Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2731   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/05/2017 - 15:23

H Document/InfoQuest σε χαιρετάνε :P

Με το hissing δεν εχω καταλάβει κάτι... το τιτιτιτιτιτιτι οκ κατάλαβα είναι ξεκάθαρο ότι είναι... το φφφφφφφ όμως είναι hissing ή είναι φυσιολογικός ήχος (ακούγεται ξεκάθαρα σε συνθήκες ησυχίας); Εγώ το άκουσα το φφφφφφφ και στο 5 και απλά πιστεύω γιατί είναι stereo ακούγεται ακόμα πιο πολύ τώρα φυσιολογικά. Έτσι και αλλιώς το φφφφφ δεν είναι ήχος από τον επεξεργαστή, κάνω λάθος;

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 05/05/2017 - 15:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2732   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/05/2017 - 15:46

Οσο αναφορά το Hiss. Τραβα ενα κανονικό βιντεο και μετα δες το. Υπαρχει καποιο θεμα; Χαλαει το βιντεο; Αν οχι, μη μπεις στη διαδικασία να ασχοληθεις διοτι και αντικατασταση να γινει, θα παρεις ανακατασκευασμένο και μετά αλλα προβληματα θα σε περιμενουν συνθηθως. Πολλες φορες και το ιδιο το Hiss υπάρχει ξανα.
Εαν παλι κανει τρομερο θορυβο, τοτε θα  παιξεις τη ζαριά με την αντικατάσταση. 
Για να μη σχολιάσω την εξυπηρετηρη στα εξουσιοδοτημένα στην Ελλάδα... που τα επιστρεφουν με προικα γρατζουνιές..!

Μονο για τη Document ακουσα καλα λόγια. Αλλα οπως και να χει εγω δε μπορω να εμπιστευτω κανεναν πλεον.



#2733   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/05/2017 - 15:54

Με το hissing δεν εχω καταλάβει κάτι... το τιτιτιτιτιτιτι οκ κατάλαβα είναι ξεκάθαρο ότι είναι... το φφφφφφφ όμως είναι hissing ή είναι φυσιολογικός ήχος (ακούγεται ξεκάθαρα σε συνθήκες ησυχίας); Εγώ το άκουσα το φφφφφφφ και στο 5 και απλά πιστεύω γιατί είναι stereo ακούγεται ακόμα πιο πολύ τώρα φυσιολογικά. Έτσι και αλλιώς το φφφφφ δεν είναι ήχος από τον επεξεργαστή, κάνω λάθος;

Για να καταλάβεις. Υπάρχουν και άλλα Video πιο πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2734   iganiats

iganiats

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2017 - 20:41

Και το δικό μου (7plus) κάνει έναν υψίσυχνο θόρυβο κατά τηνι εγγραφή βίντεο σε ήσυχο περιβάλλον. 

Με τη βοήθεια του  Filmic pro, διαπίστωσα  ότι μόνο όταν χρησιμοποιείται το πίσω μικρόφωνο -αυτό δίπλα από το φακό της κάμερας- εμφανίζεται το πρόβλημα.

 

Επειδή με βολεύει, λόγω δουλειάς, είναι η  isystem είναι αξιόπιστη επιλογή σέρβις?



#2735   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2017 - 00:13

Είναι και αυτοί. Δε θα έχεις κάποιο θέμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2736   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 06/05/2017 - 09:49

Ναι έχουν γίνει αντ/στασεις γι' αυτό το θέμα.

 

Μη πέφτετε στη παγίδα του "φυσιολογικού".. Δεν είναι όταν περνάει και σου μαμάει τα βίντεο.

 

Εννοείται δεν είναι ειδικά σε κάτι τόσο ακριβό όσο ενα Macbook Air, αλλα επειδή με τους Έλλην-άρες ποτέ δε ξέρεις γι αυτο ρώτησα ;)



#2737   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2017 - 12:07

Αν πήγαινες στο κατάστημα που το πήρες, ίσως να 'χες θέμα.

 

Με τα εξουδιοδοτημένα απλά πας και τέλος. Μόνο μακριά απο iStorm.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2738   iganiats

iganiats

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/05/2017 - 14:24

Γνωρίζουμε αν στις τελευταίες παρτίδες έχει εξαληφθεί το πρόβλημα του hissing?

 

Το δικό μου ήταν παραγωγής Νοεμβρίου



#2739   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 06/05/2017 - 14:45

Εγω γιατί νομίζω πως δεν εχει τίποτα κι απλά άκους τον λίγο επεξεργαστή την ώρα που γράφει το τηλέφωνο . Κοινος δεν πρόκειται για πρόβλημα δεν θα το ακούσει ποτέ κανενας στο κόσμο όταν τραβας βίντεο .. Αν θες να κάνεις ταινία θα πάρεις μπουμ και δεν θα ακουστεί στον ήχο ....

Σε απόλυτη και απόλυτα σκοτάδια ...

Γιατί ρε παιδιά δεν χαίρεστε την ζωή σας και ψάχνετε να βρείτε συνέχεια προβλήματα που δεν υπάρχουν ... ;

Γιώργο εγώ πιστεύω πως αν πας και στο απόλυτο τίποτα του διαστήματος θα δεις ότι δεν μπορεί να κάνει play videos της Madona από το YouTube! [emoji13][emoji12]


On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 06/05/2017 - 14:46

@CaLi@


#2740   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/05/2017 - 14:57

Γνωρίζουμε αν στις τελευταίες παρτίδες έχει εξαληφθεί το πρόβλημα του hissing?

 

Το δικό μου ήταν παραγωγής Νοεμβρίου

Συσκευή Μαρτίου είχε θέμα Hissing.

 

Να περιοριστεί, ίσως. Να εξαληφθεί απίθανο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2741   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/05/2017 - 15:15

Εγω γιατί νομίζω πως δεν εχει τίποτα κι απλά άκους τον λίγο επεξεργαστή την ώρα που γράφει το τηλέφωνο . Κοινος δεν πρόκειται για πρόβλημα δεν θα το ακούσει ποτέ κανενας στο κόσμο όταν τραβας βίντεο .. Αν θες να κάνεις ταινία θα πάρεις μπουμ και δεν θα ακουστεί στον ήχο ....

Σε απόλυτη και απόλυτα σκοτάδια ...

Γιατί ρε παιδιά δεν χαίρεστε την ζωή σας και ψάχνετε να βρείτε συνέχεια προβλήματα που δεν υπάρχουν ... ;

Γιώργο εγώ πιστεύω πως αν πας και στο απόλυτο τίποτα του διαστήματος θα δεις ότι δεν μπορεί να κάνει play videos της Madona από το YouTube! [emoji13][emoji12]


On_7+

Κι όμως Σπύρο δεν το παρατήρησα στο απόλυτο τίποτα. Εκεί το επιβεβαίωσα. Το παρατήρησα σε ένα 4Κ βίντεο που είχα τραβήξει έναν δεινόσαυρο (αυτόν που βρυχάται και κουνιέται[emoji13]) στο μουσείο φυσικής ιστορίας στο Λονδίνο τον περασμένο Φεβρουάριο. Έβαλα να το χαζέψω με τα ακουστικά και Ακουγόταν ένα τρίξιμο στο βάθος. Και ξέρεις μετά εγω δεν θέλω και πολυ(λολ), διάβασα εδώ κάποια περιστατικά ρώτησα μετά και αυτο. Ούτε θα τρέξω προς το παρόν στο σέρβις όπως έκανα παλιά και χαλιομουν ούτε τίποτα. Αν δεν πάρω το επόμενο που βγει το Σεπτέμβρη (ναι οκ σας έπεισα[emoji13]) ίσως, λέω, ίσως και να το πάω πριν κλείσει χρόνο να το αλλάξω. Αυτο θα συμβούλευα και στα υπόλοιπα παιδιά εδώ.

Πι.Ες: Μου βγήκε ο καφε από τη μύτη με το απόλυτο τίποτα του διαστήματος.[emoji24]


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#2742   iganiats

iganiats

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/05/2017 - 16:48

Κι όμως Σπύρο δεν το παρατήρησα στο απόλυτο τίποτα. Εκεί το επιβεβαίωσα. Το παρατήρησα σε ένα 4Κ βίντεο που είχα τραβήξει έναν δεινόσαυρο (αυτόν που βρυχάται και κουνιέται[emoji13]) στο μουσείο φυσικής ιστορίας στο Λονδίνο τον περασμένο Φεβρουάριο. Έβαλα να το χαζέψω με τα ακουστικά και Ακουγόταν ένα τρίξιμο στο βάθος. Και ξέρεις μετά εγω δεν θέλω και πολυ(λολ), διάβασα εδώ κάποια περιστατικά ρώτησα μετά και αυτο. Ούτε θα τρέξω προς το παρόν στο σέρβις όπως έκανα παλιά και χαλιομουν ούτε τίποτα. Αν δεν πάρω το επόμενο που βγει το Σεπτέμβρη (ναι οκ σας έπεισα[emoji13]) ίσως, λέω, ίσως και να το πάω πριν κλείσει χρόνο να το αλλάξω. Αυτο θα συμβούλευα και στα υπόλοιπα παιδιά εδώ.

Πι.Ες: Μου βγήκε ο καφε από τη μύτη με το απόλυτο τίποτα του διαστήματος.[emoji24]


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δυστυχώς είναι αρκετά έντονο και σε μένα για να το αγνοήσεις.

 

Τράβηξα βιντεάκια με την κόρη μου και ακουγόταν ξεκάθαρα. Και δε μιλάμε για απόλυτη ησυχία.

Ελπίζω αν το δεχτούν και το αντικαταστήσουν, το νέο είτε να είναι πλήρως απαλλαγμένο ή έστω να είναι όσο γίνεται λιγότερο


Τελευταία επεξεργασία από: iganiats, 06/05/2017 - 16:50


#2743   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/05/2017 - 19:00

Για να καταλάβεις. Υπάρχουν και άλλα Video πιο πίσω.

Σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι... Υπάρχουν 2 ήχοι... το φφφφφφφφφφφφ που ακούγεται από την αρχή και το ττστστστστσττσ που εμφανίζεται μετά από λίγο και είναι προφανώς ο επεξεργαστής δηλαδή το λεγόμενο hissing. Εγώ έχω καταλάβει ότι το φφφφφφφφφφφφφ δεν είναι hissing αλλά φυσιολογικό και πολλοί έχουν μπερδευτεί τρελά... και λόγω του stereo ήχου ακούγεται ακόμα πιο δυνατά στο 7 (σε συνθήκες ησυχίας).


Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 08/05/2017 - 19:01


#2744   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/05/2017 - 19:07

το φφφφφφφφφφφφφ δεν είναι hissing αλλά φυσιολογικό και πολλοί έχουν μπερδευτεί τρελά... και λόγω του stereo ήχου ακούγεται ακόμα πιο δυνατά στο 7 (σε συνθήκες ησυχίας).

Sorry αλλά με τόσα φφφ μου θύμισες αυτό.

 

 

 

Φυσιολογικό πάλι δε το λες. Όπως δεν είναι και το Clicking, όπως δεν είναι τόσα άλλα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 08/05/2017 - 19:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2745   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/05/2017 - 19:09

χαχαχχα καλά έκανες αλλά εγώ θα εμείνω στην άποψη μου επί του φφφφφ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες