Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 13/10/2016 - 05:59

Run run for DOA fdlap..... καλά μιλάτε σοβαρά με τα click ... δεν το συζητώ <_<
Άσε που τα μικρά click που λες σε λίγο καιρό θα γίνουν τραμπολίνο :o
Και περιμένουμε να μας πεις την απάντηση της Cosmote.

Πάντως μετά από λίγο σταματάνε και μετά ξεκινούν πιο μετά δηλαδή.... πιστευετε θα το δεχτούν; εννοώ γενικά έστειλε κανένας πίσω και το δέχτηκαν; επίσης όσοι παραλάβατε από κοσμοτε παραγγελίες που πραγματοποιήθηκαν Σάββατο πρωί έχετε ίδιο πρόβλημα; μόνο σε μένα έτυχε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   Konsdarkon

Konsdarkon

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2016 - 06:40

Τε παιδιά μας

Εχω κι εγω παρα πολυ μικρα κλικ σχεδον ανεπαισθητα πανω και κατω γωνιες. Δεν με προβληματιζει παντως. Πρεπει να βαλω δυναμη για να κανει κλικ το σασι. Iphone 7 plus black απο usa

Ρε παιδιά μας έχετε κατατρομάξει με όλα αυτα , ζουπάω εδώ και ώρες τα πλαϊνά στο κάτω σασί του plus και δεν ακουω τιποτα

Τα κλικ ακούγονται μονο οταν πατάς τo ίδιο το home button ( εχω την αίσθηση οπως το κλικ του ποντικιού σε pc )

Τι ειναι το clicking gate ας μας εξηγείστε αναλυτικά

Σημ : ειμαι κάτοχος συσκευής μιας ημέρας plus απο shop Cosmote

Τελευταία επεξεργασία από: Konsdarkon, 13/10/2016 - 06:41


#468   Konsdarkon

Konsdarkon

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2016 - 06:50

Πάντως μετά από λίγο σταματάνε και μετά ξεκινούν πιο μετά δηλαδή.... πιστευετε θα το δεχτούν; εννοώ γενικά έστειλε κανένας πίσω και το δέχτηκαν; επίσης όσοι παραλάβατε από κοσμοτε παραγγελίες που πραγματοποιήθηκαν Σάββατο πρωί έχετε ίδιο πρόβλημα; μόνο σε μένα έτυχε;
Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδή και εγω από Cosmote πήρα τη συσκευή μου στο φυλλάδιο - πίνακα που την συνοδεύει αν κατάλαβα δίνει μηδέν μέρες αντικαταστάσης ελαττωματικής συσκευής ομως στους όρους αγοράς του eshop της Cosmote που είναι αναρτημένος στο Ίντερνετ δίνει 5 ΗΜΕΡΕΣ DOA

σας παραθέτω αυτούσιο το απόσπασμα περί DOA :

Πολιτική αντικατάστασης ελαττωματικών συσκευών

Το e-shop παρέχει τη δυνατότητα αντικατάστασης της ελαττωματικής συσκευής που παρέδωσε μετά την διεκπεραίωση ηλεκτρονικής παραγγελίας, εφόσον δεν έχει παρέλθει διάστημα μεγαλύτερο των 5 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία αγοράς.
Μια συσκευή χαρακτηρίζεται ως DOA (αντικατάσταση πλήρες πακέτο), όταν κατά την πρώτη ενεργοποίηση βρίσκεται εκτός ή περιορισμένης ή προβληματικής λειτουργίας.
Παράλληλα υπάρχουν και κάποια κριτήρια - όροι που πρέπει να τηρούνται όλοι ώστε να χαρακτηριστεί μία συσκευή ως DOA και είναι τα ακόλουθα:
Το προϊόν να μην έχει υποστεί αντικανονική χρήση όπως αυτή ορίζεται από τον κατασκευαστή. Σε αντίθετη περίπτωση το προϊόν θα αντιμετωπίζεται σύμφωνα με τους όρους της εγγύησης.
Το προϊόν πρέπει να είναι πλήρες και στην συσκευασία παραλαβής η οποία πρέπει να είναι σε άψογη κατάσταση χωρίς να είναι σκισμένη ή τσαλακωμένη, δηλαδή στο αρχικό του πακέτο με ότι επιπλέον εμπεριείχε συν της εγγύησης.
Σε περίπτωση συσκευής κινητής, ο αριθμός σειράς της συσκευής (IMEI) θα πρέπει να συμφωνεί με αυτόν του κουτιού και της απόδειξης αγοράς.
Η συσκευή δε θα πρέπει να φέρει σημάδια "κακής" μεταχείρισης (χτυπήματα, υγρασία, γρατσουνιές, σπασμένα εξαρτήματα καθώς και άλλα εμφανή σημάδια χρήσης).
Η περίοδος αποδοχής συσκευών DOA από την αγορά τους ορίζεται αυστηρά από τους όρους και τις προϋποθέσεις του προμηθευτή, εφόσον η χρήση τους ήταν σύμφωνη με τους όρους και τις προϋποθέσεις που ορίζει ο κατασκευαστής και αποδεικνύεται προσκομίζοντας τα παραστατικά πώλησης στο πλησιέστερο κατάστημα COSMΟΤΕ.

https://www.cosmote....rms/terms-eshop

Τελευταία επεξεργασία από: Konsdarkon, 13/10/2016 - 06:53


#469   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/10/2016 - 07:54

Εγώ το έστειλα σήμερα info quest.
Ήταν η πρώτη συσκευή (plus εννοώ ) που παραλαβανε και δεν ήξερε το παλικάρι να με ενημέρωσει για παραδόσεις αναμονές κλπ.
Απλά είπε πως ΛΟΓΙΚΑ θα πάρω καινούργια συσκευή,αλλά κι αυτό μένει να το δούμε.
Πάλι με ΝΟΚΙΑ από σήμερα!
d6fa4de89b295d02a033058b4c650404.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

Κουραγιο και καλη αναμονη, θυμισε για ποιο λογο το εστειλες infoquest?



#470   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/10/2016 - 09:20

Creaking/clicking


Sent from my iPad using Tapatalk

#471   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/10/2016 - 09:42

Τα ακουστικά με το lighting δε δουλεύουν σε παλαιότερες συσκευές; Πήγα να μιλήσω με το 5αρι και να βάλω τα νέα ακουστικά και μου έλεγε το αξεσουάρ δεν υποστηρίζεται...μετά να ακουςω μουςικη με το iPad Air και πάλι τα ίδια...πως νόμιζα ότι κάποιος είχε γράψει πως δουλεύει με όλες τις συσκευές με lighting port...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#472   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2016 - 09:44

Εχουν ios 10 οι συσκευες που δοκιμασες ;

#473   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/10/2016 - 10:02

Όχι. 9.3.5 και 9.3.3. Μάλλον αυτό παίζει ρόλο ε? Μου είχε διαφύγει πως απαιτείται ios 10...



#474   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/10/2016 - 10:23

Τα ακουστικά με το lighting δε δουλεύουν σε παλαιότερες συσκευές; Πήγα να μιλήσω με το 5αρι και να βάλω τα νέα ακουστικά και μου έλεγε το αξεσουάρ δεν υποστηρίζεται...μετά να ακουςω μουςικη με το iPad Air και πάλι τα ίδια...πως νόμιζα ότι κάποιος είχε γράψει πως δουλεύει με όλες τις συσκευές με lighting port...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα είχα δοκιμάσει εγώ στο 6S Plus που είχα και λειτουργούσαν κανονικά.



#475   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/10/2016 - 10:26

Τα είχα δοκιμάσει εγώ στο 6S Plus που είχα και λειτουργούσαν κανονικά.

Είχες ios 10 μάλλον. Το βρήκα στο site της apple, απαιτεί ios 10, είχε δίκιο ο φίλος παραπάνω.



#476   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/10/2016 - 10:35

Πάντως από διάφορα reviews που έχω διαβάσει ο ήχος δεν είναι στην ουσία καλύτερος μέσω lighting...

 

Μπαρούφες της Apple σε αυτό το σημείο. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#477   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/10/2016 - 11:02

Μισο λεπτο παιδια γιατι καπου σας εχασα. Ο φιλος πιο πανω πηγε να βαλει τα καινουργια ακουστικα στο 5S στην lighting θυρα ή στην θυρα ακουστικων 3.5 mm ??

 

Αν τα εβαλε στην lighting με το ανταπτορακι, δεν υποστηριζεται το ανταπτορακι?? Γιατι μου φαινεται κουλο να τα εβαλε στην 3.5 mm και να μην υποστηριζεται..



#478   108

108

    iPH Contributor

  • 1260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2016 - 11:03

Εγώ πάντως επιμένω ότι καλά έκανε και έβγαλε την θύρα ακουστικών και επίσης επιμένω στο ότι πρέπει η τεχνολογία qi charging να υποστηρίζει και μεταφορά δεδομένων. Γενικά οι υποδοχές για καλώδια είναι ξεπερασμένες. Πόσο όμορφη θα ήταν μια συσκευή iPhone χωρίς καμία υποδοχή και με το βασικό ηχείο να ήταν όπως το ακουστικό στην περιοχή του εκτοπισμένου home button.


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 13/10/2016 - 11:06


#479   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/10/2016 - 11:05

Μισο λεπτο παιδια γιατι καπου σας εχασα. Ο φιλος πιο πανω πηγε να βαλει τα καινουργια ακουστικα στο 5S στην lighting θυρα ή στην θυρα ακουστικων 3.5 mm ??

 

Αν τα εβαλε στην lighting με το ανταπτορακι, δεν υποστηριζεται το ανταπτορακι?? Γιατι μου φαινεται κουλο να τα εβαλε στην 3.5 mm και να μην υποστηριζεται..

 

Φυσικα και τα έβαλε στην Lighting θύρα αλλά θέλει iOS 10 για να δουλέψει.



#480   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/10/2016 - 11:06

Φυσικα και τα έβαλε στην Lighting θύρα αλλά θέλει iOS 10 για να δουλέψει.

 

Ετσι ειναι λογικο τοτε...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες