Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2016 - 14:05

Σε ποιο κατάστημα φιλε μου;

Germanos Keratsini tampouria 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2016 - 14:07

τα τριξιματα τα καταλαβαινεις οταν κρατας στο χερι την συσκευη η οταν ειναι πανω σε επιφάνεια το κινητο?

Καταρχην το ανακαλυψα τυχαια...απο περιεργεια επειδη θυμαμαι το προβλημα που ειχα με το 5αρι.το clicking το κανει οταν το εχω στα χερια μου και του ασκησω πιεση περιμετρικα στις ακρες ..αν δεν ασκησω πιεση δεν ακουγεται...οταν πιεσω ταυτοχρονα σε δυο ζευγη τα ακραια σημεια του κινητου νοιωθω ενα κλικ κλικ
Ας το δοκιμασουν και οι συμφορουμιτες δεν εχουν να χασουν κατι.εμενα παντως μ το κανει

#228   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2016 - 14:08

Καταρχην το ανακαλυψα τυχαια...απο περιεργεια επειδη θυμαμαι το προβλημα που ειχα με το 5αρι.το clicking το κανει οταν το εχω στα χερια μου και του ασκησω πιεση περιμετρικα στις ακρες ..αν δεν ασκησω πιεση δεν ακουγεται...οταν πιεσω ταυτοχρονα σε δυο ζευγη τα ακραια σημεια του κινητου νοιωθω ενα κλικ κλικ
Ας το δοκιμασουν και οι συμφορουμιτες δεν εχουν να χασουν κατι.εμενα παντως μ το κανει

τοτε εφυγες να το πας πισω. δεν ειναι νορμαλ αυτο



#229   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2016 - 14:16

τοτε εφυγες να το πας πισω. δεν ειναι νορμαλ αυτο

Οσο σκεφτομαι την ταλαιπωρια αντε παλι back up αντε παλι σεταρισμα αντε παλι στο επομενο τα ιδια συν την αναμονη πφφφφ

#230   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12729 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/10/2016 - 14:34

Να και το δικό μου 7 Plus. Τελικά δεν άντεξα για ακόμη έναν χρόνο και πήγα σε Plus. Επίσης μετά από το 3GS παίρνω ξανά μαύρο χρώμα. Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.


Συνημμένο αρχείο  IMG_0028.JPG   70.78KB   92 λήψεις

#231   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:25

Να και το δικό μου 7 Plus. Τελικά δεν άντεξα για ακόμη έναν χρόνο και πήγα σε Plus. Επίσης μετά από το 3GS παίρνω ξανά μαύρο χρώμα. Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.


attachicon.gifIMG_0028.JPG

Καλοδούλευτο Πάρη!


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#232   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:31

με γεια σε οσους το πηραν.

αυριο θα παραλαβω ενα 7 plus gold 128.

το σκεφτομαι να μην το ανοιξω ,καθως με το S PLUS 64gb + jailbreak ειμαι υπερικανοποιημενος και δεν πιστευω οτι αρκει να το θυσιασω ενα iphone 7 plus ..

εχω αδικο??



#233   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:32

με γεια σε οσους το πηραν.

αυριο θα παραλαβω ενα 7 plus gold 128.

το σκεφτομαι να μην το ανοιξω ,καθως με το S PLUS 64gb + jailbreak ειμαι υπερικανοποιημενος και δεν πιστευω οτι αρκει να το θυσιασω ενα iphone 7 plus ..

εχω αδικο??

και τι θα το κανεις? θα το βαλεις βιτρινα? για αυτο πιστευω το πηρες για να το ανοιξεις :P



#234   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:33

και τι θα το κανεις? θα το βαλεις βιτρινα? για αυτο πιστευω το πηρες για να το ανοιξεις :P

επειδη θα το παρω αυριο,προλαβαινω να μην το ανοιξω ...το χω δει-χρησιμοποιησει αλλωστε σε καταστημα.

απλα δεν ξερω αν υπαρχει λογος αλλαγης,τοσο σημαντικος..


Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 10/10/2016 - 15:34


#235   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:33

Μίλησα, ετςι από περιέργεια,με infoquest και document για το hissing...σα μην ξέρουν τίποτα. Δεν το έχουν ξανακούσει...είναι νωρίς μου είπαν, αλλά με προέτρεψαν να πάω να το δουν, οπωσδήποτε.

Υπερβολικός και εγώ λίγο που το ψάχνω τόσο, αλλά κρίμα είναι να υπάρχει αυτό το ψεγάδι που είναι το μοναδικό που έχω βρει.

Ποια από τις δυο εταιρείες είναι η πιο αξιόπιστη; Vodafone το αγόρασα, αλλά δε νομίζω να υπάρχει θέμα να πάει σε επίσημο σέρβις απευθείας.

Το μόνο που βαριέμαι και ξενερώνω είναι η πιθανή αναμονή για έλεγχο και αν προκύψει αντικατάσταση, η ακόμα μεγαλύτερη αναμονή.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: archthanos, 10/10/2016 - 15:36


#236   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:36

επειδη θα το παρω αυριο,προλαβαινω να μην το ανοιξω ...το χω δει-χρησιμοποιησει αλλωστε σε καταστημα.

απλα δεν ξερω αν υπαρχει λογος αλλαγης,τοσο σημαντικος..

το παιρνεις το ανοιγεις και το χαιρεσαι, μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο.τσαμπα σπας το κεφαλι σου 



#237   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2016 - 15:50

Μίλησα, ετςι από περιέργεια,με infoquest και document για το hissing...σα μην ξέρουν τίποτα. Δεν το έχουν ξανακούσει...είναι νωρίς μου είπαν, αλλά με προέτρεψαν να πάω να το δουν, οπωσδήποτε.

Υπερβολικός και εγώ λίγο που το ψάχνω τόσο, αλλά κρίμα είναι να υπάρχει αυτό το ψεγάδι που είναι το μοναδικό που έχω βρει.

Ποια από τις δυο εταιρείες είναι η πιο αξιόπιστη; Vodafone το αγόρασα, αλλά δε νομίζω να υπάρχει θέμα να πάει σε επίσημο σέρβις απευθείας.

Το μόνο που βαριέμαι και ξενερώνω είναι η πιθανή αναμονή για έλεγχο και αν προκύψει αντικατάσταση, η ακόμα μεγαλύτερη αναμονή.

Δε νομίζω οτι είναι θέμα υπερβολής.. Ειδικά όταν κάποιος σκάει 1000άρικο.

 

Καλώς η κακώς υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι φυσιολογικό, ούτε το νέο Feature για να διώχνει τα κουνούπια.

 

Ο καθένας απλά και εδώ κάνει τις επιλογές του.

 

Αν και σε Apple Stores -τις πρώτες μέρες τουλάχιστον- τα έκαναν αντικατάσταση, δε ξέρω τι θα κάνουν εδώ.

 

Η Apple επίσημα δεν το αναγνωρίζει. Ακόμα.. Νομίζω υπάρχουν 2 εκδοχές..

 

- 1η

Θα το πας, θα περιμένεις κάποιες μέρες και το πιο πιθανόν είναι να μη κάνουν τίποτα.

- 2η

Να πάρεις άλλο και κατά 90% να σου κάνει το ίδιο.

 

Νομίζω είναι φαύλος κύκλος για την ώρα. Θα πρότεινα να περιμένεις λίγο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#238   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/10/2016 - 16:44

Νίκο το γνωρίζω πως θα μπλέξω αυτή τη στιγμή σε πήγαινε έλα και πιθανόν χωρίς λύση (είτε δε θα κάνουν τίποτα είτε στην καλύτερη θα πάρω ανακατασκευασμένο μετά από αναμονή και θα κάνει το ίδιο).

Απλά ήθελα να ξέρω πως το αντιμετωπίζουν γενικά.

 

Προς το παρόν ναι μεν θέλησαν να το δουν από κοντά (και γιατί να μη θελήσουν), αλλά από την αντίδραση τους στο τηλ δεν το γνωρίζουν, αλλά και να το γνωρίζουν είναι ανεπίσημο μιας και η apple δεν πήρε θέση ακόμα.

 

Θα δείξει στο επόμενο διάστημα. Πάντως είναι κάτι που, ιδανικά, θα ήθελα να διορθωθεί.



#239   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2016 - 17:09

Νίκο το γνωρίζω πως θα μπλέξω αυτή τη στιγμή σε πήγαινε έλα και πιθανόν χωρίς λύση (είτε δε θα κάνουν τίποτα είτε στην καλύτερη θα πάρω ανακατασκευασμένο μετά από αναμονή και θα κάνει το ίδιο).

Απλά ήθελα να ξέρω πως το αντιμετωπίζουν γενικά.

 

Προς το παρόν ναι μεν θέλησαν να το δουν από κοντά (και γιατί να μη θελήσουν), αλλά από την αντίδραση τους στο τηλ δεν το γνωρίζουν, αλλά και να το γνωρίζουν είναι ανεπίσημο μιας και η apple δεν πήρε θέση ακόμα.

 

Θα δείξει στο επόμενο διάστημα. Πάντως είναι κάτι που, ιδανικά, θα ήθελα να διορθωθεί.

Σε σχέση με το εξωτερικό, οι συσκευές που υπάρχουν εδώ είναι προφανώς λιγότερες

 

Αν βάλεις και σε αυτό πόσοι πραγματικά θα γνωρίζουν πέρι "Hissing" (ξέρω.. ξέρω.. ΔΕ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ) τότε μου φαίνεται λογικό να μην έχουν παρόμοια περιστατικά.

 

Μη κοιτάς το Forum εδώ, δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα φυσικά.

 

Λογικό είναι νομίζω να θες να διορθωθεί. Αν πάντως το πας, όποτε το πας, θα 'θελα πολύ να μάθω τι σου είπαν..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/10/2016 - 17:17

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#240   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/10/2016 - 17:14

Καλά εννοείται θα ενημερώσω, αν και δεν έχω διάθεση να το πάω σύντομα...για τους παραπάνω λόγους.

 

Σε ποιό σερβις λες καλύτερα? Προς document είμαι περισσότερο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)