Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2821   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/06/2017 - 18:01

Καλησπέρα, πόσες ώρες κρατάει η μπαταρία του iphone 7 με μέτρια χρήση (μέτρια εννοώντας οχι πολλά games κλπ)? Αξίζει να το πάρω ή να περιμένω καλύτερα για το 7s 8?


Ποσα χρηματα διαθετεις και ποσο αμεσα το θες;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2822   qwerty1

qwerty1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2017 - 18:27

Ποσα χρηματα διαθετεις και ποσο αμεσα το θες;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Διαθέτω όσα χρειάζονται για την αγορά του 7/7plus.Όσο για το χρόνο εως αρχές αυγούστου.Όμως αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μάθω περισσότερα για τη μπαταρία του iphone 7.Εαν με την έλευση του 7s ή του 8 αυξηθεί η μπαταρία του η ακόμα και αν μειωθεί ο χρόνος φόρτισης μήπως είναι καλύτερα να περιμένω?Ευχαριστώ.



#2823   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/06/2017 - 19:11

Διαθέτω όσα χρειάζονται για την αγορά του 7/7plus.Όσο για το χρόνο εως αρχές αυγούστου.Όμως αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μάθω περισσότερα για τη μπαταρία του iphone 7.Εαν με την έλευση του 7s ή του 8 αυξηθεί η μπαταρία του η ακόμα και αν μειωθεί ο χρόνος φόρτισης μήπως είναι καλύτερα να περιμένω?Ευχαριστώ.


Αν δε σε απασχολει η αυτονομια παρε ενα 7plus τωρα που εχει πεσει και η τιμη. Η αυτονομια των iphone ειναι πανω κατω η ιδια καθε χρονο. Πχ το 6s εχει αυτονομια περιπου ιδια με το 7αρι, μιλωντας για καινουρια. Γενικα εγω θα περιμενα τα επομενο μοντελο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#2824   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2017 - 22:52

Καθόλου καλή περίοδος αγοράς, όταν ξέρεις ότι από Σεπτέμβριο θα πέσει και η τιμή του iphone, συν ότι με τα ίδια χρήματα που θα δώσεις τώρα θα μπορείς να αγοράσεις και το iphone 7s. Εάν δεν είναι πρόβλημα το χρηματικό πάρε το 7+. Τα τωρινά μοντέλα δεν φημίζονται για τον γρήγορο χρόνο φόρτισης, από την άλλη η διάρκεια μπαταρίας για άλλους φτάνει για άλλους όχι. Παράδειγμα παίζεις ένα παιχνίδι και στα 30 λεπτά πας 50% και με κάποιο άλλο είσαι ακόμα στο 80%.



#2825   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/06/2017 - 23:00

Διαθέτω όσα χρειάζονται για την αγορά του 7/7plus.Όσο για το χρόνο εως αρχές αυγούστου.Όμως αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μάθω περισσότερα για τη μπαταρία του iphone 7.Εαν με την έλευση του 7s ή του 8 αυξηθεί η μπαταρία του η ακόμα και αν μειωθεί ο χρόνος φόρτισης μήπως είναι καλύτερα να περιμένω?Ευχαριστώ.

Περίμενε το 7s.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2826   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/06/2017 - 04:27

Διαθέτω όσα χρειάζονται για την αγορά του 7/7plus.Όσο για το χρόνο εως αρχές αυγούστου.Όμως αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μάθω περισσότερα για τη μπαταρία του iphone 7.Εαν με την έλευση του 7s ή του 8 αυξηθεί η μπαταρία του η ακόμα και αν μειωθεί ο χρόνος φόρτισης μήπως είναι καλύτερα να περιμένω?Ευχαριστώ.


Λέγοντας να αυξηθεί τι εννοείς ;;



On_7+

@CaLi@


#2827   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/06/2017 - 08:30

Εχω ενα θεμα με τον χωρο αποθήκευσης στο 7+.Ειναι 32Gb και μπηκα να δω τι υπολοιπο χωρου εχω και οπως βλεπετε στα μηνυματα εχω 39,99gb!!!!Πως γινεται αυτο??Εσβησα ολα τα μηνυματα που ειχα αλλα παλι τα ιδια.Πως γινεται διαγραφη ρε παιδια? 

 

 

κανε  ένα redoot και τσέκαρε ξανά .

Εκανα 3 φορες αλλα δεν αλλαξε κατι.



#2828   qwerty1

qwerty1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2017 - 08:52

Λέγοντας να αυξηθεί τι εννοείς ;;



On_7+

Εννοώ την αύξηση της χωρικότητας της μπαταρίας του iphone 8 σύμφωνα με φήμες πάντα. https://www.macrumor...8/#battery_life



#2829   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/06/2017 - 09:16

Εννοώ την αύξηση της χωρικότητας της μπαταρίας του iphone 8 σύμφωνα με φήμες πάντα. https://www.macrumor...8/#battery_life


Μάλιστα και ίσως οι χρόνοι να αυξηθούν . Κατά την γνώμη μου όχι και πολύ πάντως . Δεν θα είναι η διαφορά μεγάλη πιστεύω . Ίσως ευαίσθητα καλύτερα ..

Πάντως αν θες να δουλέψεις στο τηλέφωνο έχοντας το όλη μέρα στα χέρια τουλάχιστον το Plus, βγάζει μια μερα .

Το διαπίστωσα που είμαι χωρίς υπολογιστές κτλ 20 μέρες τώρα σε προσωρινό σπίτι μέχρι να πάω στο δικό μου επιτέλους τέλος της εβδομάδας λόγο μετακόμισης και το έχω λιώσει το τηλέφωνο .

Τώρα τι διάφορες θα δούμε στο νέο βλέποντας και περιμένοντας .


On_7+

@CaLi@


#2830   qwerty1

qwerty1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2017 - 09:24

Μάλιστα και ίσως οι χρόνοι να αυξηθούν . Κατά την γνώμη μου όχι και πολύ πάντως . Δεν θα είναι η διαφορά μεγάλη πιστεύω . Ίσως ευαίσθητα καλύτερα ..

Πάντως αν θες να δουλέψεις στο τηλέφωνο έχοντας το όλη μέρα στα χέρια τουλάχιστον το Plus, βγάζει μια μερα .

Το διαπίστωσα που είμαι χωρίς υπολογιστές κτλ 20 μέρες τώρα σε προσωρινό σπίτι μέχρι να πάω στο δικό μου επιτέλους τέλος της εβδομάδας λόγο μετακόμισης και το έχω λιώσει το τηλέφωνο .

Τώρα τι διάφορες θα δούμε στο νέο βλέποντας και περιμένοντας .


On_7+

Με παρόμοια χρήση σαν αυτή που έκανες το 7 δεν κρατάει ουτε μέρα ε?



#2831   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/06/2017 - 09:38

Με παρόμοια χρήση σαν αυτή που έκανες το 7 δεν κρατάει ουτε μέρα ε?


Μέρα ; Με τίποτα πιστεύω . Όπως και να το κάνεις είναι πιο μικρή η μπαταρία .

Εδώ και το Plus κανα δυο μέρες χρειάστηκε την μπαταρία για φόρτιση . .

Αλλά μιλάμε για χρήση, όχι αστεία .

Για 10 ώρες περίπου και 14 15 ώρες αναμονή . Τα έχει δει όλα ! :·)


On_7+

@CaLi@


#2832   qwerty1

qwerty1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2017 - 09:55

Μέρα ; Με τίποτα πιστεύω . Όπως και να το κάνεις είναι πιο μικρή η μπαταρία .

Εδώ και το Plus κανα δυο μέρες χρειάστηκε την μπαταρία για φόρτιση . .

Αλλά μιλάμε για χρήση, όχι αστεία .

Για 10 ώρες περίπου και 14 15 ώρες αναμονή . Τα έχει δει όλα ! :·)


On_7+

Χμμμμ κατάλαβα.Μια τελευταία ερώτηση.Το μέγεθος του 5.5' πόσο εύκολα συνηθίζεται?Γιατί εγώ έχω μείνει με ένα παλιό 5s και η αλήθεια είναι οτι είναι αρκετά χρηστικό ως προς το μέγεθος, χρήση ενός χεριού,στην τσέπη δεν υπάρχει πρόβλημα.



#2833   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/06/2017 - 10:31

Χμμμμ κατάλαβα.Μια τελευταία ερώτηση.Το μέγεθος του 5.5' πόσο εύκολα συνηθίζεται?Γιατί εγώ έχω μείνει με ένα παλιό 5s και η αλήθεια είναι οτι είναι αρκετά χρηστικό ως προς το μέγεθος, χρήση ενός χεριού,στην τσέπη δεν υπάρχει πρόβλημα.


Κοιτά και εγώ από το 5S πήγα στο 6Plus .

Μόλις χαζέψεις την οθόνη τότε ξεχνάς το μέγεθος. Προσωπικά δεν μου πήρε πολύ χρόνο, μου έκανε τότε εντύπωση η αλλαγή της οθόνης εγκλιματίστηκα γρήγορα με το με το μέγεθος και άρχιζα να βρίσκω λύσεις στο πως να χειρίζομαι εύκολα .

Από την στιγμή που με 2 ταπ συνεχόμενα στο Touch ID κατεβαίνει η οθόνη γίνεται πολύ χρηστικό και σιγά σιγά το συνηθίζεις στο χέρι σου . Πιο εύκολα αν είναι και κάπως φυσιολογικό όχι πολύ μικρό γιατί τότε θα σου φανεί μεγάλο, αν και έχω δει πολλές κοπέλες με κάτι χεράκια να το παίζουν στα δάχτυλα .

Πιστεύω συνήθεια είναι ..

Στην τσέπη δεν με ενοχλείσαι ποτέ .


On_7+

@CaLi@


#2834   johnjk

johnjk

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2017 - 11:53

Συγγνωμη που γραφω εδω αλλα δεν βρισκω με τιποτα πως να ανοιξω καινουργιο θεμα... θελω να μαθω αν στην Ελλαδα εχουμε κανεναν που να βαζει φωτιζομενο μηλο σε iphone.


Τελευταία επεξεργασία από: johnjk, 27/06/2017 - 11:53


#2835   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/06/2017 - 18:11

Κοιτά και εγώ από το 5S πήγα στο 6Plus .

Μόλις χαζέψεις την οθόνη τότε ξεχνάς το μέγεθος. Προσωπικά δεν μου πήρε πολύ χρόνο, μου έκανε τότε εντύπωση η αλλαγή της οθόνης εγκλιματίστηκα γρήγορα με το με το μέγεθος και άρχιζα να βρίσκω λύσεις στο πως να χειρίζομαι εύκολα .

Από την στιγμή που με 2 ταπ συνεχόμενα στο Touch ID κατεβαίνει η οθόνη γίνεται πολύ χρηστικό και σιγά σιγά το συνηθίζεις στο χέρι σου . Πιο εύκολα αν είναι και κάπως φυσιολογικό όχι πολύ μικρό γιατί τότε θα σου φανεί μεγάλο, αν και έχω δει πολλές κοπέλες με κάτι χεράκια να το παίζουν στα δάχτυλα .

Πιστεύω συνήθεια είναι ..

Στην τσέπη δεν με ενοχλείσαι ποτέ .


On_7+

ειναι ολα θεμα συνηθειας, εμενα στην τσεπη δεν με βολευει ευκολα το plus...θα το γουσταρα...ισως κανω την αλλαγη σε 7plus... αλλα ΑΝ το 8αρι ειναι σε μεγεθος απλου και ολο οθονη...θα ειναι ακομα καλυτερα :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες