Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ευχές και γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gkdidaxi

gkdidaxi

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2010 - 23:55

Καλησπέρα σας, Χρόνια Πολλά και Καλή χρονιά.

Είμαι ένας χρήστης iPHONE 3Gs.

Οι γνώσεις μου είναι μάλλον στο "μέσο όρο".

Η χρήση που κάνω βρίσκεται σε όλο το "φάσμα":

-sync
-utilities
-browsing
-notes
-media
-gaming (ελαφρύ)

Χρησιμοποιώ το iPHONE από το Σεπτέμβριο 2008.

Ξεκίνησα με το 3G και πρόσφατα μεταπήδησα στο 3Gs.

Σχετικά πρόσφατα, επίσης, αποφάσισα να προβώ σε JB.

Έχοντας, λοιπόν, συμπληρώσει ένας πλήρες έτος (+) χρήσης αυτής της υπέροχης συσκευής, μπορώ να πω, ασφαλώς, ότι δε διανοούμαι να χρησιμοποιήσω, ξανά, συσκευή άλλου Κατασκευαστή.

Σε καμία περίπτωση, αυτή η σκέψη μου έχει σχέση με "αγκυλώσεις".
Κατά τη διάρκεια του παρελθόντος έτους είχα την ευκαιρία και χαρά να δοκιμάσω αξιόλογες συσκευές.
Χαρακτηριστικά θα αναφέρω μια, την οποία θεωρώ κορυφαία: NOKIA E71.

Απλούστατα, η πολύμηνη χρήση του iPHONE μου έχει δημιουργήσει έναν καλώς εννοούμενο "εθισμό".

Έχω την αίσθηση (και πεποίθηση) ότι αυτή η συσκευή πραγματικά αποτελεί την πραγματική προέκταση μου, ως χρήστης, σε όλο το φάσμα της "κινητής / κινούμενης / μετακινούμενης" επικοινωνίας.

Η "μαγική" απόκριση αφής, είναι ένα χαρακτηριστικό το οποίο εξ ορισμού δημιουργεί μια κατηγορία συσκευής όπου η επιλογή είναι...μια και μοναδική.

Είναι αναμενόμενο ότι "νομοτελειακά" ο χώρος της τεχνολογίας θα εμφανίσει, σταδιακά, αξιόλογους "αντιπάλους", αλλά ο συγκεκριμένος Κατασκευαστής έχεί, ήδη, το πλεονέκτημα...
Η Apple έχει ήδη προσφέρει στο Καταναλωτή ένα "ευχάριστο και παραγωγικό εργαλείο".
Έχει "πιάσει το παλμό" του απλού, καθημερινού χρήστη.
Έχει αντιληφθεί ότι η πλειονότητα "αυτού", "εσού" και του κάθε "εμού" ξέρει τι θέλει και παρά το γεγονός ότι δεν είμαστε όλοι σε θέση να περιγράψουμε με σαφή τεχνική ορολογία τις απαιτήσεις μας, ο Κατασκευαστής έχει καταφέρει να μπεί στο μυαλό μας και βρίσκεται, πλέον, σε μια διαρκή εξέλιξη μιας συσκευής την οποία όλοι μας, ενδόμυχα, θέλαμε.
Αν κανείς προσθέσει το πλήθος των συνανθρώπων μας οι οποίοι ασχολούνται με την ανάπτυξη εφαρμογών, τότε μάλλον είναι σαφές ότι ο χώρος της κινητής τηλεφωνίας βρίκεται στη φάση όπου έχει τεθεί ένα σημείο αναφοράς.

Ξεκινώντας μια νέα χρονιά και τηρουμένης κάθε αναλογίας όσον αφορά τη βαρύτητα και τη σημασία που πρέπει (ή δεν πρέπει) να προσδίδουμε σε οτιδήποτε μας περιβάλλει, θέλω να πω (κλείνοντας), ότι ζούμε υπέροχες εποχές σε επίπεδο "μαζικών εφαρμογών τεχνολογίας".

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 00:43

καλως ηρθες φιλε μου συμφωνω με αυτα που λες και γι αυτο αλλωστε εχω το iphone , αλλα εγω προσωπικα δεν " παντρευομαι " καμια συσκευη και καμια εταιρια.. εαν βγει κατι πιο αξιολογο και μιλαω υποκειμενικα, εχει παει στο κουτι του.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 04/01/2010 - 00:44


#3   gkdidaxi

gkdidaxi

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 12:01

Δε θα διαφωνήσω. :)

Ελπίζω, μόνο, οτιδήποτε πιο αξιόλογο να είναι από τον ίδιο Κατασκευαστή.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες