Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 08:53

Αποψη χρηστη iphone 

 

αυτό που μου αρέσει σε μερικούς χρήστες iphone με μεγάλη χωρητικότητα είναι ότι θεωρούν ότι με την αγορά 64G,128G είναι σούπερ ουαου χρήστες

 

δεν σκεφτηκε οτι καποιος που δινει ενα τσουβαλι χρηματα και παιρνει το νο1 κινητο θα ηθελε και λιγο παραπανω χωρητικοτητα η οποια στο κατω κατω δεν στοιχιζει τιποτα μπροστα σε αυτα που δινει



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:08

δεν σκεφτηκε οτι καποιος που δινει ενα τσουβαλι χρηματα και παιρνει το νο1 κινητο θα ηθελε και λιγο παραπανω χωρητικοτητα η οποια στο κατω κατω δεν στοιχιζει τιποτα μπροστα σε αυτα που δινει

Αν και σε πολλα αλλα πας φουλ επιθεση (και γινεσαι λιγακι υπερβολικος) σε αυτο που γραφεις δεν θα διαφωνισω...Αλλα οπως εχω ξαναπει ειναι θεμα καταρχην αψογου μαρκετιγκ (οπου και να πας κ εδω και στο εξωτερικο υπαρχουν τα κινητα και το iphone). Οποτε το γνωριζουν και οτι και αν βαλουν ξερουν οτι παλι θα περιμενουν ουρες απεξω για το ποιος θα το πρωτο παρει.

Πιστευω ομως οτι και απο την αλλη οτι και αν εχουν βαλει οι ανταγωνιστες (σαμμυ, sony, htc κτλ κτλ) ολοι προς το κουπερτινο κρυφοκοιτουν. Και ο λογος- γιατι πολυ απλα ειτε ως λειτουργικο ειτε κατασκευαστικα ειτε ως υποστηριξη ειναι μπροστα

Και για να γινω ποιο σαφης οτι και αν βαλεις σε ενα πχ 4ης 5ης μαρκας αυτοκινητου με τα πιο χαι εντ εξαρτηματα τεχνολογιας (ακομη και αυτοματο πιλοτο) ποτε δεν θα γινουν mercedes (προς τιμην του slk), bmw κτλ

Φιλικα παντα φιλος  :)



#498   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:16

Αποψη χρηστη iphone 

 

αυτό που μου αρέσει σε μερικούς χρήστες iphone με μεγάλη χωρητικότητα είναι ότι θεωρούν ότι με την αγορά 64G,128G είναι σούπερ ουαου χρήστες

 

δεν σκεφτηκε οτι καποιος που δινει ενα τσουβαλι χρηματα και παιρνει το νο1 κινητο θα ηθελε και λιγο παραπανω χωρητικοτητα η οποια στο κατω κατω δεν στοιχιζει τιποτα μπροστα σε αυτα που δινει

νούμερο 1 κινητό είναι για εμάς που έχουμε iphone για  κάποιους άλλους πίστεψε με δεν είναι το νούμερο 1  ;)



#499   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:18

αυτο το λειτουργικο εγω προσωπικα το εχω πληρωσει 6 φορες στο iphone,3 φορεσ στο ipad ,ε νομιζω φτανει πια ας μου δωσουν και τιποτα αλλο εκτος απο αυτο,σημειωση αν το slk δεν ειχε κομπρεσσορα δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω  :D



#500   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:23

Ρε τρελέ SLK πάρε Samsung s6 που δίνει και 32gb !!!αληθεια δεν θα παρεξηγηθεί κανένας ...
Χαχαχαχα!!!εγω ήμουν χειρότερος από εσένα !!

#501   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:25

αυτο το λειτουργικο εγω προσωπικα το εχω πληρωσει 6 φορες στο iphone,3 φορεσ στο ipad ,ε νομιζω φτανει πια ας μου δωσουν και τιποτα αλλο εκτος απο αυτο,σημειωση αν το slk δεν ειχε κομπρεσσορα δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω  :D

Στο ξαναειπα, δεν ειναι χαζοι...Το να πανε πχ απο την 8αρα στην 12αρα καμερα οταν εδω και χρονια παιζουν ακομα και 41mpixel ή 20mpx απο σονυ ειναι θεμα μαρκετιγκ.Ολοι πιστεψαν οτι μετα τον jobs θα πατώσει αλλα τιποτα τετοιο δεν εγινε. Ολοι εμεις περιμενουμε να μας δωσει καθε σεπτεμβρη και κατι παραπανω αλλα αυτοι ξερουν οτι οσο και να θελουμε πιο πολλα το προιον τους πουλαει και ας κρατησουν την 8mpx για αλλα 5 χρονια



#502   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:30

Ρε τρελέ SLK πάρε Samsung s6 που δίνει και 32gb !!!αληθεια δεν θα παρεξηγηθεί κανένας ...
Χαχαχαχα!!!εγω ήμουν χειρότερος από εσένα !!

Σιγα μην φυγει...Απλα του αρεσει να γκρινιαζει αλλα παλι εδω θα παραμεινει. Γραφει στο iphonehellas, εχει iphone 6 και ipad air 2 και λες να παει αλλου?? Για μενα ο slk ειναι πιο φαν και απο το tim cook κτλ (πλακιτσα κανω ετσι ??)



#503   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2015 - 09:45

Απλά τραγικό το να κρατήσει τα 16gb . Kαι δυστυχώς είμαι σίγουρος οτι θα τα κρατήσει.

Ελπίζω τουλάχιστον να βάλει τα υπόλοιπα ( 2gb ram & 12mp).

Βέβαια δεν θα με συμφέρει αυτό γιατι στάνταρ θα σκυλιάσω και θα τρέχω να βρω λεφτά πάλι :P , αλλά νομίζω ότι δεν την παίρνει πια να μην τα βάλει!



#504   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:10

Παιδια εγώ εχω το plus 128 και κατεβάζω όλη τη μερα με οτι μου κατέβει.
Η γυναίκα μου όμως θέλει μερικές εφαρμογές και καμία 50αρια φωτός απο τη δουλειά της! Γ αυτήν ειναι τα 16 γίγα.
Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι θέλουν απλά ενα iPhone.Μην τους υποτιμάμε.
Για να κρατάει η Apple στη ζωή τα 16 γίγα,σίγουρα ειναι μια απόφαση μέσα απο μελέτη της αγοράς!
Για ηλίθιους η αφελείς δεν τους εχω....

#505   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:15

Παιδια εγώ εχω το plus 128 και κατεβάζω όλη τη μερα με οτι μου κατέβει.
Η γυναίκα μου όμως θέλει μερικές εφαρμογές και καμία 50αρια φωτός απο τη δουλειά της! Γ αυτήν ειναι τα 16 γίγα.
Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι θέλουν απλά ενα iPhone.Μην τους υποτιμάμε.
Για να κρατάει η Apple στη ζωή τα 16 γίγα,σίγουρα ειναι μια απόφαση μέσα απο μελέτη της αγοράς!
Για ηλίθιους η αφελείς δεν τους εχω....

Σωστός ο nik!! Σιγα μην και δεν τοχουν ψαξει... Εμενα ομως προσωπικα με ενδιαφερει τι θα γινει και με την μπαταρια...Γιατι καλα τα 16, 64, 128 , 1821gb αλλα αν η μπαταρια δεν φτουραει απλα θα τρεχεις για φορτιση 3 φορες το 24ωρο και ας εχεις και οσο gb θες!!



#506   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:16

SLK , το Ζ5 εδωσε 4Κ οθονη...πιστεψε με το ματι δεν μπορει να διακρινει την αναλυση του 4Κ και ειδικα στις 5,5" οθονη. Οποτε αντι για το s6 σκεψου μηπως παρεις και αυτο!!

 

Επισης ακουω απο πολλους οτι θα τραβαει 4Κ βιντεο .. Οκ δεκτο γιατι η τεχνολογια προχωραει και ειναι καλοδεχουμενη!! ΑΛΛΑ ποσοι απο δω μεσα εχουν τηλεοραση ή οθονη υπολογιστη 4Κ για να τα δει αρχικα και να δει τις διαφορες απο ενα full hd video!!

 

Η χωριτηκοτητα ειναι τι βολευει τον καθενα!! Οσο για τις τιμες...ΜΟΝΟ στην ελλαδα γινεται αυτο και σε καποιες αλλες...στην αμερικη με 100$ θα το παρουν για 2 ετη με συμβολαιο!! και στην αγγλια με 30-40 λιρες το μηνα θα τους το δωσουν free !!

 

Ο κολλητος μου Ολλανδια πηρε το 6αρι (64gb) με 2ετες συμβολαιο στην vodafone ... red1 μηνιαιο παγιο 25€ και πληρωσε 200€ για την συσκευη!!



#507   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:21

Και όμως δεν έχουν σωστή εικόνα στην Apple διότι μόσχο πουλάγανε τα 16αρια λόγω 3.5" και 4" αλλα οταν μεγάλωσαν αναλύσεις οθόνες και τα σχετικά και η ίδια όρισε για τις εφαρμογές 1gb τουλάχιστον μάλλον κοροϊδεύει και το κάνει για το εξής απλό ...πιο πούλαγε πιο πολυ ;το 16αρι ....ράφι μένανε 32-64...άρα κόψε τα 32gb δώσε στον κόσμο 54gb στην ίδια τιμή που ούτως η άλλως δεν τα άγγιζαν και δωστους το τυράκι να μου δώσουν τα φράγκα χωρις να αναγκάστω να κάνω αύξηση και με κράξουν ...κοινώς έκανε αύξηση με ντρίπλα !!!
Και ευχαριστήθηκαν όλοι και το παρουσίασε ότι μας χάρισε και 100€ !!!
Γιατι αυτή ειναι η δύναμη της Apple στο μάρκετινγκ !!

Πούλαγε θεωρητικά 739€ το 16αρι και ξαφνικά όλοι έπεσαν στα 859€ στο 64αρι !!
120€ αύξηση με μηδενικό κόστος για αυτούς πει της ουσίας !

#508   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:26

Πιιιιιstevo ότι έχουμε ξεφύγει τελείως από το θέμα του τοπικ ας ανοίξουμε ένα νέο με το τι προτιμάμε 16,64.128.



#509   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:26

Το πράγμα ειναι απλό! Εάν θέλεις iPhone και εισαι ένας απλός καθημερινός χρήστης,θα δώσεις τα "λίγα" και θα πάρεις το 16αρι!
Εάν γουστάρεις να απολαμβάνεις τα μέγιστα απο αυτη τη συσκευη θα ξεσκιστεις να βρεις τα παραπάνω χρήματα και να πάρεις το 64 αρι!
Εάν δεν τα βρεις,θα πάρεις το 16αρι και θα μας τα δίνεις λίγα λίγα μέσω του iCloud.
Νομίζω οτι λιγο πολυ αυτη ειναι η λογική της Apple!

#510   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 10:28

Για την μπαταρια να μας πει κανεις???  :blush:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες