Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad Newbie ερώτηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   petran91

petran91

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:52

Καλησπέρα στα μέλη! Μέρες που έρχονται σκέφτομαι να κάνω στον εαυτό μου ένα δώρο τύπου tablet. Με iPad δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, είχα android tablet παλιότερα όπως επίσης και iPhone που όμως γνωρίζω μέχρι το iOS 7.
Με έχει δελεάσει το νέο iPad air 2, μιας και είναι τέρας χαρακτηριστικών(συμπεριλαμβανομένης και της οθόνης,κάτι που εκτιμώ πολύ σε ένα tablet).
Όμως υποπτεύομαι ότι το λειτουργικό του δεν θα με αφήσει να ευχαριστηθώ ένα τέτοιο μηχάνημα. Θέλω την ευκολία του να κατεβάζω ταινία/σειρά απευθείας στο tablet και να την βλέπω επί τόπου με υπότιτλους. Αυτό γνωρίζω ότι γίνεται στο android λόγω του κινητού μου, υπάρχει τρόπος να γίνει και στο iPad, έστω κατεβάζοντας την πρώτα σε υπολογιστή και περνώντας την σε αυτό μέσω iTunes (αλλά χωρίς encoding κτλ για να ενσωματώσω τους υπότιτλους η να αλλάξω το format του αρχείου της ταινίας ή Jailbreak);
Γενικά αυτό το κομμάτι των ταινιών και σειρών παίζει μεγάλο ρόλο για μένα και θέλω να ξέρω πριν προχωρήσω σε αγορά ποιοι τρόποι υπάρχουν στο iPad να δει κανείς ταινία χωρίς να την αγοράσει από το iTunes, και κατά προτίμηση χωρίς jailbreak. Οποιαδήποτε πληροφορία πάνω σε αυτό το θέμα καλοδεχούμενη, ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: petran91, 15/12/2014 - 21:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:56

Υπάρχουν πολλες εφαρμογές , vlc και κατι άλλες επι πληρωμή ( οχι πολύ ακριβές ! ). Τα παίρνεις απο iTunes και όλα καλα ;)

#3   petran91

petran91

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:59

Υπάρχουν πολλες εφαρμογές , vlc και κατι άλλες επι πληρωμή ( οχι πολύ ακριβές ! ). Τα παίρνεις απο iTunes και όλα καλα ;)

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Ωραία άρα λύθηκε το θέμα του αν γίνεται να δω την ταινία, από κει και πέρα χρειάζομαι το itunes για να την περάσω στο tablet έτσι? Και με τους υπότιτλους τι γίνεται? Μπορώ να τους διαχειριστώ από το iTunes και αυτούς?



#4   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/12/2014 - 22:08

Θα του κανεις jailbreak θα περάσεις το XBMC και έλυσες το θέμα ταινίες μια για πάντα

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 15/12/2014 - 22:08





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες