Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2016 - 21:10

Ευχαριστώ παιδιά! Άρα ακόμα και αν τους το πω τώρα (Παρασκευή το πήρα) μιλάμε μόνο για refburnised, σωστα;


Απο που το πηρες; ισως να ειχες DOA εγγυηση. Μερικοι δινουν αλλοι οχι. Ο Γερμανος πχ εχει 3 μερες. Η istorm 1 βδομαδα νομιζω.

Εμένα τώρα η απορία μου είναι η εξής. Το πήρα από τη βονταφον με την επιπλέον ασφάλεια που δίνουν. Το πάω εκεί ή istorm;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Η ασφαλεια για κλοπη ή σπασιμο απο κλοπη κτλ νομιζω ειναι. Τους ρωτας βεβαια αν θες. Αν το πας ομως μεσω ασφαλειας να ξερεις οτι επειδη δικαιουσαι μεχρι 2 αντικαταστασεις, θα χασεις τη 1. Θα κερδισεις χρονο βεβαια επειδη μεσα σε 24 ωρες σου δινουν καινουριο.
Αν το πας istorm, υπολογιζεις απο 1-2 βδομαδες για αντικατασταση. Τους ρωτας βεβαια για ποςο χρονο κτλ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2016 - 21:50

Δεν το φοβαμαι..χαχα..Το εχω περασμενο κανονικα. Απλα μπορεις καποια στιγμη να ξερω οτι δεν θα πιασει το δαχτυλικο μου λογο ιδρωτα πχ, γιατι να πατησω επιτηδες 3-4 φορες το κουμπι μεεχρι να μου ζητησει κωδικο. Εχω ενεργο το σηκωστε για αφυπνιση αλλα παλι δεν αλλαζει κατι


Δεν χρειάζεται να το πατησεις δυο τρεις φορες για κωδικό.μια φορα φτανει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1773   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 22:01

Απο που το πηρες; ισως να ειχες DOA εγγυηση. Μερικοι δινουν αλλοι οχι. Ο Γερμανος πχ εχει 3 μερες. Η istorm 1 βδομαδα νομιζω.

Από Vodafone, θα πάω αύριο από εκεί αλλά δύσκολα τα πράματα. Άμα τους το παραδώσω τι θα κάνω για να σβήσω τα περιεχόμενα του κινητού μου στην Vodafone που θα είμαι;

ΥΓ. Πρώτη φορά ακούω για DOA σε Apple.

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 21/11/2016 - 22:03


#1774   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2016 - 22:30

Από Vodafone, θα πάω αύριο από εκεί αλλά δύσκολα τα πράματα. Άμα τους το παραδώσω τι θα κάνω για να σβήσω τα περιεχόμενα του κινητού μου στην Vodafone που θα είμαι;

ΥΓ. Πρώτη φορά ακούω για DOA σε Apple.


Η Vodafone δεν εχει DOA.
Κανεις τωρα ενα backup και εναν συγχρονισμο το κινητο σου, και μετα πρωτου το πας καντο ενα set up as new για να τα σβησεις ολα.
Αν ειναι να ΜΗΝ χρησιμοποιησεις την ασφαλεια που εδιναν με τα iphone 7 δωρεαν, ισως ειναι πιο σοφο να πας σε μια επισημη αντιπροσωπεια, infoquest, istorm, isquare κτλ, και αυτο για να κινηθουν λιγο πιο γρηγορα τα πραγματα, γιατι η vodafone θα πρεπει να το στειλει στα δικα τους κεντρικα και μετα αυτοι απο εκει σε επισημες αντιπροσωπειες αν δεν κανω λαθος

#1775   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 23:04

Σε ποια ασφάλεια αναφέρεσαι; Σε αυτή που άμα σπάσει η οθόνη το αντικαθιστούν;
Το έχω κάνει backup αλλά έχω το κινητό με τα "δεδομένα" μου ήδη μέσα, άρα αν αύριο το δώσω εκεί να πατήσω 10 φορές λάθος κωδικό; Διάβασα στις ρυθμίσεις ότι κανει διαγραφή δεδομένων μετά τις 10 αποτυχημένες φορές. Γιατί δε θα πάω σπίτι μου ξανά πριν πάω στην Vodafone για να κάνω αυτό που λες...

#1776   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2016 - 23:23

http://www.vodafone.gr/portal/replace

Λογικα αφου πηρες iphone 7, εχεις παρει και αυτη την ασφαλεια. Αυτη δινει μεχρι 2 αντικαταστασεις. Εγω τοσο συντομα δε θα τη χρησιμοποιουσα, για κατι το οποιο θα μου το αντικαθιστουσε η apple δωρεαν. (Σε περιπτωση αλλαγης συσκευης εκτος ασφαλειας vodafone replace, παιρνεις και ενημερωνεις την AIG).
Οσον αφορα τα δεδομενα στο κινητο σου, αν δεν γινει set up as new, δεν καθαριζει. Αυτο με τον 10 φορες λαθος κωδικο δεν το χω κανει και δεν ξερω τι γινεται

#1777   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 00:25

δηδ με την ασφαλεια τησ βοντα αμα εχει κατι το κινητο κ το παω κ το παω πισω θα μοθ δωσουν καινοθργιο σφραγισμενο???



#1778   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/11/2016 - 00:42

Οχι και η ασφαλεια οτι θα σου δινε η apple θα σου δωσει. Συσκευη μεσα σε ζελατινα. Ειτε refurbished ειτε απλα συσκευη καινουρια που απλα δεν ειναι μεσα σε κουτι.
Αν θες διαβασε τους ορους χρησης της ασφαλειας. Τα λεει εκει μεσα

#1779   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/11/2016 - 00:47

Απλα κατι ακομα. Υποθετω πως για να λεει η AIG (η Ασφάλεια του vodafone replace) οτι στο αλλαζει μεσα σε 24 ωρες, υποθετω πως θα χει με καποιο τροπο αποθεμα συσκευων για να εξυπηρετει τους πελατες που ασφαλιζει ανα πασα στιγμη, οποτε υπαρχει κινδυνος οι συσκευες αυτες να ειναι απ τις πρωτες βδομαδες παραγωγης του, για αυτο καλο ειναι να κανεις χρηση της εγγυησης, και οχι της ασφαλειας. (Και ξαναλεω αν το κανεις ετσι και παρεις νεα συσκευη, ενημερωνεις την AIG οτι εγινε αντικατασταση με νεο ΙΜΕΙ για να το καταχωρησουν και να ισχυει και η ασφαλεια του κινητου)

#1780   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 01:03

Οχι και η ασφαλεια οτι θα σου δινε η apple θα σου δωσει. Συσκευη μεσα σε ζελατινα. Ειτε refurbished ειτε απλα συσκευη καινουρια που απλα δεν ειναι μεσα σε κουτι.
Αν θες διαβασε τους ορους χρησης της ασφαλειας. Τα λεει εκει μεσα

ωχ για  ανακατασκεβασμενη διαβασα ,για καινουγια δεν ειδα να λεει κατι ...ισωσ δεν το προσεξα...



#1781   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/11/2016 - 05:37

ωχ για ανακατασκεβασμενη διαβασα ,για καινουγια δεν ειδα να λεει κατι ...ισωσ δεν το προσεξα...


Δεν χρειάζεται να κάνεις κανένα ωχ. Μια χαρά είναι και οι ανακατασκευασμένες συσκευές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1782   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:01

Μην κανείς τον κόπο να την πας σε Vodafone. Πήγα και εγώ, την κράτησαν μια εβδομαδα και μου την έδωσαν πίσω, αφού δεν βρήκαν πρόβλημα. Μου είπαν να καλεςω την αςφαλεια για αντικαταςταςη. Τους πήρα και μου είπαν ότι η αντικαταςταςη αφορά σπαςιμο, υγραςια, κλοπή. Καλύτερα να πας στην infoquest. Κάποια στιγμή θα το πάω και εγώ για το hissing στο βίντεο. Απλά περιμένω για κάποιο update. Είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι θα βγει update που θα καμουφλάρει το πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1783   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2016 - 02:11

Παιδιά εδώ και λίγο καιρό έχω ένα iPhone 7plus. Από την αρχή του είχα βάλει απαιτητικά παιχνίδια που καταναλώνουν πολύ την μπαταρία, όπως το the trail που την εξοντώνει. Το πρόβλημα ήταν ότι την ώρα του παιχνιδιού το κινητό γίνονταν πολύ καυτό και ήταν λογικό. Έχω μερικές μέρες που ούτε και ανοίγω τέτοιες εφαρμογές και παρόλα αυτά με απλές εργασίες το κινητό γίνεται το ίδιο καυτό. Διαβάζω ένα βιβλίο στο iBooks και νομίζω ότι θα ανατιναχτεί, το ίδιο και στον safari με απλό browsing και παρόμοια σε άλλες εφαρμογές. Να το πάω πίσω ή έτσι είναι τα iPhone; Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αλλά θερμαίνεται στην περιοχή λίγο πιο κάτω από την κάμερα και στην πρόσοψη και στο καπάκι.

#1784   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2016 - 02:30

Με 4G εν/ποιημένο?

 

Τσέκαρε λίγο αν θες και στις υπ. συστήματος τι έχεις αφήσει ανοιχτό.

 

Επίσης αν οι χρόνοι χρήσης είναι παρόμοιοι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1785   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 23/11/2016 - 06:50

Παιδιά εδώ και λίγο καιρό έχω ένα iPhone 7plus. Από την αρχή του είχα βάλει απαιτητικά παιχνίδια που καταναλώνουν πολύ την μπαταρία, όπως το the trail που την εξοντώνει. Το πρόβλημα ήταν ότι την ώρα του παιχνιδιού το κινητό γίνονταν πολύ καυτό και ήταν λογικό. Έχω μερικές μέρες που ούτε και ανοίγω τέτοιες εφαρμογές και παρόλα αυτά με απλές εργασίες το κινητό γίνεται το ίδιο καυτό. Διαβάζω ένα βιβλίο στο iBooks και νομίζω ότι θα ανατιναχτεί, το ίδιο και στον safari με απλό browsing και παρόμοια σε άλλες εφαρμογές. Να το πάω πίσω ή έτσι είναι τα iPhone; Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αλλά θερμαίνεται στην περιοχή λίγο πιο κάτω από την κάμερα και στην πρόσοψη και στο καπάκι.

εγω φίλε είχα το εξής θέμα. Σε όλα τα iPhone που είχα όταν παίζεις για μεγάλο διάστημα παιχνίδια τον ψιλό έπαιρνε η κάρτα Γραφικων. Δηλαδή στο kings road στην αρχή ήταν πολύ smooth αλλά αργότερα θα άρχιζε να έχει κολλήματα. Όπως οι κάρτες γραφικών στους υπολογιστές έχουν θέματα μετά από λιώσιμο έτσι νομίζω είναι κ στα κινητά. Ειδικά στα κινητά δεν υπάρχει καλό σύστημα ψύξης. Θυμάμαι σε ένα παιχνίδι έλεγε ότι προτείνεται να το παίξεις σε iPhones με μεταλλικό πίσω κομμάτι. Δε ξέρω αν το δικό σου επειδή ζορίστηκε ζεσταίνεται πλέον για πλάκα...
Γενικά μην παίζεται πολύ ώρα παιχνίδια πέφτει και η αντοχή της μπαταρίας από τις συχνές φορτίσεις (κύκλοι φόρτισης)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 23/11/2016 - 06:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες