Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iSystem vs Document vs iStorm vs Info Quest


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iSystem vs Document vs iStorm vs Info Quest

Ποιο θεωρείται καλύτερο Apple Service από τα παρακάτω?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   christos6380

christos6380

    iPH newbie

  • Pip
  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:04

ΒΑΣΙΚΟ, οι πάροχοι κοιτάζουν συσκευές αγορασμένες από αυτούς ΜΟΝΟ,τελευταία φορά που τσέκαρα....Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:10

Τελικά στον κύριο με το 6άρι αντικαταστάθηκε; 

 

Με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση, δεν είχα δει την ερώτηση,

 

Το τηλέφωνό μου αντικαταστάθηκε, θυμάμαι το παρέδωσα τη Δευτέρα το πρωί, την Τρίτη το πρωί έλαβα SMS και email που ενημέρωνε για την αντικατάσταση της συσκευής και την Τετάρτη το απόγευμα έλαβα άλλο ένα SMS για να προσέλθω στο κατάστημα να παραλάβω το νέο iPhone.

 

iStorm Τσιμισκή.



#33   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:19

Μια διόρθωση για το poll. Τα iStorm απευθύνονται για service στην Info Quest, είναι του ίδιου ομίλου. Ουσιαστικά τα εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά κέντρα είναι 3: InfoQuest, iSystem, Document :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#34   etsi

etsi

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2015 - 18:59

Έπρεπε να μπει και η επιλογή, κανένας!



#35   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:30

Για όσους δεν ξέρουν ο Γερμανός της συσκευές της πάει στο service της cosmote που είναι ένας απο τους 3 παρόχους.Σε τηλεφώνημα που είχα με την apple που είναι αθήνα μου είπαν οτι έχουν δικό τους service.Ενω αν το πήγαινα στο κατάστημα της apple θα το στελνανε infoguest και θα το έπαιρνα σφαιρα το κινητό.



#36   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:42

Εγγυημενη ταλαιπορια ο Γερμανος



#37   kalafan

kalafan

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 30/10/2015 - 23:35

οταν γινεται αντικατασταση συσκευης εντος εγγυησης σου δινουν καινουργια συσκευη ή επισκευασμενη?



#38   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 04/11/2015 - 17:14

το ξέρετε ότι δύο από αυτά είναι ίδια στο Service έτσι.. :P άσε που κάποια είναι Service providers αλλά ένα είναι premium Service providers.. αλλά τέσπα, it's fun watching you guys

#39   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2015 - 13:22

το ξέρετε ότι δύο από αυτά είναι ίδια στο Service έτσι.. :P άσε που κάποια είναι Service providers αλλά ένα είναι premium Service providers.. αλλά τέσπα, it's fun watching you guys

 

Δηλαδή ;. 


vires acquirit eundo


#40   christos6380

christos6380

    iPH newbie

  • Pip
  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2015 - 13:36

Προφανώς εννοεί πως η Document φέρει τον τιτλο Premium Service Provider...



#41   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/11/2015 - 14:02

οταν γινεται αντικατασταση συσκευης εντος εγγυησης σου δινουν καινουργια συσκευη ή επισκευασμενη?

Ανακατασκευασμενη σου δινουν, εκτος και αν εχεις DOA τις πρωτες μερες.

 

Ομως η ανακατασκευασμενη ειναι σαν καινουργια με καινουργια οθονη, housing, μπαταρια.



#42   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/11/2015 - 23:20

Μια φορά χρειάστηκα τη Document και αποδείχτηκαν εξαιρετικοί.
Για τους υπόλοιπους δεν έχω γνώμη.

#43   Simos805

Simos805

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/12/2016 - 14:04

Παιδιά πήγα την πέμπτη το iPhone 7 μου στην iSystem διότι έπαθε ζημιά το ακουστικό λόγω νερού. Υγρασία δεν βρήκαν αλλά παεόλα αυτά πρέπει να πληρώσω για επισκευή διότι λέει η σήτα στο ακουστικό έχει μαζέψει βρώμα λέει και επίσης έχει λίγο βουλιάξει (το φεύτερο από δικό κου φταίξημο...).

Καταλήξαμε να το στείλουν εξωτερικό στα κεντρικά και να γίνει αντικατάσταση οθόνης με 189€. Εγώ φοβάμαι όμως αν θα το φτιάξουν και αν θα γίνει καλά η διυλειά. Εσείς τι λέτε? Υπάρχει λόγος να φοβάμαι ή να τους εμπιστευτώ?

#44   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 25/12/2016 - 14:06

Παιδιά πήγα την πέμπτη το iPhone 7 μου στην iSystem διότι έπαθε ζημιά το ακουστικό λόγω νερού. Υγρασία δεν βρήκαν αλλά παεόλα αυτά πρέπει να πληρώσω για επισκευή διότι λέει η σήτα στο ακουστικό έχει μαζέψει βρώμα λέει και επίσης έχει λίγο βουλιάξει (το φεύτερο από δικό κου φταίξημο...).

Καταλήξαμε να το στείλουν εξωτερικό στα κεντρικά και να γίνει αντικατάσταση οθόνης με 189€. Εγώ φοβάμαι όμως αν θα το φτιάξουν και αν θα γίνει καλά η διυλειά. Εσείς τι λέτε? Υπάρχει λόγος να φοβάμαι ή να τους εμπιστευτώ?

συγνωμη για τη βρωμα στη σιτα τι θα μπορουσες να ειχες κανει δηλαδη;; ρε θα μας τρελανουν;


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#45   Simos805

Simos805

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/12/2016 - 14:19

συγνωμη για τη βρωμα στη σιτα τι θα μπορουσες να ειχες κανει δηλαδη;; ρε θα μας τρελανουν;

Έλα ντε αυτό απορώ κι εγώ... Επίσης σκέψου ότι εγώ το προσέχω πολύ και ίσα που φαίνεται λίγο πιο "γκρίζα" η σήτα όπως είναι φυσιολογικό από τη χρήση...

τέλος πάντων εγώ δεν αντέδρασα πολύ, διότι μου είπε και για το ότι έχει βουλιάξει η σήτα που όντως εγώ έφταιγα για συτό, διότι όταν έπαθε τη ζημιά από το νερό (βέβαια είναι αδιάβροχο αλλά τέλος πάντων...) πάνω στο πανικό μου προσπάθησα με κάτι να φυσήξω μέσα μπας και φύγει το νερό και μάλλον έτσι την έσπρωξα λίγο μέσα... οπότε έχω κάνει κι εγώ ζημιά :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες