Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με καταναλωση μπαταριας μετα το ios8 σε 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cmkostas

cmkostas

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2015 - 16:25

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μετα την αναβαθμιση απο ios7 σε ios8 απο εκει που φορτιζα το 4s μου 2 φορες τη μερα τωρα πλεον θελει τουλαχιστον 4 με 5.. Το πηγα σε καποιον που φτιαχνει iphone αλλα δε μπορεσε να βγαλει ακρη κ λεει οτι εχει καποιο προβλημα η μητρικη μου.. Εγω παντως πιστευω οτι μπορει να ειναι κ απο την αναβαθμιση.. Ξερω οτι η φιλη μας apple εχει σταματησει το signing οποτε κ ειμαι σε αναζητη τροπου για downgrade... υπαρχει αραγε κανενας τροπος;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 31/01/2015 - 12:56

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μετα την αναβαθμιση απο ios7 σε ios8 απο εκει που φορτιζα το 4s μου 2 φορες τη μερα τωρα πλεον θελει τουλαχιστον 4 με 5.. Το πηγα σε καποιον που φτιαχνει iphone αλλα δε μπορεσε να βγαλει ακρη κ λεει οτι εχει καποιο προβλημα η μητρικη μου.. Εγω παντως πιστευω οτι μπορει να ειναι κ απο την αναβαθμιση.. Ξερω οτι η φιλη μας apple εχει σταματησει το signing οποτε κ ειμαι σε αναζητη τροπου για downgrade... υπαρχει αραγε κανενας τροπος;

δεν μπορεις να γυρισεις πισω.μονο 8.1.3 και για λιγες μερες ακομα 8.1.2./



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/01/2015 - 13:43

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μετα την αναβαθμιση απο ios7 σε ios8 απο εκει που φορτιζα το 4s μου 2 φορες τη μερα τωρα πλεον θελει τουλαχιστον 4 με 5.. Το πηγα σε καποιον που φτιαχνει iphone αλλα δε μπορεσε να βγαλει ακρη κ λεει οτι εχει καποιο προβλημα η μητρικη μου.. Εγω παντως πιστευω οτι μπορει να ειναι κ απο την αναβαθμιση.. Ξερω οτι η φιλη μας apple εχει σταματησει το signing οποτε κ ειμαι σε αναζητη τροπου για downgrade... υπαρχει αραγε κανενας τροπος;

Τσέκαρε για αρχή αν οι χρόνοι χρήσης σου είναι παρόμοιοι.

 

Αν πήγες με Update, καλό θα ήταν να πάρεις Backup και Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 31/01/2015 - 22:31

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μετα την αναβαθμιση απο ios7 σε ios8 απο εκει που φορτιζα το 4s μου 2 φορες τη μερα τωρα πλεον θελει τουλαχιστον 4 με 5.. Το πηγα σε καποιον που φτιαχνει iphone αλλα δε μπορεσε να βγαλει ακρη κ λεει οτι εχει καποιο προβλημα η μητρικη μου.. Εγω παντως πιστευω οτι μπορει να ειναι κ απο την αναβαθμιση.. Ξερω οτι η φιλη μας apple εχει σταματησει το signing οποτε κ ειμαι σε αναζητη τροπου για downgrade... υπαρχει αραγε κανενας τροπος;

ναι γενικα καντου ενα καθαρο install αν δεν το εχεις κανει ακομα..και δες αν σου κανει τα ιδια!μετα δες και την μπαταρια σου μηπως τα εχει παιξει.

#5   cmkostas

cmkostas

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2015 - 23:19

Το έχω κάνει καθαρό install αρκετές φορές αλλά τίποτα. Μπαταρια έχω αλλάξει ήταν το πρώτο που έκανα αλλά κανένα αποτέλεσμα. Τώρα η έχει κάποιο πρόβλημα η μητρική η φταίει το ios8. Εκεί που έχει χρήση μπαταρίας τα ποσοστά της χρήσης οθόνη κλειδώματος οθόνη αφετηρίας είναι τεράστια σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα. Έχετε καμία ιδέα τι άλλο μπορεί να είναι;

#6   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 01/02/2015 - 10:52

Το έχω κάνει καθαρό install αρκετές φορές αλλά τίποτα. Μπαταρια έχω αλλάξει ήταν το πρώτο που έκανα αλλά κανένα αποτέλεσμα. Τώρα η έχει κάποιο πρόβλημα η μητρική η φταίει το ios8. Εκεί που έχει χρήση μπαταρίας τα ποσοστά της χρήσης οθόνη κλειδώματος οθόνη αφετηρίας είναι τεράστια σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα. Έχετε καμία ιδέα τι άλλο μπορεί να είναι;

τοτε μαν θα εχει οντως προβλημα η μητρικη σου οπως σπυ ειπαν..και για να το φτιαξεις δεν αξιζει.το ios8 με την κμια να σου κανει τοσο τρελα πραγματα.

#7   cmkostas

cmkostas

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2015 - 12:07

Παιδια εχω ψαξει πολυ για το συγκεκριμενο προβλημα δεν ηθελα να αφησω το τηλ ετσι στην ακρη. Νομιζω οτι για το δικο μου τουλαχιστον προβλημα βρηκα μια ακρη. Επειδη εδω κ καποια χρονια το 4s μου δεν εκλεισε ποτε μονιμα κ καθε φορα που παω να το απενεργοποιησω αυτο κανει επανεκκινηση αρχισα να ψαχνω τη λυση αυτου του προβληματος. Απο εκει βρηκα κ αλλους φιλους στο φορουμ της apple που εχουν το ιδιο προβλημα κ επισης μαζι κ το προβλημα με την μπαταρια. Η μονη λυση για αυτους ηταν η αλλαγη dock connector. Το αναφερω μηπως κ ψαχτειτε με αυτην την κατευθυνση κ σωσετε το τηλ σας. Εγω περιμενω το ανταλλακτικο κ οταν το αλλαξω θα σας ενημερωσω.

#8   voidjava

voidjava

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2015 - 19:54

ενημέρωσε μας. Είμαι πολύ περίεργος να δω αν θα διαψεύσεις την φήμη που κυκλοφορεί. Δηλαδή ότι η apple αφήνει σε παλιές συσκευές να κάνουν  update, ενω δεν θα έπρεπε, με συνέπεια να γίνει η συσκευή πιο αργή και να καταναλώνει την μπαταρία πιο γρήγορα. Το αποτέλεσμα; Πας για πιο καινούριο iphone.... 



#9   cmkostas

cmkostas

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2015 - 20:22

Καλησπερα κ παλι παιδια.. Κ ομως εγινε!

Δε μπορω να ειμαι σιγουρος αν θα λυσει το δικο σας προβλημα μπαταριας η αλλαγη dock connector αλλα ομως στη δικια μου συσκευη το ελυσε απολυτα...!

Η συσκευη πλεον ανοιγει κ κλεινει κανονικα κ επισης η χρηση συσκεης πλεον δεν ειναι η ιδια με την αναμονη συσκευης..

Σας συνιστω οποιος εχει τοσο μεγαλο προβλημα με την μπαταρια της συσκευης κ βλεπει στο μενου το usage time=standby time να σκεφτει την αλλαγη dock connector..!

Τωρα πλεον μια κ εχω καινουργια συσκευη μπορω να την πουλησω ησυχος αφου δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ειναι σε αριστη κατασταση κ ηθελα για να την πουλησω να την φτιαξω για να λειτουργει σωστα πρωτα...!



#10   marios00apoel2

marios00apoel2

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2015 - 15:55

Ποιο ειναι το εξαρτημα που αντικαταστησες; Το καλοδιο που φορτιζει η καποιο εξαρτημα στο κινητο;
Οταν εψαξα ενα θεμα με μπαταριες τις makita βρηκα οτι η εταιρεια βαζει ενα chip μεσα που αν φορτισεις πολλες φορες τις μπαταρειες αρχιζουν τα προβληματα για να τις αλλαξεις και αν καταφερεις να αλαξεις το chip οι μπαταρειες δουλευου κανονικα. Ισως το ιδιο να κανει και η apple
Using Tapatalk

#11   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/07/2015 - 22:41

Συγνωμη αν θα δυσαρεστω καποιους...

Ομως καθε αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση απο αυτη που εχει το κινητο σου απο καινουργιο,KAΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ να αποφευγετε.

Με την εννοια μη κανεις αναβαθμιση ετσι για χαρη γουστου,ετσι επειδη βγηκε,χωρις να αποτελει επιβλητικη αναγκη λογο καποιας εφαρμογης που ισως να σου ειναι πολυ χρησιμη και δυστηχως δεν υποστιριζετε απο το τρεχων ios σου.

 

Τωρα θα μου πεις το "πολυ"χρησιμη δεν υπαρχει,καθως για  smartphone μιλαμε ,οπου οι περισσοτερες  εφαρμογες εχουν βαση την ανοησια,και ειναι ανουσιες,ομως αυτο ειναι αλλο ζητημα.

 

 

Γενικα μετα την αναβαθμιση η συσκευη σου  δεν θα ειναι ποτε πιο γρηγορη απο πριν.Πιο αργη και με ενδεχομενα προβληματα ισως ναι,καθως στην ουσια αποτελει μια παγιδα /πολιτικη των εταιριων για να αλλαξεις τη παλια σου συσκευη  μια ωρα αρχυτερα.

 

Εξαλλου αυτο επαληθευετε,και απο το γεγονος οτι δεν σε αφηνει να κανεις downgrade...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες