Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2791   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/06/2017 - 19:48

Έτσι ακριβώς !

Θεωρώ και πιστεύω πως είναι και λίγο θέμα τύχης . Μην χτυπήσει πουθενά Μ, για 2 λεπτά έβγαλε την θήκη και κάπου ακούμπησε , κτλ , κτλ .

Προς το πάρων μετά από τόσους μήνες το δικό μου το jet έχει κάποιες που δεν τις διακρίνει το μάτι γρατζουνίτσες από φυσιολογική χρήση μπες βγες οι θήκες ..

Διατηρείται σε άψογη κατάσταση παρόλο που είχα και 2 καλες πτώσεις σπάζοντας την οθόνη ! Θα ανεβάσω φωτό με την πρώτη ευκαιρία ! :·)


On_7+

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2792   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/06/2017 - 19:50

Λέγοντας βγάζοντας τις θήκες δεν εννοώ ότι εμφανίζει γρατζουνιές στις γωνίες αλλά στην πλάτη που το αφήνω για λίγο ελεύθερο .

Με τις θήκες δεν έχει τέτοιο θέμα .


On_7+

@CaLi@


#2793   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/06/2017 - 20:35

Εντάξει μπορεί να το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα χωρίς θήκη, αλλά το δικό μου παραμένει σε άριστη κατάσταση μετά από 7 μήνες, κάναδυο σημαδάκια ελάχιστα εμφανή έχει και αυτά μπορεί να είναι και από την ίδια την θήκη (σκόνη κτλ μέσα σε αυτήν).
Η φάση είναι αν το jet black έχει την ίδια αντοχή ή βλέπεις γρατσουνιές ακόμα και από βάλε-βγάλε σε θήκες;

Προσωπικά πάντως είμαι από τους πιο σπασικλες και OCD του φόρουμ πιστεύω, ούτε το ακούμπησα πουθενά ούτε τίποτα. Με θήκη από τότε που το πήρα και μια φορά τη βδομάδα που την έβγαζα για καθάρισμα. Νταξει φυσιολογικό είναι με τον καιρό θα μ πεις κινητό είναι. Δεν αναφέρομαι σε κάτι φοβερό φυσικά, έτσι;; κάποιες θαμπαδες/στίγματα που παρατήρησα στη ματ επιφάνεια κοντά στα κουμπιά έντασης. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2794   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/06/2017 - 20:42

Προσωπικά πάντως είμαι από τους πιο σπασικλες και OCD του φόρουμ πιστεύω, ούτε το ακούμπησα πουθενά ούτε τίποτα. Με θήκη από τότε που το πήρα και μια φορά τη βδομάδα που την έβγαζα για καθάρισμα. Νταξει φυσιολογικό είναι με τον καιρό θα μ πεις κινητό είναι. Δεν αναφέρομαι σε κάτι φοβερό φυσικά, έτσι;; κάποιες θαμπαδες/στίγματα που παρατήρησα στη ματ επιφάνεια κοντά στα κουμπιά έντασης. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Και εγώ μια απ'τα ίδια δυστυχώς..

Από θήκη σε θήκη και μια φορά κάθε λίγες μέρες το βγάζω για καθάρισμα, μέσα σπίτι καμιά φορά χωρίς θήκη (όχι το πετάω από εδώ κι από κει βέβαια) έτσι για την αλλαγή και μετά ξανά μέσα.

Απλά έλεγα μιας και σκέφτομαι σε αλλαγή με 7plus και για να μην πάρω πάλι το ίδιο χρώμα, μην έχουμε γρατσουνιές και χτυπήματα στο jet black μόνο και μόνο από τις αλλαγές στις θήκες..

Τέσπα 50-50 είμαι σε matte-jet, θα το σκεφτώ...

Thank για τις απαντήσεις!



#2795   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/06/2017 - 20:42

Προσωπικά πάντως είμαι από τους πιο σπασικλες και OCD του φόρουμ πιστεύω, ούτε το ακούμπησα πουθενά ούτε τίποτα. Με θήκη από τότε που το πήρα και μια φορά τη βδομάδα που την έβγαζα για καθάρισμα. Νταξει φυσιολογικό είναι με τον καιρό θα μ πεις κινητό είναι. Δεν αναφέρομαι σε κάτι φοβερό φυσικά, έτσι;; κάποιες θαμπαδες/στίγματα που παρατήρησα στη ματ επιφάνεια κοντά στα κουμπιά έντασης. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Ξέρεις με τον νόμο του Νεύτωνα και του μέρφη μαζί, αλλά και με το σύμπαν να συνωμοτεί εναντίων σου...

Ίσως όλα αυτά που παθαίνεις να φταίνε που είσαι σπασικλας, ΟCD κτλ κτλ .. [emoji23][emoji23]

Διασκέδασε το κινητό σου και σταμάτα να βλέπεις θα θαμπά κουμπιά και ότι τι άλλο !

Εκτός και αν η πάθηση είναι παθολογική !! [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


On_7+

@CaLi@


#2796   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/06/2017 - 20:45

Όλοι το προσέχουμε όσο μπορούμε . Αλλά δεν θα πεθάνουμε για δάυτο ..




On_7+

@CaLi@


#2797   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 22/06/2017 - 21:36

Παιδιά εγω έχω το jet black. Γενικά να ξέρετε μικρά σημάδια θα εμφανιστούν και δε θα ξέρετε από που ήρθαν. Έχω δοκιμάσει πολλών ειδών προστασίας και μου αρέσουν τα skins διότι το κινητό είναι ελαφρύ και η εμφάνιση του παραμένει καλή. Είχα μια πτώση σε πλακάκι ενώ φορούσε μόνο το skin και δεν έπαθε τίποτα. Κανένα σημάδι. Συνολικά είναι μια καλή λύση και προφανώς δε περνάει σκόνη στη πλάτη...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 22/06/2017 - 21:36


#2798   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2017 - 21:43

Εγώ το έδωσα πήρα rose gold και καθάρισα ωραίο το jet black αλλά πολύ άγχος και δεν υπάρχει λόγος

#2799   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/06/2017 - 23:08

Όλοι το προσέχουμε όσο μπορούμε . Αλλά δεν θα πεθάνουμε για δάυτο ..




On_7+

Σπύρο δεν είπα ότι θα πεθάνω ρε φίλε, απλά με χαλάει και αναφέρω ότι και το ματ κάνει ποσό μάλλον το γυαλιστερό... Τώρα όλα τα αλλά περί νόμου του Νεύτωνα και περί συνομωσίας του σύμπαντος κλπ εγώ προσωπικά δεν τα πιστεύω. Σιγά μην ασχοληθεί το σύμπαν και συνομοτησει για να κάνει γρατζουνιά στο δικό μου το κινητο[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2800   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/06/2017 - 23:27

Σπύρο δεν είπα ότι θα πεθάνω ρε φίλε, απλά με χαλάει και αναφέρω ότι και το ματ κάνει ποσό μάλλον το γυαλιστερό... Τώρα όλα τα αλλά περί νόμου του Νεύτωνα και περί συνομωσίας του σύμπαντος κλπ εγώ προσωπικά δεν τα πιστεύω. Σιγά μην ασχοληθεί το σύμπαν και συνομοτησει για να κάνει γρατζουνιά στο δικό μου το κινητο[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Βρε σίγουρα σου λέω ...


Κάποτε μικρός που ήμουν , μου είπε ένα πράγμα ο νονός μου ..

Αυτό που φοβάσαι περισσότερο θα σου συμβεί γιατί με έβλεπε ότι φοβόμουν τις λαμαρίνες που σηκώσαμε μην κοπώ..

Τότε δεν έδωσα σημασία μέχρι κόπηκα άσχημα στην λαμαρίνα όπως δουλεύαμε που τόσο την φοβόμουν . Φιλαράκι εδώ άρρωστος με το αμαξι μην πάθει γρατζουνιά μην το ένα μην το άλλο και δεν το δίνει Ουτε καν στα πάρκινγκ να το παρκάρουν . Μια φορά τον έδωσε προχτές το απόγευμα σε γάμο και του το γυρίσανε χτυπημένο !![emoji23][emoji23]

Ρε δεν το έχω πάθει ποτέ και το δίνω συνέχεια .

Λοιπόν θες δεν θες το σύμπαν συνωμοτεί και άστα αυτά!!! [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Τόσες τούμπες και με σπασμενες οθονες και δεν έχει γρατζουνιά από αυτές και εσυ δεν ξέρεις καλά καλά πως έγινε σε μια στιγμή .

Αυτό εννοώ με το δεν θα πεθάνουμε . Μην το σκέφτεσαι και όλα καλά θα πάνε !

Για σκέψου το ![emoji848]


On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 22/06/2017 - 23:27

@CaLi@


#2801   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/06/2017 - 23:34

Το κινητό μου πρέπει να ειναι άψογο, αψεγάδιαστο, χωρίς κανένα σημαδάκι. Έλεος δεν θα κυκλοφορούμε με σημαδεμένο κινητό...Με το που παρατηρήσω έστω και υποψία γρατζουνιάς το πουλάω αμεσως κι αγοράζω το ίδιο σφραγισμένο κι ας χάσω 100-200€ απο το παρεδωσε.



#2802   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/06/2017 - 00:00

Το κινητό μου πρέπει να ειναι άψογο, αψεγάδιαστο, χωρίς κανένα σημαδάκι. Έλεος δεν θα κυκλοφορούμε με σημαδεμένο κινητό...Με το που παρατηρήσω έστω και υποψία γρατζουνιάς το πουλάω αμεσως κι αγοράζω το ίδιο σφραγισμένο κι ας χάσω 100-200€ απο το παρεδωσε.


Έτσι πες τα !!! Και 300 και 400 !!
Τι λέμε τώρα !!![emoji1]

036fc46e45b47c0869b2c39741f03f45.jpg

68ae5b07d3ea91acd285da090f23842a.jpg

a31357dd6906843ad276f79fd3a99314.jpg

5ca87e7c49e92b38c7871f1c0bc3ebca.jpg

79e6bfdb89b296ffb61c8ac499f19f91.jpg

b4f70fc84bbf41656653b60c962a57f0.jpg


On_7+

@CaLi@


#2803   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2017 - 00:06

Το κινητό μου πρέπει να ειναι άψογο, αψεγάδιαστο, χωρίς κανένα σημαδάκι. Έλεος δεν θα κυκλοφορούμε με σημαδεμένο κινητό...Με το που παρατηρήσω έστω και υποψία γρατζουνιάς το πουλάω αμεσως κι αγοράζω το ίδιο σφραγισμένο κι ας χάσω 100-200€ απο το παρεδωσε.

επιτελους μια σοβαρη αποψη.



#2804   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/06/2017 - 00:10

επιτελους μια σοβαρη αποψη.


[emoji23][emoji24][emoji23]


On_7+

@CaLi@


#2805   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2017 - 06:49

Τα γράμματα πίσω έχουν σβηστεί Σπύρο στις φωτό ;από το καθάρισμα ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες