Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch: Οι πρώτες παραλαβές, τα εγκαίνια του Apple Watch store και 3 νέες διαφημίσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:01

Αρχικά είχα επιλέξει για μένα το δερμάτινο λουράκι αλλα όταν παρέλαβε η κοπέλα μου το Milanese μου άρεσε παρά πολυ όποτε άλλαξα γνώμη. Κάποια στιγμή ίσως πάρω και ένα δερμάτινο για αλλαγή. Θα δείξει. Προς το παρόν έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   157.58KB   45 λήψεις


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:04

Kαταγραφει τον κύκλο του ύπνου, οποτε είναι κάτι που πολύς κόσμος θα ήθελε έστω να το δοκιμάσει.

Κανει sleep tracking??δε θυμαμαι να τοχω διαβασει πουθενα...
discord.gg/ajkUM8J

#48   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:07

Κανει sleep tracking??δε θυμαμαι να τοχω διαβασει πουθενα...


Αν δεν κανω λάθος υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που το έκαναν ακόμα και με το τηλ αν το τοποθετούσες κάπου στο κρεβάτι όποτε προφανώς γίνετε και με το ρολόι. Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ και στο ρολόι δεν θα το δοκιμάσω προσωπικά γιατί δεν μπορώ να το φοράω στον ύπνο..:)

#49   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:09

Αν δεν κανω λάθος υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που το έκαναν ακόμα και με το τηλ αν το τοποθετούσες κάπου στο κρεβάτι όποτε προφανώς γίνετε και με το ρολόι. Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ και στο ρολόι δεν θα το δοκιμάσω προσωπικά γιατί δεν μπορώ να το φοράω στον ύπνο..:)


Για εφαρμογες το ξερω.να μία την οποια εχω παρεπιπτοντως (Smart Alarm Clock HD: sleep cycles and night sounds recording από Plus Sports
https://appsto.re/gr/NqDNI.i )
Για το ρολοι αναρωτιομουν...
discord.gg/ajkUM8J

#50   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:31

Ενώ θα μπορούσε πολύ άνετα να λειτουργήσει και ως Sleep Tracker, νομίζω ότι η μπαταρία θα έπρεπε να φορτίζεται ασύρματα, ή με την κίνηση του καρπού.

Αν κοιμάσαι 8 ώρες και τις υπόλοιπες 16 το θες φορεμένο, πότε λοιπόν να φόρτιζε αν ήθελε και κανά 2ωρο?!

Άρα δεν είναι σχεδιασμένο ακόμα για αυτή τη δουλειά.

Αλλά το καλό με την πλατρφόρμα και το ολοκληρωμένο οικοσύστημα της Apple, είναι αυτό, και άλλα παρόμοια προφανώς από άλλες εταιρίες.

 

Όσο για τις ειδοποιήσεις, τώρα είμαι 100% ότι δεν ειδοποιούν σε α-φόρετη κατάσταση (σύμφωνα με τους τυχερούς συμφουρίτες).

 

Καλοφόρετο σε εσάς που το έχετε ήδη. Αναμένετε ερωτήσεις από όλους μας.



#51   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/04/2015 - 15:38

Ενώ θα μπορούσε πολύ άνετα να λειτουργήσει και ως Sleep Tracker, νομίζω ότι η μπαταρία θα έπρεπε να φορτίζεται ασύρματα, ή με την κίνηση του καρπού.

Αν κοιμάσαι 8 ώρες και τις υπόλοιπες 16 το θες φορεμένο, πότε λοιπόν να φόρτιζε αν ήθελε και κανά 2ωρο?!
Άρα δεν είναι σχεδιασμένο ακόμα για αυτή τη δουλειά.
Αλλά το καλό με την πλατρφόρμα και το ολοκληρωμένο οικοσύστημα της Apple, είναι αυτό, και άλλα παρόμοια προφανώς από άλλες εταιρίες.
 
Όσο για τις ειδοποιήσεις, τώρα είμαι 100% ότι δεν ειδοποιούν σε α-φόρετη κατάσταση (σύμφωνα με τους τυχερούς συμφουρίτες).
 
Καλοφόρετο σε εσάς που το έχετε ήδη. Αναμένετε ερωτήσεις από όλους μας.


Ναι όντως δεν λειτουργούν.. Το έβγαλα για να το επιβεβαιώσω και όντος έτσι είναι. Επίσης εχει πολλές επιλογές ανάλογα με το τι ειδοποιήσεις θέλει ο καθένας να έρχονται πχ από διαφορετικούς λογαριασμός. Εγώ το έχω ως mirror του iPhone όποτε οτι έχω βάλει εκεί να χτυπάει χτυπάει και στο ρολόι.. Πολυ χρήσιμο..

#52   rafkt

rafkt

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@rafaelktistakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:rafaelktistakis@gmail.com

Δημοσίευση 29/04/2015 - 19:27

Κάτι που βρήκα σήμερα επειδή το είχαμε αναφέρει πριν κάτι μέρες. Και εν τέλη δε μπορούσα να καταλάβω πως λειτουργεί στο ρολόι μου!! Η υπαγόρευση (dictation) τελικά λειτουργεί ανάλογα με τη γλώσσα του πληκτρολογίου που έχουμε ήδη επιλεγμένη για την εκάστοτε συζήτηση. Αν με ένα άτομο μιλάμε ελληνικά, όταν πάμε να του στείλουμε/απαντήσουμε σε νέο/υπάρχων μήνυμα, τότε εκείνη τη γλώσσα καταλαβαίνει το siri. (Νομίζω κάποιος εδώ μέσα που έχει και εκείνος apple watch το είχε θέσει ότι γίνεται έτσι αλλά δεν ήμασταν σίγουροι)..

 

Περισσότερα εδώ για αυτή τη λειτουργία :)



#53   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 20:00

Preparing for Dispatch και το δικό μου! Επιτέλους!!!

#54   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 30/04/2015 - 18:42

Ευχαριστω πολυ!! :) ελληνικά όχι δεν εχει σαν γλώσσα αλλα η υπαγορεύσει δουλεύει. Stainless steel Αςημενια είναι και τα δυο. Το ένα 38 για την κοπέλα μου και το άλλο 42 για μένα. Το φοράω και το χρησιμοποιώ συνέχεια από την στιγμή που το πήρα και η κοπέλα μου το ίδιο. Για μένα είναι φανταστικό και μπορώ να πω οτι έχω μείνει υπερευχαριστημένος με την μπαταρία. Ποτέ δεν φοράω το ρολόι στον ύπνο όποτε δεν μου κάνει κόπο να το βάζω για φόρτιση το βράδυ. Ήδη έχω παραγγείλει και stand για να το βάζω να φορτίζει. Άνετα μου βγάζει μια ολόκληρη μέρα και με περίσσευμα και έχω άπειρες ειδοποιήσεις από πολλές εφαρμογές μια εκ των οποίων το Mail που λαμβάνω καθημερινα πάνω από 500.

 

 

Έχω και εγώ πολλούς λογαριασμούς μαιλ και ναι έρχονται ολα. οι ειδοποιήσεις είναι πολλές αλλα όποτε με ενοχλούν και δεν θέλω τον ήχο το βάζω αθόρυβο. Εγώ τις χρειάζομαι τις ειδοποιήσεις όποτε τις έχω ανοιχτές ειδικά στο μαιλ. Χτες όλη μέρα χρήση το βράδυ είχα 30% μπαταρία πριν πάω για ύπνο (και μιλάμε για πολυ tapping από την κοπέλα μου... :) )

 

 

Όντος όταν δεν είναι στο χέρι δεν έρχονται ειδοποιήσεις και επίσης όταν έχω ανοιχτό το τηλέφωνο πάλι δεν έρχονται γιατί έρχονται στο τηλ το οποίο είναι πρακτικό..

 

 

 Θενξ για τις απαντήσεις. 

 

Πάνω κάτω όπως το περίμενα. Πέραν ότι δεν γνώριζα ακόμα αυτό με την αυτόματη απενεργοποίηση τον νοτιφικ. όταν δεν το φοράς. 

 

 

 

 

 

 


Κανει sleep tracking??δε θυμαμαι να τοχω διαβασει πουθενα...

 

 

Λάθος διατύπωση δικη μου. 

 

Δεν έχει build in εφαρμογή, μονο μέσω τρίτων. 

(προφανώς λόγο μπαταριάς)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 30/04/2015 - 18:44

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#55   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/04/2015 - 20:49

Στην αρχή του θέματος αναφέρεται ξεκάθαρα ότι στο μαγαζί του iwatch υπάρχουν πάνω από 3000 εφαρμογές! Γιατί εγώ που το ανοίγω δεν βλέπω ούτε 100 εφαρμογές;

#56   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 30/04/2015 - 23:51

Στην αρχή του θέματος αναφέρεται ξεκάθαρα ότι στο μαγαζί του iwatch υπάρχουν πάνω από 3000 εφαρμογές! Γιατί εγώ που το ανοίγω δεν βλέπω ούτε 100 εφαρμογές;

1. Ίσως επειδή είναι ελληνικό το Apple ID, και όχι αμερικάνικο. Υπάρχει διαφορά σε ποια γεωγραφικά διαμερίσματα δίνουν οι προγραμματιστές τις εφαρμογές τους.

2. Η διάταξη του AppStore εντός της εφαρμογής του Watch είναι λίγο άκυρη, και επίσης στο iTunes δεν υπάρχει ακόμα ξεχωριστή ενότητα για τις εφαρμογές που υποστηρίζουν την νέα συσκευή.

3. Ίσως βρίσκονται ακόμα πολλές υπό έγκριση.

 

Πάντως το 3000 σαν νούμερο κυκλοφορεί ως πληροφορία στα ξένα sites.



#57   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/05/2015 - 05:42

Αρχικά είχα επιλέξει για μένα το δερμάτινο λουράκι αλλα όταν παρέλαβε η κοπέλα μου το Milanese μου άρεσε παρά πολυ όποτε άλλαξα γνώμη. Κάποια στιγμή ίσως πάρω και ένα δερμάτινο για αλλαγή. Θα δείξει. Προς το παρόν έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος.

 

Καλορίζικα!!  Αλί και τρεις αλί σε εμάς.. :P Αλλά χρήσιμες οι πληροφορίες που παίρνουμε από εσάς που το έχετε ήδη στην κατοχή σας έτσι ώστε να ξέρουμε πάνω κάτω κάποια πράγματα όταν έρθει!

 

 


Preparing for Dispatch και το δικό μου! Επιτέλους!!!

Πoιο από όλα?? :)


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 01/05/2015 - 05:43

@CaLi@


#58   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/05/2015 - 11:24


Καλορίζικα!! Αλί και τρεις αλί σε εμάς.. :P Αλλά χρήσιμες οι πληροφορίες που παίρνουμε από εσάς που το έχετε ήδη στην κατοχή σας έτσι ώστε να ξέρουμε πάνω κάτω κάποια πράγματα όταν έρθει!


Ευχαριστώ! Οτι άλλη ερώτηση έχετε να την κάνετε.. Όπως μπορούμε όσοι το έχουμε ήδη να βοηθήσουμε μιας και η απόφαση και επιλογή για αγορά είναι αρκετά δύσκολη. Εγώ παιδευτηκα αρκετά μέχρι να αποφασίσω πιο θα πάρω..

#59   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/05/2015 - 11:49

Μπορείς να μας πει αν έχει την ελληνική γλώσσα, τι παίζει με την εγγύηση σε αυτό που αγόρασες (αν θες και πόσο το πήρες). Επίσης τι παίζει με το app store για το iwatch.



#60   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/05/2015 - 13:41

Μπορείς να μας πει αν έχει την ελληνική γλώσσα, τι παίζει με την εγγύηση σε αυτό που αγόρασες (αν θες και πόσο το πήρες). Επίσης τι παίζει με το app store για το iwatch.


Ελληνικά γλώσσα για το interface δεν εχει. Η υπαγόρευση όμως στα ελληνικά λειτουργεί καταπληκτικά. Ανάλογα με την γλώσσα που είναι η κάθε συζήτηση στα μυνηματα πχ επιλέγει την γλώσσα για την υπαγόρευση. Εγώ πχ έχω συζητήσεις σε ελληνικά και αγγλικά και ανάλογα που απαντάω επιλέγει αυτόματα την γλώσσα υπαργορευσης. Εγώ πήρα το stainless 42 με Milanese loop το οποίο κόστισε 600 λίρες (599 για την ακρίβεια). Εγγύηση εδώ εχει έναν χρόνο από την apple και σκέφτομαι να πάρω και το apple care. Με το App Store τι εννοείς ακριβώς; Εγώ οι περισσότερες αφορμογες που έχω στο iPhone είχαν ήδη αναβαθμιστεί έτσι ώστε να υποστηρίζουν το ρολόι όποτε αυτόματα μπήκαν. Τώρα από το τηλέφωνο μπορώ και μπαίνω στο store για το ρολόι όπου εχει παρά πολλές εφορμογες διαθέσιμες ανάλογα με την όρεξη..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 01/05/2015 - 13:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες