τι να προσέξω; Αν κλείσει και το ανοίξω θα υπάρχει πρόβλημα;

Edit: Greeklish to Greek

#148   SYLER

SYLER

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2009 - 00:57

Πρώτα θα βάλεις την SIM (αυτή που θέλεις) σε άλλη συσκευή, θα βγάλεις το pin (και θα το δοκιμάσεις ότι όντως ανοίγει χωρίς το pin)  και μετά -->> ""ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ" -->> θα πας στις ρυθμίσεις δικτύου και θα βάλεις να ψάξει δίκτυο σε MANUAL mode, μόλις βρει τα δίκτυα επιλέγεις το δικό σου (wind), περιμένεις να φορτώσει τις μπάρες και μετά θα κλείσεις τη συσκευή, θα βγάλεις την SIM και θα την βάλεις στο iPhone ΧΩΡΙΣ turboSIM!

Μετά δες και πες μου...



Σε περίπτωση που θα αλλάξεις κάρτα εάν δεν βρίσκει σήμα θα κάνεις το κόλπο με το Airplane mode ok?

Now N'joy it 



Quote

@ syler : τι να πω τα εχω παιξει. βρισκει σημα αμεσως, δεν χρειαζεται να περιμενω, απλα δεν μπορω να κανω κληση.


Τελικά τι έκανες βρήκες άκρη;

#149   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2009 - 02:09

Syler και όλους εδώ μέσα thanks guys... Είστε όλοι πολύ OK άτομα και παρόλο που δεν έχετε κανέναν λόγο να βοηθάτε όσους δεν το κατέχουν εσείς το κάνετε...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... Ειδικά εσένα SYLER man..... Wink Smiley



GUYS AND GIRLS αφου ξεκλειδωσετε την SIM σας ακολουθηστε τις σοφες συμβουλες του Dr Syler και το 3G σας θα βρει και αυτο το σημα που του αξιζει.... ;D ;D και παλι ευχαριστω μαν....

Quote

λοιπον!!! ακοθλουθα τα βηματα --> 1) Βγαζεις οτι παλιοτερο "yellowsn0w" που εχεις.

                                                         2) περιμενεις να τελειωσει και μετα κανεις επανεκκινιση.

                                                         3) Ανοιγεις το iphone μετα θα πας  "CYDIA"  θα κανεις εφαρμωγη την τελευαια εκδοση 0,96 του "yellowsn0w" μετα μολις ολοκληρωθη η εφαρμωγη θα κατεβασεις και θα κανεις εφαρμωγη και την τελευταια εκδωση του "BOSSPREFS" και θα το ανοιξεις και θα βαλεις "ΟΝ" το  "yellowsn0w".

                                                         4) Μετα κανεις επανεκκινιση και ΤΕΛΟΣ αυτο ηταν !!!!!

                                                         5) P.s ((( Εαν δεν σου βρει σημα μεσα σε 20-30 sec. τοτε θα πας settings -->  Airplane mode "ON" περιμενεισ 5-6 sec. "OFF" και θα δεισ το θαυμα!!!  :o  ;) ;D


#150   SYLER

SYLER

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2009 - 02:28

Quote

GUYS AND GIRLS αφου ξεκλειδωσετε την SIM σας ακολουθηστε τις σοφες συμβουλες του Dr Syler και το 3G σας θα βρει και αυτο το σημα που του αξιζει.... ;D ;D και παλι ευχαριστω μαν....


Παρακαλώ!! Είδες, τώρα είσαι σωστός και όλα είναι.. Happy end !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)