Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το Apple Watch θα παρουσιαστεί μαζί με τα 2 νέα iPhone, στις 9 Σεπτεμβρίου


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/08/2014 - 12:43

Το Apple Watch, το έξυπνο ρολόι της Apple για το οποίο έχουν γραφτεί τόσα και τόσα - χωρίς κανείς να έχει δει ούτε ένα leaked part - θα παρουσιαστεί τελικά μαζί με τα 2 νέα μοντέλα iPhone, στις 9 Σεπτεμβρίου!
 
Την  είδηση δημοσίευσε ο έγκυρος John Paczkowski της ιστοσελίδας re/code ο οποίος αναφέρει πως τα αρχικά σχέδια της Apple για παρουσίαση του iWatch μέσα στον Οκτώβριο άλλαξαν καθώς διευθετήθηκαν κάποια θέματα παραγωγής της συσκευής.

 

Remember back in June when I said Apple hoped to schedule a special event in October to show off a new wearable device?


Remember how I also said this: “Could things change between now and fall? That’s certainly possible.” Turns out that was a prescient hedge, because things have changed.


Apple now plans to unveil a new wearable alongside the two next-generation iPhones we told you the company will debut on September 9.

 
Ο Paczkowski αναφέρει επίσης πως το iWatch θα κάνει χρήση τόσο της πλατφόρμας HealthKit όσο και του HomeKit που παρουσιάστηκε στην WWDC 2014 και θα προσφέρει ενοποίηση όλων των έξυπνων συσκευών και συνεργασία μεταξύ τους.


The new device will, predictably, make good use of Apple’s HealthKit health and fitness platform. It will also — predictably — make good use of HomeKit, the company’s new framework for controlling connected devices — though it’s not clear how broadly or in what way.

 
Αναμένουμε σύντομα την επίσημη πρόσκληση της Apple καθώς η 9η Σεπτεμβρίου είναι μόλις 12 ημέρες μακριά.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/08/2014 - 12:46

Φέτος θα ξεπαραδιαστούμε κανονικά όπως φαίνεται. Δεν προλαβαίνουμε τις εξελίξεις βρε παιδια. :D



#3   mjaros

mjaros

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2014 - 13:44

Πώς γίνεται να μην έχει διαρεύσει τίποτα για το ρολόι;



#4   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/08/2014 - 14:31

Πώς γίνεται να μην έχει διαρεύσει τίποτα για το ρολόι;

εχουν διαρευσει διαφορα, βεβαια απο οτι φενετε η αππλε κοιταει να το προστατεψει αρκετα οχι οπως το iphone


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#5   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/08/2014 - 14:35

εχουν διαρευσει διαφορα, βεβαια απο οτι φενετε η αππλε κοιταει να το προστατεψει αρκετα οχι οπως το iphone

 

Μπα απλά μάλλον επικρατει αδιαφορία για το ρολόι.


You'll Never Walk Alone


#6   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/08/2014 - 14:40

Μπα απλά μάλλον επικρατει αδιαφορία για το ρολόι.

εχω διαβασει οτι η αππλε κανει πολλα τεστ με ιατρουσ, αθλητεσ και κυνηγαει και εταιριεσ για να προθησει το iwatch, τεσπα θα δουμε


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#7   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/08/2014 - 14:48

εχω διαβασει οτι η αππλε κανει πολλα τεστ με ιατρουσ, αθλητεσ και κυνηγαει και εταιριεσ για να προθησει το iwatch, τεσπα θα δουμε

 

Δε κυνηγάει το σωστό κόσμο, τον Μάικλ Νάιτ πρέπει να ψάξει.


You'll Never Walk Alone


#8   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2014 - 15:02

και εμένα μου φαίνεται πως θα το πλασάρει σαν το ιδανικό αξεσουάρ και όχι σαν την νέα συσκευή του αιώνα, άλλωστε δεν γίνετε να υποβαθμίσει το iphone. 

νομίζω θα μοιάζει με bracelet και όχι σε στρογγυλό ρολόι και από ότι ακούγονται το να δείχνει και την ώρα θα είναι το τελευταίο πράγμα που θα βάλουν πάνω του, αφού το προωθούν για άλλο σκοπό.



#9   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 28/08/2014 - 15:04

και εμένα μου φαίνεται πως θα το πλασάρει σαν το ιδανικό αξεσουάρ και όχι σαν την νέα συσκευή του αιώνα, άλλωστε δεν γίνετε να υποβαθμίσει το iphone.
νομίζω θα μοιάζει με bracelet και όχι σε στρογγυλό ρολόι και από ότι ακούγονται το να δείχνει και την ώρα θα είναι το τελευταίο πράγμα που θα βάλουν πάνω του, αφού το προωθούν για άλλο σκοπό.


Σωστή σκέψη

#10   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/08/2014 - 15:12

Θα γίνει χαμός. Το keynote του Σεπτεμβρίου έρχεται μετά από μια σειρά επιτυχημένων προϊόντων, με ένα άριστο iOS στα σκαριά και το ενδιαφέρον του κόσμου έτοιμο για το πιο ολοκληρωμένο iPhone. Συμφωνώ ότι δύσκολα το wearable θα κλέψει την προσοχή. Μάλλον θα είναι το κερασάκι στην τούρτα.

#11   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 28/08/2014 - 15:14

Και πάνω που χάλασε το ρολόι μου. Άραγε θα δείχνει ώρα;

#12   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2014 - 15:31

Και πάνω που χάλασε το ρολόι μου. Άραγε θα δείχνει ώρα;

 

Για αυτή τη δουλειά έχουμε το κινητό!



#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/08/2014 - 16:46

Πάντως με φίλο γιατρό που εργάζεται σε γνωστή κλινική στο ουρολογικό, μου είπε να το περιμένουμε αρχές Οκτωβρίου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   redararas

redararas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2014 - 01:53

Η παρουσίαση του iwatch στις 9 σεπτεμβρίου, για το οποίο δεν έχουμε καμια σχεδόν πληροφορία, θυμίζει εποχές Steve Jobs για την apple. Ελπίζω να θυμίσει εποχές Steve Jobs και η ίδια η συσκευή, γιατί κακά τα ψέματα ενθουσιασμό για νέο προιόν την apple δεν έχουμε εδώ και χρόνια. Συνεχίζει να βγάζει ποιοτικές συσκευές, αλλά οι δειλές προσπάθειες καινοτομίας ελαφρώς απέτυχαν (δες Siri).

Τι θα με ενθουσίαζε σε ένα iwatch?

Αισθητήρες! Όσο περισσότεροι γίνονται. Κίνησης, θερμοκρασίας, ατμοσφαιρικής πίεσης, θερμοκρασίας δέρματος, καρδιακών παλμών, κυκλοφορικής πίεσης, επιπέδου οξυγόνου στο αίμα, γλυκόζης (δυσκολο), ενυδάτωσης. Τα πάντα όλα! Θα ανοίξει μια καινούρια αγορά νέων εφαρμογών για ios με πρακτικότατες εφαρμογές. Στην ουσία το iwatch θα παίζει κυρίως τον ρόλο περιφερειακών αισθητήρων του iphone κάνοντας το τελευταίο μια κλάση πιο έξυπνο.

Κυρτή οθόνη. Τα smartwatches δεν είναι ρολόγια για να είναι στρόγγυλα, ούτε συμβατικές touch συσκευές για να είναι ορθογώνια επίπεδα. Για την λειτουργία που προορίζεται και για την θέση στην οποία βρίσκεται (καρπό), το σωστό σχήμα της οθόνης είναι ορθογώνια ελαφρώς κυρτή. Το ζαφείρι στην επιφάνεία προφανές.

Έξυπνη διαχείρηση ενέργειας. Η μπαταρία πρέπει να κρατά πάνω από 2 μέρες. Κάτι που έρχεται σε σύγκρουση με το μέγεθος της οθόνης. Ελπίζω να βρει η apple την ιδανική ισορροπία αυτονομίας και μεγέθους οθόνης.

Ασύρματη φόρτιση. Το iwatch για να είναι κομψό πρέπει να μην έχει καμία θύρα, είτε επικοινωνίας είτε φορτισης.

Έξυπνο τρόπο στο να βγάζεις/βάζεις το iwatch ευκολα. Μαγνήτες, βελκρο (λέμε τώρα!), ειδικά πλαστικά δεν ξέρω. Apple εξέπληξε μας, όπως με το smartcover των ipad. Το iwatch θα βγαίνει/μπαίνει συχνότερα από ένα απλό ρολόι, οπότε πρέπει να βγαίνει/μπαίνει πραγματικά με μία κίνηση. Υπάρχει χώρος για καινοτομία στο παραδοσιακό λουράκι άραγε. Θα δούμε, αλλά αν υπάρχει τότε η apple θα μπορουσε να κάνει την διαφορά στα smartwatches με low tech καινοτομία!

 

9 Σεπτεμβρίου θα δούμε αν ακόμα η apple διατηρεί το dna της καινοτομίας ή αυτό πέθανε μαζί με τον jobs.


Τελευταία επεξεργασία από: redararas, 29/08/2014 - 01:54


#15   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/08/2014 - 08:22

9 Σεπτεμβρίου θα δούμε αν ακόμα η apple διατηρεί το dna της καινοτομίας ή αυτό πέθανε μαζί με τον jobs.

 

αυτό , νομίζω ότι είναι το μόνο σίγουρο από τώρα....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες