Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Διαθέσιμο για τους Developers το iOS 9.3 Beta


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
828 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   nickgeo22

nickgeo22

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2016 - 21:09

Καλησπέρα με clean install και όχι update πως μπορούμε να περάσουμε την καινούργια beta ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/01/2016 - 21:10

μάλλον έτσι είναι ! Γιατί το κατέβασα απο το Dev site ως configuration!


Sent from my iPhone 6s Plus !!!

Έβαλες απο το Dev account σου το προφίλ που δίνει;


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#213   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2016 - 21:11

Έβαλες απο το Dev account σου το προφίλ που δίνει;


Knowledge is Power

ναι !


Sent from my iPhone 6s Plus !!!

#214   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/01/2016 - 21:15

ναι !


Sent from my iPhone 6s Plus !!!

Γι αυτο το έβγαλε όποτε βάζεις το προφίλ για να μπορείς να πάρεις και OTA τα επόμενα update beta είτε public είτε Dev σου βάζει το feedback για να στέλνεις άμεσα το πρόβλημα ενώ αν βάλεις την beta μέσω iTunes γιατί έχεις κάνει το udid του κινητού register στο λογαριασμό δεν στο βγάζει.


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#215   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/01/2016 - 21:29

Μόλις πέρασα την public beta σε 6s...όλα πάνε μια χαρά κανένα πρόβλημα ..ρολάρει όπως πριν.  Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι στο 3d μενού του APPSTORE οι επιλογές είναι στα Αγγλικά.



#216   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2016 - 23:01

αρκετά πιο γρήγορο..πάταγα το home button και άνοιγε τόσο γρήγορα που δεν προλάβαινα να δω την ώρα κυριολεκτικά. και έχω διαβάσει και από άλλους χρήστες εδώ ότι ήδη από την 9.1 έγινε πιο αργό. εγώ πήγα από 9.0.2 σε 9.2 και είδα διαφορά και κάποιες φορές δεν πιάνει και αμέσως και πρέπει να βάλω κωδικό στο τέλος.

Μου παρουσιάστηκε κι εμένα αυτό που λες όταν πέρασα την beta 9.2.1
Έκανα restore στην επίσημη 9.2 αλλα συνεχίστηκε.
Μετά αποφάσισα restore as new και στήσιμο απο την αρχή.
Αυτό τα διόρθωσε όλα.
Γι αυτό η συμβουλή μου ειναι να υπάρχουν στο iTunes του υπολογιστή μας όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούμε και να τις κάνουμε update τακτικά.
Έτσι μπορούμε να κάνουμε πολύ εύκολα και γρήγορα restore as new και μετά συγχρονισμό μέσω iTunes. Θα λείπουν μόνο κάποιες ρυθμίσεις και οι εγγραφές σε διάφορες εφαρμογές.

Η επαναφορά backup που προέρχεται απο παλαιότερη έκδοση iOS δεν ειναι ποτέ σίγουρη λύση γιατί μεταφέρονται προβλήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#217   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/01/2016 - 23:28

Μου παρουσιάστηκε κι εμένα αυτό που λες όταν πέρασα την beta 9.2.1
Έκανα restore στην επίσημη 9.2 αλλα συνεχίστηκε.
Μετά αποφάσισα restore as new και στήσιμο απο την αρχή.
Αυτό τα διόρθωσε όλα.
Γι αυτό η συμβουλή μου ειναι να υπάρχουν στο iTunes του υπολογιστή μας όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούμε και να τις κάνουμε update τακτικά.
Έτσι μπορούμε να κάνουμε πολύ εύκολα και γρήγορα restore as new και μετά συγχρονισμό μέσω iTunes. Θα λείπουν μόνο κάποιες ρυθμίσεις και οι εγγραφές σε διάφορες εφαρμογές.

Η επαναφορά backup που προέρχεται απο παλαιότερη έκδοση iOS δεν ειναι ποτέ σίγουρη λύση γιατί μεταφέρονται προβλήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

οπότε φίλε μου λες να κάνω και γω το ίδιο? είδες διαφορά δλδ έτσι? σε απόκριση του touch id? έχω κάνει 3 φορές επαναφορά και μετά as new....αλλά μετά έκανα επαναφορά αντιγράφου...δεν κατέβασα από την αρχή τις εφαρμογές...



#218   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2016 - 23:37

Παιδιά αυτό το έχετε τσεκάρει ?
http://www.idownload...thin-app-store/


 IPad air 2 

#219   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 969 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2016 - 23:56

public beta 1 9.3 το feedback εξαφανιστηκε γιατι?

δεν θελουν ενημερωση πια? ή χρειαζεται να περασουμε αλλο Beta profil και που το βρισκουμε αυτο δεν μιαλω φυσικα για το dev profil που δοθηκε πριν απο καποιο φιλο

και στο blue light ξερει καποιος ποια ειναι η σωστοτερη ρυθμιση ενεργοπιημενη αυτοματη φωτεινοτητα-ενεργοποιημενο blue light με προγραματισμο και ρυθμιση στο ποιο ψυχρο η καποια αλλη?



#220   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2016 - 01:34

οπότε φίλε μου λες να κάνω και γω το ίδιο? είδες διαφορά δλδ έτσι? σε απόκριση του touch id? έχω κάνει 3 φορές επαναφορά και μετά as new....αλλά μετά έκανα επαναφορά αντιγράφου...δεν κατέβασα από την αρχή τις εφαρμογές...

Ναι ο λόγος που το έκανα ήταν η καθυστέρηση στο Touch ID.
Μετά την επαναφορά του backup συνέχισε το πρόβλημα. Όποτε ξανά έκανα restore as new και δούλεψα λιγο την συσκευή χωρίς να βάλω τίποτα. Εκει είδα ότι το Touch ID δούλευε αστραπιαία.
Ξανά έκανα restore και κατευθείαν μετά συγχρονισμό μέσω iTunes όπου πέρασα τις εφαρμογές, φωτο, μουσική κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#221   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/01/2016 - 01:37

Ναι ο λόγος που το έκανα ήταν η καθυστέρηση στο Touch ID.
Μετά την επαναφορά του backup συνέχισε το πρόβλημα. Όποτε ξανά έκανα restore as new και δούλεψα λιγο την συσκευή χωρίς να βάλω τίποτα. Εκει είδα ότι το Touch ID δούλευε αστραπιαία.
Ξανά έκανα restore και κατευθείαν μετά συγχρονισμό μέσω iTunes όπου πέρασα τις εφαρμογές, φωτο, μουσική κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

οπότε. 1) επαναφορά as new

             2) πάλι επαναφορά και το συνδέω με itunes για να επαναφέρει εφαρμογές κλπ? (σε ζάλισα συγνώμη φίλε και ευχαριστώ για την βοήθεια.)



#222   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/01/2016 - 02:14

Μόλις πέρασα την public beta σε 6s...όλα πάνε μια χαρά κανένα πρόβλημα ..ρολάρει όπως πριν.  Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι στο 3d μενού του APPSTORE οι επιλογές είναι στα Αγγλικά.

οπότε. 1) επαναφορά as new

             2) πάλι επαναφορά και το συνδέω με itunes για να επαναφέρει εφαρμογές κλπ? (σε ζάλισα συγνώμη φίλε και ευχαριστώ για την βοήθεια.)

Καταρχάς μιλάμε για Beta (1η κιόλας). Τα όποια κολλήματα/προβλήματα που υπάρχουν είναι φυσιολογικά.

 

Απο 'κει και πέρα οι μετάβαση σε νεότερη έκδοση πάντα καλό είναι να γίνεται με Restore στο PC σου.

 

Το Set Up As New δεν είναι υποχρεωτικό. Υποχρεωτικό είναι μόνο στη περίπτωση που πρίν η συσκευή ήταν με JB.

 

Eπίσης, αν κάνεις As New και μετά επαναφέρεις το οποιοδήποτε Backup, ουσιαστικά αναιρείς το New.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#223   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/01/2016 - 02:23

Καταρχάς μιλάμε για Beta (1η κιόλας). Τα όποια κολλήματα/προβλήματα που υπάρχουν είναι φυσιολογικά.

 

Απο 'κει και πέρα οι μετάβαση σε νεότερη έκδοση πάντα καλό είναι να γίνεται με Restore στο PC σου.

 

Το Set Up As New δεν είναι υποχρεωτικό. Υποχρεωτικό είναι μόνο στη περίπτωση που πρίν η συσκευή ήταν με JB.

 

Eπίσης, αν κάνεις As New και μετά επαναφέρεις το οποιοδήποτε Backup, ουσιαστικά αναιρείς το New.

ευχαριστώ πολύ 



#224   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/01/2016 - 08:27

Προς το παρών βλέπω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας!


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

#225   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/01/2016 - 08:50

Προς το παρών βλέπω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας!


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Λογικό! Ειναι ακομη στο στρωσιμο...Και σε μενα με 6s plus που δεν εχω παραπονο με την μπαταρια και βλεπω οτι κατεβαινει πιο γρηγορα...Θελει το χρονο της να παρει τα πανω της  B)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες