Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 μπαταρία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2016 - 19:46

7,80 εχει μια μπαταρια iPhone 5 στην Ελλάδα δεν το λες και γδάρσιμο...Επισης η τιμη του iPhone στην Ελλάδα ειναι η χαμηλότερη πανευρωπαϊκά..Αγόρασα τηλεόραση απο πλαίσιο μοντέλο 2016 σε προσφορά..Πριν την αγοράσω ειδα τιμές στην Ευρώπη και ηταν παντού ακριβότερη...Αν θελουμε να αγοράσουμε απο δω κατι, θα το βρούμε σε αξιοπρεπεστατες τιμές..Μιλάμε για τιμές και οχι aftersale πολιτική..Επισης τα Jean τα diesel και τα replay έχουν τιμές πανομοιότυπες με τα site τους..Napapijri το ιδιο οπως και πολλές άλλες μάρκες...Δεν μας γδέρνουν ολοι αρκεί να ξέρουμε τι αγοράζουμε,απο που και πότε.
Για μερικά προϊόντα συγκεκριμενα που δε τα βρίσκουμε εδω οπως κατι θηκες ή τζαμακια αναγκαστικά θα πάρουμε απο έξω,αν όμως τα φέρουν οι πωλητές εδω ,παλι ο ανταγωνισμός θα ρίξει της τιμές απο μόνος του.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

7,80 απο καταστημα της γειτονιας σου??γιατι δεν νομιζω ενα καταστημα να στην πωλησει 7.80 την μπαταρια



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/06/2016 - 19:53

Θα το βρεις και 7.80. Αλλα αν απο αυτο υπολογισεις οτι το 24% ειναι το φπα και αλλο τοσο η φορολογια , και ΑΛΛΟ τοσο οι ασφαλιστικες εισφορες μας, τοτε καταλαβαινεις ποσο κοστιζει οντως αυτη η μπαταρια και τι ποιοτητας θα ειναι



#48   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/06/2016 - 19:56

7,80 απο καταστημα της γειτονιας σου??γιατι δεν νομιζω ενα καταστημα να στην πωλησει 7.80 την μπαταρια

Δηλαδη η αντίστοιχη στο eBay τι διαφορα εχει;;Προτιμώ να δώσω 7,80 εδω παρα 4,80 στο eBay.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#49   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2016 - 19:57

Θα το βρεις και 7.80. Αλλα αν απο αυτο υπολογισεις οτι το 24% ειναι το φπα και αλλο τοσο η φορολογια , και ΑΛΛΟ τοσο οι ασφαλιστικες εισφορες μας, τοτε καταλαβαινεις ποσο κοστιζει οντως αυτη η μπαταρια και τι ποιοτητας θα ειναι

ε τοτε τι να το κανω? καλυτερα να την παρω απο το ιντερνετ που δεν εχουν εισφορες και να δωσω αλλα 5 ευρω και να ειναι αξιοπιστη,αντε παω να δουλεψω λιγοοο καλη συνεχεια



#50   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2016 - 19:58

Δηλαδη η αντίστοιχη στο eBay τι διαφορα εχει;;Προτιμώ να δώσω 7,80 εδω παρα 4,80 στο eBay.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

βασικα δεν εχω δει να πας σε καταστημα να θελεις μπαταρια και να σου λεει 7.80 κανενα 30 ευρω θα στην δωσει και να κανεις και τον σταυρο σου.τελος παντων ξεφυγαμε απο το θεμα μας



#51   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:00

Ο σωστός επαγγελματίας δε χάνεται. Ο σωστός επαγγελματίας δεν έχει ανάγκη τον Νίκο, τον Δημήτρη, τον Κώστα απο ένα φόρουμ.

Αυτούς που πραγματικά αξίζουν, προφανώς και θα τους προτιμήσεις.

Δε μπορώ όμως να πληρώνω χρυσάφι εδώ πράγματα που είναι "Wannabe Original" στο 10πλάσιο της τιμής τους σε σχέση με έξω.

Όπως πιέζεται ο καταστηματάρχης, άλλο τόσο πιέζεται και ο καταναλωτή/αγοραστής. Αμφίδρομο είναι.

Ο κόσμος δεν είναι μακ@κας. Έχει ξυπνήσει καιρό τώρα. Και ευτυχώς υπάρχουν μαγαζιά και καταστήματα που έχουν πιάσει το παλμό.

Προφανως και το wannabe Milanese loop θα το παρω απο eBay στα 10€ και οχι απο Ελλάδα στα 35€...Πιο πολυ επικεντρώθηκα εάν ειδες σε προϊόντα αυθεντικά..Προχθές ,οπως ξερεις ,αγόρασα τα momentum στα 96€...Ουτε Amazon ουτε eBay ουτε σε κάποιο φυσικό κατάστημα του εξωτερικού τα βρήκα φθηνότερα.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#52   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:02

βασικα δεν εχω δει να πας σε καταστημα να θελεις μπαταρια και να σου λεει 7.80 κανενα 30 ευρω θα στην δωσει και να κανεις και τον σταυρο σου.τελος παντων ξεφυγαμε απο το θεμα μας

http://www.electroho...s-616-0721-bulk


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#53   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:07

Προφανως και το wannabe Milanese loop θα το παρω απο eBay στα 10€ και οχι απο Ελλάδα στα 35€...Πιο πολυ επικεντρώθηκα εάν ειδες σε προϊόντα αυθεντικά..Προχθές ,οπως ξερεις ,αγόρασα τα momentum στα 96€...Ουτε Amazon ουτε eBay ουτε σε κάποιο φυσικό κατάστημα του εξωτερικού τα βρήκα φθηνότερα.

Σε αυτό συμφωνούμε απόλυτα. Το αυθεντικό και γνήσιο γενικότερα εφόσον μπορώ να το πάρω εδώ, θα το κάνω.

 

Ας είναι καλά το Skroutz γι' αυτό που 'χει σώσει κόσμο.

 

Όταν όμως θες είτε κάποια θήκη ή Tempered (αφού μιλάμε για iDevices), που στη πλειοψηφία δε τα βρίσκεις εδώ, τι θα κάνεις?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#54   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:13

http://www.electroho...s-616-0721-bulk


You'll Never Walk Alone **JFT96**

εχει διευθυνση το καταστημα αυτο? αρα ειναι μεσω ιντερνετ οποτε το ιδιο πραγμα ειναι,μιλαμε για καταστημα και οχι απο το ιντερνετ αγορα



#55   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:13

Όταν όμως θες είτε κάποια θήκη ή Tempered (αφού μιλάμε για iDevices), που στη πλειοψηφία δε τα βρίσκεις εδώ, τι θα κάνεις?

Και αυτο το εγραψα πιο πάνω...Οταν θέλω κατι συγκεκριμένο πάω απο έξω αφου δε το βρίσκω εδω οπως πχ ice max ή caudabe ή shumuri.
Αν όμως και αυτες φτάσουν Ελλάδα στην αγορά εγραψα οτι λογω ανταγωνισμού των σκρουτζομαγαζων θα πέσουν οι τιμές.
Εννοειται πως δε θα δώσω στον Γερμανό 17,90 για τζαμάκι που το αγοράζει 0,90€.Γιαυτο είπα να ξερεις τι αγοράζεις,απο που και πότε...Αν εχεις γνώση της αγοράς παντα βρίσκεις αυτο που ψάχνεις.
Οταν αρχικά εγραψα οτι πρεπει να τονωθεί η αγορά δεν εννοούσα οτι ψωνίζω τυφλά απο εδω.Κοροιδο κανεις δεν ειναι εκτος απο κατι παππούδες που αγνοούν παντελώς την ύπαρξη του Σκρουτζ.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#56   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:16

εχει διευθυνση το καταστημα αυτο? αρα ειναι μεσω ιντερνετ οποτε το ιδιο πραγμα ειναι,μιλαμε για καταστημα και οχι απο το ιντερνετ αγορα

Φιλε μου κατάστημα δεν ειναι μονο το public ,το πλαίσιο ,ο Κωτσόβολος και ο Γερμανός...οσο για το συγκεκριμένο κατάστημα ειναι Σμύρνης 49 στο Αιγάλεω...Κανονικό κατάστημα με βιτρίνα και αποθήκη.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#57   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:23

Και αυτο το εγραψα πιο πάνω...Οταν θέλω κατι συγκεκριμένο πάω απο έξω αφου δε το βρίσκω εδω οπως πχ ice max ή caudabe ή shumuri.
Αν όμως και αυτες φτάσουν Ελλάδα στην αγορά εγραψα οτι λογω ανταγωνισμού των σκρουτζομαγαζων θα πέσουν οι τιμές.
Εννοειται πως δε θα δώσω στον Γερμανό 17,90 για τζαμάκι που το αγοράζει 0,90€.Γιαυτο είπα να ξερεις τι αγοράζεις,απο που και πότε...Αν εχεις γνώση της αγοράς παντα βρίσκεις αυτο που ψάχνεις.
Οταν αρχικά εγραψα οτι πρεπει να τονωθεί η αγορά δεν εννοούσα οτι ψωνίζω τυφλά απο εδω.Κοροιδο κανεις δεν ειναι εκτος απο κατι παππούδες που αγνοούν παντελώς την ύπαρξη του Σκρουτζ.

Πιο πολύ ρητορικό ήταν το ερώτημα.

 

Καλώς ή κακώς τέτοιου είδους Brands και προιόντα δε θα τα δείς ποτέ Ελλάδα (Caudabe, Vaja κτλ.)

 

Δε συνεργάζονται γενικότερα με τρίτους, προτιμούν απο το Site τους, ή έχουν οι ίδιοι Stores σε ebay, Amazon για να μπορούν να έχουν αποκλειστικά εκείνοι το Support για προβλήματα κτλ.

 

Πέρα του ότι δεν τους συμφέρει.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 17/06/2016 - 20:25

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#58   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/06/2016 - 20:28

Να πω 2 πράγματα επί του θέματος και να το αφήσω οριστικά.

 

Στο θέμα των τιμών στα ελληνικά μαγαζιά θα δεχτώ ότι φταίνει οι φορολογίες και τα χίλια μύρια κέρατα που έχουν να πληρώσουν.

 

Αλλά το κριτίριο όταν (τουλάχιστον εγώ) αγοράζω από το ίντερνετ δεν είναι μόνο η τιμή.

 

Είναι και το after sales service.

 

Θα δώσω 2 παραδείγματα.

 

Amazon

Παρήγγειλες κάτι και δεν ήρθε στην ώρα του. Όχι απλά σου ζητάνε 1000 συγγνώμη αλλά θα σου επιστρέψουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα μεταφορικά έξοδα αν όχι όλο το ποσό του προϊόντος (μου έχει τύχει σε αρκετές περιπτώσεις και το δεύτερο). Στην Ελλάδα μου έχει τύχει σε διαφορετικά καταστήματα να παραγγείλω προϊόντα μη ετοιμοπαράδοτα και να μην τηρηθούν οι χρόνοι που είχε δώσει το κατάστημα για παράδοση αλλά παρόλα αυτά να μην ακούσω ούτε μία συγγνώμη.

 

Επιστροφές

Πρόσφατα η κοπέλα μου παρήγγειλε 3 ζευγάρια παπούτσια από ένα σχετικά άγνωστο ΕΛΛΗΝΙΚΟ κατάστημα (με σελίδα στο ίντερνετ ΚΑΙ φυσικό κατάστημα στον κεντρικότερο δρόμο της Θεσσαλονίκης). Μέγεθος παραγγελίας 30 ευρώ (και τα 3 ζευγάρια). Μεταφορικά? ΔΩΡΕΑΝ. Εκεί την ρώτησα "ρε συ και αν δε σου κάνουν?" Ποιός μπλέκει με επιστροφές κλπ. Και με μούδιασε. ΤΟ κατάστημα όχι μόνο ΔΕΝ χρεώνει τα μεταφορικά και την αντικαταβολή, αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί αλλαγή, του παίρνεις τηλέφωνο, τους λες "δε μου κάνει το 37, θέλω το 38". Επιτόπου στέλνουν ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ το 38, πας στην κούριερ, δίνεις το 37 και παίρνεις το 38. ΔΩΡΕΑΝ. ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ.

Και έχουμε τα μαγαζιά στο skroutz που χρεώνουν χώρια τη μεταφορά και χώρια την αντικαταβολή. Ότι δηλαδή ένα τυχαίο μαγαζί υποδημάτων μπορεί να απορροφήσει μεταφορά+αντικαταβολή σε κάθε παραγγελία και τα καταστήματα ηλεκτρονικών δεν μπορούν. Ότι έχει χιλιάδες περισσότερες παραγγελίες το μαγαζί με τα παπούτσια. Ε μην τρελαθούμε.

 

Αν αύριο πάρει κάποιος μία μπαταρία από το ematrix και του βγει σκάρτη και τη γυρίσει πίσω ποιός θα πληρώσει την επιστροφή? Αν του βγει και η δεύτερη ελαττωματική?

Όταν τα ελληνικά μαγαζιά αποφασίσουν να σοβαρευτούν και να φερθούν στον πελάτη όπως οι σωστές επιχειρήσεις (εντός ή εκτός Ελλάδας) τότε θα γίνει και η στροφή.

Αλλά αν πρόκειται να χαλάσω τα άντερά μου με νεύρα και να πληρώσω και παραπάνω, ε ΔΕ ΛΕΕΙ.



#59   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/06/2016 - 21:28

Να πω 2 πράγματα επί του θέματος και να το αφήσω οριστικά.

Στο θέμα των τιμών στα ελληνικά μαγαζιά θα δεχτώ ότι φταίνει οι φορολογίες και τα χίλια μύρια κέρατα που έχουν να πληρώσουν.

Αλλά το κριτίριο όταν (τουλάχιστον εγώ) αγοράζω από το ίντερνετ δεν είναι μόνο η τιμή.

Είναι και το after sales service.

Θα δώσω 2 παραδείγματα.

Amazon
Παρήγγειλες κάτι και δεν ήρθε στην ώρα του. Όχι απλά σου ζητάνε 1000 συγγνώμη αλλά θα σου επιστρέψουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα μεταφορικά έξοδα αν όχι όλο το ποσό του προϊόντος (μου έχει τύχει σε αρκετές περιπτώσεις και το δεύτερο). Στην Ελλάδα μου έχει τύχει σε διαφορετικά καταστήματα να παραγγείλω προϊόντα μη ετοιμοπαράδοτα και να μην τηρηθούν οι χρόνοι που είχε δώσει το κατάστημα για παράδοση αλλά παρόλα αυτά να μην ακούσω ούτε μία συγγνώμη.

Επιστροφές
Πρόσφατα η κοπέλα μου παρήγγειλε 3 ζευγάρια παπούτσια από ένα σχετικά άγνωστο ΕΛΛΗΝΙΚΟ κατάστημα (με σελίδα στο ίντερνετ ΚΑΙ φυσικό κατάστημα στον κεντρικότερο δρόμο της Θεσσαλονίκης). Μέγεθος παραγγελίας 30 ευρώ (και τα 3 ζευγάρια). Μεταφορικά? ΔΩΡΕΑΝ. Εκεί την ρώτησα "ρε συ και αν δε σου κάνουν?" Ποιός μπλέκει με επιστροφές κλπ. Και με μούδιασε. ΤΟ κατάστημα όχι μόνο ΔΕΝ χρεώνει τα μεταφορικά και την αντικαταβολή, αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί αλλαγή, του παίρνεις τηλέφωνο, τους λες "δε μου κάνει το 37, θέλω το 38". Επιτόπου στέλνουν ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ το 38, πας στην κούριερ, δίνεις το 37 και παίρνεις το 38. ΔΩΡΕΑΝ. ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ.
Και έχουμε τα μαγαζιά στο skroutz που χρεώνουν χώρια τη μεταφορά και χώρια την αντικαταβολή. Ότι δηλαδή ένα τυχαίο μαγαζί υποδημάτων μπορεί να απορροφήσει μεταφορά+αντικαταβολή σε κάθε παραγγελία και τα καταστήματα ηλεκτρονικών δεν μπορούν. Ότι έχει χιλιάδες περισσότερες παραγγελίες το μαγαζί με τα παπούτσια. Ε μην τρελαθούμε.

Αν αύριο πάρει κάποιος μία μπαταρία από το ematrix και του βγει σκάρτη και τη γυρίσει πίσω ποιός θα πληρώσει την επιστροφή? Αν του βγει και η δεύτερη ελαττωματική?
Όταν τα ελληνικά μαγαζιά αποφασίσουν να σοβαρευτούν και να φερθούν στον πελάτη όπως οι σωστές επιχειρήσεις (εντός ή εκτός Ελλάδας) τότε θα γίνει και η στροφή.
Αλλά αν πρόκειται να χαλάσω τα άντερά μου με νεύρα και να πληρώσω και παραπάνω, ε ΔΕ ΛΕΕΙ.

νικο λαθος παραδειγμα εβαλες το ematrix...μου εστειλε μπαταρια του iphone4 στον νομο αργολιδας και ειχε μια χρεωση πολυ μικρη δεν θυμαμαι τωρα να σου πω(νομιζω 3 ευρω).και επειδη υπηρχε τοτε το jailbreak ειδα την μπαταρια οτι ειχε 400 κυκλους και χαμηλο capacity.τους πηρα τηλ και μου στειλανε αλλη ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ και χωρις μεταφορικα.
Edit:η δευτερη ηταν με 3 κυκλους και φουλ capacity.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 17/06/2016 - 21:29


#60   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/06/2016 - 21:36

νικο λαθος παραδειγμα εβαλες το ematrix...μου εστειλε μπαταρια του iphone4 στον νομο αργολιδας και ειχε μια χρεωση πολυ μικρη δεν θυμαμαι τωρα να σου πω(νομιζω 3 ευρω).και επειδη υπηρχε τοτε το jailbreak ειδα την μπαταρια οτι ειχε 400 κυκλους και χαμηλο capacity.τους πηρα τηλ και μου στειλανε αλλη ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ και χωρις μεταφορικα.
Edit:η δευτερη ηταν με 3 κυκλους και φουλ capacity.

το θεμα ειναι γιατι να στειλουν μεταχειρισμενη.καταλαβες;κανουν κομματια τα κινητα,και τα πουλανε χωρια.αλλα εγω γιατι να ταλαιπωρηθω.
διαφημιζουν καινουρια;θα πουλανε καινουρια... η κουτοπονηρια ειναι που μου τη σπαει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες