Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 21:04

Και τις ανακα/σμένες νέες τις λένε/θεωρούν.

 

Απο τη στιγμή που η συσκευή δεν έρχεται σφραγισμένη στο κουτί της το πιο πιθανό είναι να μιλάμε για Refurb.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 21:14

Κάπου δεν βλέπαμε αν είναι refurbrished? Ή κάνω λάθος και θυμάμαι κάτι άλλο?



#1053   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 21:41

Όχι.. Το μόνο που μπορούσες να κάνεις και συνεχίζει ακόμα, είναι να βάλεις το S/N απο τη συσκευή που έδωσες εδώ, όπου και θα σου βγάλει Replaced.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1054   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 21:43

Το έκανα αυτό και δε μου βγάζει κάπου replaced... :o



#1055   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 21:48

Το S/N απο τη συσκευή που έδωσες? Είσαι σίγουρος?
 
Αυτό πρέπει να σου βγάλει.

 

"We're sorry, but this is a serial number for a product that has been replaced. Please check your information and re-enter your serial number."

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1056   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 21:58

Έχεις δίκιο Νίκο. Είχα γράψει τα S/N και μπέρδεψα το παλιό με το νέο...

 

Λύθηκαν τα προβλήματα που είχα, αλλά προέκυψε νέο με το write speed...νέος stevo θα γίνω, ενώ πριν ήμουν χαλαρός που είχα καλή write speed... :lol:  :P



#1057   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:16

ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ποτέ συσκευή από κοτσωβολο μου είπαν ότι ολα τα προϊόντα APPLE Δεν εχουν το DOA γιατί δεν το δίνει η APPLE... Ενώ που πήγα στο istrom μου είπαν ότι αν το αγόρασεις από αυτούς(istrom) υπάρχει DOA 7 ημερών με άμεση αντικατάσταση καινουριασ συσκευηs. Anyway το άφησα στο σερβισ και είπαν αν κριθεί θα γίνει αντικατάσταση αλλά όχι με κινητό σε καινούρια συσκευασία και ρώτησα με ανακατασκευασμενο κ τι είναι μιας και το διάβασα τις τελευταίες μέρες και δεν κατάλαβα καν τι μου είπε!! Πολύ απογοητευμένη γενικότερα

#1058   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:21

Το DOA δεν έχει σχέση με την apple.



#1059   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:24

ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ποτέ συσκευή από κοτσωβολο μου είπαν ότι ολα τα προϊόντα APPLE Δεν εχουν το DOA γιατί δεν το δίνει η APPLE... Ενώ που πήγα στο istrom μου είπαν ότι αν το αγόρασεις από αυτούς(istrom) υπάρχει DOA 7 ημερών με άμεση αντικατάσταση καινουριασ συσκευηs. Anyway το άφησα στο σερβισ και είπαν αν κριθεί θα γίνει αντικατάσταση αλλά όχι με κινητό σε καινούρια συσκευασία και ρώτησα με ανακατασκευασμενο κ τι είναι μιας και το διάβασα τις τελευταίες μέρες και δεν κατάλαβα καν τι μου είπε!! Πολύ απογοητευμένη γενικότερα


Με τι πρόβλημα το επέστρεψες ?

#1060   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:29

Έχεις δίκιο Νίκο. Είχα γράψει τα S/N και μπέρδεψα το παλιό με το νέο...

 

Λύθηκαν τα προβλήματα που είχα, αλλά προέκυψε νέο με το write speed...νέος stevo θα γίνω, ενώ πριν ήμουν χαλαρός που είχα καλή write speed... :lol:  :P

Αν δε το βλέπεις να "μπλεδίζει", είσαι σε καλό δρόμο.. Μην αγχώνεσαι. :)

 

ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ποτέ συσκευή από κοτσωβολο μου είπαν ότι ολα τα προϊόντα APPLE Δεν εχουν το DOA γιατί δεν το δίνει η APPLE...

Και δε γέλασες?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1061   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:32

ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ποτέ συσκευή από κοτσωβολο μου είπαν ότι ολα τα προϊόντα APPLE Δεν εχουν το DOA γιατί δεν το δίνει η APPLE... Ενώ που πήγα στο istrom μου είπαν ότι αν το αγόρασεις από αυτούς(istrom) υπάρχει DOA 7 ημερών με άμεση αντικατάσταση καινουριασ συσκευηs. Anyway το άφησα στο σερβισ και είπαν αν κριθεί θα γίνει αντικατάσταση αλλά όχι με κινητό σε καινούρια συσκευασία και ρώτησα με ανακατασκευασμενο κ τι είναι μιας και το διάβασα τις τελευταίες μέρες και δεν κατάλαβα καν τι μου είπε!! Πολύ απογοητευμένη γενικότερα

το ανακατασκευασμενο ειναι καινουργιο κινητο,,οταν παω πισω την συσκευη μου για ενα προβλημα,κανει τον έλεγχο η apple το φτιαχνει και το δινει σε αλλον που εχει προβλημα. Και παει λεγοντας.μεσα στο κουτι θα το παρεις με ζελατινα στην οθονη αλλα χωρις τα παρελκόμενα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1062   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:34

Αν δε το βλέπεις να "μπλεδίζει", είσαι σε καλό δρόμο.. Μην αγχώνεσαι. :)

Εντάξει και το 5αρι με την απόχρωση του έδινε το δικαίωμα κάποιος να πει ακόμα και πως μπλέδιζε... :P το 7 είναι μαύρο, χωρίς να αφήνει περιθώρια να πει κανείς οτιδήποτε.

 

Το write speed με άγχωσε λίγο (αν και καταλαβαίνω πως δε θα καταλάβω τίποτα σε καθημερινή χρήση), γιατί έλεγα πριν μερικές μέρες πως δεν υπάρχει θέμα, μην ασχολείστε κλπ, μιας και είχα καλύτερα αποτελέσματα και να τώρα που μου έτυχε και εμένα...ας είναι δε με πειράζει όμως, αρκεί που δεν κάνει σαν χύτρα με το θόρυβο...



#1063   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:49

Εντάξει και το 5αρι με την απόχρωση του έδινε το δικαίωμα κάποιος να πει ακόμα και πως μπλέδιζε... :P το 7 είναι μαύρο, χωρίς να αφήνει περιθώρια να πει κανείς οτιδήποτε.

Το write speed με άγχωσε λίγο (αν και καταλαβαίνω πως δε θα καταλάβω τίποτα σε καθημερινή χρήση), γιατί έλεγα πριν μερικές μέρες πως δεν υπάρχει θέμα, μην ασχολείστε κλπ, μιας και είχα καλύτερα αποτελέσματα και να τώρα που μου έτυχε και εμένα...ας είναι δε με πειράζει όμως, αρκεί που δεν κάνει σαν χύτρα με το θόρυβο...


Μπα μη το λες..Το Apple Logo που το πας?

"Έχει αρχισει και μαυριζει ρε παιδια και χανεται λεμε!!!11 Ειναι φυσιολογικο???"

Εγώ μπορώ να καταλάβω τον καθένα που σκάει 1000άρικο, όταν το λιγότερο που ζητάς να είναι άψογο. Έτσι είμαι και 'γω, θέλοντας ακριβώς το ίδιο..

Tο Hissing θα με άγχωνε σίγουρα περισσότερο απο το Write Speed. Που και εκεί τέτοιες αποκλίσεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φυσιολογικές.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1064   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:51

Στην αργή κίνηση Τρεμοπαιze τραγικά δειχνοντας Πολύ γρήγορες ενναλλαγες φωτοσύνθεση κάτι που είπε κ ο υπάλληλος ότι Δεν είναι σωστό 2 στην αρχή ειχεηχο σαν φορές έβγαλε θολές μαύρες φωτο κ ήχος σε 2-3 μλησειςσ σαν πόλυ βαβούρα λες κ κάτι έσκασε έσκαβαν επίσης όταν τι πρωτοανοιξα κόλλησε στουσ όρους κ προϋποθέσεις δε πατιοταν τίποτα!!!

#1065   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:54

Μπα μη το λες..Το Apple Logo που το πας?

"Έχει αρχισει και μαυριζει ρε παιδια και χανεται λεμε!!!11 Ειναι φυσιολογικο???"

Εγώ μπορώ να καταλάβω τον καθένα που σκάει 1000άρικο, όταν το λιγότερο που ζητάς να είναι άψογο. Έτσι είμαι και 'γω, θέλοντας ακριβώς το ίδιο..

Tο Hissing θα με άγχωνε σίγουρα περισσότερο απο το Write Speed. Που και εκεί τέτοιες αποκλίσεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φυσιολογικές.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Μη μου βάζεις ιδέες δεν το πάω πίσω για το write speed. Θα γελάνε στο service...και άντε το hissing ακούγεται το καταλαβαίνει κάποιος και λέει δεν είναι νορμαλ. Στην ταχύτητα ποιός θα μας πει ποιά είναι νορμαλ? Εκεί πρέπει να πεις στο service, διαβάζω στο iphonehellas αυτό και αυτό....ή δοκίμασα με την τάδε εφαρμογή και τα νούμερα ήταν άσχημα. Δεν πάιζει να ασχοληθεί κανείς σοβαρά νομίζω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες