Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1651   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2016 - 16:09

Αν αλλαξω κωδικό και πατησω απόσύνδεση απο ολες τις συσκευες δεν βγαινουν ολες απο την λιστα?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Για να βγαλεις τις συνδεδεμενες συσκευες απο το appleid σου θα πρεπει να πατησεις πανω στη συσκευη και να πατησεις αφαιρεση.
Επισης εννοειται αν η συσκευη χρησιμοποιειται με το icloud σου, θα πρεπει να κανεις αποσυνδεση και μεσα απο τη συσκευη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1652   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2016 - 16:11

Για να βγαλεις τις συνδεδεμενες συσκευες απο το appleid σου θα πρεπει να πατησεις πανω στη συσκευη και να πατησεις αφαιρεση.
Επισης εννοειται αν η συσκευη χρησιμοποιειται με το icloud σου, θα πρεπει να κανεις αποσυνδεση και μεσα απο τη συσκευη.

Επειδη ξεφυγα απο το τοπικ αλλαξα κωδικό και μου ελεγε να κανω απόσύνδεση απο τις αλλες συσκευες.παντος εδω μου λεει δυο συσκευες.

72f115f444da7a1291d29c45a9111f26.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1653   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2016 - 21:13

Λοιπόν σήμερα η Vodafone μου επέστρεψε το κινητό μου πίσω. Στον έλεγχο που έκαναν δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα. Το μαγαζί με προέτρεψε να χρησιμοποιήσω την ασφάλεια που έχω για αντικατάσταση. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι μόνο για κλοπή ή άμα το... σπάσω. Μετά πήγα στην iSystem για έλεγχο. Το πιο κίτρινο στην οθόνη, αν και το είδαν σε σχέση με τα demo, μου είπαν ότι η Apple δεν το δέχεται για πρόβλημα, Μόνο αν έχει διχρωμία η οθόνη. Τον θόρυβο στο βίντεο τον άκουσαν, μου είπαν ότι προέρχεται από τον επεξεργαστή (λες και δεν το ξέραμε...). Μου είπαν ότι καλύτερα θα είναι να το κρατήσω γιατί 9 στα 10 κάνουν τον θόρυβο (κάποια όχι μόνο στο βίντεο, αλλά και από την πλάτη της συσκευής) και να περιμένουμε μήπως η Apple το παραδεχθεί και βγάλει update για να λύσει (φιμώσει) το πρόβλημα. Επίσης μου είπαν ότι μπορεί η αντικατάσταση να είναι χειρότερο από το δικό μου (δεν μπορούν να ψάξουν όλα τα τηλέφωνα μέχρι να βρουν το άψογο). Γενικώς 3 birds. Θα το κρατήσω προς το παρόν και κάποια στιγμή σε 6-7 μήνες θα το αλλάξω ή θα το σπάσω...



#1654   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 18/11/2016 - 21:38

Λοιπόν σήμερα η Vodafone μου επέστρεψε το κινητό μου πίσω. Στον έλεγχο που έκαναν δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα. Το μαγαζί με προέτρεψε να χρησιμοποιήσω την ασφάλεια που έχω για αντικατάσταση. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι μόνο για κλοπή ή άμα το... σπάσω. Μετά πήγα στην iSystem για έλεγχο. Το πιο κίτρινο στην οθόνη, αν και το είδαν σε σχέση με τα demo, μου είπαν ότι η Apple δεν το δέχεται για πρόβλημα, Μόνο αν έχει διχρωμία η οθόνη. Τον θόρυβο στο βίντεο τον άκουσαν, μου είπαν ότι προέρχεται από τον επεξεργαστή (λες και δεν το ξέραμε...). Μου είπαν ότι καλύτερα θα είναι να το κρατήσω γιατί 9 στα 10 κάνουν τον θόρυβο (κάποια όχι μόνο στο βίντεο, αλλά και από την πλάτη της συσκευής) και να περιμένουμε μήπως η Apple το παραδεχθεί και βγάλει update για να λύσει (φιμώσει) το πρόβλημα. Επίσης μου είπαν ότι μπορεί η αντικατάσταση να είναι χειρότερο από το δικό μου (δεν μπορούν να ψάξουν όλα τα τηλέφωνα μέχρι να βρουν το άψογο). Γενικώς 3 birds. Θα το κρατήσω προς το παρόν και κάποια στιγμή σε 6-7 μήνες θα το αλλάξω ή θα το σπάσω...

Πριν το σπάσεις κάνε κι ένα βιντεάκι και βάλτο στο YouTube (χωρίς στοιχεία και λοιπά εννοείται) να πάρεις και views [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1655   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2016 - 22:17

Πριν το σπάσεις κάνε κι ένα βιντεάκι και βάλτο στο YouTube (χωρίς στοιχεία και λοιπά εννοείται) να πάρεις και views [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι κακή ιδέα. Ή καλύτερα να το βάλω στο μπλέντερ...



#1656   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 19/11/2016 - 08:28

Το clicking το δέχεται η infoquest ως πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1657   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2016 - 09:28

Αν είχατε να διαλέξετε μεταξύ του plus και το απλού 7, ποιό θα προτιμούσατε. Στη μπαταρία οι διαφορές ειναι μεγάλες πχ? Επίσης το Jet Black τελικά έχει θέμα με γρατζουνιές κλπ αν το βάλεις σε μια θηκη σιλικόνης?



#1658   Kalogeros

Kalogeros

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/11/2016 - 09:58

Το plus έχει καλύτερα χαρακτηριστικά από το απλό 7 φίλε ..και η οθόνη είναι μεγάλο συν σαν μέγεθος ...

#1659   ntemek

ntemek

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/11/2016 - 09:58

Η μπαταρία του plus απλά τα σπάει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1660   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2016 - 11:07

Αν είχατε να διαλέξετε μεταξύ του plus και το απλού 7, ποιό θα προτιμούσατε. Στη μπαταρία οι διαφορές ειναι μεγάλες πχ? Επίσης το Jet Black τελικά έχει θέμα με γρατζουνιές κλπ αν το βάλεις σε μια θηκη σιλικόνης?

 

Μεταξύ του plus και του απλού επέλεξα το plus πρώτον για τις δυνατότητες του και το τέρας μπαταρίας του και επίσης για την οθόνη του.

Αν εσύ πχ το θες μαζεμένο δεν έχεις λογο να πάρεις το plus .Είναι τι βολεύει και στον καθένα .

Θήκη μαλακή θα πρέπει να είναι για να μην γδάρεις περισσότερο στα πλάγια το μαύρο παρά την πλάτη .

Η φήμες περι γρατζουνιών όχι δεν ισχύουν του συμπεριφέρομαι όπως σε όλα μου τα κινητά που είχα .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1661   FRAGIARDAN

FRAGIARDAN

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 19/11/2016 - 11:31

Θυμαστε που σας ειχα πει οτι νομιζα οτι για να βγεις στην αρχικη δεν ακουγεται κλικ οταν πατας το χομ μπατον; αυτο εγινε γιατι οταν το δοκιμαζα σε γνωστη εταιρεια ηταν καρφιτσωμενο στον τοιχο. Και τι προσεξα σημερα; αν το εχω πανω στο τραπεζι η στο μπαρ πχ κ βεντουζαρει καλα ΔΕΝ κανει κλικ οταν πας πισω. Ειναι σαν αφης δλδ! Απλα το πατας

#1662   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/11/2016 - 12:40

Θυμαστε που σας ειχα πει οτι νομιζα οτι για να βγεις στην αρχικη δεν ακουγεται κλικ οταν πατας το χομ μπατον; αυτο εγινε γιατι οταν το δοκιμαζα σε γνωστη εταιρεια ηταν καρφιτσωμενο στον τοιχο. Και τι προσεξα σημερα; αν το εχω πανω στο τραπεζι η στο μπαρ πχ κ βεντουζαρει καλα ΔΕΝ κανει κλικ οταν πας πισω. Ειναι σαν αφης δλδ! Απλα το πατας

Πάντα κάνει κλικ. Απλά επειδή δεν είναι φυσικό κλικ αλλά προσομοίωση, "χάνει" πάνω σε τραπέζια κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1663   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2016 - 14:37

Μεταξύ του plus και του απλού επέλεξα το plus πρώτον για τις δυνατότητες του και το τέρας μπαταρίας του και επίσης για την οθόνη του.
Αν εσύ πχ το θες μαζεμένο δεν έχεις λογο να πάρεις το plus .Είναι τι βολεύει και στον καθένα .
Θήκη μαλακή θα πρέπει να είναι για να μην γδάρεις περισσότερο στα πλάγια το μαύρο παρά την πλάτη .
Η φήμες περι γρατζουνιών όχι δεν ισχύουν του συμπεριφέρομαι όπως σε όλα μου τα κινητά που είχα .

Καλως τον ))))


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1664   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2016 - 15:06

Το clicking το δέχεται η infoquest ως πρόβλημα;

Μιλάμε και εδώ για αστοχία υλικού. Δεν είναι κάτι το "φυσιολογικό".. :)

 

Εφόσον είναι εφικτό, θα κάνουν μόνοι τους διόρθωση στην οθόνη. Διαφορετικά θα γίνει αντικατάσταση της.

 

Γενικότερα μην το αφήσεις αν είναι πολύ έντονο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1665   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 19/11/2016 - 18:17

@KostasRodos29 όχι ρε φίλε, επέστρεψες; Αν δεν ήταν ο Δημήτρης, δε θα το έβλεπα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες