Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Μύθοι για το Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 25/07/2015 - 18:08

10 μύθοι για το Jailbreak.



Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 25/07/2015 - 18:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/07/2015 - 20:21

μαλ@κίες ... εγώ το έκανα jb κόλλαγε, χάλασε το τηλ, με έπιασε η αστυνομία, με χώρισε η γκόμενα και μου κάηκε και η τοστιέρα :P

το μόνο σωστό που λέει είναι το 7 ... ΟΝΤΩΣ κοστίζει λεφτά γιατί με το που κάνεις Jb υπάρχουν τόσα πολλά να περάσεις που θα τα σκάσεις, εκτός και αν είσαι μάγκας και τα περνάς απο πειρατικά repo και καταλήξεις σε restore :P


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#3   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 25/07/2015 - 22:21

μαλ@κίες ... εγώ το έκανα jb κόλλαγε, χάλασε το τηλ, με έπιασε η αστυνομία, με χώρισε η γκόμενα και μου κάηκε και η τοστιέρα :P
το μόνο σωστό που λέει είναι το 7 ... ΟΝΤΩΣ κοστίζει λεφτά γιατί με το που κάνεις Jb υπάρχουν τόσα πολλά να περάσεις που θα τα σκάσεις, εκτός και αν είσαι μάγκας και τα περνάς απο πειρατικά repo και καταλήξεις σε restore :P

εεεεε τοτε μην κανεις jailbreak φιλε μου και να πληρωνεις την apple!!!!εσυ νομιζεις οτι εαν κανεις jailbreak τα παιρνεις ολα τσαμπα;;;;εαν φυσικα τα κατεβασεις απο πειρατικα site φυσιολογικα να κολλησει το τηλεφωνο σου!!!οτι ειναι καλο κοστιζει iphone εχεις
Rafael Nadal

#4   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3434 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/07/2015 - 23:33

μαλ@κίες ... εγώ το έκανα jb κόλλαγε, χάλασε το τηλ, με έπιασε η αστυνομία, με χώρισε η γκόμενα και μου κάηκε και η τοστιέρα :P
το μόνο σωστό που λέει είναι το 7 ... ΟΝΤΩΣ κοστίζει λεφτά γιατί με το που κάνεις Jb υπάρχουν τόσα πολλά να περάσεις που θα τα σκάσεις, εκτός και αν είσαι μάγκας και τα περνάς απο πειρατικά repo και καταλήξεις σε restore :P

Τι να σκασεις?Σε τηλεφωνο που το παιρνεις >700€ τσιγκουνευεσαι τα 10 tweaks με max συνολο 15-20 ευρω συνολο???[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33][emoji33]
Σαν να παιρνεις Ferrari και μετα να κοβεις βολτες σ ολη την πολη για να βρεις την πιο φθηνη βενζινη!

Τελευταία επεξεργασία από: nik75, 25/07/2015 - 23:35


#5   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 23:40

μαλ@κίες ... εγώ το έκανα jb κόλλαγε, χάλασε το τηλ, με έπιασε η αστυνομία, με χώρισε η γκόμενα και μου κάηκε και η τοστιέρα :P
το μόνο σωστό που λέει είναι το 7 ... ΟΝΤΩΣ κοστίζει λεφτά γιατί με το που κάνεις Jb υπάρχουν τόσα πολλά να περάσεις που θα τα σκάσεις, εκτός και αν είσαι μάγκας και τα περνάς απο πειρατικά repo και καταλήξεις σε restore :P

Άμα ειναι να χαλάσει η τοστιέρα άσε δεν παίζεις με αυτά χαχαχαχχα[emoji12][emoji12][emoji12]

εεεεε τοτε μην κανεις jailbreak φιλε μου και να πληρωνεις την apple!!!!εσυ νομιζεις οτι εαν κανεις jailbreak τα παιρνεις ολα τσαμπα;;;;εαν φυσικα τα κατεβασεις απο πειρατικα site φυσιολογικα να κολλησει το τηλεφωνο σου!!!οτι ειναι καλο κοστιζει iphone εχεις


Τι να σκασεις?Σε τηλεφωνο που το παιρνεις >700€ τσιγκουνευεσαι τα 10 tweaks με max συνολο 15-20 ευρω συνολο???[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33][emoji33]
Σαν να παιρνεις Ferrari και μετα να κοβεις βολτες σ ολη την πολη για να βρεις την πιο φθηνη βενζινη!

Αν δεν το καταλάβατε πλάκα κανει.....

Knowledge Is Power


#6   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3434 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/07/2015 - 23:55

[emoji40][emoji40]

#7   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/07/2015 - 00:09

Πλακα στην πλάκα nik υπάρχει γεγονός αυτο που είπες τώρα αν ειναι κίτρινος τύπος ή αλήθεια δεν ξέρω αλλα ειπαν για ένα τύπο που εχει πορσε και βάζει 5€ βενζίνη και πάει απο βενζινάδικο σε βενζινάδικο....[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 26/07/2015 - 00:09

Knowledge Is Power


#8   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3434 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/07/2015 - 06:44

Πλακα στην πλάκα nik υπάρχει γεγονός αυτο που είπες τώρα αν ειναι κίτρινος τύπος ή αλήθεια δεν ξέρω αλλα ειπαν για ένα τύπο που εχει πορσε και βάζει 5€ βενζίνη και πάει απο βενζινάδικο σε βενζινάδικο....[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

Αμα σε λεω οτι παιζει αυτο!!( Στο πα και Σαλονικιοτικα)!!

#9   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/07/2015 - 08:08

το ότι πρέπει να γράψω ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ή ΤΡΟΛΛΑΡΩ δεν το ήξερα ... οπότε το λέω τώρα ...

 

ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ !!!


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#10   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2015 - 17:05

Πιστεύω αν δεν υπήρχε η δυνατότητα jailbreak πολλοί από αυτούς που κάνουν jailbreak θα πήγαιναν σε android. To δικαίωμα να έχεις τη συσκευή σου όπως την φαντάζεσαι είναι βασικό.



#11   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/07/2015 - 17:08

Πιστεύω αν δεν υπήρχε η δυνατότητα jailbreak πολλοί από αυτούς που κάνουν jailbreak θα πήγαιναν σε android. To δικαίωμα να έχεις τη συσκευή σου όπως την φαντάζεσαι είναι βασικό.


Είμαι ένας από αυτούς ... Δεν ξέρω για εσάς αλλά καλό χρυσό πλατινένιο μπορώ να πω το μήλο αλλά αν δεν υπήρχε το jb ή αν σταματήσει να υπάρχει τότε τέλος για εμένα η μηλιά και θα βρεθώ με κανένα lg-galaxy-htc

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#12   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2015 - 17:12

Είμαι ένας από αυτούς ... Δεν ξέρω για εσάς αλλά καλό χρυσό πλατινένιο μπορώ να πω το μήλο αλλά αν δεν υπήρχε το jb ή αν σταματήσει να υπάρχει τότε τέλος για εμένα η μηλιά και θα βρεθώ με κανένα lg-galaxy-htc

To S6 ήταν η πρώτη φορά που γλυκοκοίταξα άλλο τηλέφωνο. Ευτυχώς είχα προλάβει να πάρω το 6 :)



#13   designmaster

designmaster

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 12/08/2015 - 07:13

Πράγματι apple χωρις jb δεν λέει περισσότερο για να επεμβαινεις στο λειτουργικό ,να κατέβα ζεις τραγούδια απο το you tube και να καθαρίσεις την μνήμη ,πιστεύω οτι αφού ειναι αγορασμένο και οχι νοικιασμενο ενα τηλέφωνο το κανω οτι θέλω ,απο το να το πατήσω με τον οδοστωτηρα ,μέχρι να του κανω jb!!!

#14   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 12/08/2015 - 10:53

Δεν ξέρω τα πρώτα iPhone τα είχα χωρίς jb 3G 3GS 4 μετά το 4s έκανα εγώ πάντως θα έπαιρνα και χωρίς jailbreak iPhone καθαρά και μόνο για το AppStore.....γνώμες είναι αυτές απλά είπα την δίκη μου....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 12/08/2015 - 10:53

Knowledge Is Power





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες