Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   makismakis2004

makismakis2004

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2016 - 23:28

Ας είχα το τηλέφωνο στα χέρια μου και ας είχα και όλα τα άλλα features !!! 

Eμείς ακόμα αναμένουμε.... 

Καλό θα ήταν να ποστάρετε κανένα νέο και εντυπώσεις παρά να μιλάτε όλο για τα κατά του τηλεφώνου έλεος !!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   ftptuned

ftptuned

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/10/2016 - 23:31

Και εγώ δεν το πίστευα αλλά το είδα και σε συσκευές 2 φίλων,τους οποίους δεν τους απασχολεί και θα τα αφήσουν έτσι.
Εγώ πλέον δεν υπάρχει περίπτωση να το πιάσω στα χέρια μου και να μην το τσεκάρω αν το κάνει,και δυστυχώς δεν αλλάζει κάτι.
Το χειρότερο είναι ότι θα μου πάρει αρκετό καιρό να έρθει άλλη συσκευή,και φοβάμαι ότι πάλι το ίδιο θα μου τύχει.....[emoji17]

Τι να πώ ... ελπίζω να μη μου τύχει στο δικό μου γιατί είναι τρομερό gate και δεν υπαρχει περίπτωση να το κρατησω άμα μου τύχει .

Για μένα είναι πολυ σοβαρό.

Άρε θεικο 6s Plus ... προσωπικά μακραν το καλύτερο κινητό χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ πρόβλημα σε σχέση με τους προκατοχους του που όλο και κατι είχαν.



#303   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/10/2016 - 23:32

Υπομονή φιλαράκι!
Όταν με το καλό παραλάβεις θα εκπλαγείς!!
Είναι πράγματι τόσο καλό που σκέφτηκα να το κρατήσω και ας κάνει κλικ η οθόνη!
Εύχομαι να έρθει γρήγορα και η δίκη σου σειρά.
Και να αναφέρω και ένα νέο για την συσκευή,μετά από 1 βδομάδα με το τζετ μπλακ χωρίς θήκη (μην βαράτε!!δεν έχει έρθει ακόμα η θήκη μου!!) παρατήρησα πως είναι πολύ πιο ανθεκτικό από ότι περίμενα,εκτός από την περιοχή της κεραίας.εκει και μόνο εκεί,παρουσιάζει σημάδια "αράχνης" το φινίρισμα του jet black και είναι πραγματικά πολύ ευαίσθητο,αφού βάλε βγάλε στην τσέπη μόνο προκάλεσε "αράχνη" στο σημείο.
Μην νομίζετε ότι φαίνεται έντονα.μονο κάτω από λάμπα και υπό γωνία.
Τώρα που το έμαθα,στο καινούργιο θα του βάλω την θήκη (μάλλον θα προλάβει την συσκευή αυτή την φορά) την στιγμή που βγει από το κουτί!

Τελευταία επεξεργασία από: stelios256, 10/10/2016 - 23:39


#304   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2016 - 23:46

Παιδιά καλησπέρα. Παρελαβα απο την θεια απο βοστωνη το iphone7 plus που ειχα παραγγειλει μεσω apple.com και επιλογη tmobile σκετη συσκευη. Το αναψα και μου λεει οτι για να ολοκληρωθει η ενεργοποιηση του iphone πρεπει να καλεσω την tmobile απο αλλο τηλεφωνο και να τους πω το imei και το iccid της νεας sim! Τι παιζεται; Τι κανω;

 

Kανεις μια βοηθεια; Πρεπει να κανω κατι; Η το αφηνω ετσι; Κλησεις δεχομαι και κανω παντως...



#305   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2016 - 00:06

Kανεις μια βοηθεια; Πρεπει να κανω κατι; Η το αφηνω ετσι; Κλησεις δεχομαι και κανω παντως...

Βάλε την δικιά σου ελληνική sim



#306   ftptuned

ftptuned

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/10/2016 - 00:19

Kανεις μια βοηθεια; Πρεπει να κανω κατι; Η το αφηνω ετσι; Κλησεις δεχομαι και κανω παντως...

Καταρχάς καλως το δέχτηκες (επιτέλους) το 7  :)

Βάζεις την δικιά σου κάρτα και απλά κάνεις ενεργοποίηση απο την ελληνική ... τόσο απλά.

Περιμένουμε εντυπώσεις φίλε.

(τελικα πως το έφερε η θεία σου ?)



#307   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2016 - 01:17

Ευχαριστω παιδια. Οκ ενεργοποιηθηκε βαζοντας την σιμ της vodadone. Πρωτες εντυπωσεις, μου φαινεται κουμουτσα ρε παιδια! Τεραστιο! Ειναι το πρωτο plus που παιρνω και το νιωθω καπως μεγαλο και βαρυ. Κατα τα αλλα απιστευτη ταχυτητα στα παντα, ηρθε με 10.0.2 πανω, εκανα restore απο backup για πλακα και τα επανεφερα ολα οσα ηθελα μπαμ μπαμ. Καλυτερη φωτεινοτητα απο το 6s που εχω δίπλα του, πιο γρηγορο και με καλυτερη φωτογραφικη νομιζω. Η χωρητικοτητα ειναι 121gb απο 128αρι που ειναι το μοντελο. Home button touch id τελειο με τη δονηση, το νιωθεις τελεια!

Αυτα σαν πρωτες σκεψεις...

Η θεια μου το εφερε χυμα σφραγισμενο μεσα στην βαλιτσα!

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 11/10/2016 - 01:18


#308   chrissiak96

chrissiak96

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/10/2016 - 02:07

guys το clicking από πιο σημείο πρέπει να ακούγεται? 



#309   chrissiak96

chrissiak96

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/10/2016 - 02:08

εγώ όταν το πιέζω στο πίσω μέρος υπάρχει κάτι σαν κενό προς τα κάτω και μπαίνει μέσα και κάνει clock κοντά στην μπαταρία αυτό είναι?



#310   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1030 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 11/10/2016 - 08:17

Βαλτε το σε μια θηκη , σταματηστε να το " ζουπατε " δεξια - αριστερα - πανω - κατω , κι χαρειτε το ! ειναι οτι καλυτερο εχει βγει ποτε ! 



#311   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2016 - 09:22

Εγώ ακόμα τίποτα [emoji849][emoji19][emoji848][emoji15]

#312   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/10/2016 - 09:42

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να αγοράσω το 7 αλλά θα ήθελα την γνώμη κάποιου που γνωρίζει. Εάν αποθήκευσω κάποια βίντεο πχ από YouTube υπάρχει κάποιο Bluetooth ώστε να μπορώ κα άκου off line μουσική την ώρα που το φορτίσω;ανταπτορες έχουν κυκλοφορήσει;ευχαριστω προκαταβολικά.

#313   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/10/2016 - 10:06

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να αγοράσω το 7 αλλά θα ήθελα την γνώμη κάποιου που γνωρίζει. Εάν αποθήκευσω κάποια βίντεο πχ από YouTube υπάρχει κάποιο Bluetooth ώστε να μπορώ κα άκου off line μουσική την ώρα που το φορτίσω;ανταπτορες έχουν κυκλοφορήσει;ευχαριστω προκαταβολικά.

περιμενω αυτο :)

 

https://www.kickstar...7-at-the-same-t



#314   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/10/2016 - 10:15

περιμενω αυτο :)
 
https://www.kickstar...7-at-the-same-t

μεχρι τότε τι κάνουμε;δεν υπάρχει Bluetooth;άραγε κάνει την λειτουργία αυτή ή είναι μόνο για ομιλία;

#315   Nomes

Nomes

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gbenardos

Δημοσίευση 11/10/2016 - 10:26

Παιδιά το δικό μου ευτυχώς δεν έχει κανένα πρόβλημα. ΟΜΩΣ, δύο φορές που άνοιξα το camera app κόλησε το app. Βγήκα και ξαναμπήκα και όλα οκ. Είμαι από τους τυχερούς από ότι καταλαβαίνω που ούτε clicking έχω ούτε hissing ούτε τίποτα. Από το 5αρι που πήγα έχω να πω τα εξής:

-ΤΕΡΑΣΤΙΟ(αλλά ελπίζω ότι συνιθήζεται)

-εκπληκτική οθόνη

-ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ(ο βασικός λόγος που το αγόρασα)

-Φωτογραφική δεν μπορώ να πω για τα χρώματα γιατί έχω αχρωματοψία, αλλά σε νυχτερινή λήψη είναι εξαιρετικό.

 

Το απλό μαύρο με έχει πωρώσει τόσο που σκέφτομαι να το κρατήσω χωρίς θήκη. Πρόβλημα τα ακουστικά γιατί έχω συνηθίσει να το φορτίζω στο αυτοκίνητο και να ακούω spotify ταυτόχρονα.

 

Αυτά από εμένα προς στιγμήν.   



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες