Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:14

Επιτέλους παρέλαβα κ εγω.

Η συσκευή άψογη χωρίς τριξίματα κλικαρισματα κτλ ούτε κάποιο θεμα με την κάμερα που κολλάει σε μερικούς ( αυτο λογικά θα ειναι θεμα software)

Μετάβαση απο 6 plus κ αυτο που εχω να πω ειναι ότι η συσκευή απλά πετάει.
Το home button το συνηθίζεις στο πρώτο πεντάλεπτο.
Ήχος απίστευτος.
Καλύτερο σε όλους τους τομείς σε σχέση με το 6 plus.
Μεχρι στιγμής δεν εχω βρει κατι να με χαλάσει.
Στο μονο που δεν είδα διαφορα ειναι στην οθόνη αλλα ακομα δεν εκανα σύγκριση κάτω απο τον ηλιο.

Δεν ξερω αν αξίζει μετάβαση απο το 6s plus αλλα απο το 6 αξίζει 100%.






4a64803f088a90a2d59f06a0817ac835.jpg1d0d7a72f00368cc2bae0c28fdb67eeb.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μεγειά λοιπόν, καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο να είναι...

Hissing δεν έχεις ?  :P

 

Ένα μικρό update στις εντυπώσεις από εμένα.

Δύο μικρά θεματάκια αντιμετωπίζω. Το ένα έχει να κάνει με τα μηνύματα, που αργουν να φύγουν και χρειάζομαι κάποιες φορές 1-2 προσπάθειες για να αποσταλλούν. Πιθανόν να είναι του ios10 το θέμα.

 

Το δεύτερο είναι η έλλειψη 3.5mm jack. Ναι μεν ήμουν υπέρμαχος της αλλαγής αυτής γιατί μας πάει στο μέλλον, εξέλιξη τεχνολογίας, μπλα μπλα μπλα και πιθανόν να είναι οκ για μια μέση χρήση, αλλά όταν έχω το κινητό δίπλα στον υπολογιστή μου να φορτίζει από usb και αναγκάζομαι κάθε λίγο να βγάζω τη φόρτιση για να βάλω τα ακουστικά, ώστε να απαντήσω στις πολλές κλήσεις που απαιτεί η δουλειά μου, έχω πρόβλημα.

 

Γίνεται σπαστικό. Σε οδηγεί σε bluetooth ακουστικά ή ανταπτοράκι με 2 lighting. Δε βλέπω να το γλυτώνω. Όποιος έχει δει κάποια εναλλακτική, εκτός της belkin, θα με υποχρέωνε αν με ενημέρωνε. :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:17

Μεγειά λοιπόν, καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο να είναι...
Hissing δεν έχεις ? :P

Ένα μικρό update στις εντυπώσεις από εμένα.
Δύο μικρά θεματάκια αντιμετωπίζω. Το ένα έχει να κάνει με τα μηνύματα, που αργουν να φύγουν και χρειάζομαι κάποιες φορές 1-2 προσπάθειες για να αποσταλλούν. Πιθανόν να είναι του ios10 το θέμα.

Το δεύτερο είναι η έλλειψη 3.5mm jack. Ναι μεν ήμουν υπέρμαχος της αλλαγής αυτής γιατί μας πάει στο μέλλον, εξέλιξη τεχνολογίας, μπλα μπλα μπλα και πιθανόν να είναι οκ για μια μέση χρήση, αλλά όταν έχω το κινητό δίπλα στον υπολογιστή μου να φορτίζει από usb και αναγκάζομαι κάθε λίγο να βγάζω τη φόρτιση για να βάλω τα ακουστικά, ώστε να απαντήσω στις πολλές κλήσεις που απαιτεί η δουλειά μου, έχω πρόβλημα.

Γίνεται σπαστικό. Σε οδηγεί σε bluetooth ακουστικά ή ανταπτοράκι με 2 lighting. Δε βλέπω να το γλυτώνω. Όποιος έχει δει κάποια εναλλακτική, εκτός της belkin, θα με υποχρέωνε αν με ενημέρωνε. :)


Δεν το τσέκαρα ακομα,θα τραβήξω ένα βιντεο πιο μετά και θα το ανεβάσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#333   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:19

Ρε παιδιά. Όλοι εσεις που λέτε οτι εχετε το πρόβλημα με το hissing, το έχω απορία, είστε οι επόμενοι Αγγελοπουλοι; γιατί ο βουβός κινηματογράφος έχει πεθάνει χρόνια τώρα.

Να πέρναγε σε βιντεο με ηχο, να καταλάβω οτι ειναι πρόβλημα. Αλλά σε πληρη ησυχία κλεισμένοι σε ενα δωμάτιο τραβάτε βιντεο;
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#334   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:20

Μεγειά λοιπόν, καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο να είναι...
Hissing δεν έχεις ? :P

Ένα μικρό update στις εντυπώσεις από εμένα.
Δύο μικρά θεματάκια αντιμετωπίζω. Το ένα έχει να κάνει με τα μηνύματα, που αργουν να φύγουν και χρειάζομαι κάποιες φορές 1-2 προσπάθειες για να αποσταλλούν. Πιθανόν να είναι του ios10 το θέμα.

Το δεύτερο είναι η έλλειψη 3.5mm jack. Ναι μεν ήμουν υπέρμαχος της αλλαγής αυτής γιατί μας πάει στο μέλλον, εξέλιξη τεχνολογίας, μπλα μπλα μπλα και πιθανόν να είναι οκ για μια μέση χρήση, αλλά όταν έχω το κινητό δίπλα στον υπολογιστή μου να φορτίζει από usb και αναγκάζομαι κάθε λίγο να βγάζω τη φόρτιση για να βάλω τα ακουστικά, ώστε να απαντήσω στις πολλές κλήσεις που απαιτεί η δουλειά μου, έχω πρόβλημα.

Γίνεται σπαστικό. Σε οδηγεί σε bluetooth ακουστικά ή ανταπτοράκι με 2 lighting. Δε βλέπω να το γλυτώνω. Όποιος έχει δει κάποια εναλλακτική, εκτός της belkin, θα με υποχρέωνε αν με ενημέρωνε. :)


Καταρχας σταματησα εκει που λες οτι φορτιζεις μεσω pc. Θελει κανα 2 μερες να φορτισει. Βαλτο στη πριζα με φορτιστη iPad να δεις ασπρη μερα.

#335   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:40

Ρε παιδιά. Όλοι εσεις που λέτε οτι εχετε το πρόβλημα με το hissing, το έχω απορία, είστε οι επόμενοι Αγγελοπουλοι; γιατί ο βουβός κινηματογράφος έχει πεθάνει χρόνια τώρα.

Να πέρναγε σε βιντεο με ηχο, να καταλάβω οτι ειναι πρόβλημα. Αλλά σε πληρη ησυχία κλεισμένοι σε ενα δωμάτιο τραβάτε βιντεο;

Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά είναι σπαστικό να υπάρχει αυτό. Περνάει λίγο και στις κλήσεις αν δεν έχεις ακουστικά.

Ναι μεν να μη γίνουμε υποχόνδριοι και να μας ενοχλεί το παραμικρό, συμφωνώ μαζί σου, αλλά να λέμε και τα στραβά.

 

Καταρχας σταματησα εκει που λες οτι φορτιζεις μεσω pc. Θελει κανα 2 μερες να φορτισει. Βαλτο στη πριζα με φορτιστη iPad να δεις ασπρη μερα.

Κακώς σταμάτησες εκεί, δεν εχει σχέση αυτό που λες με το πρόβλημα που περιγράφω, αν και έχεις ένα δίκιο στην παρατήρησή σου. Λέω ένα δίκιο και όχι απόλυτο γιατί δε θέλει και τόσο πολύ να φορτίσει. 

Και στην πρίζα να το βάλω το ίδιο θέμα θα έχω με την ομιλία ενώ φορτίζει.


Τελευταία επεξεργασία από: archthanos, 11/10/2016 - 13:42


#336   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:43

Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά είναι σπαστικό να υπάρχει αυτό. Περνάει λίγο και στις κλήσεις αν δεν έχεις ακουστικά.
Ναι μεν να μη γίνουμε υποχόνδριοι και να μας ενοχλεί το παραμικρό, συμφωνώ μαζί σου, αλλά να λέμε και τα στραβά.

Κακώς σταμάτησες εκεί, δεν εχει σχέση αυτό που λες με το πρόβλημα που περιγράφω, αν και έχεις απόλυτο δίκιο στην παρατήρησή σου.
Και στην πρίζα να το βάλω το ίδιο θέμα θα έχω με την ομιλία ενώ φορτίζει.

Αλλο να φορτιζεις το κιν για 2 ωρες και μετα να ειναι ελευθερο απο πριζα και αλλο να το εχεις 6 ωρες και βαλε στο usb. Οποτε οσο πιο γρηγορα φορτισει τοσο πιο γρηγορα θα μπορεις να μιλας με ακουστικα. Λυνει το προβλημα σου κατα το ημισυ.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 11/10/2016 - 13:51


#337   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:44

Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά είναι σπαστικό να υπάρχει αυτό. Περνάει λίγο και στις κλήσεις αν δεν έχεις ακουστικά.

Ναι μεν να μη γίνουμε υποχόνδριοι και να μας ενοχλεί το παραμικρό, συμφωνώ μαζί σου, αλλά να λέμε και τα στραβά.

 

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Το μόνο πρόβλημα στις κλήσεις είναι αυτό που είχα πάντα σε περιοχές με κακή λήψη, και για το οποίο δεν φταίει το τηλέφωνο.

 

Πάντως νομίζω ότι είναι κάτι που κάνουν όλες οι συσκευές και όχι μόνο τα iPhone 7.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι λόγος που ήρθε τώρα στην επιφάνεια είναι ότι δεν είχαμε κάτι άλλο κακό να ασχοληθούμε, οπότε εμφανίστηκε αυτό για να γίνει κουβέντα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#338   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:51

Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά είναι σπαστικό να υπάρχει αυτό. Περνάει λίγο και στις κλήσεις αν δεν έχεις ακουστικά.
Ναι μεν να μη γίνουμε υποχόνδριοι και να μας ενοχλεί το παραμικρό, συμφωνώ μαζί σου, αλλά να λέμε και τα στραβά.

Κακώς σταμάτησες εκεί, δεν εχει σχέση αυτό που λες με το πρόβλημα που περιγράφω, αν και έχεις ένα δίκιο στην παρατήρησή σου. Λέω ένα δίκιο και όχι απόλυτο γιατί δε θέλει και τόσο πολύ να φορτίσει.
Και στην πρίζα να το βάλω το ίδιο θέμα θα έχω με την ομιλία ενώ φορτίζει.

Ψάξε για ανταπτορακι που βγάζει δυο Lightning. Η Lightning και 3.5 jack.
Σίγουρα θα βρεις

58224fbfc19e359311f44506e2b60b22.png

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 11/10/2016 - 13:53


#339   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 13:59

Αλλο να φορτιζεις το κιν για 2 ωρες και μετα να ειναι ελευθερο απο πριζα και αλλο να το εχεις 6 ωρες και βαλε στο usb. Οποτε οσο πιο γρηγορα φορτισει τοσο πιο γρηγορα θα μπορεις να μιλας με ακουστικα. Λυνει το προβλημα σου κατα το ημισι.

Ισχύει αλλά θέλω να φορτίζει σιγά σιγά μιας και μένω πολλές ώρες σε υπολογιστή.

 

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Το μόνο πρόβλημα στις κλήσεις είναι αυτό που είχα πάντα σε περιοχές με κακή λήψη, και για το οποίο δεν φταίει το τηλέφωνο.

 

Πάντως νομίζω ότι είναι κάτι που κάνουν όλες οι συσκευές και όχι μόνο τα iPhone 7.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι λόγος που ήρθε τώρα στην επιφάνεια είναι ότι δεν είχαμε κάτι άλλο κακό να ασχοληθούμε, οπότε εμφανίστηκε αυτό για να γίνει κουβέντα.

Στις κλήσεις περνάει - αλλά όχι πάντα - αυτός ο ήχος. Δεν σε κάνει να μην ακούς τον συνομιλητή, αλλά καταλαβαίνεις πως υπάρχει.

Η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχουν άλλα γενικευμένα θέματα με τη συσκευή και αυτό είναι πολύ θετικό. Αν καταρχήν δεν υπάρχει θέμα ασφαλείας, λόγω του θορύβου αυτού, κάπως θα βρεθεί λύση πιστεύω.



#340   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 14:00

Ψάξε για ανταπτορακι που βγάζει δυο Lightning. Η Lightning και 3.5 jack.
Σίγουρα θα βρεις

58224fbfc19e359311f44506e2b60b22.png

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

2 lighting θέλω και δεν έχω βρει κάποιο άλλο mfi πλην της belkin. Που νομίζω ακόμα για preorder είναι, δεν υπάρχει διαθέσιμο.



#341   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/10/2016 - 14:02

2 lighting θέλω και δεν έχω βρει κάποιο άλλο mfi πλην της belkin. Που νομίζω ακόμα για preorder είναι, δεν υπάρχει διαθέσιμο.


Ε κ εσυ μην τα θες ολα δικά σου κανε μια υποχώρηση προς το παρών να κανεις την δουλεια σου και στο μέλλον παίρνεις κατι αλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#342   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 14:09

Ε κ εσυ μην τα θες ολα δικά σου κανε μια υποχώρηση προς το παρών να κανεις την δουλεια σου και στο μέλλον παίρνεις κατι αλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν τα θέλω όλα δικά μου. Έχω ξεμείνει με τα lighting, αφού έχασα τα προηγούμενα της apple και αφού έδωσα πίσω τα άθλια beats by dr.dre.

Γι αυτό ψάχνω για κάτι τέτοιο.

Αυτό και σταματάμε τα off-topic μη χαλάμε και το θέμα... ;)


Τελευταία επεξεργασία από: archthanos, 11/10/2016 - 14:09


#343   george992

george992

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/10/2016 - 14:28

Σιγά τα προβλήματα πχ hissing που έβγαλε το Iphone ! Αυτά είναι πραγματικά προβλήματα
http://www.bbc.co.uk...siness-37618618


Sent from my iPhone using Tapatalk

#344   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2016 - 14:29

Παιδια εχετε καποιο θεμα με το wifi??? Χανει πολυ ευκολα το σημα το δικο μ

#345   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/10/2016 - 14:30

Παιδια εχετε καποιο θεμα με το wifi??? Χανει πολυ ευκολα το σημα το δικο μ


Οχι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες