Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Imac 5k


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Selemis

Selemis

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2015 - 23:59

Καλημέρα σας... Δυό ερωτήσεις.

 

1) στον imac 5k γιατί δεν μπορώ να δω βίντεο στο γιου τιουμπ 5k, παρ' όλο που το έχω στη μέγιστη ανάλυση. (Τι σημαίνει 5k;)

 

2) με ποιο πρόγραμμα θα δω ελληνικά κανάλια στο imac; Το greek tv δουλεύει μόνο στο ipod. Δε μπορώ να το βρω από το app store στον imac. 

 

Βοήθεια....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 01:43

Καλημέρα σας... Δυό ερωτήσεις.

1) στον imac 5k γιατί δεν μπορώ να δω βίντεο στο γιου τιουμπ 5k, παρ' όλο που το έχω στη μέγιστη ανάλυση. (Τι σημαίνει 5k;)

2) με ποιο πρόγραμμα θα δω ελληνικά κανάλια στο imac; Το greek tv δουλεύει μόνο στο ipod. Δε μπορώ να το βρω από το app store στον imac.

Βοήθεια....



Το 5κ είναι ανάλυση στην οποία λειτουργεί η οθόνη του Mac. Δεν υπάρχουν βίντεο 5κ στο YouTube. Αλλά τα 4κ βίντεο που έχει θα τα δείχνει παρά πολύ ωραία. Επίσης αν βάλεις ταινία 4κ πάλι θα έχει καταπληκτική εικόνα. Όσο για το δεύτερο ερώτημα προσωπικά χρησιμοποιώ το kodi το οποίο έχει πολλές δυνατότητες για τηλεόραση, ταινίες, σειρές κτλ. Αλλά τα ελληνικά κανάλια μπορείς αν δεν κάνω λάθος να τα δεις και από την ιστοσελίδα του κάθε καναλιού.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 19/10/2015 - 01:44


#3   Selemis

Selemis

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2015 - 06:48

Καλημέρα Reaver.

 

Όταν λες πως δεν υπάρχουν 5κ τι εννοείς. Το λέω αυτό γιατί στο youtube έχω δει να γράφει 4κ και 5κ. Η αλήθεια είναι πως ούτε 4κ παίζει και λέει πως παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.

 

Και με τα κανάλια τα ελληνικά χρησιμοποιούν flashplayer και έτσι δε μου τα δείχνει.

 

Καμιά ιδεά;



#4   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 10:22

Καλημέρα Reaver.

Όταν λες πως δεν υπάρχουν 5κ τι εννοείς. Το λέω αυτό γιατί στο youtube έχω δει να γράφει 4κ και 5κ. Η αλήθεια είναι πως ούτε 4κ παίζει και λέει πως παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.

Και με τα κανάλια τα ελληνικά χρησιμοποιούν flashplayer και έτσι δε μου τα δείχνει.

Καμιά ιδεά;

καταρχην μπορείς να εγκαταστάσεις τον flash player για τα κανάλια. Στο YouTube αν λέει ότι παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα κάποιο άλλο θέμα πρέπει να υπάρχει. Αλλά βίντεο σου παίζει; Γιατί το αν θα παίξουν δεν έχει να κάνει με την ανάλυση της οθόνης του υπολογιστή. Εμένα πχ τα 4κ ανοίγουν και στον iMac και στο MacBook κανονικά. Τώρα είδα ότι έχει και σε 5κ.

#5   Selemis

Selemis

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:56

Καλησπέρα.

 

4Κ video δείχνει οκ, μια χαρά.

 

Αλλά 5k δεν δείχνει και έχω πάει και τέρμα την ανάλυση 5000κατι δλδ...

 

Σου έχουν παίξει τα 5k εσένα;

 

το βλέπεις σε 5k;


Τελευταία επεξεργασία από: Selemis, 25/10/2015 - 20:00


#6   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/10/2015 - 22:12

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλά από ότι είδα μόνο αυτό το βίντεο υπάρχει. Γενικά δεν είναι μια ανάλυση βίντεο που θα την βρεις συχνά. Όποτε δεν εχει και πολύ μεγάλη σημασία να ασχοληθείς. Ταινίες σε 4κ παίζουν τέλεια όποτε αυτό αρκεί τουλάχιστον για μένα.

#7   Selemis

Selemis

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2015 - 00:56

ok έχεις δίκιο.

 

Απλά αν το δοκιμάσεις, όποτε, θα ήθελα να ξέρω.

 

Ευχαριστώ!!! ;)



#8   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/10/2015 - 01:00

ok έχεις δίκιο.

Απλά αν το δοκιμάσεις, όποτε, θα ήθελα να ξέρω.

Ευχαριστώ!!! ;)


Είμαι σε ταξίδι και δεν εχω πρόσβαση στον μακ μου αλλιώς θα το είχα δοκιμάσει ήδη. Θα το δω πάντως και θα το υπό όταν γυρίσω.. Τα υπόλοιπα παίζουν σωστά και σε σένα έτσι; Έχεις δοκιμάσει καμία 4κ ταινία;

#9   Selemis

Selemis

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2015 - 10:54

Βασικά ο υπολογιστής είναι ενός φίλου μου και γω προσπαθώ μέσα από teamviewer Να του λύσω ΟΛΕΣ τις απορίες. Δεν έχω δοκιμάσει για 4κ ταινία αλλά θα το δοκιμάσω και θα σε πω..



#10   grovolis

grovolis

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Twitter:@georgerovolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:grovolis

Δημοσίευση 20/02/2016 - 22:34

Βασικά ο υπολογιστής είναι ενός φίλου μου και γω προσπαθώ μέσα από teamviewer Να του λύσω ΟΛΕΣ τις απορίες. Δεν έχω δοκιμάσει για 4κ ταινία αλλά θα το δοκιμάσω και θα σε πω..

μέσω teamviewer είναι λίγο δύσκολο να παίξει 5κ και απορώ πως έπαιξε και 4κ






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες