Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 03/07/2015 - 00:47

Για μένα ναι. 

 

Πολυ καλύτερη η beta2. Και για τα δυο ντιβαις. Ειδικα για το τηλ. (..δόρθωσε το drain problem που είχε στην πρωτη μπετα).

που την είδες την καλύτερη η ζωή της μπαταρία τώρα είναι στην καλύτερη 5 ώρες :(



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/07/2015 - 01:03

Για τηλ. μιλάς η ρολόι;

 

Οπως και να έχει εμένα και τα δυο είναι στα στάνταρ τους. Το ρολοι κρατάει μέχρι το βράδυ μετά από medium>heavy χρήση, και το τηλέφωνο πάνω από μια μερα με light>medium χρήση. 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#33   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 03/07/2015 - 01:06

Για τηλ. μιλάς η ρολόι;

 

Οπως και να έχει εμένα και τα δυο είναι στα στάνταρ τους. Το ρολοι κρατάει μέχρι το βράδυ μετά από medium>heavy χρήση, και το τηλέφωνο πάνω από μια μερα με light>medium χρήση. 

Για το ρολόι φίλε μου..πες μου και εμένα τι να απενεργοποιήσω που την καταπίνει την μπαταρία άμεσα?
Στο 1.0.1 κρατούσε πάνω από μια μέρα



#34   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/07/2015 - 01:08

Για τηλ. μιλάς η ρολόι;

Οπως και να έχει εμένα και τα δυο είναι στα στάνταρ τους. Το ρολοι κρατάει μέχρι το βράδυ μετά από medium>heavy χρήση, και το τηλέφωνο πάνω από μια μερα με light>medium χρήση.

Και μένα έτσι ήταν μέχρι που έκανα καθαρό install στο τηλ. Το τηλέφωνο κρατάει κανονικά αλλά το ρολόι επειδή το έκανα και αυτό εγκατάσταση απο την αρχή μου κρατάει πάλι μισή μέρα όπως και στην πρώτη μπετα και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.. Κοντεύω να τρελαθώ γιατί αρχικά με την δεύτερη κράταγε όλη μέρα..

#35   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/07/2015 - 02:19

Για το ρολόι φίλε μου..πες μου και εμένα τι να απενεργοποιήσω που την καταπίνει την μπαταρία άμεσα?
Στο 1.0.1 κρατούσε πάνω από μια μέρα

 

Σε ποια είσαι τελικά; πρώτη beta της 2.0 η  2 beta;

 

Εγω έχω τα νοτιφικ. ανοικτά μονο για αυτά που χρησιμοποιώ σαν εφαρμογές.

 

Ολα τα βασικά (πρωτη σειρά) και η δεύτερη (mirror) έχω fb, skype, tapatalk, viber, watsup, και αυτά είναι όλα. 

 

 

Και μένα έτσι ήταν μέχρι που έκανα καθαρό install στο τηλ. Το τηλέφωνο κρατάει κανονικά αλλά το ρολόι επειδή το έκανα και αυτό εγκατάσταση απο την αρχή μου κρατάει πάλι μισή μέρα όπως και στην πρώτη μπετα και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.. Κοντεύω να τρελαθώ γιατί αρχικά με την δεύτερη κράταγε όλη μέρα..

 

 

Για τσέκαρε μια τα νοτιφ. και εσύ. Ειδικα τα μιρορ (δεύτερη σειρά).

 

Μηπως είναι όλα τσεκαρισμένα αο ντεφοου, και σου τραβάνε μπαταρια; Δες και στο τηλ. 

 

Τι να πω, κάτι άλλο δεν μου έρχεται τώρα στο μυαλό. Αν σκεφτώ θα σου πω...

 

 

 

υ.γ.  για κάντε και οι δυο ένα hard reset (και τα δυο κουμπια πατημένα μαζι για 6~7δευτ.) μήπως έχει  φάει κάνα σκάλωμα η μνήμη και καταναλώνει πολύ περισσότερο από ότι θα έπρεπε!


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 03/07/2015 - 02:22

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#36   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/07/2015 - 08:36

Σε ποια είσαι τελικά; πρώτη beta της 2.0 η 2 beta;

Εγω έχω τα νοτιφικ. ανοικτά μονο για αυτά που χρησιμοποιώ σαν εφαρμογές.

Ολα τα βασικά (πρωτη σειρά) και η δεύτερη (mirror) έχω fb, skype, tapatalk, viber, watsup, και αυτά είναι όλα.




Για τσέκαρε μια τα νοτιφ. και εσύ. Ειδικα τα μιρορ (δεύτερη σειρά).

Μηπως είναι όλα τσεκαρισμένα αο ντεφοου, και σου τραβάνε μπαταρια; Δες και στο τηλ.

Τι να πω, κάτι άλλο δεν μου έρχεται τώρα στο μυαλό. Αν σκεφτώ θα σου πω...



υ.γ. για κάντε και οι δυο ένα hard reset (και τα δυο κουμπια πατημένα μαζι για 6~7δευτ.) μήπως έχει φάει κάνα σκάλωμα η μνήμη και καταναλώνει πολύ περισσότερο από ότι θα έπρεπε!


Τα ίδια με πριν έχω σε όλες τις ρυθμίσεις. Δεν έχω αλλάξει κάτι.. Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνετε. Και επανεκινηση έχω κάνει αρκετές φορές αλλά τίποτα.. Και reset all settings πάλι τη ίδιο.. Περιμένω τώρα την άλλη βδομάδα μήπως βγει η επόμενη μπετα...

#37   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/07/2015 - 08:41

Για τον αργοναυτη ήταν η ερώτηση αλλά δεν πειράζει. Έτσι και αλλιώς από ότι κατάλαβα πανω κάτω το ίδιο πρόβλημα έχετε. :)

Μακάρι να διορθωθεί με την καινούρια. Το πιστεύω κιόλας, δεν υπάρχει λόγος να μη!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#38   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/07/2015 - 09:03

Για τον αργοναυτη ήταν η ερώτηση αλλά δεν πειράζει. Έτσι και αλλιώς από ότι κατάλαβα πανω κάτω το ίδιο πρόβλημα έχετε. :)

Μακάρι να διορθωθεί με την καινούρια. Το πιστεύω κιόλας, δεν υπάρχει λόγος να μη!


Και εγώ αυτό πιστεύω.. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλαξε.. Όταν την πρώτο έβαλα η μπαταρία αναστήθηκε και όταν την ξανά έβαλα πέθανε πάλι.. Αυτό είναι το περίεργο.. Μπορείς να κοιτάξεις τι built είναι η δικιά σου. Φοβάμαι μήπως μου έχει βάλει την πρώτη μπετα πάλι..

#39   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/07/2015 - 09:17

13S5255d

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#40   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/07/2015 - 09:22

13S5255d


Α ρε γαμωτο και μένα αυτή είναι.. Άρα κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει.. Θα δοκιμάσω άλλη μια φορά reset all settings που είναι κάτι σαν ρεστορ μήπως και στρώσει, αλλιώς υπομονή, λογικά την Τρίτη θα βγει η επόμενη..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 03/07/2015 - 09:22


#41   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/07/2015 - 09:37

Παντως εγω με το αναμμα στο σηκωμα του χεριου που εσβησα κερδισα κανα 30% την μερα



#42   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/07/2015 - 09:39

Παντως εγω με το αναμμα στο σηκωμα του χεριου που εσβησα κερδισα κανα 30% την μερα

ναι αλλά εμένα μου αρέσει αυτή η λειτουργία. Τι να το κάνω ένα ρολόι αν δεν μου δείχνει την ώρα όταν σηκώνω τον καρπό.. :) και επίσης έτσι το είχα και πριν...

#43   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/07/2015 - 09:41

ναι αλλά εμένα μου αρέσει αυτή η λειτουργία. Τι να το κάνω ένα ρολόι αν δεν μου δείχνει την ώρα όταν σηκώνω τον καρπό.. :) και επίσης έτσι το είχα και πριν...

Οκ δεν λεω..! Ωραια φαση...! αλλα οτι και να κανω.... τρωω , οδηγαω , αναβει συνεχεια χωρις λογο...! ! ! Και αποφασισα να το κλεισω για τωρα

 

Ειδικα βεβαια αν βαλουν να αναβει οταν ερχεται ειδοποιηση η οθονη...! τοτε μια χαρα


Τελευταία επεξεργασία από: agihatzi, 03/07/2015 - 09:42


#44   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/07/2015 - 12:05

Οκ δεν λεω..! Ωραια φαση...! αλλα οτι και να κανω.... τρωω , οδηγαω , αναβει συνεχεια χωρις λογο...! ! ! Και αποφασισα να το κλεισω για τωρα

Ειδικα βεβαια αν βαλουν να αναβει οταν ερχεται ειδοποιηση η οθονη...! τοτε μια χαρα

είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα βάλουν και αυτήν την επιλογή..

#45   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/07/2015 - 20:15

Οκ δεν λεω..! Ωραια φαση...! αλλα οτι και να κανω.... τρωω , οδηγαω , αναβει συνεχεια χωρις λογο...! ! ! Και αποφασισα να το κλεισω για τωρα

 

Ειδικα βεβαια αν βαλουν να αναβει οταν ερχεται ειδοποιηση η οθονη...! τοτε μια χαρα

 

Eμενα δεν είναι τόσο ευαίσθητο!

 

Μαλιστα μερικές φορές χρειάζεται να το το κάνω ΄τοκ' με το δάχτυλο για να ανοίξει! Δεν ενεργοποιείται με το παραμικρό.

 

Θελει κοφτή και γρηγορη κίνηση για να ανάψει σε εμενα. 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες