Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   Konsdarkon

Konsdarkon

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/10/2016 - 14:34

παρε εναν φορτιστη για ipad
Sent from my iPhone using Tapatalk


Εχω μια ερώτηση το να φορτίσω το 7αρι μου για πιο γρηγορα με φορτιστή του iPad δεν παίζει ρόλο στη ζωή της μπαταρίας του κινητού ;

Σε τι διαφέρει ενας παλαιός φορτιστής του iPad ( ο τετραγωνισμένος ) από αυτόν που έχει στη συσκευασία του το iPhone 6 κ 7 ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   makismakis2004

makismakis2004

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2016 - 16:45

Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος ενός iphone 7 jet black 128 plus εδώ και μια ημέρα σχεδόν είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος σε σχέση πρώτα με το λειτουργικό android που είχα και μετά με τη συσκευή samsung galaxy s6 !!! Να ξεκινήσω με την μπαταρία μέρα με την νύχτα, πάντα σε σχέση με το s6 που δεν έβγαζα καν μια μέρα όταν το πείραζα αρκετά, εδώ με το Iphone σου μένει άνετα ένα 30 % στο τέλος της ημέρας με βαριά χρήση. Δαχτυλιές ναι αφήνει αρκετές, για γρατσουνιές δεν γνωρίζω μιας και μπήκε με την σε θήκη. Περίεργους ήχους και ήχους κατά την πίεση δεν άκουσα και στο βίντεο δεν ακούγεται τίποτα το περίεργο. Το κουμπί του είναι όντως λίγο περίεργο αλλά νομίζω πως με τον καιρό το συνηθίζει κανείς και είναι απολαυστικό το κλικ που σου δίνει η αίσθηση όταν το πιέζεις. Εμφανισιακά ίσως το ποιο όμορφο κινητό που υπάρχει εκεί έξω.Η φωτογραφική του μηχανή φανταστική απλά. Σε σκοτάδι σε σχέση με το s6 τραβάει πολύ καλύτερες φωτογραφίες κατά την κρίση μου πάντα. Δεν μετάνιωσα λεπτό για την αναμονή ειδικά και για το χρώμα του, είναι σαν ολόκληρη η πρόσοψη να είναι η οθόνη του, αξίζει η αναμονή δηλαδή και με το παραπάνω. Επίσης δεν παρατήρησα κάποια δυσλειτουργία στην συσκευή μιας και έχω συνδέσει πάνω του και bluetooth ακουστικά και το ρολόι μου, όλα δουλεύουν ρολόι. Ότι θέλει κάποιος να με ρωτήσει είμαι πρόθυμος να του απαντήσω. 



#678   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/10/2016 - 18:31

Είδα απο κοντά το plus χτες και αυτό που με χάλασε ήταν η οθόνη, βέβαια είχαν βάλει στη συςκευη μεμβράνη και μάλλον ήταν φιμέ γιατί ήταν λιγότερο φωτεινή η οθόνη απο το 6 plus. Πάντως στα χρώματα μικρή διαφορά. Όλα καλα αλλα αυτό με την οθόνη με χάλασε απο την παρουςιαςη και λέω να μείνω με το 6 plus μέχρι του χρόνου. Ίσως για φέτος αμαρτησω και παρω ανταγωνιστικό μοντέλο με 2k οθόνη :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#679   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2016 - 18:38

Πριν από λίγο μίλησα με έναν τεχνικό από το Apple store,έκανε ένα διαγνωστικό μέσω τηλεφώνου δεν βρήκε κάτι στο hardware,αλλά το παλικάρι αμέσως κατάλαβε το πρόβλημα μου και μου είπε να κλείσω ραντεβού για διάγνωση από κοντά και αντικατάσταση . αν έχουν διαθέσιμες συσκευές την Τρίτη θα έχω άλλο τηλέφωνο . αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω μια διαφορά για να πάρω τα 128GB γνωρίζει κανείς αν γίνεται??


Sent from my iPhone using Tapatalk

#680   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/10/2016 - 18:47

Έχω την εντύπωση οτι θα πάρεις το ίδιο με αυτό που έχεις σε χωρητικότητα.



#681   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2016 - 18:57

Έχω την εντύπωση οτι θα πάρεις το ίδιο με αυτό που έχεις σε χωρητικότητα.

ούτε με πληρωμή δεν γίνεται κάτι?εκτός αν δεν έχουν ανακατασκευασμενο και μου δώσουν καινούργιο,ίσως τότε γίνει κατι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#682   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/10/2016 - 18:59

Ούτε με πλήρωμη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεν έχουν συσκευή διαθέσιμη να σου δώσουν. Μιλάμε για Apple Store και όχι για τους δικούς μας εδώ Ελλάδα.



#683   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2016 - 19:15

Ούτε με πλήρωμη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεν έχουν συσκευή διαθέσιμη να σου δώσουν. Μιλάμε για Apple Store και όχι για τους δικούς μας εδώ Ελλάδα.

καινούργιες δεν έχουν παντός ανακατασκευασμενες δεν ξερω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#684   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 21/10/2016 - 19:27

Σήμερα πήγα και έπιασα στα χέρια μου κι εγώ το jet black αλλά και το μαύρο plus .! Υπέροχα και τα δυο , με το jet black να κλέβει πραγματικά την παράσταση . Αν και το έπιασαν τόσα χέρια , δεν είχε γρατσουνιές , δαχτυλιες η κάτι που το κάνει άσχημο .Το plus είναι πιο επιβλητικό , επίσης χωρίς δαχτυλιες κλπ , αλλά μεγάλο για μένα .Λειτουργικα , είναι πολύ γρήγορο , με μόνο παρατράγουδο τη μυστήρια αίσθηση το home button .Αυτο πραγματικά θα πρέπει να αλλάξει , πραγματικά χαλάει κάπως την εικόνα .Σιγουρα είμαι για το απλό , με τίποτα plus , απλά το jet black για πρώτη φορά παίζει κι αυτό σαν επιλογή . Αυτά αποκόμισα εγώ από την πρώτη real life επαφή .Για να δούμε τι θα βρεθεί τελικά .


Ενταξει γρατσουνιες το εκθεσιακο μπορει να μην ειχε, αλλα δακτυλιες αποκλειεται να μην ειχε. Δε γκενεν.

You'll Never Walk Alone


#685   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2016 - 19:43

καινούργιες δεν έχουν παντός ανακατασκευασμενες δεν ξερω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα apple store έχουν "υποχρέωση" να έχουν πάντα από 1 συσκευή παραπάνω ως απόθεμα για αλλαγές κτλ.. Αυτό από πωλητή apple store στο λέω. Είναι συσκευές νέες, σφραγισμένες και όχι προς πώληση.Μάλιστα πρόσφατα άλλαξαν σε αυτόν στο βίντεο και του είπαν το ίδιο...

 



#686   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2016 - 19:46

Τα apple store έχουν "υποχρέωση" να έχουν πάντα από 1 συσκευή παραπάνω ως απόθεμα για αλλαγές κτλ.. Αυτό από πωλητή apple store στο λέω. Είναι συσκευές νέες, σφραγισμένες και όχι προς πώληση.Μάλιστα πρόσφατα άλλαξαν σε αυτόν στο βίντεο και του είπαν το ίδιο...

θα ρωτησω μπααας και μου δωσουν κανενα 128GB και ποιος ξερει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#687   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2016 - 19:53

θα ρωτησω μπααας και μου δωσουν κανενα 128GB και ποιος ξερει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μακάρι αν και μάλλον με το ίδιο το αλλάζουν! Και το εννοώ γιατί είναι κρίμα να το πάρει κανείς και να του κάτσει "στραβή"...Καλή τύχη!!!



#688   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2016 - 19:57

Μακάρι αν και μάλλον με το ίδιο το αλλάζουν! Και το εννοώ γιατί είναι κρίμα να το πάρει κανείς και να του κάτσει "στραβή"...Καλή τύχη!!!

εστω θα το δω και μπροστα τους μηπως εχει το ιδιο προβλημα για να μην τρεχω ξανα.θα σας πω νεωτερα την Τρίτη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#689   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3764 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/10/2016 - 20:28

Παιδια μολις χθες παρελαβα το plus! Εκπληκτικο τηλεφωνο αλλα στον τομεα που επαθα πλακα ηταν αυτος της μπαταριας....Ειναι πραγματικα αλλου για smartphone!Προερχομαι απο Samsung Galaxy S6 και η διαφορα ειναι χαοτικη....Με τη χρηση που του εχω κανει απο τ πρωι στο παλιο μ τηλεφωνο θα ειχα με το ζορι 55%.Στο plus εχω αυτη τη στιγμη 86!Και να φανταστειτε οτι το εχω λιωσει....


Τα ίδια είδα κ γω. Από note 4 που κρατούσε η μπαταρία 1 μέρα πήγα σε 7 plus κ κρατάει 2 μερες


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Ρε παιδιά το ότι πήγατε από ένα κινητό διετίας με μπαταρία που ειχε 400+ κύκλους τουλάχιστον σε κινητό του κουτιού με μπαταρία καινούργια δεν το σκέφτεστε σαν ενδεχόμενο καθόλου;;;Δηλαδή το s6 και το note 4 όταν το πρωτοανοίξατε δεν κρατούσε δυο μέρες ;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#690   george07

george07

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/10/2016 - 20:33

Ρε παιδιά το ότι πήγατε από ένα κινητό διετίας με μπαταρία που ειχε 400+ κύκλους τουλάχιστον σε κινητό του κουτιού με μπαταρία καινούργια δεν το σκέφτεστε σαν ενδεχόμενο καθόλου;;;Δηλαδή το s6 και το note 4 όταν το πρωτοανοίξατε δεν κρατούσε δυο μέρες ;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εμένα ποτέ!!! Από την πρώτη στιγμή μόνο 1 μέρα κρατούσε.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες