Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple Watch πολυ ντόρος για το τιποτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   christos6380

christos6380

    iPH newbie

  • Pip
  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/03/2016 - 15:59

Μάλλον δεν διαβάζετε σωστά,είπα οτί από όταν γύρισε ο Jobs είχε ανοδική πορεία,άρα μετά το 1997...Για πριν δεν γνωρίζω,βέβαια το iPhone βγήκε το 2007 και το μεγάλο comeback ήδη είχε προετοιμαστει με iPod/iTunes από το 2001...Oντως τελευταία έχει πέσει σε πωλήσεις,σε κάποιες άστοχες επιλογές...Αν θεωρούμε πτώση οτί πάλι είναι πρώτη με μικρότερα νούμερα σε αρκετούς τομείς...Επίσης,εγώ που είχα iPhone και έχω,δεν το γνωρίζω αυτό που λέτε,όσο και αν επιμένετε...Δεν έχει σημασία,ας μην κουράσουμε άλλο τους υπόλοιπους με αντιπαράθεση άσχετη,καλή αγορά σε ότι αποφασίσετε..


Τελευταία επεξεργασία από: christos6380, 07/03/2016 - 16:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/03/2016 - 16:13

Ειναι απλα τα πραγματα....αυτοι που τους αρεσει το apple watch βρισκουν διαφορα "καλα" και σε αυτους που δεν αρεσει βρισκουν διαφορα "ασχημα".(τι ειπα παλι ρε)

#18   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/03/2016 - 16:16

Το iPod έσωσε την Apple. Το iPhone την έκανε τεράστια. Καθε γνώμη δεκτή ομως. Όπως καθε προϊόν ετσι και το ρολόι δεν ειναι για όλους. Φυσικα και σε κάποιους δεν αρέσει και σε άλλους αρέσει.

#19   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 07/03/2016 - 18:03

περι ορεξεος κολοκυθοπιτα, μιαμ  μιαμ


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#20   leathernecks

leathernecks

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/03/2016 - 18:35

Όπως ειπώθηκε από πολλούς παραπάνω....

Όπως το βλέπει ο καθένας. Προσωπικά βρίσκω χρήσιμο το apple watch που έχω στην κατοχή μου.

Το ότι σε πολλά δεν είναι απαραίτητο να βγάλω το 6s plus από την τσέπη το βρίσκω αρκετά βολικό.

Δεν θα μπω όμως σε καμία περίπτωση στη διαδικασία να πείσω και κάποιον άλλον για τη χρησιμότητα του.



#21   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/03/2016 - 18:39

Εγω κρινοντας απο τις πωλησεις αξεσουαρ, ολα τα υπολοιπα εχουν δουλεψει, εκτος απο το iphone 5c. Το πιο νεκρο απο οσα κυκλοφορησαν απο εποχη 3G

#22   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2016 - 18:50

κακά τα ψέματα το apple watch δεν πούλησε όσο υπολόγιζαν γι αυτό τώρα δεν έχουν τον αντικαταστάτη του έτοιμο, αλλά ψάχνουν σε νέες ιδέες και νέα σχέδια. όσων αφορά το θέμα του φίλου, θεωρώ πως ο τίτλος ''ντόρος'' ήταν ο υπαίτιος για να έχεις και εσύ ένα apple watch και όχι οι ανάγκες σου, που ακόμα και αυτές για τον καθένα μας είναι ουτοπικές όσων αφορά τα smart watch αυτής της γενιάς.



#23   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/03/2016 - 20:02

κακά τα ψέματα το apple watch δεν πούλησε όσο υπολόγιζαν γι αυτό τώρα δεν έχουν τον αντικαταστάτη του έτοιμο, αλλά ψάχνουν σε νέες ιδέες και νέα σχέδια. όσων αφορά το θέμα του φίλου, θεωρώ πως ο τίτλος ''ντόρος'' ήταν ο υπαίτιος για να έχεις και εσύ ένα apple watch και όχι οι ανάγκες σου, που ακόμα και αυτές για τον καθένα μας είναι ουτοπικές όσων αφορά τα smart watch αυτής της γενιάς.

Δεν πούλησε; Από τα 8 εκατ smart watch τα 5 ήταν της Apple...

http://www.forbes.co...y/#4341a5f822d8

Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 07/03/2016 - 20:07


#24   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2016 - 20:14

όσο θα ήθελαν(η Apple)δεν πήγε καλά, ότι πήγε καλα σχετικά με την αγορά πήγε!!! Αλλά στην Apple δεν έμειναν ευχαριστημενοι!!! Όπως και εγώ πχ. Ναι το θέλω σαν τρελός αλλά θα περιμένω το καινούργιο που θα έχει σίγουρα το κάτι παραπάνω για να πεις θα δώσω 500€ να το πάρω... Αλλά είναι δικιά μου άποψη.... Αν είχα όμως τα λεφτά και την άνεση θα το είχα πάρει ήήδη και όταν κυκλοφορήσει το καινούργιο θα το αγοράζα...


Never apologize for being nerdy, because unnerdy people never apologize for being assholes!!!

#25   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/03/2016 - 20:58

όσο θα ήθελαν(η Apple)δεν πήγε καλά, ότι πήγε καλα σχετικά με την αγορά πήγε!!! Αλλά στην Apple δεν έμειναν ευχαριστημενοι!!! Όπως και εγώ πχ. Ναι το θέλω σαν τρελός αλλά θα περιμένω το καινούργιο που θα έχει σίγουρα το κάτι παραπάνω για να πεις θα δώσω 500€ να το πάρω... Αλλά είναι δικιά μου άποψη.... Αν είχα όμως τα λεφτά και την άνεση θα το είχα πάρει ήήδη και όταν κυκλοφορήσει το καινούργιο θα το αγοράζα...


Never apologize for being nerdy, because unnerdy people never apologize for being assholes!!!

Φίλε μου υπάρχει και μέτρο σύγκρισης. Άποψη σου να κες ότι νομίζεις πως αυτοί δεν τα πήγαν οπως ήθελαν αλλά αυτό δεν σημαίνει πως ειναι και η πραγματικότητα. Και τι ακριβώς σημαίνει όταν το κες ετσι; Γιατί όσον αφορά τα κέρδη αλλά και την διείσδυση στον τομέα η apple "ξυρίζει". Δες το link που έβαλα. Δεν ειναι θέμα fanboy η κολλήματος. Κοιτάμε μετρήσιμα μεγέθη. Δεν μπορεί να γίνεται κάτι επιτυχία και εσύ να λες ότι δεν τα πήγαν οπως ήθελαν. Εκτός και αν ξέρεις εσύ τι θέλουνε. Καλώς ή κακώς με νούμερα μπορούμε να μιλάμε. Με εικασίες όχι.
Τώρα όσον αφορά τα περί χρησιμότητας μίλησαν πιο πάνω. Ο καθένας κρίνει τι και πως και ειδικά με τα λεφτά τουτι θα κάνει. Απαραίτητο δεν ειναι ούτε και αντικαταστάτης του κινητού.

ΥΓ και για όσους ψάχνουν τον ολοκληρωτισμό ας πάρουν το μάθημα τους από το Gear S. Δεν πούλησε και ανάγκασε την Samsung να αλλάξει τελείως το S2...

Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 07/03/2016 - 20:59


#26   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2016 - 21:06

Για αρχή δεν το έβγαλα από το μυαλό μου ο Tim σε μια συνέντευξη που έδωσε όταν το ρώτησαν για το Apple Watch είπε ότι δεν τα πήγε τόσο καλά όσο περίμεναν... Ο ίδιος το είπε και εγώ απλά επανέλαβα... Όπως είπα και πιο πάνω αν μπορούσα θα το είχα πάρει ήδη αλλά τότε δεν είχα τα λεφτά... Τώρα που τα έχω προτιμώ να περιμένω λίγους μήνες για να πάρω κάτι πιο καλό που σίγουρα θα βγάλει... Και εγώ είμαι λίγο fanboy(αλλά λίγο) αν είχα τα χρήματα όλο το σπίτι Apple θα ήταν!!!! [emoji12]


Never apologize for being nerdy, because unnerdy people never apologize for being assholes!!!

#27   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/03/2016 - 21:16

Ειναι απλα τα πραγματα....αυτοι που τους αρεσει το apple watch βρισκουν διαφορα "καλα" και σε αυτους που δεν αρεσει βρισκουν διαφορα "ασχημα".(τι ειπα παλι ρε)

Αυτό μετράει για post? [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

#28   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/03/2016 - 21:54

Για αρχή δεν το έβγαλα από το μυαλό μου ο Tim σε μια συνέντευξη που έδωσε όταν το ρώτησαν για το Apple Watch είπε ότι δεν τα πήγε τόσο καλά όσο περίμεναν... Ο ίδιος το είπε και εγώ απλά επανέλαβα... Όπως είπα και πιο πάνω αν μπορούσα θα το είχα πάρει ήδη αλλά τότε δεν είχα τα λεφτά... Τώρα που τα έχω προτιμώ να περιμένω λίγους μήνες για να πάρω κάτι πιο καλό που σίγουρα θα βγάλει... Και εγώ είμαι λίγο fanboy(αλλά λίγο) αν είχα τα χρήματα όλο το σπίτι Apple θα ήταν!!!! [emoji12]


Never apologize for being nerdy, because unnerdy people never apologize for being assholes!!!

Μπορείς να μου δώσεις την "είδηση" Γιατί μου ξέφυγε η συγκεκριμένη. 

Εγώ "έμεινα" στην συνέντευξη στο WSJ που μεταξύ άλλων έλεγε "“We shipped a lot the first quarter. And then last quarter we shipped even more. I can predict without hesitation that we’re going to ship even more this quarter.”

Επίσης, "Cook sounds extremely bullish. As he noted in the WSJ interview:

“We see customer satisfaction off the charts. It’s, like, 97%.”

Η είδηση είναι απο τον Οκτ του 2015 και την βρήκα εδώ : http://venturebeat.c...-still-growing/

και http://www.wsj.com/a...=rss_Technology

Επίσης, στην τελευταία έκθεση ρολογιών (ελβετικών γαρ) όλο και πιο πολύ μιλούσαν για smartwatch ενώ οι συγκρίσεις αλλά και το άγχος λόγω Apple Watch και τι σημαίνει αυτό για την δικιά τους βιομηχανία ήτανε φανερά.

Οπως λοιπόν το Impact του iPhone και του iPad ήταν μεγάλο για την αγορά έτσι έγινε και με τα smartwach. Τώρα αν περίμεναν περισσότερα κέρδη δεν το ξέρω. Ομολογώ πάντως πως δεν μου έκανε εντύπωση που για ακόμη μια φορά παρουσίασε "τρελά" κέρδη η apple. Οπότε θεωρώ πως ακόμα και αν δεν ήταν ευχαριστημένοι δεν θα μας το έλεγαν :P

 

ΥΓ. Θα ήθελα και εγώ όλα τα apple προϊόντα αλλά δεν ήμαστε στην Αμερική. Για μένα πχ Apple TV μου είναι άχρηστο! Αν ήμασταν Αμερική ίσως και να ήταν ακόμα πιο χρήσιμα :D


Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 07/03/2016 - 21:58


#29   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2016 - 22:05

Πολύ με αρέσει. Κράξτε την apple και σε 2 μήνες θα ρίξει τις τιμές μόνο για μας. Μισό να αλλάξω λίγο πλευρό γιατί πιάστηκα. Το αν παει καλά η apple είναι υποκειμενικό στοιχείο(ο καθένας το βλέπει όπως γουστάρει) αλλά και μόνο οτι υπάρχει άνοδος σε αυτούς που αποχαιρετούν το σύστημα δεν αναταποκρίνεται και το hangouts σταμάτησε να ανταποκρίνεται λέει πολλά και μετακομίζει στο ios/apple. Και μην κράζετε το iphone για την τιμή του αν δεν θέλετε δεν το αγοράζετε. Δε νομίζω οτι κανείς σας υποχρέωσε να το αγοράσετε υπάρχουν και τα lumia(εμένα μ αρέσουν πιο πολύ από τα χαζοανδροειδή) και τα android και τα tizen


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 07/03/2016 - 22:06


#30   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/03/2016 - 22:29

Εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα με τον τίτλο του θέματος .... Ότι άλλο θέλετε εκτός από αυτό....λυπάμαι .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες