Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/10/2016 - 15:46

Με κλειστό διακόπτη δεν το κανει ούτε ενεργοποείται μονο του.
Κοιτά το gps δουλεύει άψογα και κλειδώνει ακαριαία χωρίς απόκλιση, το θεμα μου ειναι μην καταναλώνει μπαταρία αλλιώς δεν με απασχολεί.

Αναμενόμενο.. Απε/ποίησε τον. Έτσι και αλλιώς ο συγκεκριμένος λειτουργεί ως υποβοήθημα για τις εφαρμογές.

 

Γι' αυτό και σου 'πα οτι κάτι παίζει εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/10/2016 - 15:48

Αναμενόμενο.. Απε/ποίησε τον. Έτσι και αλλιώς ο συγκεκριμένος λειτουργεί ως υποβοήθημα για τις εφαρμογές.

Γι' αυτό και σου 'πα οτι κάτι παίζει εκεί.


Μόλις τωρα πρόσεξα ότι όταν το φορτιζω δεν το κανει. Εντάξει δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#438   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/10/2016 - 16:00

Παιδιά εχω ενα φιλο Αγγλία! Πως μπορούμε να δουμε διαθεσιμότητα στα Apple store στο Λονδίνο;;

#439   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/10/2016 - 16:04

Παιδιά εχω ενα φιλο Αγγλία! Πως μπορούμε να δουμε διαθεσιμότητα στα Apple store στο Λονδίνο;;


Επιλέγεις τη συσκευή που θες στο apple.co.uk και διπλα στο delivery εχει επιλογη see availability. Βάζεις το zip code της περιοχης που βρίσκεται ο φίλος σου και σου δειχνει τα κοντινα Apple Store και το αν ειναι διαθεσιμη η συσκευή.

Επειδή το εψαξα πριν λιγο, σε Plus δεν υπάρχει τιποτα σε ολο το Λονδινο. Υπάρχουν μονο απλά σε ολα τα χρώματα (ακόμα και Jet Black).
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#440   fotiadis1975

fotiadis1975

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Twitter:@fotiadis1975
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 12/10/2016 - 16:20

Καλησπέρα θα ήθελα κάνω μία ερώτηση σχετικά με το iPhone 7 όταν περνάς τον κωδικό στο τηλέφωνο *3001#12345#* Και μετά το κουμπί της κλήσης Σας ανοίγει τις πληροφορίες οι κάνει συνέχεια connecting Μιλάω πάντα για το iPhone 7 & 7plus

#441   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 12/10/2016 - 17:48

Ορίστε και οι δικοί μου χρόνοι. Μια βδομάδα έχω τη συσκευή.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 12/10/2016 - 17:49


#442   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/10/2016 - 18:10

Επιλέγεις τη συσκευή που θες στο apple.co.uk και διπλα στο delivery εχει επιλογη see availability. Βάζεις το zip code της περιοχης που βρίσκεται ο φίλος σου και σου δειχνει τα κοντινα Apple Store και το αν ειναι διαθεσιμη η συσκευή.
Επειδή το εψαξα πριν λιγο, σε Plus δεν υπάρχει τιποτα σε ολο το Λονδινο. Υπάρχουν μονο απλά σε ολα τα χρώματα (ακόμα και Jet Black).

Ο φίλος μου Λονδίνο ειναι οποτε δυσκολο να βρει! Τι γίνετα ρε παιδιά με το σταγομετρο πραγματικά τα plus! Παρεπιπτόντως ποιο ειναι το zip code του Λονδίνου?

#443   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2016 - 18:18

Ο φίλος μου Λονδίνο ειναι οποτε δυσκολο να βρει! Τι γίνετα ρε παιδιά με το σταγομετρο πραγματικά τα plus! Παρεπιπτόντως ποιο ειναι το zip code του Λονδίνου?

το λονδινο χωρίζεται σε τμήματα,δεν εχει ενα zip code για ολο το λονδινο,αναλογος την περιοχη που μενει

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#444   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/10/2016 - 18:39

Παιδια εχετε παρατηρησει και εσεις οτι η οθονη των 7 / 7 Plus κιτρινιζει λιγο ή μονο σε μενα μου φαινεται?

Το εβαλα διπλα διπλα με το 6S Plus και οντως το λευκο του 7 Plus δεν ειναι σαν του 6S Plus. Του 6S Plus ειναι πιο ψυχρο...

Δειτε στην φωτο που τα εβαλα διπλα διπλα και πειτε μου και εσεις αν βλεπετε διαφορα ή οχι??

Εχετε παρατηρησει και εσεις κατι στα δικα σας 7 / 7 Plus??

Δεν νομιζω να ειναι ελαττωματικο εεε?

attachicon.gifIMG_1944.JPG


Μολις παρατηρησα το ιδιο φαινομενο σε 2 6s. Μεγαλη χρωματικη αποκλιση. Προσωπικα το φουλ ψυχρο ειναι καπως μουντο ενω το αλλο ειναι πολυ ζωηρο. Νομιζω στο ios 10 υπαρχει πλεον επιλογη να φτιαξεις τον χρωματικο τονο της οθονης


Sent from my iPhone using Tapatalk

#445   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/10/2016 - 19:36

Σήμερα μου έκανε δύο φορές κόλλημα στην κάμερα...ανοίγοντας για φωτο έδειχνε μαύρη οθόνη και κόλλησε. 

Με κλείσιμο και ανοιγμα της εφαρμογής ξανά λειτούργησε.

 

Επίσης, όταν κάνετε reboot πατώντας power button και volume down, το κάνει φυσιολογικά? Εμένα βγάζει κάποιες γραμμες η οθόνη σαν να γίνεται σε slow motion, πότε κόκκινες, πότε μπλε και μετά κλείνει και ανοίγει κανονικά...δε μου φαίνεται φυσιολογικό.



#446   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 12/10/2016 - 19:41

Το κάνει πάλι και μάλλον το κάνει όταν κλειδώνει η συσκευή και όταν την ξεκλειδωνω εξαφανίζεται,άρα κάτι τρέχει όταν είναι κλειστή η οθόνη.

@nikosgnr ανοιγόκλεισα αρκετές φορές το διακόπτη αλλά τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Και μένα μου το κάνει μην τρελαίνεσαι. Από ότι διάβασα από αυτό που ανέβασες είναι νέος αλγόριθμος πυξίδας ο οποίος τρέχει διαφορετικά στον Μ9 (άρα και στον Μ10). Δεν ενεργοποιεί λέει το gps, απλά δείχνει το βελάκι.

#447   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/10/2016 - 19:56

Μολις παρατηρησα το ιδιο φαινομενο σε 2 6s. Μεγαλη χρωματικη αποκλιση. Προσωπικα το φουλ ψυχρο ειναι καπως μουντο ενω το αλλο ειναι πολυ ζωηρο. Νομιζω στο ios 10 υπαρχει πλεον επιλογη να φτιαξεις τον χρωματικο τονο της οθονης


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειτα απο ψαξιμο αυτες τις μερες.. βρηκαμε και ενα βιντεακι στο YouTube πως να το διορθωσεις με αυτο που λες για τα χρωματα αλλα δεν καταφεραμε ποτε να το φερουμε στα μετρα του 6S μου.

 

Προσωπικα μου αρεσει απιστευτα το φουλ ψυχρο λευκο του 6S σε σχεση με το θερμο λευκο του 7 ..  :P  :P  :P



#448   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/10/2016 - 20:06

Επειτα απο ψαξιμο αυτες τις μερες.. βρηκαμε και ενα βιντεακι στο YouTube πως να το διορθωσεις με αυτο που λες για τα χρωματα αλλα δεν καταφεραμε ποτε να το φερουμε στα μετρα του 6S μου.

Προσωπικα μου αρεσει απιστευτα το φουλ ψυχρο λευκο του 6S σε σχεση με το θερμο λευκο του 7 .. :P :P :P


Για βαλε το videaki απο περιεργεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#449   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/10/2016 - 20:16

Για βαλε το videaki απο περιεργεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπαρχουν παρα πολλα τωρα που εψαξα....

 

https://www.youtube....urce=opensearch

 

παραδειγμα:  https://www.youtube....h?v=wpKy66_KNow



#450   applyr

applyr

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2016 - 20:47

Παιδια εχετε παρατηρησει και εσεις οτι η οθονη των 7 / 7 Plus κιτρινιζει λιγο ή μονο σε μενα μου φαινεται?

 

Το εβαλα διπλα διπλα με το 6S Plus και οντως το λευκο του 7 Plus δεν ειναι σαν του 6S Plus. Του 6S Plus ειναι πιο ψυχρο...

 

Δειτε στην φωτο που τα εβαλα διπλα διπλα και πειτε μου και εσεις αν βλεπετε διαφορα ή οχι??

 

Εχετε παρατηρησει και εσεις κατι στα δικα σας 7 / 7 Plus??

 

Δεν νομιζω να ειναι ελαττωματικο εεε?

 

attachicon.gifIMG_1944.JPG

To είχα παρατηρήσει κι εγώ αυτό όταν πήρα το 7 αλλά δεν σχολιάστηκε πολύ εδώ μέσα. Από ότι διάβασα σε άλλα ξένα φορουμ όμως, είναι φυσιολογικό και έχει να κάνει με την γκάμα χρωμάτων DCI-P3 που υποστηρίζει το 7.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες