Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2011   Kalogeros

Kalogeros

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/12/2016 - 18:15

Μοντέλο 7plus κατασκευής αρχές Δεκεμβρίου έχει και αυτό το θέμα με το θόρυβο στο βίντεο ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2012   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/12/2016 - 19:39

Παίζει ρόλο και η εξωφρενική τιμή σε όλο αυτό ! Όταν ακουμπάς 1080€ θες όλα να είναι κομπλέ . Φυσικο είναι να ξενερώνεις όταν η οθόνη πηγαίνει πάνω κάτω ή ακούς θόρυβο στο βίντεο εκεί που δεν υπάρχει . Πάνω κάτω όλοι φαν των iPhone είμαστε αλλά το φετινό νομίζω έχει βγει λίγο πιο προβληματικό από προηγούμενα μοντέλα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2013   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/12/2016 - 20:27

Οκ απλά μου τη σπάει όταν πας για το καλύτερο κ βρίσκεις θέματα όπως αυτό του θορύβου στο βίντεο. Το έχουν τα περισσότερα λίγο ή πολύ. Εγώ το έδωσα κ πήρα ένα jet black χωρίς θέματα (ισως λίγο θόρυβο) τελικά γιατί ήθελα κ αυτό το χρώμα. Τέλος πάντων απλά αυτό που έγραψα ήταν ότι πολλοί που το αγοράζουν όπως και εγώ μέσα σε αυτούς ενώ ήμασταν ενθουσιασμένοι στην αρχή προσγειωθήκαμε άσχημα αλλά τουλάχιστον τα αλλάζουν τα προβληματικά όποτε ας μείνουμε σε αυτό.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Δυστυχως ή ευτυχως προβληματα θα υπαρχουν. και σε αυτα που λες με την δευτερολογια σου ειμαι μαζι σου.
Απλα εσυ μπηκες σε συγκριση με αλλη εταιρια ενω πχ θα μπορουσες να αναφερεσαι απλα στα 7αρια αφου αυτο ειναι το ποστ που γραφουμε.
Εννοειτε προβληματα υπαρχουν και καλο ειναι να τα αναφερουμε οταν στην Ελλαδα του 2017 με τα τοσα οικονομικα προβληματα τα 800-900-1000+ ευρω ειναι παρα πολλα!
Αλλα και στις αλλες εταιρεις υπαρχουν και δυστυχως ή ευτυχως ολοι το μηλο ακολουθουν.
φιλικα παντα

#2014   bacman

bacman

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2016 - 08:31

Το δικό μου παιδιά το έχω περίπου 1 μήνα. Από την πρώτη μέρα τσέκαρα το θέμα hissing. Αν δεν το είχα διαβάσει εδώ δεν θα το πρόσεχα παρά μόνο από σύμπτωση. Δεν τυχαίνει να τραβάω βίντεο σε απόλυτη ησυχία. Ότι έχει ένα θόρυβο τον έχει. Αλλά επειδή έχω και άλλες συσκευές iPad mini και iPhone 5s πήρα και με αυτές βίντεο. Νομίζω ότι και σε αυτές σε απόλυτη ησυχία υπάρχει το hissing. Πιστεύω ότι είναι θέμα λογισμικού να μπει κάποιο φίλτρο. Σε κάθε περίπτωση το κινητό τα σπάει δεν έχει σχέση με αλλά, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα. Ότι και να μου λένε για τα Samsung κλπ....μπορεί να ικανοποιούν άλλους αλλά εμένα όχι...τι να κάνω με το ζόρι δε γίνεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2015   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 16/12/2016 - 08:35

Εγώ πάντως θα γούσταρα πολύ αν μπορούσε το πενάκι του iPad να δούλευε στο iPhone διότι δουλεύω σε word και θα έλεγε πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2016   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/12/2016 - 10:03

Εγώ πάντως θα γούσταρα πολύ αν μπορούσε το πενάκι του iPad να δούλευε στο iPhone διότι δουλεύω σε word και θα έλεγε πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Άσχετο. Με το πενάκι μπορείς να γράφεις κανονικά? Ισχύει και για excel?



#2017   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 16/12/2016 - 10:27

Από όσο γνωρίζω ναι και είναι κρίμα η apple να μη το ενεργοποιεί και στο iPhone


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2018   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2016 - 10:44

Όταν μιλάμε για android δεν είναι ανάγκη να μιλάμε μόνο για samsung. Οκ καλές συσκευές και αυτές, αλλά υπάρχουν και πιο καλές, κατά τη γνώμη μου, υλοποιήσεις με λειτουργικό android. Προς Κίνα μεριά θα κοιτούσα εγώ αν ήθελα android πάντως...είναι 1-2 εταιρείες που βγάζουν ωραία προϊόντα...

 

Τώρα στη σύγκριση με τα iphone, τα έχουμε ξαναπεί...δεν ειναι μόνο τα specs. Εδώ μιλάμε για ένα ξεχωριστό προϊόν, πέρα από συγκρίσεις με άλλα. Δεν είναι τυχαίο το ενδιαφέρον όλων για το iphone, από τις παρουσιάσεις, την επίσημη κυκλοφορία έως και το ενδιαφέρον σε μια παρέα για να δουν το iphone. Μην παρεξηγηθώ, δε σνομπάρω τις άλλες συσκευές, αλλά γενικά θεωρείται πιο premium συσκευή από τις καλύτερες android.



#2019   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2016 - 10:46

Από όσο γνωρίζω ναι και είναι κρίμα η apple να μη το ενεργοποιεί και στο iPhone


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το κρατανε για του χρονου :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2020   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2016 - 10:49

Όταν μιλάμε για android δεν είναι ανάγκη να μιλάμε μόνο για samsung. Οκ καλές συσκευές και αυτές, αλλά υπάρχουν και πιο καλές, κατά τη γνώμη μου, υλοποιήσεις με λειτουργικό android. Προς Κίνα μεριά θα κοιτούσα εγώ αν ήθελα android πάντως...είναι 1-2 εταιρείες που βγάζουν ωραία προϊόντα...

Τώρα στη σύγκριση με τα iphone, τα έχουμε ξαναπεί...δεν ειναι μόνο τα specs. Εδώ μιλάμε για ένα ξεχωριστό προϊόν, πέρα από συγκρίσεις με άλλα. Δεν είναι τυχαίο το ενδιαφέρον όλων για το iphone, από τις παρουσιάσεις, την επίσημη κυκλοφορία έως και το ενδιαφέρον σε μια παρέα για να δουν το iphone. Μην παρεξηγηθώ, δε σνομπάρω τις άλλες συσκευές, αλλά γενικά θεωρείται πιο premium συσκευή από τις καλύτερες android.


Οταν εννοεις ποιο premium??τι θες να πεις?δεν θα το ελεγε κανεις οτι premium ειναι ενα κινητο που ξεβαφει και φευγουν τα γράμματα,που σε ενημερωνει η ιδια εταιρια να βαζεις θηκη γιατι ειναι ευαίσθητο.Ειπαμε ειναι μια εταιρια που παιζει μπαλα μονη της.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2021   ioannispsa92

ioannispsa92

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@ioann1s_psa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 16/12/2016 - 12:12

Καλημέρα! Χθες αγόρασα ένα iPhone 7 plus από το Γερμανό. Σίγουρα μεγάλη και ωραία αναβάθμιση από το iPhone 6 που χρησιμοποιούσα εδώ και 2 χρόνια. Στη συσκευή παρατήρησα ότι ο ήχος είναι λίγο διαφορετικός. Πχ από τα ηχεία ο ήχος είναι βελτιωμένος σίγουρα. 

Κάτι όμως που παρατήρησα και λίγο με ξένισε (φοβάμαι μήπως είναι βλάβη) είναι: όταν μιλούσα στο τηλ άκουγα τον άλλον λίγο πιο χαμηλά. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο ή μήπως είναι η ιδέα μου; 

Επίσης, στο κέντρο γνωστοποιησεων όταν μου έρχεται ένα e-mail δεν μπορώ να πατήσω προβολή και να το διαγράψω ή να το δω κλπ. Συμβαίνει και σε άλλον αυτο; (καλά αυτό είναι θέμα λογισμικού)


Τελευταία επεξεργασία από: ioannispsa92, 16/12/2016 - 12:15


#2022   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 16/12/2016 - 12:50

Καλημέρα! Χθες αγόρασα ένα iPhone 7 plus από το Γερμανό. Σίγουρα μεγάλη και ωραία αναβάθμιση από το iPhone 6 που χρησιμοποιούσα εδώ και 2 χρόνια. Στη συσκευή παρατήρησα ότι ο ήχος είναι λίγο διαφορετικός. Πχ από τα ηχεία ο ήχος είναι βελτιωμένος σίγουρα. 

Κάτι όμως που παρατήρησα και λίγο με ξένισε (φοβάμαι μήπως είναι βλάβη) είναι: όταν μιλούσα στο τηλ άκουγα τον άλλον λίγο πιο χαμηλά. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο ή μήπως είναι η ιδέα μου; 

Επίσης, στο κέντρο γνωστοποιησεων όταν μου έρχεται ένα e-mail δεν μπορώ να πατήσω προβολή και να το διαγράψω ή να το δω κλπ. Συμβαίνει και σε άλλον αυτο; (καλά αυτό είναι θέμα λογισμικού)

Το ακουστικό είναι άψογο πολύ πιο δυνατό των προηγούμενων εκδόσεων. Δοκίμασες να πάρεις αλλού να δεις αν σου κάνει το ίδιο;



#2023   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2016 - 13:52

Καλημέρα! Χθες αγόρασα ένα iPhone 7 plus από το Γερμανό. Σίγουρα μεγάλη και ωραία αναβάθμιση από το iPhone 6 που χρησιμοποιούσα εδώ και 2 χρόνια. Στη συσκευή παρατήρησα ότι ο ήχος είναι λίγο διαφορετικός. Πχ από τα ηχεία ο ήχος είναι βελτιωμένος σίγουρα.
Κάτι όμως που παρατήρησα και λίγο με ξένισε (φοβάμαι μήπως είναι βλάβη) είναι: όταν μιλούσα στο τηλ άκουγα τον άλλον λίγο πιο χαμηλά. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο ή μήπως είναι η ιδέα μου;
Επίσης, στο κέντρο γνωστοποιησεων όταν μου έρχεται ένα e-mail δεν μπορώ να πατήσω προβολή και να το διαγράψω ή να το δω κλπ. Συμβαίνει και σε άλλον αυτο; (καλά αυτό είναι θέμα λογισμικού)

Την ζελατίνα που καλύπτει την οθόνη την έχεις βγάλει; Δεν το λέω ειρωνικά. Την έχουμε πάθει πολλοί εδώ μέσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2024   ioannispsa92

ioannispsa92

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@ioann1s_psa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 16/12/2016 - 15:37

Ναι, την εβγαλα. Τελικα, σημερα που το τσεκαρα δεν ειναι το ιδιο. Τελικα, μαλλον εχουν βελτιωσει τον ηχο και μου φαινεται περιεργο.

 

Η μπαταρια βλεπω σημερα καταναλωνεται σχετικα γρηγορα. Θελει χρονο για να στρωσει μηπως;



#2025   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2016 - 20:16

Οταν εννοεις ποιο premium??τι θες να πεις?δεν θα το ελεγε κανεις οτι premium ειναι ενα κινητο που ξεβαφει και φευγουν τα γράμματα,που σε ενημερωνει η ιδια εταιρια να βαζεις θηκη γιατι ειναι ευαίσθητο.Ειπαμε ειναι μια εταιρια που παιζει μπαλα μονη της.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Είναι πιο πολυτελής συσκευή και πιο ιδιαίτερη απ τον ανταγωνιςμο. Ξεκινώντας απ το αισθητικό κομμάτι, το θέμα του πως πλασάρεται, της τιμής της και της εικόνας που έχουν όλοι γι αυτήν. Αν ρωτήσεις κάποιον ουδέτερο και όχι κολλημένο με android ή iOS και τις αντίστοιχες συσκευές που χρησιμοποιούν τα λειτουργικά αυτά, το iPhone θα σου πει πως θεωρεί καλύτερη συσκευή.

Τώρα τα μικροπροβλήματα που υπάρχουν, σαφώς και ενοχλούν, πολύ κακώς υπάρχουν στην κατηγορία αυτή, αλλά απ ότι φαίνεται απ' τη ζήτηση και το ενδιαφέρον για τη συσκευή δεν την επηρεάζουν ιδιαίτερα.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες