Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προβλημα με το black rain


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   natalia1993

natalia1993

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/01/2010 - 08:38

πηγα να κανω jailbreak κ αφου μου εβγαλε την εικονα του geohot μετα κολλησε το κινητο μου κ δεν εκανε την επανεκκινηση οπωσ προβλεποταν για να εγκατασταθει το cyndia.οταν ξαναπροσπαθησα να το κανω ετρεχα το black rain και με πηγαινε κατευθειαν στο τελευταιο σταδιο που ειναι η επανεκκινηση ωστε να εγκατασταθει το cyndia αλλα και παλι το κινητο μου ειχε μαυρη οθονη κ δεν εκανε τιποτα...τι μπορω να κανω για να το κανω τελικα jailbreak??ευχαριστω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   natalia1993

natalia1993

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/01/2010 - 08:41

λαθος!εκει που λεω να εγκατασταθει το cyndia εννοω το black rain!

#3   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 08:59

λαθος!εκει που λεω να εγκατασταθει το cyndia εννοω το black rain!

Καλό θα ήταν πρώτα να κανείς restore από iTunes
μετά κατεβαζεις από www.blackra1n.com το blackra1n rc3 και το τρεχεις ,mAke it rain και είσαι έτοιμη . Η σύνδεση με το pc να είναι στις πίσω USB , επίσης να έχεις υπόψιν σου πως εάν η συσκευή εχει καινούρια boot rom θα χρειάζεται να τρεχεις το blackrain κάθε φορά που σβήνει η συσκευή ή όταν κανείς επανεκινηση.

#4   natalia1993

natalia1993

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/01/2010 - 10:56

Καλό θα ήταν πρώτα να κανείς restore από iTunes
μετά κατεβαζεις από www.blackra1n.com το blackra1n rc3 και το τρεχεις ,mAke it rain και είσαι έτοιμη . Η σύνδεση με το pc να είναι στις πίσω USB , επίσης να έχεις υπόψιν σου πως εάν η συσκευή εχει καινούρια boot rom θα χρειάζεται να τρεχεις το blackrain κάθε φορά που σβήνει η συσκευή ή όταν κανείς επανεκινηση.


ευχαριστω!θα το δοκιμασω!

#5   breke

breke

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/01/2010 - 03:20

Καλημέρα,

Έχω iphone πολλά χρόνια (από το 2G) και σήμερα πήρα ένα δεύτερο 3GS 32GB προσπάθησα να το κάνω jailbreak με windows & Mac αλλά αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα. Μόλις έκανα jailbreak με το blackra1n το τηλέφωνο έκλεινε και μετά μου έλεγε πως πρέπει να κάνω restore. Το τηλέφωνο δεν άνοιγε με τίποτα απο το pc και αναγκάστηκα να το τρέξω απο το mac, κατάφερα μετά απο μεγάλη προσπάθεια να το κάνω restore και μόλις πήγα να κάνω jailbreak απο το mac πάλι τα ίδια, μόλις έβγαζε τη φωτογραφία του μορφονιού πάλι τα ίδια, να κάνω restore.
Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος τι μπορώ να κάνω???




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες