Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2536   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2017 - 08:39

Καλημέρα αν είσαι στο πρώτο χρόνο όχι .


Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2537   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/02/2017 - 08:43

Καλημέρα. Για να δώσουμε για αντικατάσταση χρειάζεται και η απόδειξη αγοράς;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σε μια περιπτωση σε ενα 6αρι δεν χρειαστηκε. Το βρισκουν με το imei



#2538   thunderbill84

thunderbill84

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/02/2017 - 03:18

Καλησπέρα Παιδιά, 

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα κατά την εγγραφή βίντεο στο καινούργιο iphone 7 Plus. Κάνω εγγραφή σε απόλυτα ήσυχο περιβάλλον και στο playback ακούγεται ένα συνεχόμενος μονότονος ήχος (ίσως το λεγόμενο hissing). Φαντάζομαι είναι από τα πρώτες συσκευές μιας και το παρέλαβα 15 Νοεμβρίου 2016. Δυστυχώς, μιας και μόνιμος κάτοικος εξωτερικού, το κινητό στάλθηκε στο service - istorm Θεσ/νίκης την προηγούμενη εβδομάδα. Μετά από 5 ημέρες αναμονή (? απορώ γιατί τόσο πολύ) σήμερα με ενημερώσανε ότι δεν εντοπίστηκε βλάβη στο κινητό!!!

Λυπάμαι που στην ουσία το έχω εδώ και 3 μήνες, αλλά στην τελική δεν το έχω.. :( Πριν πάει στο σερβις, είχα σετάρι το κινητό 2-3 φορές σαν νέα συσκευή και το πρόβλημα παρέμενε το ίδιο. Επίσης με μεγάλη μου λύπη, ο τεχνικός που παρέλαβε το κινητό μου, μετά από 2-3 επί τόπου εγγραφές (σε ένα περιβάλλον με αρκετό θόρυβο - υπόγειος χώρος - και 4 πιτσιρίκια να μιλανε δυνατά παραδίπλα - ΕΛΕΟΣ δηλαδη πέτυχα στιγμή) δεν διαπίστωσε κανένα πρόβλημα. Συγνώμη αλλά και εγώ με τόσο εξωτερικό θόρυβο, δεν διαπίστωσα πρόβλημα. Η αντίδραση του ήταν "Θέλεις σίγουρα να το αφήσεις???" - με μεγάλη του έκπληξη.. Του απάντησα ναι, το άφησα και έφυγα.. Συγνώμη, αλλά ήταν αντιμετώπιση αυτή?? Η νομίζουν ότι άλλη δουλειά δεν έχουμε από το να τρέχουμε στο σερβις - ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ - χωρίς λόγο? Συγνώμη για το μεγάλο μου κείμενο αλλά είμαι απογοητευμένος.. Και πραγματικά αν παραλάβω τη συσκευή με ίδιο πρόβλημα τι πρέπει να κάνω?? Δεν μιλάω για τα έξοδα να σταλεί η συσκευή Θεσ/νίκη, να πάει ο αδερφός μου να την παραλάβει, και να μου τη στείλει στη χώρα που μένω.. αυτά πάνε στράφει.. Καμιά συμβουλή παιδιά?      


Τελευταία επεξεργασία από: thunderbill84, 14/02/2017 - 03:21


#2539   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1596 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 14/02/2017 - 08:07

Μιας και μένεις εξωτερικό δεν υπάρχει Apple Store στη χώρα που διαμένεις να το πας και να ξεμπερδεύεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2540   thunderbill84

thunderbill84

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/02/2017 - 08:26

Μιας και μένεις εξωτερικό δεν υπάρχει Apple Store στη χώρα που διαμένεις να το πας και να ξεμπερδεύεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Με επικοινωνία που είχα πριν στείλω το κινητό Ελλάδα, τόσο με την cosmote όσο και με την istorm επειδή η αγορά του κινητού έγινε από Ελλάδα δεν μπορεί παρά μόνο εκεί να γίνει το σερβις ή οτιδήποτε άλλο. Δεν ισχύει αυτό? Η εγγύηση καλύπτεται από όλα τα καταστήματα της Apple στην Ευρώπη? 



#2541   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2017 - 08:35

Με επικοινωνία που είχα πριν στείλω το κινητό Ελλάδα, τόσο με την cosmote όσο και με την istorm επειδή η αγορά του κινητού έγινε από Ελλάδα δεν μπορεί παρά μόνο εκεί να γίνει το σερβις ή οτιδήποτε άλλο. Δεν ισχύει αυτό? Η εγγύηση καλύπτεται από όλα τα καταστήματα της Apple στην Ευρώπη? 

 

Η εγγύηση είναι παγκόσμια οπότε δεν ισχύει αυτό που σου είπαν. Πας σε ένα κατάστημα Apple Store στη χώρα διαμονής σου και καθάρισες. Αν δεν υπάρχει Apple Store πας στον επίσημο reseller. 



#2542   thunderbill84

thunderbill84

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/02/2017 - 08:39

Η εγγύηση είναι παγκόσμια οπότε δεν ισχύει αυτό που σου είπαν. Πας σε ένα κατάστημα Apple Store στη χώρα διαμονής σου και καθάρισες. Αν δεν υπάρχει Apple Store πας στον επίσημο reseller. 

Εντάξει, ταλαιπωρήθηκα άδικα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με συμβούλεψαν λάθος.. Επίσης, σε περιπτώσεις αντικατάστασης γίνεται μόνο αντικατάσταση της συσκευής και όχι ολόκληρης της συσκευασίας έτσι; Να ξέρω αν πρέπει να μου στείλουν όλη τη συσκευασία ή απλά το κινητό..



#2543   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1596 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 14/02/2017 - 09:36

Εννοείτε φίλε μου πως τζάμπα ταλαιπωρήθηκες. Άλλη φορά να το ξέρεις, ναι αν είναι να σου δώσουν ανακατασκευασμένο σου δίνουν μόνο τη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: TXB, 14/02/2017 - 09:38


#2544   thunderbill84

thunderbill84

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/02/2017 - 09:48

Εννοείτε φίλε μου πως τζάμπα ταλαιπωρήθηκες. Άλλη φορά να το ξέρεις, ναι αν είναι να σου δώσουν ανακατασκευασμένο σου δίνουν μόνο τη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ααα μιλάμε για ανακατασκευασμένο ε; Είχα την εντύπωση ότι σου δίνουν καινούργια συσκευή :/



#2545 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 14/02/2017 - 14:07

Ρε παιδιά τη βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Group SMS δεν μπορούμε να στείλουμε από το iPhone ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2546   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2017 - 17:01

Ρε παιδιά τη βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Group SMS δεν μπορούμε να στείλουμε από το iPhone ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://support.appl.../el-gr/HT202724



#2547 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 14/02/2017 - 18:39

https://support.appl.../el-gr/HT202724


Τα έχω δοκιμάσει φίλε μου. Δε μου δουλεύει. Δε μου κάνει ονομασία ομάδας όπως γράφει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2548   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2017 - 20:49

Τα έχω δοκιμάσει φίλε μου. Δε μου δουλεύει. Δε μου κάνει ονομασία ομάδας όπως γράφει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

κανει κανονικα απλα το κανει μονο αν ειναι imessage group και οχι αν ειναι SMS



#2549   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 14/02/2017 - 21:36

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...

 

Θυμάμαι ότι όταν πήρα το iPhone και άνοιγα την κάμερα, η λειτουργία Live ήταν ενεργοποιημένη by default...

Δε θυμάμαι σε ποιο topic (ή σελίδα του παρόντος) κάποιος είπε ότι με τα επόμενα firmware θα "θυμάται" ή θα είναι από default απενεργοποιημένο το live...

 

Απλά επειδή τώρα χρειάστηκε να βγάλω μια φωτογραφία, το θυμήθηκα και είπα να ρωτήσω...

Απλά μου την σπάει να είναι ενεργό από προεπιλογή... (βασικά είναι ένα feature που προσωπικά μου είναι άχρηστο)



#2550   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12891 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2017 - 21:41

Ούτε ένα δεύτερο δεν χρειάζεται για το απενεργοποιήσεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες