Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νεο iphone 6 κ επαφές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   NasosP

NasosP

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2015 - 14:05

Παιδιά καλησπερα.Έχω αγοράσει ένα iphone 6 κ θέλω να περάσω τις επαφές μου από το παλιό πλεον 3GS.Στο 3GS είχα κατεβάσει την εφαρμογή McBackup η οποία μου αποθήκευσε στα εξερχόμενα του μειλ μου ένα αρχείο.Το θέμα είναι ότι από το 6ρι, δεν υπάρχει στο μειλ φάκελος εξερχομενα.Έψαξα στα Απεσταλμένα αλλά κ σε όλους τους φακέλους και δεν βισκω το αρχείο.Απο το 3ρι όμως το αρχείο το βλέπω.Στο λογαριασμο icloud έχω κ το 4s κ ενα ipad της συζύγου αλλά αποτι βλέπω έχω συγχρονίσει μεσω icloud μονο της επαφες της συζύγου διότι όταν απο το 6ρι ενεργοποιώ επαφές στις ρυθμισεις icloud μου ερχονται οι επαφες της συζύγου.

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα.Έχουμε κάποια λύση;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/09/2015 - 14:23

Κατα πρώτον φτιάξε ξεχωριστό Id για την σύζυγο.
Για τις επαφές κατέβασε το ibackupBot συνέδεσε το Iphone και στις επαφές κάνε εξαγωγή as vCard, στην συνέχεια από έναν browser συνδέσου στο iCloud.com πήγαινε στις επαφές και κάτω αριστερά πάτα το γρανάζι και "εισαγωγή vCard"
Στη συνέχεια στο 6άρι από ρυθμίσεις>>iCloud ενεργοποίησε τις επαφές

Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 08/09/2015 - 14:24


#3   NasosP

NasosP

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2015 - 14:35

Άρα το όλο μπέρδεμα είναι λόγο χρήσης ιδιου apple id? Στης γυναίκας δε χρειάστηκε να κάνω αυτά που λες.απλά έχουν συγχρονιστεί.Όταν μια φορα προσπάθησα να καταργήσω της γυναίκας απο το δικο μου id αποτελεσμα ηταν να χαθουν επαφες.Πώς θα το καταργήσω της γυναικας χωρις να χαθουν επαφες;

 

Y.G. Μάλλον είναι καλύτερα να φτιάξω νεο id για εμένα, να συγχρονίσω τις επαφες με το 3ρι κ μετα να δηλωσω το νεο id στο 6ρι για να συγχονισθουν κ με αυτο σωστα;


Τελευταία επεξεργασία από: NasosP, 08/09/2015 - 14:42


#4   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/09/2015 - 19:19

Κοίτα αν οι επαφές της γυναίκας σου είναι σωστές και δεν έχουν μπερδευτεί με δικές σου κάνε αυτό που λες, φτιάξε ένα δικό σου id ενεργοποίησε τις επαφές στο iCloud (στο 3άρι) και όταν τις ενεργοποιήσεις στο 6 θα περαστούν.
Μου κάνει εντύπωση όμως πως στο iCloud δεν υπάρχουν δικές σου επαφές, δεν είχες ενεργοποιημένες τις επαφές στο iCloud
.

#5   NasosP

NasosP

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2015 - 22:54

Όχι είχα δει ότι θα μπερδεύονταν οι επαφές κ στο 3ρι τις είχα απενεργοοιημένες.Έφτιαξα ήδη άλλο λογαριασμό κ όλα κομπλέ.Αλλά στη διαδικασία δήλωσης κάρτας στο Apple id πάλι το ίδιο πρόβλημα με "αδυναμία πληρωμής".Τί γίνεται ρε παιδιά με αυτό το θέμα;Έχουμε κάτι νέο;Αυτό το έχω κ στο 4ρι της γυναίκας.Ενώ ήταν όλα καλά κ είχα αγοράσει εφαρμογές μέσω της χρεωστικής visa της Αλφα, εδώ κ μήνες δε μου δέχεται την κάρτα προφανώς.



#6   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/09/2015 - 23:08

Εμένα την δέχτηκε κανονικά εδώ και κανα 20ήμερο




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες