Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2101   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/12/2016 - 00:04

προσβασιμοτητα, κουμπί αφετηρίας, άνοιγμα με άγγιγμα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν το ήξερα ότι έχει τέτοια επιλογή και μόλις το ενεργοποίησα. Απ´οτι είδα δεν ξεκλειδώνει όταν είναι κλειδωμένο και με σβηστή οθόνη παρά μόνο αν ανοίξει η οθόνη πχ να σηκώσεις το κινητό. Καλύτερα έτσι για να μην έχει και battery drain.


Tapatalked with my 7+

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2102   giorgioioan

giorgioioan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/12/2016 - 18:50

παιδιά καλησπέρα και πάλι μετά από καιρό μια ερώτηση με το clickng τι παίζει όταν το πας στην apple γνωρίζει κάνεις (έχω iphone 7 plus black matte)???



#2103   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/12/2016 - 22:38

Καταρχάς εδώ έχουμε μόνο τα εξουσιοδοτημένα που μπορείς να το πας.

 

Αν είσαι βέβαια εξωτερικό και έχεις Apple Store ακόμα καλύτερα.

 

Κάνουν αντ/σταση οθόνης απο τη στιγμή που υπάρχει πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2104   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 24/12/2016 - 00:35

Καλησπέρα παιδιά! Σκεπτόμενος για αγορά του 7 η 7 plus πήγα να δω τα νέα χρώματα από κοντά !
Στο 6 και 6s είχα πει σίγουρα το gold θα έπαιρνα το ίδιο και στο 7 βέβαια μόλις ειδα ένα space gray από κοντά , λέω πιο gold εδω είμαστε! Και με το που βγάζει η Apple αλλα χρώματα και καταργεί το space gray ξενερωνω!
Για να μην τα πολυλογώ, στις φωτό τα έσπαγαν τα χρώματα έλεγα δεν ξέρω πιο να διαλέξω το jet black ή το απλό; Ώσπου χθες ειδα από κοντά το απλό το μαύρο ! Μου φάνηκε απαράδεκτο σαν ψεύτικο δεν μου άρεσε καθόλου τα έβαζα δίπλα στο space gray και αν εξαιρέσεις τις γραμμές ήταν κλάσεις ανώτερο το space gray! Και εκει λέω είναι δυνατόν να μου φαίνεται τόσο χαλί αυτό το Χρωμα που το εκθείαζαν όλοι; Θέλω να δω και το jetblack από κοντά για με το απλό πραγματικά έπαιζα από τα σύννεφα!
Α όσων αφορά το κεντρικό κουμπι απλά εχω μείνει ΑΦΩΝΟΣ ! Δεν το χορταίνεις! Και επίσης αν δεν ξερεις δεν καταλαβαίνεις εννοείται απλά έχει απίστευτο feedback!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Thanasiskok, 24/12/2016 - 00:38


#2105   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/12/2016 - 04:35

Καλησπέρα παιδιά! Σκεπτόμενος για αγορά του 7 η 7 plus πήγα να δω τα νέα χρώματα από κοντά !
Στο 6 και 6s είχα πει σίγουρα το gold θα έπαιρνα το ίδιο και στο 7 βέβαια μόλις ειδα ένα space gray από κοντά , λέω πιο gold εδω είμαστε! Και με το που βγάζει η Apple αλλα χρώματα και καταργεί το space gray ξενερωνω!
Για να μην τα πολυλογώ, στις φωτό τα έσπαγαν τα χρώματα έλεγα δεν ξέρω πιο να διαλέξω το jet black ή το απλό; Ώσπου χθες ειδα από κοντά το απλό το μαύρο ! Μου φάνηκε απαράδεκτο σαν ψεύτικο δεν μου άρεσε καθόλου τα έβαζα δίπλα στο space gray και αν εξαιρέσεις τις γραμμές ήταν κλάσεις ανώτερο το space gray! Και εκει λέω είναι δυνατόν να μου φαίνεται τόσο χαλί αυτό το Χρωμα που το εκθείαζαν όλοι; Θέλω να δω και το jetblack από κοντά για με το απλό πραγματικά έπαιζα από τα σύννεφα!
Α όσων αφορά το κεντρικό κουμπι απλά εχω μείνει ΑΦΩΝΟΣ ! Δεν το χορταίνεις! Και επίσης αν δεν ξερεις δεν καταλαβαίνεις εννοείται απλά έχει απίστευτο feedback!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παίζει να είσαι και από τους ελάχιστους που προτιμούν το space grey από το μαύρο. Εγω είχα silver 2,5 μήνες και λέω άντε γεια που θα σκάσω το έδωσα στον αδερφό μ Κ πήρα μαύρο το οποίο το βρίσκω φανταστικό. Θα μ πεις γούστα είναι αυτά. Περί ορέξεως....[emoji39]


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#2106   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2016 - 12:25

Καλησπέρα παιδιά! Σκεπτόμενος για αγορά του 7 η 7 plus πήγα να δω τα νέα χρώματα από κοντά !
Στο 6 και 6s είχα πει σίγουρα το gold θα έπαιρνα το ίδιο και στο 7 βέβαια μόλις ειδα ένα space gray από κοντά , λέω πιο gold εδω είμαστε! Και με το που βγάζει η Apple αλλα χρώματα και καταργεί το space gray ξενερωνω!
Για να μην τα πολυλογώ, στις φωτό τα έσπαγαν τα χρώματα έλεγα δεν ξέρω πιο να διαλέξω το jet black ή το απλό; Ώσπου χθες ειδα από κοντά το απλό το μαύρο ! Μου φάνηκε απαράδεκτο σαν ψεύτικο δεν μου άρεσε καθόλου τα έβαζα δίπλα στο space gray και αν εξαιρέσεις τις γραμμές ήταν κλάσεις ανώτερο το space gray! Και εκει λέω είναι δυνατόν να μου φαίνεται τόσο χαλί αυτό το Χρωμα που το εκθείαζαν όλοι; Θέλω να δω και το jetblack από κοντά για με το απλό πραγματικά έπαιζα από τα σύννεφα!
Α όσων αφορά το κεντρικό κουμπι απλά εχω μείνει ΑΦΩΝΟΣ ! Δεν το χορταίνεις! Και επίσης αν δεν ξερεις δεν καταλαβαίνεις εννοείται απλά έχει απίστευτο feedback!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εγώ κάπως έτσι ήμουν και επέλεξα το jetblack γιατί το μαύρο είναι ματ από πίσω αν ήταν και μπροστά το κενό που μένει γύρω από την οθόνη ίσως το επέλεγα .Αν είχε το space grey σίγουρα θα το σκεφτόμουν πολύ και ίσως το επέλεγα αντί του jetblack . ΄Τώρα ίσως στα 7s το βγάλουν .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2107   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2016 - 21:59

Εγω καποια στιγμη στο μελλον προς το τελος του πρωτου χρονου της εγγυησης θα το παω στο service γιατι εχω και clicking και hissing. Θα το δωσω για να μου δωσουν αλλο και θα το πουλησω καπακι αθικτο για να παρω το επομενο iphone plus. Και η πλακα ειναι οτι η document ανοιξε διπλα μου στο παλαιο φαληρο που μενω! Document ή infoquest; Που ειναι καλυτερα;

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 24/12/2016 - 21:59


#2108   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 25/12/2016 - 11:34

Και εγώ κάπως έτσι ήμουν και επέλεξα το jetblack γιατί το μαύρο είναι ματ από πίσω αν ήταν και μπροστά το κενό που μένει γύρω από την οθόνη ίσως το επέλεγα .Αν είχε το space grey σίγουρα θα το σκεφτόμουν πολύ και ίσως το επέλεγα αντί του jetblack . ΄Τώρα ίσως στα 7s το βγάλουν .


Το μόνο που με κρατάει για να μην το πάρω είναι οτι είναι πολύ ευαίσθητο! Και θήκη δεν θα ήθελα να το κρύψω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2109   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1596 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 25/12/2016 - 22:29

Γιατί αν πάρεις οποιοδήποτε άλλο χρώματα θα το έχεις γυμνό; πάρε αυτό που πραγματικά θέλεις και μη σκέφτεσαι τέτοιες λεπτομέρειες


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2110   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/12/2016 - 23:52

Το κλασικό και χιλιοειπωμένο πλέον.

Υπ. συστήματος, αφήνεις εν/ποιημένα μόνο το Find & Compass Calibration.

Και την αυτόμ. ανανέωση στο υπόβαθρο απεν/ποίησε την.

Τα υπόλοιπα δεν επηρεάζουν σε κάτι Νίκο?


Sent from my iPad using Tapatalk

#2111   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/12/2016 - 00:03

Ναι, τη μπαταρία και μόνο.. :)


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2112   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/12/2016 - 00:13

0eff9bdf1f49cdc8d418403c971e8534.jpg76b7fd5079a2052b4dca52015b291c56.jpg
Κάπως έτσι δηλαδή? Το sos τι έιναι?


Sent from my iPad using Tapatalk

#2113   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/12/2016 - 00:16

Σωστά τα 'χεις.

Το SOS αφορά το Apple Watch.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2114   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/12/2016 - 00:59

Νίκο κάποιο από όλα αυτά επηρεάζει το GPS. Δοκιμάζω τον navigon και μου δείχνει αλλά Αντί άλλων. Γράφει "ακρίβεια gps 240 μέτρα" και έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2115   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2016 - 01:33

Το μόνο που με κρατάει για να μην το πάρω είναι οτι είναι πολύ ευαίσθητο! Και θήκη δεν θα ήθελα να το κρύψω!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Υπάρχουν θήκες που είναι λες και δεν φοράς τίποτα. Έχω βάλει μια τώρα και ειναι απλά τέλεια.
Είναι Jet black θήκη με στρογγυλό κόψιμο πίσω για το Apple Logo και στα πλάγια δεν δίνει όγκο καθόλου. Θα σου στείλω φώτο να την δεις και φορεμενη με την πρώτη ευκαιρία.

Συνημμένο αρχείο  IMG_0097.JPG   1.79MB   75 λήψεις


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)