Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/10/2016 - 22:41

Μάλλον αυτό. Σκεφτόμουν για Jet Black, αλλά σκέφτομαι τις γρατζουνιές....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τουλάχιστον ΕΣΥ δεν το αγόρασες ακόμη. Εγώ έχω το silver και δεν ξέρω τι να κάνω[emoji58]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/10/2016 - 22:41

Τουλάχιστον ΕΣΥ δεν το αγόρασες ακόμη. Εγώ έχω το silver και δεν ξέρω τι να κάνω[emoji58]


Sent from my iPhone using Tapatalk


Έχω ήδη παραγγείλει το μαύρο. Αλλά σκεφτόμουν να το άλλαζα σε Jet Black...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1008   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 29/10/2016 - 22:49

Ειναι κρίμα ένα τηλέφωνο 1000+ ευρώ να γρατζουνιεται έτσι εύκολα.οσο ωραίο και αν ειναι το τζετ το θεωρώ ΤΕΡΑΣΤΙΟ σφάλμα να σου λέει ξέρεις γρατζουνιστεί εύκολα πάρε θηκη. Αν ειναι ρε κύριε δως μου δωρεάν την ορίτζιναλ θηκη .οχι να μου λες πρόσεχε αν το πάρεις.στο κάτω κάτω μην το κυκλοφορείς σε αυτό το χρώμα ή βρες τρόπο να μην γίνουν όλα αυτά/το πά να φύγει από μέσα μου.

#1009   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2016 - 23:59

Λοιπόν παιδιά εγώ έχω το jet black σε plus 2 εβδομάδες τώρα και δεν το έχω παν θήκη. Νομίζω είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτά, δαχτυλιεσ κάνει εύκολα βέβαια αλλά σιγά το πράγμα. Δεν του έχω ούτε tempered glass στην οθόνη παρά μόνο δερμάτινο πουγκι για τη μεταφορά του. Το τηλέφωνο είναι πανέμορφο γυμνό και τραβάει βλέμματα πάνω του. Φέτος νομίζω είναι μόνη επιλογή γιατί και το black μου φαίνεται ιδιο με το 6s plus. Στο jet black δεν φαίνονται καθόλου ούτε κι πάνω γράμμα στις καιρεεσ παρά μόνο όταν κάτσεις να το παρατηρήσεις από κοντά. Εγώ προτείνω να το πάρετε και να μην το φοβάστε. Ένα τηλέφωνο είναι και να γρατσουνιστει τι έγινε?

#1010   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2016 - 02:22

Σαν τι θέμα να έχεις?

Προφανώς και όχι..


Εννοω θεμα τασης με αμερικανικο και ελληνικο πριζακι αν επηρεαζει το τηλεφωνο

#1011   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2016 - 02:46

Καλησπέρα παρέλαβα το 7αρι 32gb matte black με το που άνοιξα την συσκευή στους όρους και τις προϋποθέσεις κόλλησε δεν πατιοταν ούτε το διαφωνώ/συμφωνώ ούτε το πίσω αναγκάστηκα και έκλεισα την συσκευή και ξανά το ίδιο πρόβλημα 2 φορές συνολικά το έβγαλα βίντεο πήγα στον Κωτσόβολο μου είπαν θα το στείλουν σέρβις να Δούναβη γίνεται η να πάω istorm στην τσιμισκη και πήγα τελικα και μου είπε ο υπάλληλος δεν υπάρχει προβλημα να κάνω εγκατάσταση το λογισμικό και όλα κομπλέ έκανα εγκατάσταση το λογισμικό και σήμερα που πήγα να βγάλω βίντεο αργή κίνηση το φως τρεμοπαιζε γρήγορη εναλλαγή χρώματος άσπρου τύπου τεχνικής paka-paka τι μπορώ να κάνω έχω DOA μέχρι 1.11 και τώρα που το φόρτιζα κ το πήρα στο χέρι μου έκανε δόνηση λες δεν έκανε καλή επαφή φάνηκε ότι φορτίζει/δεν φορτίζει! Τι να κάνω ρε παιδιά ;;;;

#1012   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2016 - 02:47

Καλησπέρα παρέλαβα το 7αρι 32gb matte black με το που άνοιξα την συσκευή στους όρους και τις προϋποθέσεις κόλλησε δεν πατιοταν ούτε το διαφωνώ/συμφωνώ ούτε το πίσω αναγκάστηκα και έκλεισα την συσκευή και ξανά το ίδιο πρόβλημα 2 φορές συνολικά το έβγαλα βίντεο πήγα στον Κωτσόβολο μου είπαν θα το στείλουν σέρβις να Δούναβη γίνεται η να πάω istorm στην τσιμισκη και πήγα τελικα και μου είπε ο υπάλληλος δεν υπάρχει προβλημα να κάνω εγκατάσταση το λογισμικό και όλα κομπλέ έκανα εγκατάσταση το λογισμικό και σήμερα που πήγα να βγάλω βίντεο αργή κίνηση το φως τρεμοπαιζε γρήγορη εναλλαγή χρώματος άσπρου τύπου τεχνικής paka-paka τι μπορώ να κάνω έχω DOA μέχρι 1.11 και τώρα που το φόρτιζα κ το πήρα στο χέρι μου έκανε δόνηση λες δεν έκανε καλή επαφή φάνηκε ότι φορτίζει/δεν φορτίζει! Τι να κάνω ρε παιδιά ;;;;



#1013   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2016 - 02:55

Καλησπερα

με την υποτιθεμενη εγκατασταση του λογισμικου που σου ειπε να κανεις ο υπαλληλος-τεχνικος λυθηκε το θεμα που ειχες οταν ανοιξες τη συσκευη? Δηλ πατιεται η οθονη κανονικα και σεταριστηκε η συσκευη? Τα υπολοιπα πλην καμερας δουλευουν κανονικα?



#1014   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2016 - 03:25

Για την κάμερα και στο δικό μου το έκανε και σε δυο φίλους ενώ δουλεύει κανονικά πατούσα το κουμπί να βγάλει φωτό και δεν έβγαζε μια φορά μου το έκανε στους άλλους έκανε το ίδιο και ξανά δυο φορές όταν άνοιξαν την κάμερα ήταν μαύρη οθόνη και μετά από λίγο έστρωσε όταν από φωτό το γύρισαν σε βίντεο και μετά φωτό άρχισε να δουλεύει η κάμερα απλά ρώτησα μήπως είναι κάποιο bug


Sent from my iPhone using Tapatalk



#1015   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2016 - 03:25

Για την κάμερα και στο δικό μου το έκανε και σε δυο φίλους ενώ δουλεύει κανονικά πατούσα το κουμπί να βγάλει φωτό και δεν έβγαζε μια φορά μου το έκανε στους άλλους έκανε το ίδιο και ξανά δυο φορές όταν άνοιξαν την κάμερα ήταν μαύρη οθόνη και μετά από λίγο έστρωσε όταν από φωτό το γύρισαν σε βίντεο και μετά φωτό άρχισε να δουλεύει η κάμερα απλά ρώτησα μήπως είναι κάποιο bug


Sent from my iPhone using Tapatalk



Είχα το ίδιο θέμα με την κάμερα μια φορά

#1016   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2016 - 03:47

υπαρχει η μαλλον υπηρχε bug με τη καμερα αλλα οχι ακριβως οπως το περιγραφεις δηλ ανοιγες την καμερα και εδειχνε να κολλαει απο 3 sec εως και περισσοτερο αλλα εφτιαχωε μονη της αν περιμενες. Στην τελευταια εκδοση δεν το εχω παρατηρησει.

Τελοσπαντων, σε τι εκδοση ειναι η συσκευη? Εχεις αναβαθμισει στην 10.1 και πως την εκανες την αναβαθμιση? Εχεις επαναφερει backup απο αλλη συσκευη που ειχες?



#1017   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2016 - 04:37

υπαρχει η μαλλον υπηρχε bug με τη καμερα αλλα οχι ακριβως οπως το περιγραφεις δηλ ανοιγες την καμερα και εδειχνε να κολλαει απο 3 sec εως και περισσοτερο αλλα εφτιαχωε μονη της αν περιμενες. Στην τελευταια εκδοση δεν το εχω παρατηρησει.
Τελοσπαντων, σε τι εκδοση ειναι η συσκευη? Εχεις αναβαθμισει στην 10.1 και πως την εκανες την αναβαθμιση? Εχεις επαναφερει backup απο αλλη συσκευη που ειχες?


10.1 είναι ενημερωμένη με την κάμερα τώρα μου έβγαλε το θέμα με την αργή κίνηση πως μπορώ να ανεβάσω βίντεο να το δείρει;

#1018   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2016 - 04:50

Με το που το έβγαλα από το κουτί

Συνημμένα αρχεία



#1019   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2016 - 08:06

Με το που το έβγαλα από το κουτί

Βάλτω dfu mode και καντου μια επαναφορά στο iTunes

#1020   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 30/10/2016 - 10:16

10.1 είναι ενημερωμένη με την κάμερα τώρα μου έβγαλε το θέμα με την αργή κίνηση πως μπορώ να ανεβάσω βίντεο να το δείρει;

 

Εαν το προβλημα που ειχε στην αρχη και δεν πατιοταν τιποτα λυθηκε εισαι κομπλε!Η καμερα στην αργη κινηση και μονο εκει τρεμοπαιζει σε ΟΛΑ τα τηλεφωνα....Ετσι λειτουργει η αργη κινηση!Και εγω τρελαθηκα οταν το ειδα αλλα ανοιξαμε την αργη κινηση ενος Galaxy s6 που το εχει φιλος και εκανε ακριβως το ιδιο.....

Μην τρελενεσαι....Το τηλ σου ειναι μια χαρα αν ξεπερασες το προβλημα που δεν πατιοταν τιποτα......


XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες